Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

bibinka379
26. jún 2014

@vjaja ja sa neurazam mna moze urazit iba inteligent.
a mas peavdu chytra si ,az moc 😉

vjaja
26. jún 2014

@bibinka379 presne túto hlášku som čakala, používajú ju totiž ľudia, ktorí si už nevedia rady, tak to som ťa potom urazila lebo moje IQ je dosť vysoké

bibinka379
26. jún 2014

@vjaja dlho som sa tak nepobavila ..vdaka 😉

radusska
27. jún 2014

zeny,o co vam ide? mate si tu predavat informacie ohladom myjavskej porodnice a vy sa tu idete hadat doslova o kravinach? ak ste citali celu tuto konverzaciu,tak aj ja som mala vyhraneny nazor na jednu mamicku tu,ale nebola som jedina a bolo to opodstatnene....ale hadat sa tu kvoli klucnym kostiam mi pride trosku mimo...bohuzial sa stava,ze babätkam sa zlomi pri porode klucna kost (a nie len v myjavskej porodnici) a nie je to tym,ze by to doktori nedajboze robili naschval,aby si kratili dlhu chvilu alebo co...tam je viacero faktorov preco sa to moze stat ako tu jedna mamicka pisala,nie je to len o porodnej vahe. nestraste tu jedna druhu,pomahajte si navzajom svojimi skusenostami-dobrymi aj zlymi...nehadajte sa! este tu padla otazka ci moze ist mamicka s dietatom na vysetrenia....myslim,ze nie...teda aspon neviem o tom,ze by to niekedy mamicke umoznili. a ak mam pravdu povedat,tak ani by som nechcela tie vysetrenia vidiet,ako im beru krv z hlavicky a podobne.nie je to skutocne prijemny pohlad aj ked je to v podstate normalna bezna vec,ale len ta predstava,ze pichaju ihlu mojm dietatu do hlavy je hrozna ja som to zazila u mojho 3mesacneho syna raz a dufam,ze aj poslednykrat. a neprajem ani jednej z vas co som si musela s nim za posledne 3 tyzdne prejst. radsej by som sa vsetkym vysetreniam vyhla a nie ich este sledovala. viem,ze kazda mamicka chce byt pri svojom dietati stale,ale niekedy mamicky doktorom dost "prekazaju..." nemyslela som to uplne doslovne,snad ma pochopite...tak este raz-baby neurazajte sa,nehadajte sa,chcete pomoct sebe a svojim detom hlavne,tak naco je to vsetko dobre? .)

apollo13
27. jún 2014

@radusska preco by dietatu v porodnici mali brat krv z hlavicky nechapem? na geneticke choroby sa berie kvapka z paty a to snad nie je problem aby ho matka pri tom drzala na rukach. dieta patri k matke a pokial ma ona zaujem s nim byt tak nikto nema pravo ich odseparovat. ani na minutu pokial s tym ona nesuhlasi. je zakonny zastupca a nikto nemoze jednat proti jej voli

perzefona
28. jún 2014

@apollo13 prepac, ze to poviem tak sprosto... Ale aj na hajzel si toho novorodenca zoberies? Sa tvaris jak keby ho tam mucili ked tam nebudes....

apollo13
28. jún 2014

@perzefona nechapem tvoj utok. matka ma pravo byt s dietatom pri vysetreni pokial si to sama praje. kym budem na zachode nikto mu nebude pichat ihlou do hlavy. 🙂

radusska
28. jún 2014

@apollo13 este mi povedz,ze si nepocula,ze novorodencom beru krv z hlavicky...ja zasa nechapem co je na tom na nepochopenie... ak idu robit detom vysetrenia,tak ich robia naraz vsetkym detom (pokial sa ich narodilo viac v ten isty den) a neviem si predstavit ako by sa tam pomestili vsetky matky plus doktori a sestricky....navyse na novorodenecku izbu ta nepustia a tam im vykonavaju vsetky vysetrenia. ved sa spytaj svojho gynekologa ci ti to umoznia alebo nie. ja osobne som sa s tym nestretla,takze naozaj neviem.... musis sa pytat kompetentnych a nie tu mamiciek,ktore ti sice mozu dat nejaku odpoved,ale predsa 100%-nu odpoved ti da iba lekar aleo zdravotna sestra...

radusska
28. jún 2014

@perzefona neries 😀

apollo13
28. jún 2014

@radusska ja viem ze novorodencom sa berie z hlavicky, ak je treba. ale neviem o tom ze by sa to robilo v porodnici. teda aspon mojmu prvemu dietatu krv nebrali, jedine tie kvapky z paty. nic viac. a zrejme z pupocnika na prve vysetrenie krven skupiny. ale z hlavicky nie. tak sa pytam ze preco by mali brat z hlavicky.

apollo13
30. jún 2014

@radusska ak sa narodi viac deti v jeden den, tak sa predsa daju volat matky s detmi postupne. inak neviem ci na myjave je vela takych dni ked by sa rodili hufy deti ved to nie je velka porodnica. celkovo mi pride absurdne vysetrovat dieta bez pritomnosti jeho zakonneho zastupcu. neviem si pomoct ale ta predstava sa mi prieci.

radusska
30. jún 2014

@apollo13 ked som rodila prvykrat-rodilo nas v jeden den 9...a ked som rodila druhykrat-rodilo nas 6...ak sa ti to zda malo,prosim....hej,daju sa volat matky po jednom,ale naco ked ta na novorodenecku izbu jednoducho nepustia? maju deti vysetrovat na chodbe? nezalezi ci je to velka alebo mala porodnica...a zeny po cisarskom reze ako by chodili na tieto vysetrenia? 🙂

apollo13
30. jún 2014

@radusska no to je smola. su porodnice kde pustia. kazdopadne ja by som osobne trvala na vysetrovani dietata v mojej pritomnosti. ak by nebolo mozne aby som ja isla na novorodenecku izbu trvala by som na tom aby ho lekar vysetril na mojej izbe predomnou. ale chapem ze nie kazdy ma taky nazor ako ja. no ja by som odmietla osetrenie mimo moj dohlad

katka110510
1. júl 2014

@katka1601 Ahoj tak uz yme aj doma porodila som tu stredu zacali mi o 16:00 kontrakcie a mala sa narodila o 22:03 ale porod hrozny a ze druhy je lepsi tak jasom mala lepsi ten prvi 🙂

laurika1517
1. júl 2014

@katka110510 gratulujem k babataku? a preco hrozny? joj uz fakt zacinam mat nervy z toho ze to bude nejaky horor aj u mna. ale to si rychlo porodila. ako to prebiehalo? a co mas, dievcatko alebo chlapca

piacere
1. júl 2014

@apollo13 ale veď nevieš, aké má dieťa problémy.... môjmu prvému synovi brali krv len z päty (ako píšeš), ale druhému skákala glukóza, dostával infúzie a brali mu krv aj z hlávky....

apollo13
1. júl 2014

@piacere no ved ja sa nehadam, ze sa to nestava. iba ze bezne sa to nerobi ked je dieta ok. ale aj keby dieta malo problemy tak by som trvala na vysetreni v mojej pritomnosti.

katka110510
1. júl 2014

@laurika1517 mame Dievčatko vala sa Vaneska ano docela rychlo to utieklo a preto hrozny lebo malinka bola vecia ako ukazalo sono a bolesti som mala silnejsie ako ked porod vyvolavaju ale inak sestricky super ked som nane zavolala tak hnet dosli nemozem povedat anipol slova na ne a doktory ties super rodila ma ta mlada doktorka a Tallo tak bolo dobre na nejake nedostatky co boly ale inak dobre 🙂

lizankaaa
1. júl 2014

@apollo13 ty mas deti??? Podla mna nie, lebo po porode budes cela happy, ze ti to dieta zoberu a budes moct oddychovat. A uz si to viem predstavit, ako budes vecer vyklopkavat, ze nech ti dieta na noc postrazia :D stale nechapem co si myslis, ze take hrozne robia ti lekari, ze ich pritom musis sledovat a nevies si ani predstavit, ze to dieta bude nachvilu bez teba. Bude vobec chodit do skolky a skoly? Ked musi byt so svojim zakonnym zastupcom?

apollo13
1. júl 2014

@lizankaaa ano mam dieta. po porode mi ho nikto nevzal.. oddychovat som nepotrebovala aspon nie tak aby som nezvladala postarat sa o dietata. a neboj sa nevyklopkavala som vecer nikomu. a bola som pri vsetkych vysetreniach pritomna. neviem co je na tom divne.

apollo13
1. júl 2014

@lizankaaa trochu nechapem v diskusiach na podobnu temu ako rodicky zastrasuju ine rodicky ze ake budu vycerpane a ako sa nebudu vediet o dieta postarat a ako ho este rady daju personalu. osobne dufam, ze vycerpanych matiek po porode je hadam mensina a snad vacsina sa citi fajn a su plne schopne sa o dieta postarat.
cisar je nieco ine, tam chapem ze matka nie je hned ok. ale vaginalny porod je snad normalny proces po ktorom zena dokaze fungovat, pokial nema extremne komplikacie ako masivne krvacanie. co hadam vacsina nema

apollo13
1. júl 2014

@lizankaaa inak a ty deti mas? ak ano tak ma prekvapuje ze matka dokaze napisat ze "cela happy ked vezmu dieta" ak by som bola tak vycerpana ze by som dietata neudrzala na rukach tak skor by mi to sposobilo nevyslovny smutok ze ho nemam pri sebe a nie co cela happy ho odovzdam... 😖

cheveux
1. júl 2014

Pripadá mi to tu ako klub slepic, co nemajú nič iné na práci, len tu útočiť, co si tým akože poniektore chcú dokázať? Co sa týka prítomnosti matky pri vyšetrení, pri niektorých ukonoch to ozaj nie je nutne, skôr to až prekáža. Nehovorím ze matka by nemala byt pri bežnom vyšetrení dieťaťa niekde na detskom/u detského lekára, ale prítomnosť pri ukonoch ako ( často komplikovaný )odber krvi, je skôr prekazajuca a prekáža to profesionalite úkonu. Alebo potom ked ma dieťa zle žily a lekár ho musí pichnúť na viackrát, poniektore vypisujete, aký je ten lekár neschopný.

apollo13
1. júl 2014

@cheveux matka prekaza? no mam pocit ze niektorym lekarom matka prekaza aj pri porode nie len pri vysetreni dietata. predpokladam ze vysetrenia sa nerobia v miestnosti ktora ma 2m2 takze ked sa tam vhodne matka postavit tak aky problem. ako matku ma v provom rade zaujima dieta a pri takom vysetreni dieta zaziva stres a ked matka nie je ako zatial jedina osoba na ktoru je naviazane pritomna tak stres je este vacsi.

cheveux
1. júl 2014

@apollo13 áno miestnosť môže byt veľká, ale vyšetrenie sa robí na malom stole, kde je lekár a asistujuca sestra, niekedy viac sestričiek, takze ak je matka zvedavá na ich chrbty a plač dieťaťa, nech sa lubi.

apollo13
1. júl 2014

@cheveux no neviem asi som mala stastie, ze stol mali velky a ze ho vzdy prezeral iba jeden clovek tak som mohla stat vedla. akurat pri skracovani kypta pupocnika tam bola aj sestra ktora drzala, ale tiez vobec nemali vyhrady ked som stala vedla. a neviem plac co pri ziadnom vysetreni v porodnici nezazila.

piacere
1. júl 2014

@cheveux ja som mala sekciu, akože rýchlo som bola fit, ale kto mal sekciu tak vie, že min. týždeň sa dosť ťažko chodí, ťahalo ma "k zemi".... malinkého brali na všetky možné aj nemožné vyšetrenia, keďže sa narodil v 37tt+1... neviem si predstaviť, že by som s ním všade chodila. Prišla sestrička, povedala, že malinkého berie napr. na sono obličiek a za pol hodinku mi ho doniesla. Prežil....

apollo13
1. júl 2014

@piacere ok ved som pisala, ze po sekcii je to nieco ine. bez diskusie to ma matka po sekcii ovela ovela tazsie a je uplne pochopitelne ze nebude s dietatom chodit ked sa neciti dobre. ale vaginalny porod je nieco celkom ine ako sekcia, takze pokial je matka ok a chce, tak preco by s dietatom chodit nemohla.

piacere
1. júl 2014

@apollo13 myslím, že maminka sa "nešťastne" vyjadrila, netreba to "happy" brať tak doslovne 😉 Ja som napr. pri prvom synovi bola celý čas na izbe sama, takže som malého ťahala so sebou s postieľkou aj do sprchy, čo bolo pre mňa strašne vyčerpávajúce, keďže po prirodzenom pôrode sa človek sprchu 1000x viac ako po sekcii. Teraz už viem, že to nebolo nutné, že to dieťa z tej postieľky skutočne "nevyskočí" 😅, ale vtedy som si nevedela predstaviť, že ho nechám na dve sekundy samého na izbe, pritom sprchu som mala na izbe.... Rodila som ráno o 0.45, do tretej som bola na sále, potom som zaspala na izbe cca na hodinku, viac mi nešlo, potom mi ho doniesli na dojčenie, cez deň buď lekár na izbe, sestrička, malinký na dojčenie, proste som nespala.... prvú noc som mala triašku, zimnicu, teplotu, spala som cca 2-3 hodiny (proste mi nešlo, nezabijem sa) a ráno mi už malého doniesli na rooming, takže ja som štvrtý deň plakala od vyčerpania, keď mi povedali, že malý má vysoké hodnoty bilirubínu a možno budeme musieť ostať dlhšie... pre mňa bola ruka manžela doma vykúpením... (keď som mala malinkého na izbe, napriek tomu, že bol spavý, ja som v noci nevedela oči zažmúriť a len som na monitor dychu pozerala, či bliká)....
Pri druhom som rodila sekciou a už na druhý deň, keď som sa vytrepala z postele som chcela malého pri sebe (ale sestričky mi ho ešte nechceli dať, lebo fakt som mala čo robiť so sebou.... ale už na noc som si ho vzala). Cítila som sa fit, nebola som unavená, aj som si pospala (nepozerala som celú noc do postieľky 🙂 ) proste hormóny zo mňa urobili úplne inú ženu ako po prvom pôrode....
čo tým chcem povedať? Že áno... pri prvom som bola happy 😉 keď malinkého zobrali o siedmej večer na vizitu a kúpanie a priniesli mi ho o 20.30... pre mňa to bola hodina kľudného osprchovania a vyložených nôh....

apollo13
1. júl 2014

@piacere tak zrejme si mala tazky a komplikovany porod ked si sa citila tak zle po nom. co je tiez pochopitelne. inak uplne ta chapem s tym monitorom dychu. mna skor teda nervoval, lebo x krat som ho zabudla vypnut ked som isla prebalovat, alebo kojit a potom to zacalo robit hluk. a to som bola v pokuseni si to pocas tehotenstva kupit ved pre istotu. nastastie som to neurobila, lebo aj ten v porodnici som mala chut vyhodit z okna vzdy ked zacal piskat po tom ako som v noci zabudla vypnut ked som babo vyberala na kojenie a v spanku mi to nemyslelo ze hups monitor treba vypinat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre