Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

lenkamo
7. apr 2014

@katka1601 ja mam termin o 3 tyzdne a teraz v stredu idem prvy krat do poradne na MY. urobila som tak aj pred 7 rokmi pri mojom prvom synovi. Ja na MY ani nepatrim, len som si ju zvolila aj teraz, bola som tam spokojna. To, ze dochodim na MY som sa dohodla so svojim gynekologom a on si to poznacil do karty. Nemal vyhrady a ja si myslim, ze je to lepsie dochodit to priamo v porodnici. Ale nemyslim, ze je to podmienka. Ale nemyslim, ze mozes chodit tam aj tam. Jednemu z nich by to asi poistovna nezaplatila a je to zbytocne, aby ta každý tyzden pozerali az dvaja gyndosi. Baby mozte ma opravit, ak sa mylim!

karin30
8. apr 2014

@lenkamo Ahoj,aj ja idem zajtra prvý krát do poradne na Myjavu tak sa možno stretneme 🙂Včera som volala môjmu gynekologovi aby o tom vedel.Tak mi poprial všetko dobré a aby som potom po pôrode prišla.

lenkamo
9. apr 2014

@karin30 ahoj. spravu citam az dnes, takze trosku pozadu. Tatkto o tyzden idem na prijem, budu mi robit SC. Možno sme sa aj stretli...neviem 🙂

karin30
10. apr 2014

@lenkamo tak držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

lenkamo
10. apr 2014

@karin30 dakujem.

miminka03
12. apr 2014

ahojte baby,, počjte ked sa chystam rodit na myjavu treba tam ist oznamit nejaky čas dopredu že sa tam chystam alebo ako to funguje??

lenkamo
13. apr 2014

@miminka03 myslim, ze to nie je povinne. ale je dobre ist sa tam cca od 36tt ukazat uz na tyzdenne kontroly. ja som tak urobila aj prvy krat aj tentokrát, buduci tyzden idem na prijem. ale urcite su aj mamicky, ktore uz prisli aj s kontrakciami a neposlali ich domov.

daniela1983
14. apr 2014

ahoj holky, respektuju na myjave porodny plan? da sa tam porodit prirodzene? myslim tym bez nastrihu, v inej polohe ako na porodnej posteli, bez urychlovania porodu atd a ako je to tam s bondingom? diky

janette4
15. apr 2014

@daniela1983 s tým plánom veru neviem.Prirodzene sa dá,keď tam prídeš už s kontrakciami,nástrih myslím robia automaticky a iba na pôrodnom kresle.pokiaľ viem,v inej polohe sa nedá.Bábätko vraj priložia na bruško tesne po pôrode (mne to nespravili),ale iba na chvíľočku.rozhodne s tebou nie je 2hodiny.Po chvíli ho berú na vyšetrenia a potom priamo na novorodenecké.po pôrode zostávaš sama.

daniela1983
15. apr 2014

@janette4 diky, no tak v tom pripade kamoske co je tehotna taku porodnicu rozhodne nedoporucim. brrr, praktiky ako za oneho rezimu... a kedy dieta daju mame? a keby si postavila hlavu ze ho chce pri sebe a neda ho nikam??? ved jej nemozu urobit proti jej rozhodnutiu, matka je zakonny zastupca a nemusi dat povolenie k tomu aby dieta bolo na nvorodeneckom...

daniela1983
15. apr 2014

no ked robia nastrih automaticky tak to nie je prirodzeny porod v tom pripade

janette4
15. apr 2014

@daniela1983 ja som tu rodila prvého syna a kvôli viacerým týmto postupom som sa rozhodla druhé dieťa porodiť inde.Keďže som bola prvorodička,nemala som šajnu,ako to tam chodí,čo je dobré,čo nie a pod.Hovorila som si,že veď tie 4dni vydržím hocikde.Bohužiaľ nie je to tak.Keď opomeniem samotný pôrod,ktorý mal od prirodzeného,ako bolo napísané v prepúšťacej správe,,veeeeľmi ďaleko,nepáčilo sa mi,že malého mi nosili na kŕmenie každé 3hodiny.Chcela som ho mať pri sebe stále.Samozrejme,dieťa nie je na kľúčik,že je hladné vtedy,kedy aj ďalších 20detí,mali sme veľké problémy s kojením,ja s laktáciou,pomoc žiadna,keď som žiadala o radu,či pomoc,len si ma prehadzovali, gynekológia-novorodenecké a pozerali na mňa,jak na blbú,čo po nich ešte chcem.

daniela1983
15. apr 2014

@janette4 desne fakt desne. ja som cestovala do porodnice 60km aby to bolo podla mojich predstav. sice do porodu sa zasiahnut muselo, lebo maly si priskripol pupocnik, padli ozvy a bol prusvih, hrozila sekcia. inde by ma v momente vzali na sal, ale tam to vykorculovali s minimom zasahov za co som vdacna, bolo treba len buscopan na uvolenie svalov. prasknut vodu a na 10 minut isiel oxytocin ( co ma doteraz stve, ale to urobila asistenka skor pod tlakom lebo doktor uz stal za dverami z kliestami) no ale bonding bol tak ako mal byt a samozrejme babo na izbe nonstop. prve vysetrenie za dve hodiny tulenie a v mojej pritomnosti. len teda neviem kde sa da tak rodit na slovensku. a kde si ty rodila druhe dieta? tam si bola spokojna?

daniela1983
15. apr 2014

@radusska neda sa vydupat, aby ti dali dieta hned? neviem si predstavit aby babo bolo niekde na novorodeneckom

daniela1983
15. apr 2014

nechapem preco by dieta, ktore nema problem, nebolo pridusene, alebo nieco podobne bolo na nejakom pozorovani. a uz vobec nechapem preco by sa on mali starat sestricky. ozaj a ked si matka nezela aby dieta prvych 24hodin pripadne 48hodin bolo kupane, vyhoveju?

elenka6
15. apr 2014

@daniela1983 ja poznam aj take čo neboli na MY nastrihnute,može o to požiadat,že napr len v nevyhnutnom pripade,a mne malu kludne nechali cele dve hodiny po porode,bol tam aj partner som mnou,zas to tam nie je take strašne,a pokial su tie požiadavky realne tak prečoby nie?

daniela1983
15. apr 2014

@elenka6 a nechali ti ho nahe alebo trvali na tom ze musi byt oblecene? no mna prave zaujima ci sa da dohodnut na tych veciach co som vyssie pisala, co myslis?

elenka6
15. apr 2014

@daniela1983 bolo oblecene,ale ja som sa nepytala ci mi ho daju nahe,tak neviem,a podla mna sa dá dohodnut,može sa o tom ist informovat popredu,nech vie,ukazat im porodny plan a prediskutovat to s nimi a podla toho sa rozhodne či tam chce rodiť.

daniela1983
15. apr 2014

@elenka6 jasne. poviem jej to tak. skoda, ze take veci sa nerobia v porodnici automaticky ☹

elenka6
15. apr 2014

@daniela1983 na slovensku možno za páár rokov.

daniela1983
15. apr 2014

@elenka6 no mozno potom ked zeny prestanu verit tomu, ze nevyhnutne potrebuju doktora aby ich odrodila, ale uvedomia si ze tisice rokov sa deti rodili prirdzene

elenka6
15. apr 2014

@daniela1983 tak ja osobne by som doma bez lekara nerodila.si zas zober aj kolko deti umieralo volakedy ked nemali odbornu pomoc.

daniela1983
15. apr 2014

@elenka6 tak doma by som nerodila ani ja. komplikacie sa vyskytnu obcas. inak castejsie sa vyskytnu prave v nemocnici lebo sa do porodu casto zvykne zasahovat. alebo sa nedovoli rodit v prirodzenej polohe. ja hovorim porodnica ok,, keby nahodou...ale pokial sa nic nedeje tak by doktor nemal co zasahovat. pri normalnom porode bohato staci sestricka.

daniela1983
15. apr 2014

akoze poloha na chrbte, nastrih, obmedzenie pitia a jedenia,...des bes

radusska
15. apr 2014

@daniela1983 myslim,ze nie,ale nie som si ista. kazde babätko ostava u sestriciek,aj zena si moze oddychnut po porode aspon ak ma nejaky tazsi porod,ja som to napriklad uvitala,pretoze som bola totalne vysilena a asi by som sa o maleho nevladala postarat... a novorodenecke je hned na porodnici,takze malicke nebude daleko od Vas. skuste sa na to popytat doktora,ja Vam neviem na tuto otazku odpovedat 100%-ne

radusska
15. apr 2014

@daniela1983 obmedzenie pitia a jedenia... aj mne odporucili radsej nepit kedze mne bolo strasne zle a myslela som,ze sa tam pozvraciam. a naozaj to pomohlo,ked som nepila,tak mi zle nebolo. pri prvom porode som aj zvracala a nevladala som ani chodit,pri druhom to bolo uz lepsie,dokazala stat,prechadzat sa... takze ono to je na nieco dobre a vedia preco to "zakazuju" 🙂

daniela1983
15. apr 2014

@radusska neviem ja osobne by som maleho nikam nedala. porod mi trval od stredy v noci do soboty do vecera, prakticky som vobec za ten cas nespala a medzitym som bola 13 hodin na sale a neviem si predstavit ze by mi ho boli vzali. ved chuda dieta ma z toho traumu ked ho odnesu od mamy. nic ine nepozna iba mamu. tma a teplucko, zrazu sa narodi do svetla a chladu a este je aj odnesene od mamy. ani si neviem predstavit ako sa to male musi bat :(

daniela1983
15. apr 2014

za tych 13 hodin na sale som vypila asi 5litorv odhadom. a teda keby som pit nesmela tak tam padnem na dehydrataciu. celkom chapem ze ste po porode boli vycerpana. to by bol kazdy keby pri takom vypati a vykone nemohol pit. fatk ja tieto postupy teda ozaj nechapem.

daniela1983
15. apr 2014

no a co sa tyka jedla. tak myslim ze pred vysilenim ma zachranil hroznovy cukor, be be dobre rano a obed. sice ked mi ho manzel na sal doniesol tak sa mi dvihol zaludok, lenze v tom case som na sale bola uz 8 hodin a cosi mi hovorilo ze tam este par hodin budem, tak som ho pomedzi dvojminutove kontrakcie do seba akosi dostala. a myslim ze to bolo dobre, pretoze inak by som po porode padla vycerpanim. nastastie hormony urobili kus prace a po vytlaceni maleho som mala pocit ze ten porod sa mi len snival 🙂

elenka6
16. apr 2014

@daniela1983 oni zakazuju jest a piť keby sa musel robit akutny cisarsky,tak koli narkoze.a inak ja som pila,sak som bola smädna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre