Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 to je mile dokto uz ani nepocita s tym, ze by sa zena hadam ozvala.

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 tak nadherny som myslela v tom ze som tie prve hodiny som nemala nejake strasne bolesti...prirovnala by som v menstruacnim...len uz ked mal poslali tlacit tak to bol des.rodila som na tej druhej koze vzadu taka co sa neda vysunut hore a dole...4krat ma lekarka poslala v tlakoch a bolestich hore dole po stokrliku.piaty krat som jej povedala ze uz nikam nejdem..som sa riadne zapotila pri tom a potom povedala nech tlacim no akosi to neslo tak mi kazali tlacit aj bez kontrakcii.tlacili mi na brucho,jedna vravela ze je to nebezpecne,tak ma nastrihla toto trvalo od 12/45do 13/42 ...keby sa toto nedialo mohla som mat aspon jeden porod uzastny

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 oni kazali tlacit? no zrejme preto to neslo ked asi kazali tlacit a este neboli vypudzovacie kontrakcie. juuj asi by im ruky odpadli keby zenu nechali porodit normalne a nie na chrbte. a este ju prehanat hore dole... sila

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 pri tejto som to chcela mat prirodzene mala som termin 24.12...25.12 mudr mi povedala ale ved mate doma este dve deticky,,co im chcete skazit vianoce,,,dame tabletku a 23.12ste doma....ja vravim nie.chcem prirodzene ok tak buducu kontrolu to pozrieme a uvidime...dosla dala sestricke knizku a ona hned vzletela ze chodte na oddelenie tak som isla...a tak aj bolo 23.12 som bola doma

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 ja som tlaky mala jak hovado ale bola som len na 8,5cm ona tvrdila ze mozem rodit...mala som aj dlho sestonedelie a pekne pozasivana,teda rodila som 3 krat ale pri tejto som sedela doma na nafukovacom kolese,ked som varila stedrovecernu veceru nebolo mi do smiechu moc... 🙂

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 no hlavne by si jemu skazila vianoce. sorry ale nemozem inak, no blb. ked si bola na 8,5cm tak si bola v prechodnej faze kym sa branka definitivne nezatiahne na 10cm.jasne ze tlaky si mala uz riadne ked to je faza dalo by sa povedat najtazsia pri tom to nejedna zena chce najradsej vzdat. ale kazat zene tlacit ked nie je na 10cm a potom jej skakat na brucho...no fakt rada by som sa k tomu vyjadrila, ale musela by som velmi skaredo pisat. fakt. 😠 este mi tu chce niekto obhajovat aki su tam odbornici??? tlacit sa moze az ked je branka definitivne zajdena a to je na 10cm. to nemusim byt mudr. och, fakt nechapem iba cumim.

bibinka379
7. máj 2014

Su tam hrozne tie sestricky,a doktory ? Chcu byt hned vybaveny.mne tiez tak tlacili na brucho pri prvom dietati ako pisala barbara088@ ze som myslela ze ma zadusia.a urobili mi tym modrinu na cele brucho,cele som ho mala fijalove niekolko dni. A pri druhom mi zasa roztrhli koselu a prekrizili to roztrhnute a kazdy roh tahali na inu stranu a laktami mi tlacili na brucho,neviem ci to tak ma byt,ale prisli mi surove...

daniela1983
7. máj 2014

pri otvoreni na 8,5cm je obvod otvoru pre hlavicku 26,7cm pri otvoreni na 10cm, je to 31,4cm to je celkom podstatny rozdiel ked treba dostat von hlavicku ktora ma priemer najcastejsie v rozmedzi od 32cm do 37cm

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 kludne mozes povedat svoj nazor...ja som si pripadala ako na ked zabijaju svinu....no bola som rada ze som uz doma a mam to za sebou...chvalabohu mi 3 deticky stacia a uz nikdy viac

daniela1983
7. máj 2014

@bibinka379 nie nema to tak byt, ta metoda je zakazana
a kristellerovu expresiu mozno pouzit vo velmi vynimocnom pripade a len velmi skuseny lekar. takze nie ako tu citam skoro kazdej druhej a rozhodne nie sestricky. 😠 😖 skratka len cumim

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 to je velmi smutne. ja som mala pocas porodu jednu negativnu skusensot s doktorom a tiez sa mi z nej blbo spamatava a to teda rozhodne nebol taky brutus a udialo sa to ked islo takmer malemu o zivot, tak teoreticky sa trochu chapat ze sa doktoro so mnou nebabral. ale okrem toho som mala uazsny porod po ktorom som sa citila super. ale ak by mi valcovali brucho ako parnym valcom rozhodne by som to vnimala ko priserne a porod hodnotila ako nocnu moru. a to je aj dovod preco to sem pisem, aby aj ine mamicky videli, ze toto nie je v poriadku co sa deje. ze je to na hranici so zakonom a dalo by sa povedat az za nim!

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 ja ti hovorim ze ma vysetrila povedala je to na 8.5cm a pome ideme rodit ja cela stastna vyletela,ze uz to bude a potom hore dole a takto 4 krat potom som si lahla a povedala ze uz jednoducho nevladzem,nikam nejdem a budem si silu setrit na tlacenie

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 nechapem ako moze lekar povedat ze ideme rodit pri 8,5cm. to snad chybal na prednaske alebo co

bibinka379
7. máj 2014

@daniela1983 ani som nevedela ze sa to vola kristellerova expresia,hned som si o tom precitala a mas pravdu,nemalo by sa ale robi to vecsina 😠 ze aby urychlili porod.
Zaujimave ze niektore zeny si na myjavu nedaju dopustit 😕

daniela1983
7. máj 2014

orekm toho aj ked je zena na 10cm to este neznamena ze ide rodit!!! kym nastupia vypudzovacie kontrakcie, tak to este moze trvat pekne dlho! preto lekar by nemal zene hovorit kedy ma tlacit a mal by nechat celkom na nu ked a ako bude tlacit. o polohe ani nehovorim

daniela1983
7. máj 2014

@bibinka379 urychlili porod? pekne od nich. par minut urychlenia a riskovat ublizenie matke a dietatu...pekne od nich ze take urychlenia ponuknu! 😠 mimochodom statisticky ma 90% zein po tomto probelm s inkontinenciou. ak nie hned tak neskor...to len aby ak to niektora budete raz mat nenapadlo ze je to nahodou starobou alebo tak... 😠 ono je to prave tymto

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 ja by som to skor povedala takto oodelenie na myjave nieje zle len pristup sestier a po niektorych lekaroch je s prepacenim na hovno.....jediny kto tam bol na mna mily a jemny bol mudr.KRC...asi ma ohuril jeho vyzor,no teda nebudeme si tu klamat je to fesacisko....ale nato ze na posledny krat rodila ze co som si myslela ze to bude fajn lebo je to predsa len zenska snad bude chapavejsia sa pri porode chovali ako hovada a este ma nasrala ta druha mlada co sa akoze zauca ci co...kukala na mna videla ze skapinam od bolesti a kricim nech mi pomoze,pana boha som vola co ja v neho teda neverim...a ona sa len usmievala popod nos..

daniela1983
7. máj 2014

som zvedava ci by nejaka zena kyvla na urychlenie proodu tymto sposobom keby jej povedali, viete co vytlacime z vas to dieta, usetrime vam 5-10 minut tlacenia, no ale riziko je ze dieta bude postihnute, ze vas potrhame az za usami a budete sa pocikavat. no tazko by potom niekto o take urychlenie stal, len mam tichy pocit, ze takto neinformuju ani jednu

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 tak co ti nato poviem ja lekar nejsom....oni asi seru nato alebo ja neviem cosi ma clovek ma mysliet...

daniela1983
7. máj 2014

sorry ale niekto tu pisal aki su tam velki odbornici a tiez niekto pisal o tom ze lekari vedia co robia. hmm ja nepochybujem ze vedia co robia. len to co robia evidentne nie je to anjlepsie pre matku a dieta. lebo vyvolavat dieta pred terminom bez relevantneho dovod, vyvolavat v urcite dni aby mali oni system a klud. zfetovat matku neviem cim a urychlit aby bol pokoj to rozhodne nie je v zaujme ani matky ani dietata, ale jedine v ich zaujme. rovnako ako najhorsia a nebezpecna poloha na chrbte a milion dalsich veci. sorry ale toto skutocny odvbornik neurobi, lebo skutocny odbornik vie ze porod je prirodzeny proces do ktoreho ked sa zacne rypat koledujeme si o velky pruser a tak do neho odbornik rypat nebude pokial nie je matka albeo dieta v potencionalnom ohrozneni. a potom prepana jana necham radsej matku tlacit ako ptorebuje a v polohe ktorej chce a neprikurtujem ju na chrbat a neskacem jej po bruchu!!! toto fakt nie je v zaujme nikoho, jedine personalu, aby to mali z krku

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 na to nemusime byt lekari, aby nam bolo jasne ze je to zvrhle, nemusim byt vystudovany kuchar, aby som v restauracii ohodnotila, ze to jedlo je hnusne odborne a nema takto chutit. a pokial si o prode precitam aspon jednu dve poriadne knihy tak je mi jasne ako to rozhodne prebeihat nema. jasne ked mi budu robit cisar to je opracia a tam nebudem kecat do toho ci to roabia dobre. ale ked vidim ze porody odvadzaju ako prasce, tak mi neda okomentovat to

katka13122
7. máj 2014

@barbara088 ked si taka nespokojna,tak nechapem naco si tam bola 3x ?! 😖

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 mozno si myslela ze to tak proste musi byt, ze lekari vedia co robia. vela mamiciek predsa na 100% doveruje tomu, ze lekar robi co je najlepsie!

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 ja som bola max.spokojna v auguste opat,urcite kebyze som neni spokojna 1x tak ma tam uz nikdo nedostane,sak mas dnes na vyber kam pojdes 😉

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 to je len dobre ze si bola spokojna. to zalezi velmi od toho co matka od proodu ocakava co chce atd, ak tam porod splnil tvoje predstavy tak je to vsetko v poriadku. ale niektorym evidentne nesplnil

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 zrejme ti neskakali po bruchu a nenutili ta tlacit na otvaracie kontrkacie

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 no praveze skali,nemohla som maleho vytlacit,ci radsej vytahovat inak a potom su vysledky ako zdeformovana hlava....ach boze zenske,kebyze sa neriesia zbytocne piiii tak sa mame asi lepsie 😉

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 a ked sa mi nepaci pristup.viac tam nejdem

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 a co si lekarka ked vies na ake kontr.ju nutili tlacit?alebo bola si tam?

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 su zeny, ktore rodili v na myjave (aebo aj inde, mam kamosky z celeho slovenska) ktore popisovali, ze nevladali tlacit a preto im skakali na brucho. ked zena nevladze tlacit je to znak toho, ze ju lekar nuti tlacit na otvaracie kontrakcie a nie na vypudzovacie. lebo pri tych to ide prakticky skoro samo. nie, nie som lekarka. ale mam nastudovanej dost odbornej literatury zo zahranicia, mam dost prekonzultovane so zenou ktora k porodom chodi a rodi aj so zenami doma a uz som rodila. tak malicko viem ako to v tele pri porode funguje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre