Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

daniela1983
28. apr 2014

@elenka6 to je fajn ze mas dobry zazitok. ja som cvicila s epinom, ktorym som dva tyzdne cvicila o takej velkosti ako mal nakoniec maly hlavicku, takze preto som nemala nejaky extra pocit ked isiel von. lebo dula ma upozornovala, ze to je pocit akoby ma islo roztrhnut. no a ja som taky pocit nemala ked isiel von, len to bude asi tym, ze som bola tak naucena vytlacat ten balon.heheh ale pri cviceni som veru obcas mala pocit ze ma roztrhne. no a ked som cakala ovela ovela vacsi tak ako som poznala z epina a ten neprisiel, tak som zrazu drzala maleho v rukach a bola v soku, ze ako to ze tak vysiel

daniela1983
28. apr 2014

lebo vlastne v tej porodnici kde som rodila nie je vzdycharen, aspon teda neviem ze by tam bola. tak sa preto pytam ako to funguje tam kde je vzdycharen

piacere
28. apr 2014

@laurika1517 🙂 podľa štúdií....
Uvidíš až na vlastnej koži 🙂 Ja som pri prvom synovi bola po pôrode, ktorý trval od prvej kontrakcie po samotný pôrod 4 hodiny, bez nástrihu, bez nejakých extra bolestí a so zatlačením na 3 kontrakcie.... bola taká unavená, že som ani na druhý a tretí deň nedokázala fungovať plnohodnotne.... neviem si predstaviť, že by som mala malého pri sebe hneď po pôrode, ledva som došla do sprchy.... Na štvrtý deň, keď mi povedali, že malý má silnú žltačku a náš osud, či nás pustia domov závisí od hodnoty bilirubínu z krvi.... revala som jak malé decko, že ani jeden jediný deň naviac nezvládnem... len ja a malý.... bola som unavená, nedospatá, cítila som sa špinavá... sprchovala som sa tak, že som mala malého v postieľke v kúpelni. V noci vždy jedno oko otvorené, lebo ma stresoval blikajúci monitor dychu... boj s dojčením, prsia jak kamene a malý nevedel sať... na izbe sama, napriek tomu, že som bola na dvojke.... jedla som tak, že som do seba jedlo hádzala a utekala naspäť na izbu za malým....

Pri druhom som bola schopná starať sa o malého hneď, pritom som rodila cisárskym... Na tretí deň po sekcii som sedela na posteli v tureckom sede a dojčila.... sestričke z novorodeneckého skoro oči vo dverách vypadli, vraj toto sa tak často nevidí.... Necítila som únavu ani trochu... a to bol druhý špunt hore nonstop, zle spal, mrnčal (narozdiel od prvého...)

daniela1983
28. apr 2014

@piacere tak budeme laurike1517 drzat palce, aby sa mohla o male postarat hned. mozno bude fit hned po porode a bola by skoda, keby babo pri sebe nemala nonstop od zacaitku, ked to tak chce a pokial nebude mat ziadne komplikacie. 😉 inak to si mala skutocne super rychly porod, klobuk dole, to sa malo kedy vidi, respkeitve pocuje

laurika1517
28. apr 2014

@piacere tak zatial som nerodila, takze sa mozem rozhodovat co chcem a co nie jedine podla kniziek. jasne realita moze byt ina, ale preco hned ratat s najhorsim, ked tu citam, ze je mozne po poorde vstat, vziat dieta a nonstop sa on starat. tiez by som to tak chcela.

radusska
28. apr 2014

na Myjave je len jedna porodna sala,su tam dve kresla... "vzdycharne" su takisto dve,nie jedna ako tu spomina elenka. jedna je vedla saly,druha oproti osetrovni,kusok od saly. ja som takisto musela prejst zo vzdycharne na salu po svojich,nerobilo mi to problem aj ked som myslela,ze maly zo mna vypadne 😀 nakoniec sa mu nechcelo ist von,trosku ma potrapil co ma celkom dost vycerpalo,ale zvladla som cca 20 min. po porode prejst zasa po svojich na izbu a tam uz som len oddychovala a volala rodine a kamaratom,ze uz mam po porode,lebo skoro nikto nevedel,ze rodim a ja som az do konca nevedela pohlavie,takze vsetci boli prekvapeny 😀 2hodiny po porode som uz mala navstevu, prisla za mnou dcera 🙂 po prvom porode by som zvladla behat aj maraton, ale po druhom som uz potrebovala oddych.
@laurika1517 drzim ti palce,aby si mala taky lahky porod ako ja ten prvy aj ked este to mas daleko 🙂 vsetko co ta zaujima sa spytaj lekara,kludne sa mozes ist spytat aj na porodnicu,ak budes mat zaujem,tak ti ju aj ukazu 🙂

laurika1517
28. apr 2014

@radusska fuuu to akoze ked budeme nahodou rodit dve budeme rodit vedla seba? to je teda riadne brutalna predstava. intimita nula cela nic ☹

radusska
28. apr 2014

@laurika1517 moc casto sa to nestava, ale hej moze sa to stat. ja som tak rodila druhykrat a nejako mi to neprekazalo,v podstate som si to ani neuvedomila,lebo sme sa vobec nevideli,je tam stena. v tej chvili ti to take ani nepride 🙂

janette4
29. apr 2014

@petrahankova na MY sa nedá zaplatiť epidurál myslím.aspoň pred 3r.sa nedal,možno sa odvtedy niečo zmenilo

laurika1517
29. apr 2014

osobne by som si epidural nedavala, je tam o 30% vyssie riziko ze to skonci kliestami. a velmi vysoke riziko ze bude treba oxitocin

e_z
29. apr 2014

Ahojte kočky, oslovujem vás takto viaceré, pretože každá vie určite pomôcť. V našej encyklopédii Wiki Modrý koník máme článok o myjavskej pôrodnici, ale samy uvidíte, že veru by ho trebalo doplniť. A hlavne kočky, konečne to budeme mať o pôrodnici na jednom mieste na koňovi. Vy máte aktuálne infošky a viete, ako to tam funguje, takže len s vami bude článok tip top.
Čo by trebalo doplniť: Predpôrodná príprava, Sprevádzajúca osoba pri pôrode, Epidurálna analgézia, Nadštandard, Návštevy, Čo si priniesť do pôrodnice, Parkovanie.

Ak viete pomôcť, určite sa mi ozvite. Dik za pomoc.
Tu je článok vo Wiki: https://www.modrykonik.sk/porodnica-myjava/
@augustbabo
@dadussa21
@daniela1983
@edit31
@elenka6
@janette4
@katka1601
@laurika1517
@lenkamo
@malapepka
@marry258
@mashka77
@nat_marcipanova
@piacere
@radusska

elenka6
29. apr 2014

@radusska ja viem že su tam dve vzdycharne 🙂
@laurika1517 oni ti oxitocin budu chciet dat tak ci tak,vždy si dovod najdu,na My je to oblubene.a pokial by si rodila vo štvrtok tak kludne sa može stat že budete naraz rodit aj štyri a to nebude moct byt na vzdycharni ani partner s tebou,lebo by tam bola ina rodička.

laurika1517
29. apr 2014

@elenka6 jemine, to co su za praktiky??? no tak ho odmietnem. a ich dovody ma nemusia zaujimat. akoze tak ci tak? snad sa to ma davat ked je to treba, nie kazdej doradu

laurika1517
29. apr 2014

a to akoze ked je viac matiek, tak nemoze byt manzel pri mne, tak to je teda sila.

elenka6
29. apr 2014

@laurika1517 ja by som tiež odmietla vyvolavačku,nastastie k tomu nedoslo,rodila som v sobotu,bola som tam jedina,bolo to super.ked budete dve tak je to ok,každa budete na jednej čakačke,aj partner tam može byt.uvidiš ako to bude,ale snad budeš mat len dobre spomienky 🙂

janette4
29. apr 2014

@laurika1517 oni ten oxitocín dávajú aj na sťahovanie maternice,vraj 😒

elenka6
29. apr 2014

@janette4 ano,ale ona sa stiahne aj bez toho,oni povedia vselijake dovody že preco to treba.takisto jak primar ma x dovodov preco treba dat vyvolavacku vo štvrtok rano a kludne aj tyžden pred terminom.

laurika1517
29. apr 2014

@janette4 maternica by sa stihala uplne v pohode, keby dali dieta na prsnik a nechali ho bez prerusenia dve hodiny cucat.

janette4
29. apr 2014

@elenka6 ,
@laurika1517 to ja viem.Len píšem,aký dôvod udávajú na oxitocín.tiež mi ho dávali.Ako prvorodička som figu vedela o tom,či ho treba,alebo nie.Tiež som mala vyvolávaný pôrod.Podľa nich 2dni po termine, podľa mňa 4dni pred termínom.A riadne som si ten pôrod "vyžrala" ☹

laurika1517
29. apr 2014

@janette4 vyvolavanie dva dni po termine? aspon udali nejaky adekvatny dovod? to je sila. fakt uvazujem ci tam vobec prekrcit prah 😖

mashka77
29. apr 2014

Tak ja som rodila pred tyzdnom a mozem povedat,ze nikto mi nedaval nic co by som nechcela... Prisla som tam s rozbiehajucim sa porodom,dali mi injekciu na lepsiu priechodnost porodnych ciest a potom som cakala kedy sa to rozbehne. Keby to s tym oxitocinom bolo tak jak pisete tak by mi ho vrazili vecer ked som prisla a nevdychala by som tam do rana,tak ako som vzdychala - prirodzene. A co viem,tak primar sa pyta tych rodiciek ci chcu vyvolat porod,samozrejme ked je dovod vyvolat ho tak ho vyvolaju... Nechapem naco tu pisete bludy...

laurika1517
29. apr 2014

@mashka77 no celkom nechapem preco ti teda nieco pichali ked si mala rozbehnuty porod. nepamatas si nahodou ako sa to volalo? nebol to nahodou buscopan? ozaj a mala si zavedenu kanylu?

mashka77
30. apr 2014

@laurika1517 veru nazov neviem...☹ no a pichli mi to kvoli tomu,ze som prisla s 3-minutovymi kontrakciami,ale mala som krcok spotrebovany na 2cm,este som nebola otvorena... Mne to bolo inak dost jedno co mi rozprava v tych bolestiach... Ja som bola spokojna s tym,ze sa mi 1.doba porodna v podstate sama rozbehla... No a este mne neodtiekla ani plodova voda,tu mi rano pichol a do pol hodky bola malinka na svete..akoze za seba mozem povedat,ze som spokojna s celym priebehom a rodil ma primar 🙂

radusska
30. apr 2014

ja som rodila dvakrat s vyvolavackou a nemozem sa stazovat 😀 samozrejme predtym sa ma primar opytal ci s tym suhlasim. takze v podstate je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne a nie,ze oni vam vyvolavacku daju proti vasej voli 🙂

janette4
30. apr 2014

@radusska mňa sa nikto nepýtal.a keby som vedela,ako ten pôrod bude po vyvolávačke prebiehať, nikto by ma nepresvedčil tam pár dní pred termínom zostať a dať si vyvolať.a keď ma poslalli na sono a v zázname som si prečítala: psychický stav: slabý,že mám veľký strach z pôrodu,pritom sa ma nikto na nič nepýtal a nikto sa so mnou o tom nebavil,mala som dosť.Napriek tomu som si povedala,že pri druhom tam pôjdem zas.Lenže ako sa blížil termín pôrodu druhého dieťaťa,vynárali sa mi spomienky na ten prvý.vedli sme,že dieťa bude "väčšie" a takisto to,že keby som išla na MY,určite ho vyvolajú skôr,rozhodla som sa ísť inde,lebo som chcela rodiť prirodzene.keď si oba pôrody porovnám,aj keď druhý syn bol neporovnateľne väčší proti prvému,druhý pôrod - prirodzený - bol o 300% lepší ako ten prvý a hneď po ňom som povedala,že takýto pôrod prajem každej prvorodičke.

karin30
1. máj 2014

@radusska Ahoj,koľko ti trval pôrod ked ti dali vyvolávačku?Ja som bola včera v poradni a som na 3 cm otvorená a CS:9.Primár ma tam chcel už včera nechať,ale ešte ma poslal na záznam a bolo to zatiaľ dobré 🙂tak na druhý týžden budem asi rodiť a dostanem tiež vyvolávačku ak nebudem viac otvorená?dakujem 🙂

radusska
1. máj 2014

@karin30 prvy porod 4 hodiny, druhy 5 hodin. pri prvom porode som bola od 33.tt otvorena na 1,5 cm,nakoniec som rodila v 40.tt a pri druhom porode som bola uz v 36.tt otvorena na 4cm a rodila som v 38.tt. ak nebudes chciet vyvolavacku,tak im to povedz,nemozu ti ju dat proti tvojej voli. mna sa vzdy primar opytal ci s tym suhlasim a nemala som najmensi problem. niektore zeny hovoria,ze pri vyvolavacke sa viac potrhas... nie je to pravda,mna iba trochu nastrihavali a mala som 3 štichy pri obidvoch porodoch. ja myslim,ze sa nie je coho bat. ja som sa skor obavala tych bolesti a ci to zvladnem 😀

laurika1517
2. máj 2014

baby a boli tlacenie? a to prerezavanie hlavicky cez hradzu?

radusska
2. máj 2014

@laurika1517 kontrakcie bolia a to dost 😀 ale zvladnut sa to da,zalezi aj od toho aky mas prach bolesti... pri tlaceni citis take neprijemne tlaky,nie je to ani bolest. teda aspon mna osobne to nebolelo,neviem ako ostatne mamicky

laurika1517
3. máj 2014

@radusska a taky ten pocit tlaku, to je kedy? to uz je babo v porodnych cestach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre