Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

daniela1983
16. apr 2014

@elenka6 lenze dopredu sa neda povedat kedy bude hrozit akutny cisarsky. niekedy sa tak situacia skratka vyvinie. mne tiez hrozil cisar

elenka6
16. apr 2014

@daniela1983 sak ale oni akože myslia dopredu že co keby 🙂 a musela si si po porode 2 hodiny tlačit na brucho aby sa ti stiahla maternica?

daniela1983
16. apr 2014

nie, nemusela som si tlacit, ajj preto je dobre ked je dieta na matke, pretoze pocas toho ako hlada bradovaku a plazi sa k nej tak sa nozickami zapiera do brucha to uplne staci. brucho mi nikto nestlacal. toto stacilo

daniela1983
16. apr 2014

len pre istotu co keby bol cisar, zabranit pit a jest je blbost, hlavne v suvise s modernymi anestezami. je to potvrdene od lekarov ze toto je rpezitok

radusska
17. apr 2014

@daniela1983 lenze mne bolo z toho pitia zle,takze preto som radsej pocuvla sestricku a nepila som,a naozaj mi to pomohlo 🙂 pri prvom porode som 4krat zvracala ked som pila a bola som totalne vysilena,nevedela som prejst ani okolo postele. vy ste mali teda dost dlhy porod,ja som mala za 4hodiny prvykrat odrodene a druhykrat za 5hodin

daniela1983
17. apr 2014

@radusska no zacal sa rozbiehat v stredu v noci a v sobtu vecer som porodila. 17 hodin riadne bolesti po 5 mintu a menej no a 13hodin na sale. bol to uzasny porod a hned v ten den by som si ho bola kludne zopakovala. inak od tej stredy do sbotoy som prakticky nespala takze sranda. ak by mi niekto zarucil ze mo j dalsi porod bude prebiehat minimalne takto,pripadne lepsie (tym nemyslim kratsie, tym myslim bez komplikacii) tak by som kludne rodila kazdy mesiac....hm len co potom s tolkymi detmi, ze :D. lenze to bol typ produ ktory by mi myjavska porodnica nedopriala zial

katka1601
20. apr 2014

Kocky co je treba zobrat do porodnice pre babätko?

augustbabo
20. apr 2014

Ja som rodila pred dvomi rokmi, nastrih mi nerobili a ani ho v tej dobe nerobili každej a dieťa som mala na izbe hneď ako som sa osprchovala po nejakých troch hodinách od porodu, závisí od každej ženy ako sa cíti... Niektoré baby chceli mať dieťa až od druhého dňa, nakolko boli vyčerpané a nevedeli ani samé na nohách ustat, neviem ako by sa o to dieťa samé postarali... Ja mám len dobre skúsenosti a druhé tam pôjdem tiež rodiť.

zuzana0612
21. apr 2014

@katka1601 utierky na zadoček, plienky. a oblečko čo mu dáš pri odchode, ale to ti môžu priniesť až v deň odchodu alebo deň pred.

malapepka
21. apr 2014

@katka1601 stačí ti, čo ti napísala @zuzana0612 🙂 ja som mala so sebou aj rukavičky (kvôli poškriabaniu), čiapku (po kúpaní, aby neprechladol) a cumlík. Ja som si doniesla aj vlastný krém na zadoček 🙂

katka1601
21. apr 2014

@malapepka A v porodnici babätko oblecu do svojho nemocnicneho? Som prvorodicka takze neviem ako to chodi 😉

malapepka
21. apr 2014

@katka1601 na začiatku sa ťa opýtajú, či chceš izbu s bábätkom pri sebe (rooming) alebo sama (tam je tuším 5 postelí, na roomingu 2 postele. Ja som bola na roomingu, tam je všetko - prebaľovací pult, kde sú všetky veci pre dieťa - tričká, košielky, bavlnené plienky, v poličke drogéria potrebná pri kúpaní a prebaľovaní, váha, vanička na kúpanie... takže malinké je oblečené v ich veciach, ak sa pogrcká, len to hodíš do koša na prádlo a zo skrinky vytiahneš čisté... 🙂
kľudne sa spýtaj, čo potrebuješ, bola som tam 2 týždne dozadu, takže to mám ešte v čerstvej pamäti 🙂

daniela1983
21. apr 2014

@augustbabo nechapem preco ma byt zdrave dieta od zdravej matky oddelene po porode na tri hodiny. to je absolutna sila. to by som fakt nechcela zazit

augustbabo
21. apr 2014

@daniela1983 treba to dieťa aj hneď vyšetriť, nie... Nechápem aká strašná veda sa tu okolo toho robí... Keby to bolo ako voľakedy, že matka bola s dieťaťom 10 dní v porodnici a dieťa jej nosili len na kŕmenie, tak to by bola sila... A nikoho ani len nenapadlo dávať dieťa matke na brucho a dať jej ho do izby a prežila som to tam ako novorodenec pred 28 rokmi s mojou mamkou a žijem bez ujmy na zdraví doteraz...A niektoré matky ani v tejto dobe si nenechavaju dieťa pri sebe... Keď som ja rodila bola porodnica komplet plná a keď som odchádzala už dávali rodičky aj na gynekologické a polovica mamičiek si dieťa nechala pri sebe a polovica si ho nechala nosiť len na kŕmenie... Takže nie každý je za veľmi novodobé praktiky... To je iba môj názor

daniela1983
21. apr 2014

@augustbabo to nie su novodobe prektiky. su to praktiky nemocnic. ked matky kedysi rodili doma nikto im babo nebral. vysetrit? no ved ano dieta vysetrili potom ako dve hodiny na mne lezalo a na to vysetrenie som si ho sama odniesla a stala nad nim na par cm. to ze sa to robilo pred 30 rokmi nie je argument na to aby sa to robilo stale. pred 30 rokmi neboli ani mobily a predpokladam ze minimalne jeden kus v domacnosti mate a nebudete tvrdit ze je to zbytocnost lebo pred 30 rokmi take cosi nikto nemal. a byt s dietatom mi pride este ovela dolezitejsie. miliony rokov to tak bolo, ze matka bola s dietatom nonstop odkedy sa narodilo.

cvoky8
21. apr 2014

@daniela1983 aha a to sa radšej chceš nechať roztrhnúť však??? bože nechápem takýcto ludí... robí sa automaticky len ked pôrodník zhodnotí že pôrodné cesty sú úzke a nešlo by to v poriadku.. AK pôrodník odhadne že je prechod dostatočný tak nenastriháva...VôBEC to nieje AUTOMATICKé

daniela1983
21. apr 2014

@cvoky8 kto sa nechce roztrhnut nech cvici s epinom ako ja a neroztrhne sa 🙂 okrem toho samozrejme ze sa zeny trhaju ked ich nutia lezat na chrbte kde je posva uzsia o 30%.. nastastie som rodila v normalnej proodnici kde sa poloha na chrbte snad ani nepouziva a zaujimave ze sa im tam zeny viac menej ani netrhaju a ani ich tam takmer vobec nestrihaju.

daniela1983
21. apr 2014

@cvoky8 ano radsej risknem nadtrhnutie lebo to byva spravidla mensie ako nastrih a tiez sa lepsie hoji, ale to by si vedela keby si si o nastrihoch a nadtrhnutiach precitala dost odbornej lietratury a skonzultovala s ludmi ktori pri porode byvaju dost casto

cvoky8
21. apr 2014

ženy, mamičky, rodičky a čo hovoríte na Pediatrický tým lekárov, lekárov na novorodeneckom, ako sa k vám chovajú? ako pristupujú k detom, vysvetlia vám všetko čo je treba? Máte dostatok informácii ked odchádzate?
Ste snimi spokojné? Ktorých pediatrov tam máte v obľube?

cvoky8
21. apr 2014

@daniela1983 🙂 🙂 ja som muž 🙂 tak mám v rodine lekára a ten jednoznačne tvrdí že nástrih je ovela menej invazívny a problematický než natrhnutie, po natrhnutí bývajú ovela horšie jazvy a bohužial sa môže natrhnúť až ku konečníku.. takže neviem neviem čo je lepšie.. ste lekárka? či pôrodníčka?

daniela1983
21. apr 2014

@cvoky8 sorry nevsimla som si ze sa jedna zrejme o otecka a nie o mamicku, ospravedlnujem sa za ten zensky rod

cvoky8
21. apr 2014

@daniela1983 to je v poriadku 🙂 🙂 🙂

augustbabo
21. apr 2014

@daniela1983 Myjava je podľa mňa tu na okolí jedna z najlepších porodnic, cesta mi tam trvala skoro hodinu a išla som tam a pôjdem tam zasa aj cez to, že skalicu mám 15 minút od domu, práve preto, že v skalickej nemocnici sú veľký zástancovia prirodzených porodov a všetko nechávajú na prírodu a prírodnú cestu a prirodzený pôrod a preto mi tam zomrela úplne zdravá sesternica z ničoho nič, lebo jej nemohli urobiť jeden zasrany cisarak po 15 hodinách nenormalnych bolesti a vôbec sa neotvarala... A dieťa aspoň to po ozivovani zachránili... Takže také motanice, či je dieťa hneď od sekundy stále s matkou a či ta v nutnosti nastrihnu sú pri zdraví človeka len totálne somariny... A je jedno či s tebou leží na izbe, alebo ti ho nosia, v dnešnej dobe môže byť človek akurát tak šťastný, že tak ako ide zdravý do pôrodnice, tak sa z nej aj v zdravý vrátia už dvaja ľudia...

daniela1983
21. apr 2014

@cvoky8 no samozrejme toto lekari bezne tvrdia, avsak moderna odborna literatura ma na to iny nazor. nemam teto poznatky ani z modreho konika ani z inej podobnej stranky. skusenost zeny, ktora absolvolala so zenami uz desiatky a desiatky porodov je nasledovna: iba v jedinom pripade bol nastrih nevyhnutny (mimochodm bola to matka 40 rocna ktora bola panna do 38rokov!) v ostatnych pripadoch bud vobec neodslo k nadtrhnutiu, alebo len k minimalnemu ktore zdaleka nedosahovalo rozsah zranenia pri nastrihu. no ale ako vravim bolo to v nemocnic kde sa nerodi na chrbte. ak si zena moze vybrat polohu aka jej vyhovuje, ak nie je pouzivane riadene tlacenie a porod urychlovany megadavkami oxytocinu, tak riziko nadtrhnuita 3. a 4. stupna je absolutne minimalny. a teda neviem kde ti doktori tak vahaju s nastrihmi ked statisticky ma slovensko 90% nastrihov u prorodiciek. takze asi tak

daniela1983
21. apr 2014

@augustbabo no to ste pekne povedali, ze clovek moze byt stastny ak z porodnice pride domov zdravy.
rodila som v porodnici kde sa zastavaju prirodzene porody, ale nikdy tam nejdu za nejaku hranicu. ked je treba samozrejme cisar urobia. a sorry ale pochybujem ze skalica zastava prirodzene porody, pretoze ani jedna nemocnica na slvensku v plnom rozsahu nezastava prirodzene porody. to ze vasa sesternica zomrela je mi velmi luto, ale to sa zial stava a stava sa to aj na spickovych pracoviskach. porod je nepredvidatelna zalezitost

cvoky8
21. apr 2014

@augustbabo
@malapepka
@zuzana0612
@radusska
@elenka6
ženy, mamičky, rodičky a čo hovoríte na Pediatrický tým lekárov, lekárov na novorodeneckom, ako sa k vám chovajú? ako pristupujú k detom, vysvetlia vám všetko čo je treba? Máte dostatok informácii ked odchádzate?
Ste snimi spokojné? Ktorých pediatrov tam máte v obľube?

daniela1983
21. apr 2014

@augustbabo a teda abslutne nie je jedno ci mi dieta nosia, alebo ho mam non stop pri debe, nie su to zaidne motanice ale vysledky odbornych vyskumov ziedieta oddelene od amty zaziva traumu. osobne nechapem preoc by som mala dobrovolne dietatu sposobit traumu. ja som cestovala do porodnice takmer 70km aby som dostala co som chcela a co bolo pre mna dolezite. tam dokonca dokazu zabezpecit bonding aj v pripade cisarskeho rezu

radusska
21. apr 2014

@cvoky8 ja som bola so vsetkymi lekarmi a sestrickami spokojna, ci uz na novorodeneckom, alebo na porodnici... ked sa odchadza z porodnice si pediater mamicku zavola,informuje ju o zdravotnom stave dietatka,ci treba nejake vysetrenia este ako to bolo napriklad u nas... da vam prepustaciu spravu a idete domov. je tam mlady tym doktorov az na pani primarku-to je obrovsky neprijemna zena,ale s tou som nastastie neprisla do kontaktu.

radusska
21. apr 2014

@daniela1983 ked som rodila prvykrat,tak bola plna porodnica a nemohla som byt s dietatom na izbe,takze mi dceru nosili len na krmenie a ziadna traumu nema 🙂 druhykrat uz som bola so synom na izbe a je to to iste ako pri dcere, ziadny rozdiel. takze prepacte,ale toto mi pride trosku cez... takisto si neviem predstavit ako by sa o dieta starala mamicka po cisarskom ked sama ledva chodi. ak by som mala rodit aj tretikrat,tak zasa pojdem na Myjavu. kto nezazije,ten nevie,tak nech radsej ani nehodnoti. ja takisto nebudem hodnotit napr. TN porodnicu ked som tam nebola 🙂 aj ked vela mamiciek sa stazuje,ale predsa ta osobna skusenost chyba...

malapepka
21. apr 2014

@cvoky8 tiez som bola spokojna, ci uz s tou mladou detskou lekarkou, ci uz so sestrickami. Dostala som vsetky potrebne info o malom, v den prepustenia ssi ma lekarka zavolala a vsetko mi referovala. Dostala som vybornu starostlivost, takze spokojnost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre