Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

andyda
31. jan 2012

a ešte som zabudla doplniť, že starostlivosť aj pred samotným pôrodom aj po čo sa týka sestričiek aj lekárov na Myjave bola super. A z druhého súdka veľmi obdivujem lekára ktorý sa tu pridal lebo si myslím, že odpovedať rozvášneným tehotným na anonymných fórach to chce tiež guráž.

mima1983
31. jan 2012

Babulky, je tu niektora ktora rodí v júli, prípadne má taký istý predpokladaný termín porodu???? dikes 🙂

mima1983
31. jan 2012

@andyda esteze my tehotne sa mozme vzdy vyhovorit na nálady ktoré máme! 😀 no nie?

andyda
31. jan 2012

@mima1983 jasnačka a 6 týždňov po pôrode to bude ešte horšie 🙂

mima1983
31. jan 2012

@andyda 😀 aaaa, no to uz sa na to tesim 😀 hovoris, mas s tym skusenost 🙂 ja vzdy poviem, ked mam nejaku mrzutu náladu alebo co, ze ja za to nemozem, ja som tehotna 😀 a moj sa len rehoce 😀 😀 ale tak aspon ze si z toho vieme spravit srandu

janette4
31. jan 2012

@andyda máme podobnú skúsenosť,okrem tej sterilky.prvé som rodinl vyvolávačkou a mala som presne tie isté pocity,ako popisuješ,navyše som celých 8hod.musela ležať na boku,ale bola som prvorodička,netušila som,do čoho idem,vďaka sladká nevedomosť 😝 .Pri druhom som sa chcela vyvolávačke vyhnúť,na MY by ma pravdepodobne neminula,mala som veľké bábo,tak som skúsila inde,prirodzene a poviem ti,taký pôrod prajem každej,hlavne prvorodičkám.keď to môžem porovnať,keby som mala ešte niekedy rodiť,čo dúfam,že už nebudem,tak jedine prirodzene (ak by ovšem neboli nejaké komplikácia). 🙂

@mima1983 no len na hormóny a na mlieko sa donekonečna vyhovárať nedá 😉

mima1983
31. jan 2012

@janette4 sak to nieeee 🙂 ja zase tak casto zlu naladu nemam 🙂

nat_marcipanova
31. jan 2012

No @mima1983 ako by som ti to povedala, posledny pokus vysvetlit... Nik necaka, ze na MY porodnicu budu len pozitivne ohlasy(myslim, ze samotni zamestnanci su si vedomi nedostatkov) a nik necaka, ze ziaden lekar nikdy vo svojom profesnom zivote nepochybi. Su to len ludia. A ako tu uz bolo napisane, mudry clovek konstruktivnu kritiku znesie a dokonca sa jej potesi, pretoze ho posunie vpred. A aj ked si na Dr. Krca kritizovala od sameho zaciatku a nie teda prilis konstruktivne, nereagovala som na to(Aj ked som si o tom myslela svoje, do veci vidim mozno hlbsie, ako si myslis, moj nevlastny otec je lekar v Rakusku a on sam Martina ako lekara naozaj uznava, ja osobne mam poistenie a vsetkych lekarov tiez v AT, lezala som tam aj na gyn. oddeleni, mozem porovnat lekarov, pristup, tiez poradnu, sonografiu a vobec, cely system s tym nasim SK... ) No bola som ticho. Ved ty co do toho vidia vedia a ty, co nie sami zistia,a ak nie, ich smola. Zareagovala som az na prispevok v ktorom si vravela o tom, ako chodi po baroch (v ktorom si uviedla, ze viacero zien by neklamalo) a ohovara pacientky.(keby bol svina, tak ta poda zalobu) To ma uz chladnou nenechalo. Neviem co vsetko si pocula, kedze sa tam spominali nejake "reci" , ale ako jeho partnerka ti mozem povedat, ze Martin spravil v zivote vela preslapov a mozno par ludom ublizil ale svoju pracu bral vzdy zodpovedne. To, ze si sa tuto informaciu dopocula od viacerych zien, cudujes sa? Ved ty sama si ju pustila do sveta bez toho, aby si v tom bare sedela a pocula to na vlastne usi, ako sa menovite na plne usta vyjadruje o nejakej pacientke. Pozri ja zroj tych reci poznam, zatrpknute zeny vedia byt velmi zle, no k tomu sa ti vyjadrovat nebudem, to uz je na tvojej inteligencii. Pre mna osobne je zivot je prilis kratky aby som ho stracala ludskym primitivozmom a to ci to budes robit ty, to uz je len a len tvoja vec. Len si davaj pozor aby si svojimi slovami neublizovala inym ludom. Mas pravo vyjadrit svoj nazor, ale na vec, ktorej si bola ty sama ocitym svedkom.
Uz sa k tejto teme nevyjadrujem, ci uz bude tento moj prispevok pochopeny, alebo nie.
Proti tvojej osobne nic nemam, urcite sa z casu na cas stretneme v meste s kocikmi. A urcite ti neprajem nic zle, zli ludia su v podstate nestastny a ja som teraz velmi stastna, pretoze nosim pod srdcom maleho anjelika. Dufam, ze spojone vsetky dotehulkujeme a budeme sa tesit zo svojich babätok. Takze ti zelam vela stastia a Bozej pomoci. 😉

nat_marcipanova
31. jan 2012

*ospravedlnujem sa za par gramatickych chyb... 😉

nat_marcipanova
31. jan 2012

@amanda683 len aby ho v 50tke nechytila dalsia puberta 😀 😀 😀

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova tak ak som tak velmi urazila teba a pána doktora tak sa ospravedlnujem, ale ja som tie klebety sirit nezacala, samej mi padla sanka a nechcela som tomu verit, alel to je uz jedno..... ako hovorim, mojej osoby sa to netýka, cize nebudem to riesit, a nech si kazdý hovorí co chce..... mozno to zo mna vyletelo preto ze som bola s niecim nespokojna (tiez mam teraz fakt nejaku zlu naladu - to ma samozrejme neospravedlnuje) a ked niekto neustale okolo mna o tom hovorí, tak to cloveku nedá...
Ale ok, uz mlcim, bude fakt lepsie nepisat tu svoje nazory...... resp. postrehy od dalsich ludi ktore denno denne pocuvame, keby mi to nikdy nikto nepovedal, mozno by som len bola trosku sklamana.....ale mas pravdu, skoncime tuto nezmyselnu debatu o zivote chrusta a este raz PREPAC! Nemysli si ze som teraz nejaka zakeracka, alebo co..... ako som uz napisala, budem rada ak sa sama presvedcim o tom, ze ludia fakt len klebetia a potom mozem len kladne odporucania posielat dalej....
Este raz sa ospravedlnujem Tebe aj Pánovi Doktorovi!!!!!
Tiez vam prajem vela stastia.... a presne ako pises, aj u mna je prvorade zdrave babatko, nic ine si nezelam, uz ked sme sa na tento boj dali 🙂
A budem rada ked niekedy napises, neviem ci budem do tejto temy chodit, ale rada si precitam co mate nove 🙂

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova a mas tiez pravdu, ze ja som na toto forum nesla s tym aby som sa tu s niekym hadala ☹ ja taka nie som, aj ked to mozno tak nevyzera 🙂 na to su tu ine xantipy 😀 tak este raz prepac, ak som v unahlenom a trosku nahnevanom polození povedala nieco co (asi) nie je pravda... asi treba tych ludí co také veci síria vyhubit 😀

gerdusha
31. jan 2012

😀

oliverka
31. jan 2012

Prišla som z práce a nestačím sa diviť, koľko strán ste zapísali... Len mám pocit, že téma sa posunula tak veľmi, až mám obavy sem písať... Pritom cieľom tohto fóra je pokecať si o MY pôrodnici. A k tomu patria aj konkrétne mená lekárov a skúsenosti s nimi - pozitívne aj negatívne. Platí to pre všetky fóra - aj na modrom koníkovi. Verím, že žiadna z nás si tu vedome nevymýšľa, ale ani nikde nie je napísané, že sa sem musia uvádzať výslovne vlastné skúsenosti. Nebláznite s tým oháňaním sa žalobami. Kto pracuje s ľuďmi vie, že 100 ľudí 100 chutí a čo jeden vynesie do nebies, druhý roznesie v kopytách. Tiež pracujem s ľuďmi a dozvedám sa o sebe hocičo, poviem niekom "A" a o hodinu sa dozviem, že som tvrdila "B". Ale k určitým profesiám patrí aj profesionálny nadhľad. Prosím, vráťme sa k babskému pokecu o MY.

dada78
31. jan 2012

@partus neplánujete si otvoriť vlastnú ambulanciu ?myslím,že kopec pacientok by k vám rado chodilo 😉
@nat_marcipanova máš super partnera a mne sa teda nestalo,že by počas 10dňovej hospitalizácie ráno nepozdravil alebo sa choval arogantne. Ako bolo povedané, keď sa niekto chová slušne, dostane sa mu aj také chovanie naspäť 😉 pekné tehuľkovanie 🙂

mima1983
31. jan 2012

@oliverka konecne niekto kto ma tiez zdravy rozum..... a presne moj nazor... presne si vystihla moje slova, ktore som ja nedokazala tak inteligentne dat dokopy 🙂 dakujem mojka!!! 🙂

@dada78 myslis ze ja som s niekedy chovala neslusne???? vidim ze tym narazas na mna ☹ ale je mi luto, ale to to ma absolutne nepoznas, keby som bola taka nevychovana tak ani hubu neotvorim.... ale nechajme to uz tak, je mi z toho na nic ☹

dada78
31. jan 2012

@mima1983 nie to som tak nemyslela, však Ťa nepoznám, hovorila som osobnú skúsenosť z dvoch pôrodov a jednej hospitalizácii na gynekol. pred pár týždňami 😉 ono každý niečo očakáva a nemusí sa vždy jeho predstavy plniť do bodky, každý má aj svoje dni a my s rozhádzanými hormónami ešte viac 😅 😀
Dnes sa na MY narodil kamarátke, čo sme ležali spolu - na vedľajšej izbe - synček Filipko,tak sa s ňou teším 😵 🙂

mima1983
31. jan 2012

@dada78 tak som rada, lebo fakt ma nepoznas a keby si poznala urcite by si to netvrdila.... presne ako hovoris svoje dni, a ja som asi dnes ten svoj nemala a je mi celkovo akosi nanic ☹ a nie len z tejto temy..... ale to je jedno uz

mima1983
31. jan 2012

@dada78 inak aj mojej kamoske sa dnes narodil syncek - Oliverko, ale v Skalici, tak aspon to ma veeelmi tesi, ze su obaja zdravuckí a v poriadku 🙂

nat_marcipanova
31. jan 2012

Je neuveritelne ako dokazu byt niektori ludia prisposobivy, ako chamaleoni... 🙂 🙂 🙂
@oliverka Ja som o sebe tiez pocula vela veci, podobne ako pises, ale nikdy som to nemala potrebu riesit, no tu sa rozpravalo o porusovani lekarskeho tajomstva(to je trestny cin) a to je uz silna kava. Kazda inteligentna ludska bytost by mala mat hranice, a ja osobne by som taketo nepodlozene veci nerozpravala, preto je to pre mna dost nepochopitelne, som vychovana tak, aby som ludom neskodila, ale zrejme zalezi na charaktere danej osoby. A okrem toho, ved tu ide v prvom rade o samotne mamicky z MY nie? Pretoze zrejme nik z nas nechce, aby ich skarede reci pripravili o dobrych lekarov, pretoze aj oni maju len jedny nervy a ak im prasknu, odidu niekam, kde si ich budu vazit a zarobia niekolko nasobne viac. A tiez by malo byt v nasom zaujme, aby sa tu vyskytovali len seriozne prispevky nech uz pojde o akeholkolvek lekara, pretoze ziadna mamicka sa nechce o svojom porode rozhodovat na zaklade zavadzajucich informacii.

A co sa tyka babskej debaty, suhlasim s tebou, toto je moje prve tehotenstvo, tak si uzivam kazdu malickost s tym spojenu a prisla som sem najist maminy, ktore sa budu tak isto ako ja vytesovat zo svojich babätok, zdielat skusenosti a nazory, radosti aj starosti. 🙂

@dada78 Vdaka 🙂 Velmi sa modlim, aby vsetko dobre dopadlo. Momentalne spoznavam same nove pocity, a patri medzi ne aj strach o toho maleho cloviecika. Aj ja tebe zelam priemne dotehulkovanie. 😉 🙂

mima1983
31. jan 2012

Ak mozem, tak konecne prehodím list, a chcem sa spytat, mamiciek ktore uz maju pri sebe krasne babatka, boli ste niektora aj na nadstandardke? kolko sa tu platí? dakujem pekne...

oliverka
31. jan 2012

@nat_marcipanova Otázka je, kto bude posudzovať, ktorý príspevok je seriózny a ktorý nie 😒 A apelovať na diskutujúcich, aby "nás svojimi škaredými rečami nepripravilii o dobrých lekárov"... Hm, to sa dá?

Ja zvyknem "preňúrať" čo najviac zdrojov, čítam a zisťujem možné aj nemožné informácie, pozitívne aj negatívne. Príklad: Som objednaná na morfologický ultrazvuk do Martina k Dr. Grochalovi. Kým som sa tam objednala, dala som jeho meno do googlu a snorila. Našla som kopec pozitívnych, ale aj negatívnych reakcií naňho, niektoré ho obviňovali už ani neviem z čoho. On sám na to nikde nereagoval, nikomu nič nevyvracal, ani sa neoháňal paragrafmi, že to bolo inak, aj keď by mohol... A to isté platí aj o iných "vychytených" lekároch - na nete sú stovky diskusií o nich, čo povedali, urobili, škaredo sa pozreli, boli nevrlí, neodzdravili... Tak to proste v živote chodí, je to daň povolaniu. Odporúčam zostať nad vecou, lebo nikomu z hlavy jeho názor nevytlčieš.

Nat, nepreháňajme, proste dajme babský pokec, lebo vážne hrozí, že sa tu vytvorí súkromná téma - a to by bola veľká škoda.

mima1983
31. jan 2012

Súhlasim ze MK je len malilinkate miesto kde sa vyjadruju nazory, takych diskusnych for je na nete miliony... cize keby sme chceli dat vsetky diskusne fora do zákonnej roviny, mali by sme teda co robit ☹

nat_marcipanova
31. jan 2012

@oliverka ja neprehanam...
Za 1) A ak si pozorne citala, co dufam, ze si spravila, kedze sa vyjadrujes k tejto teme, zalobami sa tu zacala ohanat ina osoba.
Za 2) ja som sa tu nebavila o tom, ci niekto pozrel skaredo, neodzdravil ci bol nevrli, toto je myslim trosku detinske, pretoze nik z nas nie je kazdy den na kazdeho mily.
Za3) je rozdiel ci sa niekto bavi o mladom lekarovi z maleho mesta(no myjava je skor dedinka) alebo zabehnutom lekarovi, ktory robi v ultra sonografickom centre,tomu par reci neuskodi.
Za 4) prepac, ale ak viem, ze to, co citam nie je pravda, mam pravo vyjadrit svoj nazor podobne ako osoba, ktora ho sem psiala... a nejedna mamicka so mnou suhlasila
Za 5) Ak sa tu vytvori sukromne forum prosim. 🙂 Mne to prekazat nebude, mne je v tomto dobre a myslim, ze sama tu nezostanem, aspon sa pretriedime na tie, ktore chcu preberat klebety a na tie ktore chu vediet seriozne informacia a tesit sa zo svojho tehotenstva.

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova vsetko co som tu pisala som tlmocila z ust inych ludí, ich postrehy, skusenosti atd., nic som si nedomyslela, ani nevymyslela a ak som sa mylila, je dobre ze si ma opravila, resp. vyvratila moju mienku a moje tvrdenie.... keby som bola vedela, opytala by som sa ta na to v poste - diskretne... a nic by som tu nepisala... :(

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 Myslim, ze sme si to uz v IP vysvetlili, netvar sa uz prosim ta ako keby niekto zomieral 🙂 . A neries, ze po dnesku na teba mozno niekto skaredo pozrie, vies kolko ludi po dnesku bude po mne skaredo pozerat, len preto, ze som si dovolila otvorit pusu? No veeeela. 😀

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova ja viem ze nikto nezomiera, ale ja som nasrana sama na seba...... po mne denno denne niekto skaredo pozera, uz som si zvykla, cize jeden ci dvaja ludia ma uz nezabiju....

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 Neries taketo veci, vies kolko ludi po mne skaredo pozera a co vsetko som sa o sebe dopocula..prezentovane ako "isto istu pravdu" ? Zo zaciatku mi slo srdce puknut, ale pochopila som, ze zli ludia tu boli a budu. Dolezite je len to aby si nebola jednou z nich. 😉 Potom sa mozes spokojne zgerit na svet a vsetko ostatne ti moze byt jedno. 😉

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova fakt je ten ze niekedy riesim vsetko az moc ☹ a hlavne co sa tyka mojej osoby a tym si len sama sebe robim nervy a moj mi potom vzdy len nadáva... 🙂 ale to sme uz mi raci asi takí... neviem .)

oliverka
31. jan 2012

@nat_marcipanova Ja svoju odpoveď zhrniem len do jedného bodu: toto je diskusné fórum, kam nepatria vulgarizmy, nadávky, osočovanie, vyhrážanie, ale informácie sa sem píšu. Žiadna z nás sem nechodí po klebety, ale ak sa nejaké vyskytnú, ideme jednoducho ďalej. Ak budem chcieť "seriózne informácie" od Dr., zaklopem mu na ambulanciu alebo položím otázku na niektorom webe priamo jemu. My sme sa tu zasekli na hlúposti a poriadne dlho sa tu bavíme o tom, či je niečo modré alebo zelené, či sa na nás niekto škaredo pozrel alebo nie (to nie je detinské, to je nadsázka).
Ak má niektorá dobrú skúsenosť s MY pôrodnicou, sem s ňou. Ak zlú, tak isto. Kvôli tomu je táto téma. Ak sa tu nastolí štýl "preboha, nepíšme nič negatívne, aby lekárom nepraskli nervy a neodišli nám inam, kde si ich budú vážiť a zarobia podstatne viac", tak táto diskusia stratí zmysel. A to ja nechcem! Pre MY pôrodnicu som sa rozhodla už po druhý raz (a to som bola ja ako náročná pacientka veľmi spokojná najmä vďaka lekárovi). Som zvedavá na každú aktuálnu skúsenosť, tak tu nemoralizujme a neveďme žabomyšie vojny.

PS: Whow, dohovorila som. Toto bol môj posledný príspevok na danú tému. Odteraz reagujem výhradne na skúsenosti mamičiek s MY pôrodnicou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre