Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 ked ho vytiahnu inak napr vexom je rozhodne mensie riziko ako pri kristellerovej exprecii. a mne teda nepride ako pi..na ak sa niekto pozastavuje nad tym ze sa hojne uziva metoda, ktora je zakazana. a pri ktorej horzi postihnutie dietata a matky? ak ti roztrhnutie maternice pri ktorom dieta umrie pride ako pi..na, tak sorry no.no a ked si nevladala tlacit, vies preco to teda bolo? ak nie preto ze ti kazali tlacit ked si tlacit nemala?

daniela1983
7. máj 2014

ak by bola tato metoda taka v pohode, tak ju 1. nezakazu a 2. nebudu vynachadzat klieste ani vex ale budu iba skakat na brucho nie? len si pozorne precitaj kolko zien tu pise ze im skocili na brucho. a teda silne pochybujem ze u vsetkych sa jednalo o vaznu pricinu pri ktorej by sa to mozno dalo ospravedlnit napr hypoxia plodu alebo prolpas pupocnika. ak zena nevladze tlacit, tak co takto je dat do normalnej polohy, co takto pockat na vypudzovacie kontrkacie miesto toho aby ju horda lekarov a sestier pohanala ako dostihoveho kona na drahe, co takto jej dat icho a klud aby sa mohla napojit na svoje telo a pocuvat ho a iba s nim spolupracovat a netlacit silou vtedy ked jej doktor povie, ale ked telo diktuje ina, hmmm?

daniela1983
7. máj 2014

katka pises ze si bola spokojna, no veru ja by som spokojna nebola keby na mne pouzili kristellerovu expresiu, nuz ale kazdy sme spokojiny s niecim inym

barbara088
7. máj 2014

@katka13122 mozno preto lebo som si myslela ze s odstupom casu sa menia lekari i skusenosti

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 hadam ma nebudes presviedcat ze som nemala tlacit,ked som mala hlavicku medzi nohami....keby bolo menej takych mudrych ako si ty,tak by aj na modr.koniku bolo lepsie....viac sa nebudem na tvoje prispevky vyjadrovat 🙂 😀 😀

bibinka379
7. máj 2014

@katka13122 katka ty si tiez velmi mudra ako pozeram,nepaci sa ti,nevyjadruj sa vobec,na tvoj nazor sme sa nepytali.a ked chces svoj nazor normalne napisat ,napis a prestan tu urazat ostatnych!!

katka13122
7. máj 2014

@bibinka379 rodila si tam? Nikdo nikoho presne neurazil neoznacil,tak klidek 😉

bibinka379
7. máj 2014

@katka13122 si predstav-rodila ,dva krat,keby nie tak tu nepisem svoje skusenosti,ale ty si vlastne necitala o com sme pisali a konstatujes z jednej vety co sme pisali

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 ak ti vyhovuje ze sa na teba pouzila metoda, ktora mohla poskodit zdravie tvoje, aj tvojho dietata, tak je to tvoj nazor. no a mozes mat aj hlavicku medzi nohami neznamena ze uz mas vytlacovacie kontrakcie. to len tak mimochodom. kazdej zene nastupuju inak, jednej ked je dieta este uplne v bruchu inej ked stupuje do pordnych ciest a dalsej az ked je hlavicka na hradzi. ty si napisala ze si nemohla vytlacit. ja som len udala jeden mozny dovod. druhym je hlupa poloha do ktorej ta dali. ak neznesies ak ma niekto k nejakej teme urcity subor vedomosti to nie je moj problem. sorry ale ja som nastudovala co sa dalo len aby som si ochranila dieta. a ako vidim dobre som spravila, lebo neskoro by bolo plakat nad rozliatym mliekom keby dieta zo mna vytlacili a nedajboze by ostalo postihnute alebo ja potrehana az za usami. a nehovor mi ze tento sposob porodu ti urobilitak ze si nemala ani skrabanec, tomu by som totiz tazko uverila. kasmoska tam mala dnu 24stehov. ak ti vyhovuje ze doktori ta nechali porodit tak, akoby ti dnu explodovala bomba a potencionalne ta a dieta ohrozili, tak nech sa paci. proti gustu...

katka13122
7. máj 2014

@daniela1983 prestav si ani jeden stich 🙂 ja stale nechapem,neni som 1x spokojna uz tam VIAC NEJDEM, zenske to ma zaraza najviac,mas na vyber!!!

barbara088
7. máj 2014

A kde mame ist rodit aby to bolo teda ok katka do bruselu

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 no to by aj mna zaujimalo kam ma ist slovenska matka rodit ak by chcela porodit normalne, prirodzene aby bola spookojna. zistujem, patram a zatial som o takej porodici na slovensku nepocula. budem rada ked niekto odporuci

katka13122
7. máj 2014

@barbara088
@daniela1983 napr.piestany si chvalia,porod je zlozita vec a urcite by som neriesila kilometre,poznam niektore co rodili na morave aby mali vsetko co chceli,ja kebyze som neni max.spokojna tak ma nikdo nedostane tam

daniela1983
7. máj 2014

@katka13122 inak co sa tyka toho co si pisala. vzdavam hold tvojim porodnym cestam a ich elasticite. lebo to sa len tak nevidi. zatial kazda jedna co osobne poznam a hovorila ze jej to robili tak bola potrhnana az za usami. ak ty nie, tak v tom pripade mozes vdacana Bohu, vyssej moci, osudu, neviem comu, ale niecomu urcite 🙂

co sa tyka piestan,no asi tam nebude vsetko podla predstav zien ked chodia rodit na moravu alebo do hainburgu. ak by sa v piestanoch dalo rodit prirodzene asi by tam baby chodili

lizankaaa
8. máj 2014

@daniela1983
Mila Daniela... Vzdy som tu bola len ako pozorovatelka... Ale uz sa to nedalo vydrzat.... Zacnem temou vyvolanie porodu na Myjave... Termin porodu nie je presny den ktory mas v knizke... Ale je to 40 +- 2 tyzdne... To znamena od 38-42t. Rodila som na Myjave v 39.... Teda ty by si tvrdila predcasne! Primar ma vysetril... Povedal, ze som uz otvorena takze mozem ist Na porodnicu a zajtra by sa ten porod spustil...Ak chcem!!! Rozumies???Mohla som to odmietnut... Ale... Suhlasila som... Bola som v termine... Mohla som sa vklude pripravit, manzel si zobral dovolenku a mohol tam byt so mnou.. Ja som bola rano vyspata a pripravena rodit... Urcite lepsie akokeby mi odtiekla voda niekedy o polnoci a rodila by som celu noc!!! A to sa ma primar este opytal, ci chcem rano spustit ten porod.... Za druhe... Nastrih... Ano zasa tie tvoje obkecy o prirodzenej polohe... Blabla.. Ja som rada ze strihli...na prvorodicku... Radsej ako sa trhnut po rit jak moja kamoska co nastrih odmietala... A co si pisala ze mala 24stehov vnutri??! To si jej to pocitala??? Alebo doktorka? Pochybujem... Tak netrep hovadiny... Nehovoriac o tom, ze zeny si nekupia balonik, dianatal gel , nechodia na cvicenia a cakaju ako prvorodicky zazraky... Treba tiez preto asi nieco urobit... Potom nevedia ako tlacit a maju cervenu celu hlavu a divia sa ze im musi sestra zatlacit na brucho... Co uz ked ony preto nic neurobili a ani vladtne dieta vytlacit nevedia... A myslim, ze kazdy porodnik vie kedy strihnut treba a kedy nie...co sa tyka tlacenia... Tlacila som ked som ja povedala, ze ide bolest... Nikto mi nekazal tlacit mimo bolesti... Praveze vtedy mi vzdy kazali nech si dycham pekne..... A uzavrela by som to tymi zvastami co tvrdis, ze mokre decko ti maju nechat na bruchu dve hodiny, nebrat, neobliect... No to uz je fakt vrchol.. A ze ked ho zoberu tak strasne trpi... Ty si to snad pamatas??? Robis tu z porodu neviem aky zazitok... Furt to riesis dokolecka,.. Radsej sa venuj svojim detom, ktore mas vedla v izbe... Ak ich z teba neslahlo este... Mne dieta dali na brucho a potom ho zobrali, co mi vobec nevadilo... Postarali sa o neho... A dostala som ho potom spat oblecene, co mi vobec nevadilo... Hlavne je ze mam dieta zive... Riesit dokola kraviny ako ze nastrih nemusel byt a podobne... To ma vobec nezaujima lebo som rada ze moje dieta je v poriadku... Tak to tu uz prestan spamovat.... Otravovat tu ostatnych... Nechaj si tie kecy o prirodzenych porodoch pre niekoho ineho... A ked uz sa chces vracat do davnych casov.. Ked deti umierali aj s matkami jedno za druhym( akurat sa to nikde nepisalo) tak sa vracaj komplet... Nezer antibiotika... Nepouzivaj mydlo, tampony.. Vlastne ani umyvat sa nemusis... Nic... Normalne neskutocne jak si niekto mysli, ze je lekar s atestaciou z gynekologie, anesteziologie a pritom vie velke h... Sak jedna taka zastankyna porodov doma uz umrela... Vsade to pisali, ale aj tak sa asi nepoucite... A furt sa budete vracat do stredoveku a vedome tym ohrozujete svoje deti... Vid tvoje prispevky o odmietani antibiotik, sekcie atd...

lizankaaa
8. máj 2014

Takze drz sa ty len pekne daleko od Myjavskej porodnice ... Ja som tam bola spokojna az na male detaily a myslim, ze stovky dalsich tiez... Akurat stoprva je mimo ako ty a zacne tu vypisovat taketo blbosti... A to pises aj na 5 dalsich for... Takze nespamuj... Svoje si uz povedala... Chod si rodit kde chces... A neotravuj tu a nestras ostatne maminy

daniela1983
8. máj 2014

@lizankaaa diky za spravu, ale niekomu kto nema predstavu co je to prirodzeny porod a co je to bonding dietata je zbytocne odpovedat. ak je niekto spokojny ze z neho umelymi hormonami vyrvali dieta, ktore este nemalo chut ist von, je to jeho vec. a ak si niekto mysli ze pre dieta je to najlepsie ked ho hned po vytiahnuti cudzi ludia narvu do oblecenia a perinky, tak je to tiez jeho vec. a ked niekto bezdovodne (opakujem bezdovodne, nie ked su komplikacie) podstupi dobrovolne vyvolavany porod ktory je ovela bolestivejsi, tak nech si to pekne uzije, to jeho volba a jeho vec. pekny den.

daniela1983
8. máj 2014

a ano predstav si doktorka jej povedala kolko stehov tam ma, to len tak na okraj. a pokial niekto obhajuje zakazane metody, k tomu nemam co dodat. to leda ze nevie o com hovori

vjaja
8. máj 2014

@daniela1983 prepáč ale napísala si to dosť nechutne, ja osobne mám za sebou 2 spontánne a jeden vyvolaný a určite keby náhodou rodím zasa tak si vyberiem vyvolávaný, a len tak mimochodom oni to dieťa nevyrvú len tak že dnes máme chuť, robia to vtedy keď je dieťa aj ty pripravené, sú tam isté pravidlá pri ktorých to ide a čo sa týka bolesti, nie je väčšia, len sa tam akoby preskočilo to obdobie keď je bolesť ako pri menzese a keď som rodila ja jedna tam dokonca ani bolesti nemala rovno tlaky. A ešte jedna vec áno aj mne pomohla sestrička pri tlačení aj pri prvom spontánnom, lebo po 12,5 h. spontánnej bolesti a veľmi pomalého otvárania sa som už jednoducho nevládala, a pri poslednom lebo jednoducho sa stále vracal dnu, a keby si chcela povedať že som tlačila zle tak vopred ti vravím nie tlačila som dobre a dostatočne silno, len on jednoducho naberal stále opačný smer a nie preto že by si chcel v bruchu ešte pobudnúť, myslím že nie je namieste urážať a hodnotiť, keď to nevieš reálne porovnať

daniela1983
8. máj 2014

@vjaja nechcela som sa nikoho dotknut kto mal vyvolavany porod z nejakeho adekvatneho dovodu. len vyvolat porod preto aby sa matka v noci vyspala a nahdou jej nepraskla v noci voda mi pride prinajmenosom zvlastne. a ze vyvolava sa vtedy ked je dietata pripravene... dieta je pripravene vtedy ked si samo povie a nie vtedy ked ma podla tabuliek nejaky vek a vahu. vyvolavanie porod by malo byt lekarska zaloha v pripade vaznych dovodov.

katka1601
8. máj 2014

caute tehulky moj doktor ma uz poslal na poradnu na myjavu na buduci tyzden.neviete mi povedat kedy su otvaracie hodiny a ktory den? Ďakujeeeeem 🙂

lizankaaa
8. máj 2014

@daniela1983 pokial viem, tak sa posva sije pokracovacim stehom vnutri... Takze tazko ich tam mohlo byt 24... Za druhe... Tvrdis, ze porod zacne ked je na to dieta pripravene!!! Tak ako vysvetlis, ze sa napr zene skracuje krcok a keby nelezala v nemocnici co ja viem napr od 27tyzdna tak porodi predcasnika... Alebo jej odtece predcasne voda... Dieta umre, lebo sa narodilo v 25t. Napr.... Ako vysvetlis tento jav??? Asi nebolo to dieta pripravene... Ci??? Lebo sa to stava dost casto.... Alebo take predcasne tvrdnutie brucha.. Nebyt liecby kto vie, kolko by sa deti rodilo predcasne... A k vyvolaniu porodu ti poviem tolko... Moja znama tiez cakala do terminu... Babu sa nechcelo ani v termine... A v 41t. Jej povedali piatok nech pondelok pride s vecmi... Pondelok dosla a sestricky nevedeli zachytit na CTG-cku akciu srdiecka... A pondelok aj porodila svoje mrtve dieta ktore si utiahlo uzol na pupocniku... Este mi hovorila ako sa v nedelu hybalo... Prislo jej to mile... Spatne si uvedomila, ze sa dusilo..... A teraz mi povedz... Co ak by jej niekto vyvolal porod v 39t. Nejaky primar pri zrelom naleze na krcku... Vsetko mohlo byt inak... Takze pre mna po tejto skusenosti... Cim skor vonku,.. Tym lepsie.... Samozrejme od 38tyzdna. Aviac sa s tebou nemam o com bavit... Podla mna si chora lebo som nevidela niekoho takto nieco psychopaticky riesit... Zaloz si novu porodnicu...s dulami :D som zvedava ako potom budete zvladat zavazne krvacania, predcasne odlucenie placenty a vsetky ostatne veci, pri ktorych sa bez lekara nezaobidete...

lizankaaa
8. máj 2014

@katka1601 Ahoj Katka... Pokial viem na poradnu sa chodi kazdu stredu rano

katka1601
8. máj 2014

@lizankaaa a este jedna otazocka treba sa objednavat?

lizankaaa
8. máj 2014

Nie

daniela1983
8. máj 2014

@lizankaaa to ze sa dieta narodi predcasne sa zial deje. ja ked obhajujejm prirodzene porody a nezasahovanie do tehotenstva, tak hovorim o zdravych fyziologickych tehotenstvach, ktore nevykazuju ziadne problemy. lekari su na to aby liecili. pokial matke alebo dietatu nieco horzi je na mieste zasiahnut. nikde som nepovedala, ze nie. ale je hlupe a zbytocne zasahovat do zdravych porodov. ale v mnohych pripadoch sa rype do fyziologickych porod uplne zbytocne. o to mi ide. sama som musela podsupit zasah pocas porodu, lebo sa stala situacia pomerne vzacna a ano som vdacna lekarovi ze to urobil. ale rozhodne by som mu vdacna nebola keby mi bezdovodne navrhoval vyvolanie porodu, alebo jeho urychlenie. to ze tej zene zomrelo dieta je mi samozrejme luto. a jasne keby vyvolali skor, tak sa nic nestale. ale predsa nebudeme vyvolavat preventivne vacsinu porodov, nie? neviem co mas proti dula. mimochodom. a este raz zdoraznujem lekar je na to aby liecil ked sa nieco vyskytne a nie aby rypal takmer do kazdej matky co sa objavi v nemocnici aj ked to vobec netreba. nemusim zakladat ziadnu porodnicu vo svete porodnice kde sa da normalne porodit su. co sa tyka tvojho utoku ohladne bondingu. ano dospely clovek si nepamata ze bol od matky odluceny. ale dospely clovek si ani nepamata ak ho niekto ako rocne dieta poriadne zbil. to ze si to nepamata, neznamena, ze je to spravne. to si akoze fakt myslis, ze mokre dieta nechaju lezat na matke dve hodiny len tak? ved ho na tej matke osusia a pozakryvaju ich. tak aky problem. tvoj utok na bonding ale chapem, je to obranna reakcia. keby som porodila v nemocnici kde mi dieta odseparovali budem reagovat rovnako podrazdene a popretim tejto situacie, je to prirodzene, uplne to chapem. nuz ale keby si bola v porodnici kde by ti bonding boli umoznili uplne prirodzene, rozhodne by si lekarom nepovedala, viete co vezmite si to dieta a dajte mi ho az zajtra. ja som nikde nepisala ze matky co nemali bonding su horsie, alebo ze menej miluju deti. podobne ako otec co nebol pri porode nie je horsi otec. ale maju skratka o jednu nadhernu spomienku menej, co je samozrejme skoda. tiez nehovorim ze bondng za kazdu cenu. ked sa mi bude dieta dusit, tak ho prirodzene nebude chciet bondovat, ale dam ho lekarom aby mu pomohli. ale separovat fyziologickeho novorodenca je zo psychologickeho hladiska skodlive a je to dokazane ako fakt. tvoje utoky neberiem osobne. keby som bola rodila v nemocnici ktora by mala take praktiky ako vacsina nemocnic ma, tiez by som reagovala ako ty. ale to ze sa tie veci vo vacsine nemocnic deju neznamena ze je to normalne. a vdaka Bohu za nemocnice kde uz sa spamatali a nechaju matku rodit v polohe akej chce. nesnazia sa ju odrodit za jednu smenu za kazdu cenu a neberiu jej dieta, ked je zdrave. dufam, ze takych porodnic bude cim dalej viac. ja tu nikde lekarov neurazam. ale fakto ostava, ze pouzivaju mnohi zastarale praktiky a ze im ide jedine o to aby to dieta a matka prezili a to ci matka nebude mat z toho pristupu traumu ich az tak velmi netrapi. chapem, maju toho vela. a opakujem pri fyziologickom porode je lekar zbytocny a kludne moze cakat za dverami. porodna asistentka predsa zvladne porod, nie? nevidim dovod aby okolo matky co sa sustredi na rodenie lietalo x ludi pokial vsetko ide ako ma. a som vdcana svojej PA, ze posledne dve hodiny blokovala lekara za dverami a niekolko krat ho presvedcila, ze to zvladneme aj bez rezania. keby tam bol len ten lekar uz som davno pod nozom, hmmm a zbytocne 😨 a ze sa vyjadrujem k myjavskej porodnici. no to je proste...narodila som sa tam (mimochodom vexom), narodila sa tam moj brat( mimochodom vyvolanany porodm v utorok) a trvaly pobyt mam hned vedla a odrodilo mi tam dost kamosiek a a teda uprimne spokojna bola len jedna. ostane mali podivne proody. a na zaver, nemaj strach o moje dieta, ze mi same place v izbe. cely den ho nosim v manduce a spi s nami v posteli. takze rozhodne nie je nikde same zavrete. 😝 😀

augustbabo
8. máj 2014

Tu sa majú vyjadrovať ženy, ktoré na myjave rodili, prípadne na gyne ležali! Ja som tam rodila a pôjdem tam zase, nech tu
@daniela1983 píšeš čo chceš a keď si tam nerodila, nemáš tu čo vypisovať a zastávať nejaké prirodzené pôrody, keď si chcela rodiť prirodzene, mala si rodiť doma a nie si hladať exkluzívnu pôrodnicu... čím menej človek pred pôrodom číta, tým lepšie... skoro od dvoch čiarok na teste som celé tehotenstvo preležala a x milión kníh a fór prečítala a než som išla rodiť, my bolo akurát tak zo všetkého zle... a nakoniec som mala super pôrod ako prvorodička, za dve hodky bol malý na svete a celý personál bol perfektný. Takže ak sa tu vyjadruješ za nejaké kamošky, tak nech sem napíšu tvoje kamošky a nie ty, osobne si tam nerodila! A to, že si sa tam narodila, neznamená, že o pôrodnici niečo vieš... a to že počúvaš čo hovoria tvoje kamošky, tak to je ako "jedna babka povedala" ... si nájdi fórum u prirodzených pôrodoch a tam si vypisuj od rána do večera... Nerodila si na Myjave, nemáš s ňou skúsenosti!!! A to že jedna alebo desať kamošiek povedalo, je tu ženám prd platné, lebo to nemajú z prvej ruky a keď si zastávaš svoj úchvatný prirodzený pôrod, tak to môžeš vo svoj prospech x krát prekrútiť...

gojka
8. máj 2014

daniela, ako čítaš, už som na teba raz reagovala, vtedy som aj napísala, že nebudem s tebou komunikovať touto formou. Tie bludy čo píšeš a čudujem sa, že máš takú výdrž aj napriek reakciám, ktoré tu sú na tvoje príspevky. Po prečítaní, že si sa narodila VEX, som pochopila, prečo tak propaguješ prirodzený pôrod. Na tebe ten VEX zanechal bohužiaľ následky. Ale to už nikto nezmení.

vjaja
8. máj 2014

@daniela1983 tak to by sa náš Roland asi pripravoval doteraz, keďže celé tehu rizikové, hrozba predčasného pôrodu, nie pre dieťa ale krčok maternice a ku koncu dieťa nie aby prirodzene klesalo, stúpalo hore, jednožnačne kontrolovaný vyvolaný pôrod lepší ako prirodzený nekontrolovaný, dcéru som takmer porodila v sprche a moje kontrakcie pri tom boli každých 8 minút a pri vyšetrení predpoklad tak 12 hodín, v sprche som sa stihla vyzliecť a zrazu som mala medzi nohami hlavičku, ledva som prišla na sálu a odrodila ma sestrička, lebo dr. myslel že za 12 hodín, to sa ti na Myjave nemôže stať, ja nedám dopustiť na Myjavu. Takže záver skús si rodiť 3 krát a zakaždým inak a potom buď taká múdra, a len tak mimochodom dedkova teta bola babica a máme doma jej záznamy, by si sa asi čudovala aká bola úmrtnosť detí a matiek.

live001
8. máj 2014

Ja sa tam este len chystam rodit a Myjava a rovnako aj pani doktori mi boli ospevovaní len v sobrom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre