Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

zuzka2244
3. aug 2014

15.10

katka1601
6. aug 2014

@katka110510 boli sme na kontrole u ortopeda a uz ani mi nemusime balit nasiroko.huraaaa lebo v tych horucich nociach to bolo za trest pre nasu bambinu.

katka110510
8. aug 2014

@katka1601 super no inak toje nieco take horka nasa mala bola cela vyhadzana mala potnicky

radusska
9. aug 2014

@katka1601 mne ortoped povedal (resp. sestricka u ortopeda),aby som balila nasiroko a ked ukonci 5.mesiac ze mame prist na kontrolu. 13.8. bude mat 5 mesiacov,ale prestala som balit nasiroko uz v 3.mesiaci,pretoze sme boli 3 tyzdne v nemocnici,nemohli sme chodit von,tam totalne teplo (vtedy boli tie extremne tepla) a maly bol nervozny. som zvedava ked pojdeme buduci tyzden na kontrolu,ci to bude mat v poriadku 😀

kukux
25. aug 2014

Najde sa tu nejaka mamicka, ktora rodila v myjavskej porodnici a chcela mat babatko pri sebe pocas prvych 2 hodin na porodnej sale? Viem, ze standardne dieta odnesu prec, ale zaujima ma, ked poziadam, aby ho nechali so mnou, ci mi vyhoveju?

laurika1517
26. aug 2014

@kukux no mna by hlavne zaujimalo, ci ho nechaju nahe na matke s neprerusenym kontaktom. teda vysetreni AS na tele matky a vsetky dalsie vysetrenia o tie dve hodiny v pritomnosti matky...teda tak akoby sa to malo standartne robit podla WHO

katka1601
2. sep 2014

@laurika1517, kukux ja som rodila na myjave a malinku mi nechali nahu na mne hned ako ju poutierali a zaznacili apgar skore.potom ju zabalili do pienky a dali mi ju na chvilku este raz.potom ju zobrali a doniesli mi ju az rano ked som si oddychla.tie dve hodiny po porode mi manzel tlacil na brucho a pravdupovediac mi nevadilo ze nemame malinku uz pri sebe pretoze ju museli dat na chvilu do inkubatora aby sa zohriala. Musite sa na to popytat priamo v porodnici a tam vam povedia.Ak vas bude rodit naraz viacej tak si myslim ze to asi nedovolia.

katka1601
2. sep 2014

@laurika1517 Pozri do mojho fotoalbumu tam mam fotečku s malinkou na mne tesne po porode 🙂

laurika1517
2. sep 2014

@katka1601 malinka je nadherna. a preco si myslis ze by to nedovolili? ved to je snad jedno ci je babo pri mame alebo nie. pre sestricky je to hadam rovnake. okrem toho zahrievat by sa babo malo na mame. tak to doporucuje WHO a maju to aj nemocnice v odporucaniach a smerniciach. takze ja som odhodlana si to presadit. dovolili nedovolili, je to nase babo, tak nech je pri nas, pri mame a ockovi...

piacere
2. sep 2014

@katka1601 zohriatie bábänka na tele matky (koža na kožu) nenahradí žiaden inkubátor 🙂

laurika1517
2. sep 2014

@piacere no presne toto som tym myslela. tak isto to tlacenie na brucho. ked sa dieta necha aby sa plazilo k bradavke tak jednak ono nozickami sa zapiera do brucha matky a napomaha zavinutiu maternice a ziadne dalsie tlacenie nie je potrebne a tiez tym ze sa prisaje tak sa vylucuje oxytocin, ktory urychluje zavinovanie maternice a zena aj menej krvaca. takze je smutne ze v nemocnici vezmu babo, ktore by to mohlo mame uzasne ulahcit a pomoct tomu procesu a chuda daju ho kdesi do plastovej krabice ked na mame by mu predsa bolo najlpesie 😔

piacere
2. sep 2014

@laurika1517 tak tak. Ja nehovorím, ak má bábätko nejaké problémy, tam nie je o čom uvažovať, aby ho vzali, vyšetrili a urobili čo treba, ale ak je pôrod nekomplikovaný, dieťatko nemá problémy, tak nevidím dôvod, prečo by nemohlo byť tie prvé minúty/hodiny pri mamine, nikde inde mu nie je tak dobre ako na tele matky. Aj predčasniatka sa snažia čo najskôr ako to len ide "klokankovať (koža na kožu)....

katka1601
2. sep 2014

Baby moja isla do inkubatora aj preto lebo mala tras kvoli nizkemu cukru aj vapniku ale potom sa to upravilo a dali mi ho na izbu a uz sme boli spolu.a este k tomu ze vam pomaha babo stahovat maternicu tak ako kedy pretoze novorodeniatko nema taku silu aby sa po vas plazilo a posuvalo nozicky.
ale vydobit si to mozete skusit myslim ze by vam branit nemuseli pokial by ste boli obidvaja v poriadku.
@laurika1517 myslim ze by to nedovolili kvoli tomu ze tie dve hodky zostavas na sale a ak by bol dalsi porod tak tam nemaju az taku kapacitu ale ako vravim na poradni sa spytaj a uvidis drzim palecky

laurika1517
2. sep 2014

@katka1601 no ale babo sa predsa dokaze doplazit z brucho k prsniku, je to pekne vidiet na niektorych videach. no ja viem ze sa ostava na sale. celkom neviem co by to malo spolocne s kapacitou. ved babo lezi na mame tie dve hodiny a moze na nej lezat bez ohladu na to kde ta mama je si myslim. skusim sa opytat

katka1601
2. sep 2014

@laurika1517 ale babenko potrebuje po takom zazitku ako je porod klud a to urcite nema ak na sale prebieha dalsi porod. mojej malinkej sa rozhodne plazit nechcelo ale kazde babo je ine to je fakt 🙂

laurika1517
2. sep 2014

@katka1601 no ale babo odnesene od mamy zaziva stres, vyplavuju sa mu stresove hormony a zvysuje sa mu tep. ak by aj na sale bol druhy porod tak jednak babo ten ruch ocami nevnima, jednak vidi ostro len na par cm a diva sa len a len na mamu lebo t ho zaujima. no a hluk? podla mna ked lezi na mame a pocuva jej srdce a je pozakryvane dekou tak vnima tiez akurat tu mamu a moze sa k nej ticho a bez stresu pritulit a praveze si oddychnut. lenze take vystresovane babo co sa ocitlo same kdesi bez mamy tak to si zarucene neoddychne tak akoby si spinkalo na mame. okrem toho dieta si tie dve prve hodiny nepotrebuje oddychnut vtedy je praveze velmi aktivne. ale len vtedy ked sa da na mamu. ked sa oblecie a odnesie tak chuda zaspi a uplne sa prepasie ta jedinecna moznost ked ma najvyssiu hladinu homonov v krvi pripravene spoznavat mamu...prilezitost co sa neopakuje skratka... 😵 no a ked pises ze malinka bola na tebe chvilocku tak, jasne ze sa este nestihla rozbehnut. sak take male babo sa nezace plazit takym tempom okmazite ako velkke mimino, ale povedzme po polhodine, alebo hodine by sa urcite zacala plazit k mliecku, kazde babo ten reflex v sebe ma

pemka5
2. sep 2014

@laurika1517 ach to co tu mame novu danielu???? Alebo pocuvas jej rady? Hruza... Tieto reci sa nedaju citat... Nahy novorodenec na matke plaziaci sa k prsniku.. A nohami stlacajuci maternicu... Urcite ta mini nozka vyvinie taku silu ako muzska ruka... A to tu nehovoriac o tom lezeni... Podla teba sa asi ten novorodenec doplazi aj k sebe na izbu nie?

luba41
2. sep 2014

@pemka5 a čo nie je pravda na tom, čo napísala?

katka110510
2. sep 2014

@katka1601 Malinka je krasna 😉

katka1601
2. sep 2014

@katka110510 Dakujem je to nase zlaticko 🙂

pemka5
2. sep 2014

@luba41 @laurika1715 Skratka mi tu netvrdte, ze puto matky a dietata zavisi od toho... Ci jej nahe podchladene bude stlacat maternicu tou malou nohou..... Mna od mamy hned odniesli ani ma nevidela ani som jej nechybala a mam s mamou neskutocny vztah.... Nasa znama kojila svoje dieta 1,5roka a ked malo decko dva roky tak si nasla chlapa, odisla s nim do rakuska a matke svojej povedala, ze si to decko moze vychovat sama.... A tak robi babka matku svojej vnucke... Takze dost bolo tych kravin... Ze vztah matky s dietatom zavisi na skin to skin, dlzke kojenia atd.. Ja som prijala odnesenie mojho dietata po 5 minutach, nech ho vysetria tak ako maju, supnu do inkubatora... A ja som si mohla oddychnut, pospat a rano som ho mala pri sebe a bohato to stacilo a vobec to nas vztah nepoznacilo..... A ked raz budes mat taketo sproste poziadavky tak si rod doma, maj si lotosovy porod, nikto ta nenastihne, nevysetri dieta... Len si to maj... Nikto ta nenuti ist do nemocnice, kde vy odbornikov, ktori chcu vase babo vysetrit ci je ok beriete ako nejakych ludi ktori vam chcu robit napriek... Ach clovek sa tu len rozculi...

laurika1517
2. sep 2014

@pemka5 existuju dobre knihy o bondingu a je to v nich velmi pekne popisane a vysvetlene. rada ich citam. neviem co je na tom zle ze chcem mat babo pri sebe. to je nejaky vadny postoj tu? ja som nenapisala ze od toho zavisi puto matky a dietata. a neviem co take utoky? ved podla knih o porode je to co pisem uplne normalna vec. neviem co je zvlastne na tom ze chcem byt so svojim babom a nechcem aby niekde lezalo same a mozno aj plakalo a ja ho nebudem pocut. akoby som mohla oddychovat ak by som nevedela ci je pokojne, ci spinka, ci mu nieco nechyba. ved pri mame je mu lepsie ako na vyhrievanom lozku. jasne chore deti nech idu do inkubatora, na to tie inkubatory su. ale zdrave babo patri k mame predsa. a ked si to ona zela tak preco by mala byt za svoj nazor ponizovana? nechapem tvoju reakciu vobec? som ti nieco urobila, alebo co?

pemka5
2. sep 2014

@laurika1517 .. Budes vobec prvu noc spat? Alebo nad nim budes cely cas stat a kukat na neho? Ty budes presne ten typ matky podla mna co nedovoli ani aby sa znami prisli pozriet na babo nedaj boze si ho este pochovali, ked uz ani vysetrenie lekarom mimo tvojej pritomnosti nie je pripustne... Chod robit nieco zaujimavejsie jak citat knihy od nejakej duly...napr. sa uc strikovat... to sa ti bude v zivote viac hodit....Ale ved... Napis daniele da ti kontakt na tu cesku porodnicu a nech sa paci... Mozes rodit aj po stvornozky, aj v stojke :F Co len budes chciet....

laurika1517
3. sep 2014

@pemka5 no ono je to celkom mozne ze celu noc nebudem spat a acsinovane sa na babo pozerat. niektore moje kamosky hovorili z v noci nemohli zazmurit oko take boli nadsene a nabudene byt s babom. ved to je hadam normalne ze sa mama tesi na babo? skor mi pride zvlastny nazor, ze babo pri pri matke naopak nemalo byt. nie je to proti prirode? tebe sa zda nieco duvne na rodenie v stoji a stvornozky?

piacere
3. sep 2014

@pemka5 nerozumiem týmto útokom. Každý názor sa dá vyjadriť pokojne a slušne a vo všetkej počestnosti rešpektovať ten druhý - opačný.
Ja som to tu už písala. Pri prvom synovi som sa nevedela dočkať, keď pôjdem domov a budem mať konečne nejakú pomoc, bolo to pre mňa strašné, 4 dni v nemocnici som nespala nič... nevedela som/nemohla. Padala som na hubu štvrtý deň.
Pri druhom synovi som mala úplne iné pocity, hormóny po sekcii a možno aj tým, že som v 20tt skoro potratila... no nejaké iné puto ma k nemu viazalo od prvej chvíle. Na prvého som si "zvykala", bola som prvorodička (áno, milovala som ho), ale nejako to nadšenie prichádzalo postupne. Pri druhom som sa ho nevedela dočkať od prvej sekundy. O pol jednej mi robili SC, o pol tretej som sa prebrala (keď si to už aj uvedomujem), ledva som mohla jedno oko rozlepiť, zvracala som, ale chcela som ho mať pri sebe, túžila som ho cítiť, vidieť, no bolo mi do plaču. Hrabala som sa čo najskôr z postele a ako som prišla na druhý deň na izbu, brala som si ho už aj na noc, aj keď sa mi veľmi preveľmi ťažko vstávalo, ja som ho potrebovala vidieť, cítiť, počuť, mať.... Proste úplne iné pocity mnou lomcovali ako pri prvom... tam som bola rada, keď som ho sestričky vzali na kúpanie a ja som sa v kľude osprchovala....
Každá sme iná, cítime, potrebujeme niečo iné, máme o určitých veciach iné predstavy a iné požiadavky. Tak prečo to nerešpektovať? Čo je zlé na tom, ak matka chce, aby ZDRAVÉ bábo, ktoré nemá po pôrode žiadne problémy, bolo s ňou, koža na kožu?
Viac porozumenia a pochopenia by to chcelo 🙂

elenka6
4. sep 2014

@laurika1517 na myjave ked na sale by isla rodiť ina žena po tebe tak tam nebudeš už ani ty ani babo,vtedy ta odvezu inde (ked som bola v porodnici ja,tak to miesto bola chodba studena 😒 ) a tam to babo by asi nemohlo byt s tebou,ja som rodila sama tak som potom dve hodiny bola na sale na posteli pri kachliach a sestricky dali malú do takeho vozika a povedali že može byt pri nas. ja som sa nepytala či by mohla byt naha na mne,mna to ani nenapadlo,ale ty sa poinformuj,kludne aj popredu a uvidiš čo ti povedia,ked po tom tužiš tak snad ti vyhoveju,ved to nie je až taky problem.

laurika1517
4. sep 2014

@elenka6 diky moc. sama som zvedava ci by to slo. skoda ze sa tu neozvala ziadna mamicka ktora by to tak zazila. uvidime. alebo potom este moznost ako pemka5 radila, rodit doma. 🙂

elenka6
4. sep 2014

@laurika1517 rodit doma?riskla by si to?a ty maš gynekologa na myjave?jeho si sa nepytala?

pemka5
4. sep 2014

@laurika1517 no len si rod... To hovori o tvojej inteligencii

laurika1517
4. sep 2014

@elenka6 nie, to by som asi neriskla. lebo neviem ci by som v dostupnom okoli zohnala porodnu asistentku, ktora by bola ochotna ist k domacemu porodu a mala skusenosti s prirodzenym porodom. a bez porodnej asistentky je to riziko velke. takze s najvacsou pravdepodobnostou nie.

@pemka5 o tvojej inteligencii zase hovori sposob komunikacie. urobila som ti nieco? uraza ta nejako myslienka ze by matka mohla mat pri sebe vlastne dietata ked tak na to utocis? mna by len zaujimal motiv tvojho utoku na temu o separacii dietata...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre