Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

mima1983
10. feb 2012

@blcha ja som tiez za to mat muza pri porode, my chceme tiez, obaja....tak snad nam to vyjde 🙂

mima1983
10. feb 2012

Ahojtee, tak som si vyskusala nasu nemocnicu aj ja 🙂 bola som tam sice len tri dni, ale musim len samé pozitíva hlasit!!! Sestricky uuuuuzasneeee, najma p. Krúpová!!!!! Užasna zienka a milá osôbka... ale celkovo nemozem povedat nic zlé, az mozno na stravu, ale s tym personál oddelenia nemá nic spolocne 🙂 takze ak by sa aj niekto chystal na gynekologicke oddelenie nemusí mať žiadne obavy .)

elenka6
10. feb 2012

@mima1983 keby som si neprečitala že si sa vratila z nemocnice,tak si myslim ,že si prišla z nejakeho super wellnes pobytu 😀 toľko spokojnosti 🙂

mima1983
10. feb 2012

@elenka6 🙂 tak wellnes je nieco iné a isto lepsie ako nemocnica, ale fakt mozem povedat ze bolo dobre, hlavne to ze vsetci boli velmi zlatí a milí.... nemozem nic kritizovať.... az teda na tu stravu 😀 a este trosku to, ze uz ma tam tak strasne bolel chrbat a krize z tej postele az no 😀 ale to je jasne, ze ked clovek neni doma vo svojom, tak to neni ono....ale inak super..... duuuufam ze tak cca v juli sa ocitnem na opacnom konci gynekologickeho, t.j. v porodnici a vsetko dobre dopadne 🙂 a budem najstastnejsia....

elenka6
10. feb 2012

@mima1983 Ja dufam že sa na pôrodnickom ocitnem 21.2.pekny datum a bolo by to akurat pri termine,a tá strava je tam taká že ja som skoro stale jedla len prinesené z domu,a na pôrodnici ešte horšie,tam davaju iné kôli kojeniu,ale nevadi,tých pár dní to vydržíme,hlavne nech je všetko ok 🙂

mima1983
10. feb 2012

@elenka6 ako mna inak strava chutila, ale bolo toho málo a za tie tri dni sme mali teplu len polievku, druhe bolo studene.... tak sme tiez veru jedli kadeco z domu 🙂
Tak drzim palce nech to dobre dopadne!!!!!

blcha
10. feb 2012

ja som sa nahodou v porodnici tesila ze male porcie ze by som aj nieco schudla ale zjedla som tam vzdy vsetko aj ked mi nechutilo hlad bol silnejsi 😀 😀

lubicac
10. feb 2012

ahojte,ja som rodila obe svoje deti na MY,prve v roku 2009 a druhe pred 10 mesiacmi.pri oboch porodoch mi bol pan Dr.Krč a bola som s ním velmi spokojna.pri prvom porode mi hned po vytlacení babatka bolo treba urobit necakany operacny zakrok, z coho som bola ja aj moj partner vyplasení, ale vdaka panovi doktorovi vsetko dobre dopadlo,vdaka mu aj za psychicku podporu.no a druhy porod bol v pohode,super sestricka,ktora mi pomohla vytlačit moje velke dieta 🙂 a pan dokotor ,ktory mi porod spríjemnoval svojím humorom,vdkaka.a co sa tyka sestriciek na novorodeneckom,tak som bola spokojna,teda az na tu ktoru ste tu na diskusii nazvali ,,bacharka,,z jej spravania sa k mamickam som mala nerv ako prvorodicka, ale ako druhorodicka som nad nou mavla rukou.

dada78
11. feb 2012

@mima1983 @blcha ja sa teším na bielu kávu 😝 😀 tú stravu dr. ozaj neovplyvnia, ale je fakt,že sme sa s babami smiali,že dojčiace maminy a na obed boršč, kapustová polievka, a pod. na druhú večeru pomaranč 😕 😅

nat_marcipanova
11. feb 2012

@mima1983 Spinalna anesteza je nieco ako epiduralna anesteza, umrtvia ta lokalne. V zahranici ju davaju bezne, v Rakusku napr. pouzivaju celkovu anestezu len ked su k tomu vazne indikacie, inak len spinal.

nat_marcipanova
11. feb 2012

@verka1978 Ahoj.. 🙂 No ja este neviem ci si velmi zacvicim ☹ ale dufam, ze uz bude vsetko okay a stretneme sa na cviceniach. Mala som nejake problemy, slebe krvacanie, tvrdnutie bruska...

A co sa tyka zneuzitia foto na roznych socialnych sietach, tak to doverne poznam, a dr. Partus tiez. 🙂 Ale toto robia len hlupi ludia a tazko proti nim bojovat, oni si cestu najdu ked budu chciet. Ale, ze sa take nieco deje uz aj na konikovi, stranke o materstve, tak to ma prekvapuje. Nerozumiem, ze takych ludi hanba nefackuje. 😕

mima1983
11. feb 2012

@nat_marcipanova ahaaaa.... takze na MY bezne ten spinal davaju? a to sa dáva len ked su komplikacie alebo aj len na zmiernenie bolestí?

mima1983
11. feb 2012

@nat_marcipanova ja by som tiez chcela chodit na MY na cvicenia k pani Krupovej, tak duuufam ze sa mi bude dat.... neviem jak je to ked budem na PN, uvidime, ale strasne chcem chodit, vela kamosiek mi to odporuca...

nat_marcipanova
11. feb 2012

@mima1983 a preco si PN? A preco si vlastne lezala v nemocke?

Ja som bola teraz tyzden vo Viedni a vyskusala som si pohotovost v AKH, natrafila som na taku "lekarku", ze mi nakoniec musel Martin ordinovat liecbu cez telefon. Samozrejme, som neskor bola u jednej lekarky ktora robila roky v Australii na rizikovom a povedala, ze som mala velke stastie. Esteze som sa neriadila podla tej hlupej kozy z AKH, ospravedlnujem sa za vyraz, ale naozaj ju inak nazvat neviem.

Co sa tyka toho spinalu, to sa dava len pri cisarskom reze, pri normalnom porode sa dava epidural. A ci to davaju bezne na MY, tak to naozaj neviem.

mima1983
11. feb 2012

@nat_marcipanova mala som slabucke pobolievanie podbruška, takze neni treba nic riskovat... ale hned mi to akosi preslo, v nemocke som bola 3dni, na 4.den som sla domkooov, a som neskutocne stastna! i ked mi z vyteru zistili nejake bacili ci plesen, tak mi nasadili Candibene tabl., aj domov, tak snad to pomoze, ale sranda je ze som to ani len netusila, lebo vytok ziaden podozrivý, ani svrbenie ani palnie, ale tak ak tam teda nieco je co tam nemá byt, tak nech sa to radsej prelieci 🙂 som sa ukludnila trosku tym, ze to mava kazda druha tehotna (aj mojej spolubyvajucej to davali) a teda niektore aj viackrat pocas tehotenstva....
A ty si si preco vyskusala pohotovost v AKH? mas aj velke stastie ze sa mas koho opytat, my ostatne by sme sa asi museli nevedomo riadit pokynmi lekarov a fakt je ten ze nikdy nevies na koho natrafis, i ked ja sa na MY nicoho nebojim, myslim ze tu je to vsetko v poriadku 🙂

nat_marcipanova
11. feb 2012

@lindyy Co sa tyka tej foto, myslim, ze pokial je clovek stotozneny s tym, co pise a vravi, tak sa nemusi skryvat za "anonym". A hlavne, tato debata by bola milsia a urcite by sme si boli blizsie aj my vsetky. 😉 A o tom to tu ma byt,,, o pohode. A ked nechcem niektore veci zo svojho sukromia rozpravat, tak ich prosto nerozpravam, ale na skryvacku sa nerada hram... no kazdi z nas je ini. 🙂

nat_marcipanova
11. feb 2012

@mima1983 Coze? 😀 😀 A to kto ta pre toto poslal na PN. 🙂 Ved to su uplne normalne tehulkovske problemy, kedze sa pod vplyvom hormonov meni prostredie v pochve a podbrusko pobolieva lebo sa roztahuje maternica. 🙂 🙂 🙂 Myslim, ze tieto "problemy" ma takmer kazda tehulka. Mozes byt uplne pokojna. 😀

No ja som mala spinenie, neskor slabsie krvacanie a aby nestacilo, tak zacalo tvrdnutie bruska (vela krat pocas dna) a obsacna dost intenzivna bolest.

mima1983
11. feb 2012

@nat_marcipanova to nie je podstatne, ale ja som rada, bolo to na nasej vzajomnej dohode a je to tak lepsie, ver mi ze nie je sranda robit 12stky v tescu kde nonstop brutalne fučí a je tam prievan a stale som tam bola nascipana, to nie je pre tehotnu vhodne prostredie... 🙂
Ale uz to dufam preslo? pokial nie si v nemocke, tak to asi take katastrofalne neni..., drzim palce!

verka1978
11. feb 2012

@nat_marcipanova Tak si davaj na seba pozor, hlavne odpocivaj, ziadne stresy. Tak mozno sa ti polepsi a ked budes na MY sa stretneme na cviceni. Pisala si ze rodit budes v AT. Tak v porodnici na MY sa nestretneme. Kedy mas termin?

janka.simo
11. feb 2012

@keenfan no nebolo tam velke nadseniem, ale ani velke odhovaranie, jednoducho som si hned povedala, ze chcem spinal a bolo, dalej som ani debatu nepustila, tak sa tak aj stalo, a myslim,ze aj druhy pojde CS, ked aj prve....uvidis......tak drzim palce, nech ti to vyjde a uzijes si malicke hned....

janka.simo
11. feb 2012

@mima1983 Ahoj, spinal je lokalne umrtvenie od brucha az po koncatiny - teda päty 🙂. NEcitis nic, je to len pri cisarskom , a je to super, ze si vidis babatko hned, ako sa narodi a pocujes ho . Akurat 24 hodin po tom nesmies zdvihat hlavu , ale to sa ani moc nebudes usilovat :D, a to je tak cele, odporucam si zobrat slamku na pitie potom, lebo smad bude veelkyyyy a bude problem ako sa napit vody, takze slamku zobrat.

keenfan
12. feb 2012

@janka.simo diky za odpoved 🙂 neviem este kde budem rodit, ale dobre vediet ze je to tam mozne lebo to som chcela vediet. A ked uz som zvedava, mozem sa spytat kto Ti ho robil? Dik 🙂

mima1983
12. feb 2012

Ahojte babulky, ja dnes idem pozriet kamoske kocik Cam Cortinu, predava ju, za super nizku cenu, tak sa hrooozne tesim, lebo Cam Cortina je moj favorit 🙂 tak drzte palce, potom budem referovat .)

dada78
12. feb 2012

@mima1983 hlavne si pomeraj dĺžku vaničky, lebo niektoré super moderné kočíky akoby nerátali s tým,že bábätko rýchlo rastie a kamarátka mala problém potom 4mes chlapca do vaničky zmestiť, musela voliť šport.verziu a na zimu to neni bohviečo, a tiež si pozri, či sa dá otočiť rúčka na oba smery, deti do polroka by nemali byť mimo kontrolu mamy - teda otočené v smere jazdy - aspoň nám to záchranárka na kurze prvej pomoci neodporúčala 😉

mima1983
12. feb 2012

@dada78 cam cortina ma jednu z najvacsich vaniciek a sportova cast sa da otocit v smere jazdy i v prote smere jazdy, cize neni problem 🙂
Kamoske sa narodila dcerka tiez v juli (v polke) a mala bola vo vanicke do konca februara a mohla byt este dlhsie, len uz nechcela v nej lezat 🙂

janka.simo
12. feb 2012

@keenfan na spinal su anesteziologovia a su to velmi mili ludia, a cisarak Dr.Krc -na moje vyziadanie, mala som ho aj pri prvej, a so Stastnym spolu. Maximalna spokojnost. So vsetkym. A personal na jednotku tam.

nat_marcipanova
13. feb 2012

@mima1983 Vies, ono to s stou hospitalizaciou nie je ako na SK- full servis pri najmensom probleme... v AT tehotnej zene daju na chodbe na stolicke infuzku a maj sa...Ked ides rodit si tam 2 dni aj s cestami 😀 a napr. po operacii chrbtice, kde by som na SK lezala cca. 2 tyzdne, ma v AT poslali uz na druhy den pekne home 🙂..
A kedze ja som taky neposedo a stale chcem nieco robit, Mato mi stale opomina, ze keby som nebola doma v jeho starostlivosti, ale bola by som hocijaka ina pacientka, ktora pride s tymito problemami na pohotovost na MY, lezala by som v nemocnici.
Ale nastastie uz je par dni vsetko v poriadku. 🙂 Musim si zaklopat, nech to nezakriknem.

nat_marcipanova
13. feb 2012

@verka1978 No zrejme budem rodit v AT. 🙂 Ale priatel najnovsie zacal uvazovat nad tym, ze by si to babätko odrodil sam. 😀 A termin mam v polovici juna.

nat_marcipanova
13. feb 2012

@dada78 A nevies prosim ta, ako sa vola ten kocik(do kt. sa nezmestilo 4 mes. babätko)?

janette4
13. feb 2012

@nat_marcipanova tak to by si mala 2v1,aj partnera pri pôrode aj skvelého pôrodníka 😀 😀 😀 máš ty ale šťastie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre