Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

katka1601
28. máj 2014

@petrahankova No aj ja mam priniest tasku pre istotu. 😀 V tvojom pripade je cisarak asi rozumnejsia varianta lebo tie varixi mozu byt naozaj problem. Ale neboj dobre to dopadne 😉

katka1601
28. máj 2014

@petrahankova Ano mna tiez to dost bolelo este mi povedala aby som to skusila vydrzat tak som vydrzala vsak co mi zostavalo 😀

laurika1517
28. máj 2014

@katka1601 a nebol to hamilton ked ta to tak bolelo?

katka1601
29. máj 2014

@laurika1517 nie nebol.Ja uz som tesne pred terminom tak aj preto je to uz viac bolestive.ale ked ma vysetruje primar tak je to v pohode vobec to neboli.ta mlada doktorka potrebuje este ziskat prax a cit a bola mila aj mi povysvetlovala ako na tom som.takze v pohode 😉

petrahankova
29. máj 2014

@katka1601 a my sme sa tam včera aj videli,až teraz pozerám ked si si sem dala fotku,ja som sedela oproti tebe v takom modrom triku.

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova
@katka1601 holky ani vy neviete poradit nejaku knihu o porode? co ste citali pocas tehu? dikec

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 ja čítam len na nete info o pôrode,neviem čo konkrétne ťa zaujíma,ja mám za sebou už dva pôrody 🙂

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova tak skor som myslela nejaku knihu lebo na nete su rozne veci a potom je asi tazko vyberat co je ok alebo co nie. tak som myslela nejaku knihu kde by bol porod riadne rozobraty co sa deje ako a preco. skratka aby som tomu nejako poriadne porozumela.pripadne aj aby tam boli rozne mozne zasahy popisane a ich vyhody a nevyhody, lebo na nete sa to tazko hlada, ked clovek ani nevie co ho vsetko presne mozne zastihnut pri porode.

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova a ako prebiehali? vsetko v pohode, alebo bolo treba nejake zasahy?

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 No ja som si zo zvedavosti tiež kupila pri prvom babatku knihu,vola sa Tehotenstvo-otázky a odpovede,vtedy mi ju odporučali ako dobru knihu,ale autori vždy do knihy rozpíšu len dobré -klasické veci odhladom porodu ,aby sa maminy nebáli v prípade komplikácií,ale ja som zvedavá i na tie ostatné prípady,čo sa možu stať a to v tych knihach nebýva.Ja som tu pozerala už veľa porodov na videach,ale teda na cisarak som nemala žalúdok,len som ho začala pozerať a odvtedy sa bojím,o to viac,ked ma asi čaká. ☹

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 Prvý porod bol chlapec,prenášala som,narodil sa v 42.tt,aj ma chceli skorej do nemocnice,ale nešla som,nakolko ten termín je orientačný plusminus dva týždne,tak som nešla a dobre som spravila.Ked som prišla prvy den na príjem,porobili všetky obdery,poslali ma na izbu a čakalo sa den,dva tri,počas nich mi davali nejake tabletky na rozbehnutie,nezaberali.POtom mi dali v stredu ráno o 5.30 tabletku do krčka,ale ani tá nič,potom mi dali infúziu a začali kontrakcie,ale od začiatku som ich mala dosť silné,no neotvárala som sa,tak mi okolo 8.00 pustili vodu a tie kontrakcie boli také silné,hnus,no neotvárala som sa ešte dlho.Stale ma vyšetrovali,potom som sa začala otvarať až poobede okolo 16tej ,syn sa narodil o 17.45,ale mala som dvoch porodníkov,jeden mi pomahal vytlačať maleho tlačenim na brucho a druhý pomahal hlavičke a nastrihaval.Nemala som dobrý porod,no malý bol v poriadku.Ale ja som po porode silno krvacala,dostala som 2baliky plazmy a stale som krvacala,tak ma šli po dvoch hodinach čistiť,nedostala som nič od bolesti,bolo to hrozne,ale našli mi tam kusok placenty,ked ju vybrali,krvacanie prestalo.Stratila som vela krvi ,na druhy den transfuzia.A potom to už bolo lepšie.

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 Potom som si vravela že už nechcem deti,ale ked mal maly cca pol roka,uz som si to rozmyslela.PO necelych troch rokoch sa narodila dcerka.To už bolo lepšie.Dva dni pred terminom som šla do poradne ale uz v noci som citila akoby som mala dostať menzes.Primar ,ma vyšetril a že už musim ostať tam,lebo sa otvaram.No nemala som tam veci,tak sme šli po ne domov.Prišla som tam okolo obeda,urobili vyšetrenia,dali klistír,nedovolili jesť a poslali ma na izbu.Menili sa tam lekari a navečer usudlili že ešte to nebude,nech sa najem,uvidim e ráno.Tak som jedla,po večeri ma začalo viacej bolieť pod bruchom a pravidelnejšie,ale slabo.Vyšetril ma lekár a že sa otvaram.Tak asi do desiatej večer som s ababami sedela na chodbe a debatovala,nič mi nebolo.POtom ma znovu vyšetril,pustil vodu a už som musela byť na čakačke,bolesti príšerné,horšie než pri malom,ale narodila sa o 12.45,takže to boli asi 2-3 hodinky ťažké.Na dve tri zatlačenia bola vonku bez nastrihu,po porode bolo dobre.

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova no to je teda drsne, to vsade citam ze vyvolavane porody su horsie

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 tak ked je všetko v poriadku,netreba sa nikam ponáhľať,tabletkami to síce urýchlia,ale nie vždy to ženy zvládnu-vydržia a mnohokrát sú potom robene akutne sekcie.

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova
no a naco ti pusatal vodu? to ta potom len zbytocne viac bolelo nie?

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 a ešte pri malom som mala kus nástrih až do stehna,bolelo veľmi,ani som nechcela ísť domov do auta sadnúť.Ale pri porode to nebolo cítiť vobec ani šitie a to som nedostala na bolesť nič.A ked bude treba robiť nastrih i teraz,z toho nemam strach,po par tyždnoch sa zahojí.

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 ked pustia vodu,mali by sa zosilniť kontrakcie a tym padom aj by sa mal začať krčok rychlešie otvarať,u mna to tak bolo ale bolo to takmer neznesiteľné a trvalo to moc dlho,pri malom.

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 teraz si píšem s maminami čo maju termin ako ja i skorej,už aj porodili a bez problemov,veľmi rychlo,takže sa neboj,to som ja možno taký prípad,ale vieš aspon čo sa robí ked sa prenáša,alebo teda čo sa môže stať hocikomu.

katka1601
29. máj 2014

@petrahankova je to mozne ze sme sa tam videli a tusim veru aj modre tricko si pamätam 😀 si blondinka?

katka1601
29. máj 2014

@laurika1517 ja tiež čitam iba na nete a uz som si to aj zakazala lebo potom sa stresujem a aj tak sme kazda ina takze ten zaklad o porode viem a to ostatne pride len dufam ze to bude ok kedze som prvorodicka. 😉

petrahankova
29. máj 2014

@katka1601 ano som blond

katka1601
29. máj 2014

@petrahankova Mozno sa uz nabuduce stretneme na prijme.Ozaj a prijmova kancelaria je kde?tiez na tretom poschodí?

petrahankova
29. máj 2014

@katka1601 no kedysi bývala príjmová kancelária tak dole,akoby v podzemí,tak zrejme tam aj bude,ked sa stretneme v poradni v stredu,tak to pozrem a poviem ti

katka1601
29. máj 2014

@petrahankova jaaaaj ja som myslela ze kazde oddelenie ma svoju prijmovu kacelariu.tak potom ano je tam dole lebo tam som ju videla teraz v stredu.

laurika1517
29. máj 2014

@petrahankova no preto sa na to pustanie vody pytam lebo som niekde citala ze ked s pusti voda hrozi prolaps pupocnika a toho by som sa teda bala

petrahankova
29. máj 2014

@laurika1517 čo je to prolaps pupočnika?

laurika1517
30. máj 2014

@petrahankova to sa moze stat pri vypusteni plodovej vody ze pupocna snura sa dostane do porodnych ciest no a samozrejme babo by sa zadusilo keby tade islo, lebo by si ten pupocnik pritlacilo tak sa musi urobit okamzite cisar lebo je to zivot ohrozujuce. tak preto sa pytam. lebo casto to tu citam, ze sa pusta voda aby sa urychlil porod. len teda celkom nechapem preco sa to vlastne robi za cenu rizika ze dojde k takej nebezpecnej situacii ktoru bude treba okamzite tak akutne riesit. aspon teda tak to bolo opisovane v tom clanku co som citala.

petrahankova
30. máj 2014

@laurika1517 tak našťastie mne sa to nestalo.Ale ked ženám vytečie plodová voda spontánne a potom rodia aj za 12,či viac hodín,tam sa to stať nemôže?

laurika1517
30. máj 2014

@petrahankova asi mozno. neviem. mozno zalezi od polohy v akej zena prave je. ked sa skusam tak logicky nad tym zamysliet, tak pokial praskne voda tak ze zena je nejako vertikalne tak zrejme hlavicka nalieha na krcok a ta snura sa tam asi nedostane. ale pokial je dajme tomu horizontalne (co pri pustani vody v nemocnici je na 100%) tak ta hlavicka tak nenalieha a ten pupocnik sa tam dostat moze. neviem len tak uvazujem. len tak ked nad tym rozmyslam ze vlastne sa na urychlenie porodu pouzije nieco co moze situaciu dost skomplikovat v konecnom dosledku. a preto som sa aj pytala na tie knihy, ze rada by som vedela ake maju jednotlive zasahy prinosy a ake negativa aby som sa v danej chvili mohla zodpovedne rozhodnut ci to rikovat chcem alebo nie.

radusska
30. máj 2014

@katka1601 prijmova kancelaria je oproti dispecingu,na tej istej chodbe ako su rontgeny. ked vas bude doktor prijmat,tak vam povie kam mate ist alebo sa ho opytate a oni vas uz navedu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre