Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

katka1601
26. apr 2014

@laurika1517 Ked tam rodila sestra tak bol jej muz s nou od zaciatku na tzv.vzdycharni a potom na sale a bol s nou dve hodiny po porode co jej tlacil na brucho.Potom ked isla sestra na izbu tak on isiel domov. takze asi tak. ja sama som zvedava ako to bude u mna tiez chcem aby bol muz pri porode tak uvidim ako sa to podari.Mna to caka mozno uz koncom buduceho mesiaca. 🙂

katka1601
26. apr 2014

@laurika1517 Ked sa potom vratim z porodnice ti podam blizsie informacie. 😀

marry258
26. apr 2014

Ak sú úzke pôrodné cesty,tak sa robí sekcia a nie nástrih...

marry258
26. apr 2014

@cvoky8 ak sú úzké pôrodné cesty tak sa robí sekcia a nie nástrih

marry258
26. apr 2014

@cvoky8 Môj názor je taký že jedničkou je určite Dr.Nosko,ktorý je ochotný a vždy pomôže ak je to treba. Je vidieť že rád pracuje s malými drobcami.Primárka musí mat asi svoj deň aby sa usmiala alebo aspoň pozdravila,ale určite je to odborníčka..aj ked si myslím o nej svoje..Z mladých lekárok som zažila asi len dve.Jedna bola vysoká štíhla blondínka (veľmi príjemná,pri prepustení mi vysvetlila všetko do detailov...to bolo pred tromi rokmi) a naposledy ked som tam bola ma púšťala krátkovlasá s okuliarmi (pôsobila na mňa ako keby zjedla všetkú múdrosť sveta).A čo sa týka gynekológov myslím že sú super a veľkú zásluhu nesie na tom primár.

cvoky8
27. apr 2014

@marry258 Hej hej o MUDr.Noskovi sme to už počuli, je to fakt odborním a baví ho práca s detúrencami hlavne s "minidrobčekmi" Hej sú tam teraz nové, mladé lekárky (aj ked sú tuším teraz tehotné 🙂 🙂 takže snimi možno budete niekto ležať aj na izbe kedže budú rodiť asi tiež na Myjave) to len vraví za seba že dôverujú vlastným kolegom 🙂
Nuž o p.primárke to je dosť značné... bohužial je to žena čo už má toho vela za sebou a nemá už toľko trpezlivosti ako s detmi tak s rodičmi 🙂

laurika1517
27. apr 2014

citala som vyssie, ze babatko je 24hodin so sestrickami. rada by som to pri porode odmietla a mala dieta hned pri sebe. myslite, ze to pojde?

radusska
27. apr 2014

@laurika1517 treba sa spytat doktora na poradni. tazko povedat ci vam to umznia alebo nie. ja si skor myslim,ze nie,ale mozem sa mylit samozrejme 🙂
@cvoky8 mlade doktorky su tiez dobre. s doktorkou Bérešovou som sa stretla minuly rok ked dcera mala zapal pluc a museli sme ostat v nemocnici. vsetko mi vysvetlila, velmi ochotne zodpovedala moje otazky a na deticky je tiez velmi mila. takisto aj doktorka Mockova,s tou som sa zasa stretla tento rok v marci na porodnici-u nej plati to iste ako u dr. Bérešovej. informovala ma o zdravotnom stave mojho syna,poradila,zopakovali sme si rhb cvicenia s nozickami aj ked nebolo treba...maju naozaj dobry pristup,aspon z mojho pohladu. mozno sa najde mamicka,ktora s nimi spokojna nebola. 🙂 neviem ci su tehotne,nebolo na nich nic vidiet zatial 😀 a k pani primarke... to je beznadejny pripad. tam sa bud obrnit riadne alebo si povedat svoje,pretoze to co si ona niekedy dovoluje je az moc. to,ze ma toho vela uz za sebou je neomluva a neopravnuje,aby sa takto spravala,najmä nie k detom. dospely clovek to skor prehryzne ako citlive dieta. ak nema trpezlivost robit s detmi,nech sa paci,moze odist do domova dochodcov. tie deti si to naozaj nezasluzia,aby sa takto spravala. ja som s nou nastastie konflikt nemala,lebo keby ano,tak by sa to tiahlo niekam vyssie,nenechala by som to tak uz len kvoli mojmu dietatu. 🙂

laurika1517
27. apr 2014

@radusska je nieco cim zdovodnuju to 24hodinove pozorovanie? domnievam sa, ze by sa to mohlo dat vynutit. snad podpisat reverz alebo nieco take. ved koniec koncov nikto nemoze nakladat s dietatom proti voli zakonneho zastupcu. och to je hrozna predstava, ze budem musiet za babo hned takto bojovat. ☹

petrahankova
28. apr 2014

prosím vás koľko sa platí za epidurál na Myjave?dakujem

piacere
28. apr 2014

@nat_marcipanova jesť ti nedovolia vo väčšine slovenských pôrodníc 🙂 Je iné, ak doletí žena do pôrodnice pol hodinu pred tlačením, ktoré nakoniec skončí cisárskym... tam nikto nerieši, či si pred hodinou nezjedla doma vepřo, knedlo.... Ale ak si v nemocnici alebo dlho na vzdychárni, jesť ti nedovolia. Mne napr. začala pred pol ôsmou pomaličky odtekať plodová voda a už ma nepustili na raňajky, povolili mi na vzdychárni len minerálku.... 🙂 Ale ako píšem... takto je to vo väčšine slov. pôrodníc. Prvého som napr. rodila v súkromnej v KE-Šaci a tiež mi nedovolili jesť 🙂

laurika1517
28. apr 2014

@piacere no ale predsa ked budem chciet jest. tak snad mi pusu neprelepia, nechapem ze sa to zakazuje, ked zena prave potrebuje vela energie. a potencionlany cisar ako dovod? to je akoby som do auta podla zakona musela sadnut s prazdnym zaludkom, lebo co ked sa vyburam a bude treba operaciu pod narkozou.

piacere
28. apr 2014

@laurika1517 ja len píšem aká je reality SK pôrodníc a moja osobná skúsenosť. Rodila som v KE - nedovolili mi na vzdycháreň jedlo, vodu prikázali 🙂 Rodila som na Myjave, jedlo nedovolili, vodu dovolili. Mala som tú česť aj so Skalickou gynekológiou, keď mi hrozil potrat v 21tt a tiež mi nedovolili jesť, kým čakali, ako sa situácia vyvinie (či ukončia alebo nie tehotenstvo....).
Jasné, že ti nikto pusu neprelepí, ale to sú všetko veci, ktoré si treba vydiskutovať s pôrodnicou/pôrodníkom pred pôrodom a ak mi to nevyhovuje a stojím si za tým, že to akceptovať nebudem, tak musím ísť o dum dál, kde sú k veciam, ktoré chcem zhovievaví....
Mám známe, ktoré rodili v Banskej Štiavnici tuším a tam by mala byť pôrodnica zhovievavá k pôrodným plánom... Aj Koch v BA si chvália....

laurika1517
28. apr 2014

@piacere no len koch je drahy a do banskej to z myjavy tiez nie je zrovna na skok 🙂 na druhu stranu ako vravim pusu snad nezalepia. citala som aj diskusiu o stiavnici a ani tam to nie je s akceptovanim porodnych planov najruzovejsie. tiez tam neakceptuju vsetko. ☹ kazdopadne snad na myjave aspon ten nastrih ukecam, ze nie. lenze to je asi dobre komplikovane pocas tlacenia sa sustredit este aj na to, aby som doktorovi pripomenula ze nechcem nastrih. ach jaj. to bude tusim boj 😢

laurika1517
28. apr 2014

ozaj a kolko je porodnych salov na myjave? a na sal sa neda ist povedzme hned? akoze aby mal clovek klud a nemusel sa presuvat hore dole

elenka6
28. apr 2014

@laurika1517 vzdycharen je hned vedla porodnej saly a tam budeš,až kym nebudeš uplne otvorena a hlavicka nezostupi do porodnych ciest,ja ked som isla rodit,tak mi rano o deviatej zacala doma odtekat voda,nejedla som nic,nemala som hlad,a isla som o 11h do porodnice,porodila 16:20 a že som nic nejedla som si ani nezmyslela,mala som v hlave ine a vobec nemyslela na jedlo,ja si myslim že ti ani nebude chutit,za to ked už bolo po,tak na mna dolahol taky hlad 🙂 a to som dostala veceru,hned ako som prisla na izbu,a povedala som nech mi donesu malú ,doniesli a sestricka ju na noc potom nechala medzi ostatnymi babatkami a rano o 6h mi ju doniesli a potom už som ju mohla mat stale.

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 to musi byt sila s hlavicou v porodnych cestach sa niekam presuvat, to ja som ledva na tlacenie zliezla dolu z kresla. uff

laurika1517
28. apr 2014

@elenka6 tak dufam, ze mne babo neodnesu, neviem si predstavit, ze bude niekde celu noc samu. joj 😢

elenka6
28. apr 2014

@laurika1517 ved nebude same,nie je na to nič strasne.
@daniela1983 bola to sila,čo ti poviem,ja aj dieťa mame traumu do konca života.musela som prejst 5 krokov na salu.

laurika1517
28. apr 2014

@elenka6 akoze nie je same. ved ked je celu noc na novorodeneckom tak je predsa same. a to ze su tam ine babatka je mu dost jedno, ked nie je s mamou, ktoru jedinu pozna 😢 , podla vedeckych studii babatka, ktore boli oddelene od matiek maju ovela vyssi pulz, co je prejav strachu a uzkosti 😢 😢 😢 a to babatko ktore bolo dovtedy iba v maminom brusku predsa nerozumie tomu, ze ked par hodin pocka ze bude rano a bude s mamou. nerozumie casu ani situacii, je to pren pocit strachu, ktory v jeho ponimani trva celu vecnost.

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 samozrejme, ze z 5tich krokov clovek traumu neutrpi, ale minimalne su akekolvek presuny a vyrusovanie pocas porodu kontraproduktivne. idealne by bolo byt na sale co najdlhsie, nie? ci sa myslim? 🙂

elenka6
28. apr 2014

@daniela1983 no ja neviem,co by som tam robila?takto som sa mohla prechadzat,sprchovat chodit na zachod a pit vodu,a na sale by som co?stala pri kresle?

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 a ako vlastne na myjave zistuju ze uz je cas na presun? to v tom poslednom useku je na vzdycharni PA so zenou nonstop, aby to poznala podla spravania zeny, alebo sa to zistuje iba kontrolou zospodu? to ma celkom zaujima, ako sa to robi v takom pripade, ked zena je niekde odkial ju treba vcas presunut.

elenka6
28. apr 2014

@daniela1983 ale čoby,vobec tam nebola,bol tam mm a na toho som kričala nech ju uteka zavolat,to bolo take o ničom,že sestricky tam neboli,a potom ma sestricka pozrela zospodu a povedala ok,prejdeme vedla a potom isla pre lekara.

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 no ja neviem ako vyzera sal na myjave, tak neviem co sa da na nom robit. ja som bola na sale prakticky hned po prijme preto sa pytam ako to funguje na myjave. no ja som sa na sale sprchovala, nakladala do vane. chodila na zachod, hopsala na fitlopte a povalovala po zinenke. takze mi vyhovovalo, ze som celych 13hodin na sale, aspon som si tam zvykla 😀

elenka6
28. apr 2014

@daniela1983 tak to by si robila na vzdycharni,a ta je hned vedla saly,je tam aj vana sprcha wc fit lopty dve postele,ale ja osobne som neležala,nerobilo mi to dobre a ono to aj dlhsie trva ked žena leží.

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 no to mas sikovneho manzela. 🙂 to teda moj sa velmi snazil, ale ci by zistil kedy idem tlacit to veru neviem. a ja som tiez nemala nejaky specialny pocit, ktory by ma upozornil, takze je mozne by som porodila na vzdycharni :D mna teda nevysetrovali, vraj to PA pozna podla toho ako sa zena prejavuje

elenka6
28. apr 2014

@daniela1983 on nič nepoznal,ale ja som mala už take tlaky že som myslela že ma roztrhne,tak som ho poslala pre sestričku,ale ona ma už medzitym zacula že ju volam.neviem,kamoska povedala že si už rukou držala hlavicku ako liezla na kreslo a hned prisiel lekar,mala bola vonku okamžite na jedno zatlačenie.

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 no ja som ten tlak prave nemala. ked som zacala tlacit bol normalne hore v bruchu a este nesiel do porodnych ciest. bol o nieco zaseknuty. a v tom som sa aosi intuitivne naklonila na jednu stranu ako som sedela a on vyletel cely naraz. takze mozno preto som nemala tie tlaky, ze on prakticky nebol v porodnych cestach este.

elenka6
28. apr 2014

@daniela1983 no asi ano,tak bud rada,bolelo to jak fras 🙂 určite ma myjavska porodnica nejake nedostatky,a su veci ktore by som zmenila,ale celkovo mam na porod len dobre spomienky,a dve hodiny po porode som povedala-že zajtra by som to zvladla odrodit zas (ak si sa s takou čo to povedala este nestretla 🙂 ).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre