Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

janette4
25. jún 2010

@mimam a nebolpri tvojom narodení náhodou dr.Šťastný?Lebo o tom som počula,že mu sem tam vypadlo dieťa pri pôrode 😝

qwen
31. júl 2010

Ahojte, keď som si tu prečítala tie 4 stránky o Myjavskej nemocnici, no neviem, neviem. Mám zmiešané pocity. Všetky moje kamarátky rodili na Myjave a sú spokojné ale počula som aj negatíva. O nemocnici na MY sa hovorilo, že katastrofa, masaker. Ale v každej nemocnici sa niečo nájde a niečo sa nepodarí. Ale v poslednej dobe sa zlepšili , doktory sa pomenili, začína to tam mladnúť. O pôrodnici som počula, že je super. Ešte som len v 20 tt. takže ešte polovica je predomnou, ale myslím si, že pôjdem tiež na MY. Alebo tam, kde dorazím skôr 🙂

mono
1. sep 2010

pred tyzdnom som sa vratila z nemocnice na myjave. ja som s nou spokojna. rodila som tam aj prvu dcerku a pojdem tam rodit aj teraz. na gynekologii su fakt super sestricky. primar je tiez v pohode. A ozaj to tam mladne. za tie dva tyzdne som tam zazila vselico, ale vsade je nieco. rozhodne by som nemocnicu nemenila.

renuskacool
1. sep 2010

Tak trošku z mojich skúseností:Rodila som na MY 2x a to v roku 2000 a 2007.Ten prvý porod viedol dr.Matejka 😅 hovorilo sa o on hocičo ale teda ja sa stažovat nemožem.Mam zdraveho syna.Chcem hlavne pripomenút že rodí žena-nie doktor!Každá ma samozrejme z porodu strach tak sa treba nan pripravit a tešit sa nan-nie ho brat ako neaké muky.To je moj nazor.Proste ked tam baba vyvádza až do nepríčetnosti tak i tí lekari sú vynervovaný.Proste treba spolupracovat!Ciže hodnotím 1*
Druhý porod viedol dr.Gašparík.Rano čípok-nezabral potom vyvolávačka,po troch hodinach kontrola....Nic sa nedialo,tak mi prepichol vodu a porod rozbehol neako manualne 😅 Asi tak!

slagy
7. okt 2010

Ahojte. Na Myjave som rodila v roku 2007 a vo februari budem zase.
Mata - neviem ake cislo.... stale kyda na Talla, ze treba si vytvorit vlastny nazor.. Dobre, tak nech necha zeny utvorit si ho, nie stale spletat o tom istom.
Ja chodim k nemu, mala som ho aj pri dcerke - a nastastie, pretoze som mala neplanovanu sekciu,...nemal klinicky den a isiel ma vybavit. A "nastasie" pisem preto, lebo mi pri tej sekcii nasiel zhubny nador, o kt. som vobec nevedela.
Beriem, ze spominany doktor nie je ten, kt. by sam od seba nieco povedal, preto sa ho teraz pytam vzdy a na vsetko co ma zaujima.
A Mata, este ta vyvediem z omylu o tych jeho milionoch. Ten doktor, kt. ma ambulanciu oproti nemu je na peniaze o nieco viac. Poznam holku, od kt. si vypytal 10,000 Sk za to, ze jej vypise marodku. NIE TALLO.
Tak potom kto je na tie prachy viac?????

Ja som chcela len tolko, ze vrelo odporucam myjavsku porodnicu, ... aj ked vzdy je to vec nazoru a zena musi byt presvedcena, ze chce rodit prave tam. Najviac sa mi zo sestriciek z detskeho pacila sestricka Lenka a este jedna, taka dlhovlasa - uz si nepamatam jej meno.
Bola tu spomenuta nejaka bacharka :D - viem o com ktorej je rec 😀
A z gynekologie si neviem vynachvalit jednu postarsiu pani sestricku, ktora bola veeeelmi mila a vzdy ochotna....

mimka1711
19. okt 2010

¨moja neboj sa rodit na myjave moj syn ma 4 mesiace rodila som tam je tam super perfektny personal staraju sa na jednotku :D

mimka1711
19. okt 2010

qven ver tomu ze na myjave je super prveho syna so rodila v trencine to bol masaker setricky nezaujem doktorka protivna len nadavala takze cely porod na nic len bezkaj na myjavu a drzim palce:D:D:D

dobi382
22. okt 2010

caute baby ktora z vas nedavno rodila na myjave mala by som par otazok pjosiiiim 😉

ivet78
22. okt 2010

@dobi382 ja som tam síce bola pred vyše rokom ale myslím že je to tam stále rovnaké, ja som tam bola pri všetkých deetičkách a bola som totálne spokojná...

ivet78
22. okt 2010

@babula333 ja som mala vtiež vyvolávačku pri všetkých, a ja si to neviem vynachváliť, a dokonca teraz pri poslednej som sa sama pýtala, či by to mohli urýchliť, bola so mnou ešte jedna holka ktorá mala druhýl porod bez vyvolávačky a tál sa tam trápila ešte niekolko hodín po mne. Ja som už bola dávno ok a ona ešte len začínala rodiť a teda mala ohromne velké bolesti..... ja by som radšej s vyvolávačkou, lebo je to skor ha mnou a ja som mala porodené za 1 hodinku, averu keby som nemala vyvolávačku tak sa určite dlhšie trápim,...

ivet78
22. okt 2010

@luba0011 ja som mala prvú v sobotu, druhú dievky v stredu, tretiu v piatok a štvrtútiež v stredu, ...takže mna sa štvrtky nejako vyhli 😝 😝

luba0011
23. okt 2010

ivet78,tak mozno ta piata bude vo stvrtok...

dobi382
25. okt 2010

@ivet78 chcela som sa spitat ci si mala dietatko pri sebe alebo sa strarali oni tam on a vecicky si si priniesla pre male az z porodnice domov alebo hned ako si tam sla,lebo ja som prvorodicka a mam pisane na papieri ze priniest si sosebou vlhcene utierky a plienky a az pri odchode domov vecy pre male tam davaju oni?

ivet78
25. okt 2010

@dobi382 ahoj
veci mi doniesol manžel ppočas pobytu v porodnici, ale plienky som mala so sebou aj vlhčené kapesníčky už ked som išla do porodnice a o dieťatko: no to je rôzne pri 1 Barborke som ju mala pri sebe, všetko ma naučili, ako kúpať ako dojčiťako prebalovať... pri 2 som mala ťažký porod lebo išla zadočkom, tak vždy sa ma pýtali, či si ju majú ešte nechaať alebo už mi ju dajú na izbu, a tu som mala na izbe iba jednu noc, tak to bolo super, lebo ma nechali pekne odpočinúť a pri 3 a 4 som si ich brala cez den hned na izbu, lebo som mala lahučké pôrody, a cez noc mi ich odčas zobrala sestrička k ním na novorodenecké- záležalo aká tam bola sestrička, tak som sa trošku aj vyspala aj odpočinula. a vecičky som mala veľa so sebou aby som potom podla počasia mohla skombinovať aj veci aj perinku alebo som mala aj tanšiu čiaplku aj hrubšiu.... držím ti palce, daj potom vedieť miery bábatenka...

kiss18
3. nov 2010

Ahojte...aj ja chcem ist rodit na Myjavu...Mam problem zistit co vsetko je treba do porodnice...mate niekto zoznam?dakujem za odpoved...

slagy
1. dec 2010

Tiez by som potrebovala vediet ze co si mam brat 😀 , uz sa mi to zacina kratit... a nechcem sa zas nahanat na poslednu chvilu... 😅
Urcite hlavne je karticka poistenca, tehotenska knizka, sobasny list a ak nie ste s partnerom manzelia, tak treba potvrdenie z matriky ohladom priezviska dietata. Ostatne su viac-menej banality... Ako vlozky, nohavicky, uteraky, papuce, slapky do sprchy, hyg. pomocky, toaletny papier, nejaka kozmetika ako sprchac, sapmon, zub.pasta, kefka....
Zupan aj nocna kosela sa fasuje, ... ale aj tak si beriem svoje z domu... aspon z kazdeho po jednom - aspon nech trochu vypadam, ked mi pride navsteva 😀
A pre dietatko pokial si "ubytovana" nepotrebujes nic, akurat plienky - najmensiu velkost... ja beriem cely balicek, nakolko tam budem po sekcii dlhsie.

slagy
1. dec 2010
qwen
6. jan 2011

Ahojte, tak už to mám za sebou, Karolínka bude mať už mesiac. Mala som veľký strach z pôrodu, nakoľko je to moje prvé dieťa, ale môžem povedať, že pôrod bol v pohode, aj personál. Vrelo odporúčam Myjavu. Určite tam pôjdem rodiť aj druhé dieťa ak sa pošťastí. Bola som aj u primára Gašparíka, vyšetroval ma aj Mudr. Krč, Mudr. Motyková a aj Mudr. Kovářová , ktorá ma rodila a bola som s každým spokojná.
Jediné čo mi vadilo bola strava a poväčšinou to čo nemôžeme, čo nadúva. Ako napr. kapustová polievka, šošovicový prívarok s párkami, mleté mäso v kelovom liste.
Ale inak pohoda !!!

emily_666
24. jan 2011

ahojte, ja som rodila v aprili minulý rok a môžem len vysloviť podakovanie celému personálu, sestričkám i lekárom. Rodila som vďaka oxytocínu, pretože som ku koncu tehotenstva mala veľmi vysoký tlak a bolo treba čo najskôr dieťa porodiť. Počas celého pôrodu bolo dieťaťko monitorované a primár sa na mňa chodil pravidelne pozerať, hoci som mala zaplateného iného pôrodníka( bol v tom čase na ambulancii). Takže som mala dvojitú kontrolu lekárov. Počas kontrakcií však nastal problém, synčekovi pri meraní oziev začalo vypadávať srdiečko. Sestra, ktorá to monitorovala ma ukludnovala, že niekedy to býva, ak je dieťa v nejakej inej polohe, lekár sa však zamračil a odišiel ťukať do písacieho stroja. Prišla ďalšia sestra a brala mi krv, ked som sa spýtala, že načo mi ju berú, vraj na krížový test. Už som vedela, že dieťa normálne neporodím. Ozvičky znovu začali vynechávať a lekár povedal, že to už nemôžu riskovať a dieťaťu treba pomôcť cisárskym rezom. Od okamihu, ked sa rozhodli dieťa vybrať operačne po jeho narodenie ubehlo len 1O minút. Čiže všetko bolo veľmi rýchle, malému išlo skutočne o čas... Keď sa narodil, nedýchal a aj srdiečko vynechávalo. Môžem ďakovať mladej lekárke z detského a áristom, že mi ho zachránili. A príčina ? Malý sa zamotal do pupočnej šnúry.
Stretla som sa tu len s dobrými skusenosťami (teda až na jednu sestričku, lebo tlak mi stále neklesal ani pri braní liekov a ona sa ma spýtala, či tie pirulky vôbec beriem. mala som sto chutí jej povedať, že si ich strkám do ....)
Po 10 dnoch nás pustili, malý je dnes veľmi šikovný, dúfam, že mu to aj vydrží.
Jediné, čo by som ozaj vytkla tejto nemocnici je jej kuchyňa. Ked nám priniesli kapustové fliačky, myslela som ,že sú posypané makom - ale figu, boli tak korenené. A guláš ? Ten ma pálil celou cestou do žalúdka.
A čo sa týka prevozov detičiek do iných nemocníc, ako tu ktosi spomínal, vždy s nimi išli aj ich maminky. Primárku z detského som za celý čas nevidela, len keď prišla mladým vynadať, ale Nosko a spol. sú veľmi šikovní a majú super vzťah k deťom.
takže budúce maminky, vyberte si. Ono, keď sa má niečo pokaziť, tak sa to pokazí.

slagy
6. mar 2011

Emily, mas pravdku,... ked sa pokazit daco ma, pokazi sa... nezalezi v akej porodnici si, ci mas lekara zazmluvneneho, alebo nie... Nastastie nam sa nepri..ralo 😅
Ja som mala teraz vo feb. planovanu sekciu, sice mozem povedat,...ze tato druha bola o cosi bolavejsia... teda skor to co bolo po tom - stahovanie maternice bolo velmi bolave - ale nie tak aby som to nezvladla 😝 Personal gynekologie hodnotim na vybornu, na pooperacke si ma nechali kolko som ja chcela, na roming som sa moc neponahlala, chcela som si trosku oddychnut.
Co sa tyka doktorov z novorodeneckeho... Nosko je kapacita, myslim ze toho je v myjavskej nemocnici skoda, ten by sa uplatnil aj na lepsich miestach...

emily_666
14. mar 2011

@slagy
tiež mám taký názor na tohto mladého doktora, škoda, že ho teraz zrazila na kolená smrť malej Emky. aj tu sa niečo po...ralo. bohužial v týchto prípadoch je úmrtnosť príliš velká na to, aby sa to dalo vyčítať lekárom.

slagy
14. mar 2011

@emily_666 presne tak , zial...mal vtedy sluzbu, keby nemal, stalo by sa to inemu. Vtedy plakali vsetci...musel z toho byt poriadne vedla.. ale ani sa necudujem.
Aj napriek tomu pribehu s Emkou si o nom myslim to co doposial, ... je to najvacsi mozog v nemocnici na Myjave

emily_666
14. mar 2011

@slagy akurát sme dneska doma spominali, ze sa to stane tomu najlepsiemu odbornikovi na detskom, mala tam byt pani primarka, ked je taka mudra. Fuj, nemozem si pomoct, neznasam tu zenu.

slagy
15. mar 2011

@emily_666 uplne sa stotoznujem s tym tvojim nazorom na pani primarku... je tvrda, ale verim ze teraz plakala aj ona. Ale vzdy mi pripadala arogantna voci mamickam... resp - vy chuderky, co vy o detoch viete 😅 aj ked pravda je ta, ze keby nebola nad vecou, na takom mieste by nebola.. ale rada by som na nom videla prave toho doktora.

evuladrinky30
19. mar 2011

ahojte, ja mam termin v juni, cakame druhe dievcatko, prvy porod som mala v Piešťanoch, no a teda porod sa ako tak na prvorodičku dal, ale potom som skoro zomrela, vykrvacala, kedze mi zostalo tkanivo z placenty v maternici, vraj som po 10 dni od porodu prisla v poslednej chvili, takze mam dost velky strach co, ako to bude teraz...preto som sa rozhodla, pre pokoj svojej duse, zmenit porodnicu, dostala som odporucanie na MY, vraj iny pristup, sestricky, je tam super mlada porodnicka.Neviem presne ako vplyva oxitocin na babatko, pri prvom som bola rada, ze to netrvalo tak dlho, vtedy by som urobila cokolvek, aby som tie bolesti uz mala za sebou a drzala babatko v naruci, pojdem si to tam kuk a aj porozpravat sa s lekarmi, nenecham tentoraz nic na nahodu 🙂

jankara
26. mar 2011

Na poradne chodím do Skalice, ale rodiť by som chcela na Myjave. Od koľkého týždňa by som mala chodiť do poradne na Myjavu? A u koho by som sa mala nahlásiť?

blcha
26. mar 2011

@jankara do poradne na myjavu by si mala ist v 36 tt aspon mna tak poslal moj gynekolog myslim ze nahlasit sa nemusis nikde ale asi by ti mal tvoj gynekolog vypisat neaku odporucenku alebo take nieco a terba prist v stredu do ambulancie primara Gasparika vtedy su tam vzdy tehotne co tam budu rodit 😉

jankara
27. mar 2011

@blcha Veľmi pekni ti ďakujem za radu, ty si rodila na Myjave? Bola si spokojná?

blcha
28. mar 2011

@jankara ano pred troma rokmi som tam rodila a teraz sa tiez chystam ja som bola spokojna a dufam ze aj teraz to bude vsetko prebiehat hladko a bezproblemov 😉

majka001
29. mar 2011

Ahojte, ako vidím, ohlasy na Myjavu sú povzbudzujúce! Ja sa tam chystám rodiť v druhej polovici júla. Počula som len chválu na personál a profesionalitu lekárov. Síce o ich povahách a správaní niečo úplne iné /vraj dvaja sú tam veľmi arogantní/. O inej pôrodnici som ani neuvažovala, nakoľko ju máme najbližšie. Tri roky späť tam bola moja švagriná, ktorej na Myjave správne povedali, že chlapček má veľký problém a hneď ju lifrovali do BA. Kamošku pre ten istý problém poslali zasa do TN - ani jedna si na prístup nesťažovala. Nakoľko som prvorodička, mám trochu obavy. Čo ak náhodou. Ale hovorím si, keď sa niečo má pokaziť, pokazí sa to pri najlepšom lekárovi, ktorý má styky aj u Sv. Petra. A zasa, keď ide všetko ako má, odrodí aj vrátnik. Síce je to nadnesené, ale mne to celkom psychicky pomáha. Zisťovala som situáciu od sestričky, čo tam robí dlhočizné roky a je tam prakticky inventár - vraj odborníci a profesionáli sú všetci. Niekto tu spomínal aj zazmluvnenie lekára - vraj to nie je treba, dobrí sú všetci. Mňa by skôr zaujímalo, ktorý z lekárov je tam dobrý /čo sa týka prístupu k pacientkám/ ako ošetrujúci lekár. Nakoľko nie som 100 % spokojná s mojou lekárkou v SE, rozmýšľam nad zmenou. Počula som o nej viac ako zlé info a dosť naštrbili moju dôveru, čo je pre mňa veľký problém - keď nemám lekárovi dôverovať, nemá zmysel k nemu chodiť. Keď niektorá budete mať čas, dajte vedieť na fóre. Vopred ďakujem. Čo sa týka pôrodu a prístupu personálu, dám vedieť. Nejako bolo, nejako bude. Rodili milióny žien pred nami a rodiť budú aj po nás. Pokiaľ rodenie nepreskočí na chlapov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre