Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

lenkahrubsova
2. dec 2011

ivet78 panika ani nebola lebo som uz bola taka unavena,cely porod som len vracala,primar bol zo mna na nervy,vycital mi,ze si za to mozem sama lebo to mam vsetko v hlave.Nebola energia na paniku.Ja nechcem na nikoho nadavat,proste som bola jedna z mala ktore to mali trosku hororove.O to by ani neslo viac ma trapila doba zotavovania.Namiesto toho aby som si uzivala malu tak som bola vystresovana sama zo seba cim som stratila po dvoch tyznoch aj mlieko.

emily_666
2. dec 2011

@lenkahrubsova no teda tv oj zážitok naozaj nič moc, ale na druhý krát to bude lepšie, človek sa stále učí, bohužial na vlastných chybách.
PS: ak chceš priamo odpísať nekomu, musíš dať pred nick aj zavináč - @ 😀 😀

lenkahrubsova
2. dec 2011

@emily_666 😀 dakujem za radu.veru,clovek sa uci na vlastnych chybach ale v mojom pripade asi na chybach niekoho ineho.

emily_666
2. dec 2011

@lenkahrubsova
ja som chvalabohu zažila opak, môj porodník mi rýchlo sekciu urobil, pretože pôrod vôbec nepostupoval a slabli ozvy. Inak som počula z vyšetrovne ako sa rozprával so sestričkou aj s primárom, a vlastne mi to tak vyznelo, že za sekciu bol len on. A dobre urobil, lebo mi tým zachránil syna.

lenkahrubsova
2. dec 2011

@emily_666 ked slabli ozvi tak tam je ohrozenie babatka,ale ja som ozvi mala dobre,cize zvolili radsej klasiku.Tiez mi hovoril,ze ak neporodim do pol siestej,ze spravia cisarak.Nakoniec som porodila o pol siedmej tak ako som porodila,na silu.

emily_666
2. dec 2011

@lenkahrubsova
lenže sestrička sa snažila nahovoriť doktorovi, že je to normálne, (lebo chvílku boli v pohode, potom chvilku nie). takže asi tak

tina4931
2. dec 2011

@dada78 Viem, že z Myjavy sa predčasniatka vozili do TN alebo BA. Ale žeby aj do Skalice? Mne sa práve zdá, že v Skalici nie je také oddelenie. No, dúfam, že takáto situácia nenastane, hoci z toho stresu....jeden nikdy nevie.... ☹

dada78
2. dec 2011

@tina4931 so Skalicou som si neni istá 😕 ale snáď sa to všetko ukľudní a umúdri, však riskujú životy aj ešte nenarodených detí ☹
@lenkahrubsova aj ja som rodila v 2009, mrzí ma že si mala takýto pôrod. Možno Ti chceli len pomôcť, lebo primár má pravdu,že veľa na pôrode ako prebieha je aj to ako to rodička prežíva, lenže za to môže aj prah bolesti,ktorý máme každá iný. Mne Šťastný pri Maťkovi hovorí,že maminka vy nevyzeráte že idete rodiť a sestrička, pán doktor už áno, už sa maminka neusmieva 😅

veronikac139
27. dec 2011

ahojte, neviete mi povedat ako prebieha cisarsky na myjave? co vsetko predchadza samotnemu zakroku a potom ako je to s prilozenim babetka... mimino mam uz od 34 tt otocenu ritkou, alebo skoro priecne, a ani zanic sa pretocit, a termin mam uz za tyzden

betina1984
28. dec 2011

@veronikac139 ešte sa môže otočiť. Ja rodila dvojíčky a chlapec sa mi otočil dolu hlavou až v 35 tt. Rodila som na Myjave a urobila som veľmi dobre. Je to super pôrodnica, menšia, ale aspoň sa tam rodičke venujú. Cisársky mi nerobili, ale aspoň tak z pozorovania viem, že ti ho urobia, pak ťa prevezú na izbu vedľa sestier, kde dávajú rodičky po sekcii, bábätko prikladajú, ale neviem ti s istotou povedať kedy, či ešte na sále, alebo až na izbe. Na druhý deň po sekcii ťa prevezú na normálnu izbu s roamingom. Bábätká dávajú mamičke na celý deň až obdeň po pôrode. Ja rodila v piatok a bábätká som mala celý deň až od nedele. Personál je tam veľmi ochotný, hlavne sestričky na novorodeneckom. Vždy boli ochotné mi pomôcť, zobrať bábätká k sebe, ak neposlúchali, úplní anjeli. Keby som ešte raz rodila (čož dúfam, už nebude, tri deti stačia) určite by to bola znova Myjava, nedá sa to porovnať s TN, kde som rodila prvé dieťa.

sykorenka
29. dec 2011

@veronikac139 Ahoj veronika.ja som rodila na myjave cisárskym pred dvoma týždňami, takže mám čerstvé info a poviem Ti, že sa nemusíš vôbec ničoho báť. Bol to plánovaný cisarák, lekára som si nezazmluvnila, veď to je jedno kto to urobí, oni sú tam všetci super lekári.väčšinou robieva cisaráky primár, len mňa robil iný, lebo on sa cez noc šoféroval z dovolenky a nechcel unavený operovať. No takže Ti urobia predoperačné vyšetrenia, odbery a EKG, príde za Tebou lekárka z interného, aby skontrolovala Tvoje sdce.V deň pôrodu ráno o 5.hod dávajú klistír, nemusíš mať obavy, je to v pohode, ja som sa bála a nakoniec to nič nebolo, v pohode som prešla na WC a hotovo,Potom lekár zaviedol katéter do močového mechúra, tiež to vôbec nebolelo, len sa treba dobre uvolniť, ako pri gyn. vyšetrení.Po ôsmej príde ošetrovateľ a zavedie Ťa na operačnú sálu, tam napichnú žilku, anesteziológ Ti dá dýchať kyslík - potom sa nezlakni, ťažko sa cez to dýcha, akoby to mali ucpané 😲 , ale nemajú neboj. A ked lekár povie možeme začať, zacítiš z tej masky smrad ako ked sa pália plastové flaše, dva razy sa nadýchneš a je o tebe. Preberieš sa na izbe a potom sa až do druhého dňa o teba nepretržite starajú, dávajú infúzky, vymiňajú vložky, dajú Ti napiť a tak dokola.druhý deň ráno Ta postavia na nohy, je to brutus, ale treba to zvládnut, vyberú kateter aj ihlu z ruky a prestahujú na normálnu izbu.prve dni to hrozne boli, neradno zakašlať.Ale každý deň sa to zlepšuje, len sa treba vela hýbať aj ked to bolí a štvrtý den sa Ti výrazne ulavi.No a ja končím, musím ísť dojčiť.drž sa papa.

veronikac139
29. dec 2011

ahojte, strasne moc ddakujem za odpovede. ja som rodila na myjave pred troma rokmi, ale vyvolavany prirodzeny porod a vsetci su tam fakt zlati. akurat som mala problemy s kojenim, ale to uz bol moj problem a nesuvisi s nemocnicou, takze teraz som chcela to kojenie zvladnut. tak sa chcem spytat ako je to s babatkom a s prikladanim, ako casto vam ho donesu, ci ho prikrmuju, ked sa nevladzete ani pohnut.

elenka6
30. dec 2011

Ahojte,chcela som sa spytať ako to je na myjave,ked budem na čakačke,možem tam byt s partnerom?a ked tam bude v tom čase rodiť aj iná žena,tak tam bude s nami?to by asi bolo divné.Je tam iba jedna čakačka? 😕

janette4
30. dec 2011

@elenka6 môžeš pokiaľ tam nie je ďalšia rodička.čakačky majú dve,takže pokiaľ ste len dve,každá ste inde a partner môže byť s tebou,keby vás ale rodilo viac,tak nie,až priamo na sále

betina1984
30. dec 2011

@veronikac139 nosia ho každé tri hodiny. Večer o 22.00 naposledy, ale keď nechceš, nemusia ti ho doniesť. Potom ráno o 7.00 začínajú.

luba41
30. dec 2011

@elenka6 ak tam aj budete viac ako dve, určite neporodíte v tom istom čase, takže môže čakať na chodbe za dverami / alebo ten druhý/ a ked sa bude dať, tak Ti bude zase poruke 🙂

dada78
9. jan 2012

@veronikac139 prikrmujú pokiaľ majú materským mliekom od mamičiek čo ho majú dostatok, tiež som im ho odovzdávala, oni to zmrazia a potom keď potrebujú ohrejú. Ak by nemali mater.mlieko dávajú Nutrilon. Na dojčenie nosia ako písala @betina1984 každé 3hod, mne malého prvýkrát doniesli už o 5:00 a keď už som bola na roomingu, tak som si ho nechala aj cez noc a to sa prišli pozrieť či sme v poriadku len čo trošku niektoré zaplakalo 😉 Ak potrebuješ poradiť s dojčením, opýtaj sa sestričiek z novorodeneckého, mne pomáhali aj keď som mala príliš naliaté prsia, ukázali ako si ho prikladať...

marionmarion
9. jan 2012

@lenkahrubsova porodnik, ktory ta rodil je riadny imbecil. Iba cisty idiot ti kaze tlacit, ked si na 6 prstov otvorena. to ani nemohlo inak dopadnut, nez ze si skoncila uplne dotrhana. Ja jednoducho nechapem, preco ti nedali cas, alebo aspon nieco na otvaranie a naco to surili tak strasne ked si mala aj ozvy ok...fakt su to debily.
Inak s myjavskou porodnicou osobne este nemam skusenosti, ale cisarak sa robi iba ak je babo ohrozene, inak sa tomu dost vyhyba kvoli dalsim tehotenstvam...jazva po sekcii totiz nie je pruzna, nedokaze sa roztiahnut a mozu potom nastat komplikacie, moze aj prasknut. tak preto sa to nerobi, kym je babo ok...

lenkahrubsova
11. jan 2012

@marionmarion Nedali mi cas lebo som rodila uz 12 hodin a uz som od unavy prestavala vnimat.Oni mali podozrenie,ze je nosikom otocena na hor co sa aj potvrdilo aj preto som to mala o nieco tazsie.Uz su to skoro 3 roky ale zazitok je velmi cerstvy.Ale hlavne,ze sme zdrave.Co tam po tom,ze mi do.ebkali sexualny zivot...

slagy
11. jan 2012

@emily_666 kto bol tvoj porodnik?

emily_666
12. jan 2012

máš v IP

baton
12. jan 2012

@cherie25 Ahojky, ja som rodila 2 krát na Myjave, 2 krát cisarák...no bola som spokojná. Je tam dobrý primár...a písala si, že chodíš k Tallovi...ten ma rodil pred rokom, je to môj bratranec...no myslím, že Skalica a Myjava...jednoznačne MYJAVA.

marionmarion
12. jan 2012

@lenkahrubsova v tom pripade nemali trvat na tom aby si rodila normalne, mali ti spravit cisarsky...hlavne ak mali podozrenie ze babo je zle otocene...Je fajn, ze ste zdrave...ale nie je to jedina dolezita vec v zivote a ten sexualny zivot je dost dolezity...a s spolu snim aj pocit zenskosti a ine dolezite aspekty. ja by som takeho lekara asi zazalovala...ani nechcem vediet kto to bol, lebo budem mat iba nervy aby ma tiez nerodil...

lenkahrubsova
13. jan 2012

@mrionmarion Lekar asi nie je ,,zly" lebo som ho mala na odporucanie inych mamiciek a co o nom pocujem tak su velmi s nim spokojne.Preto si to neviem vysvetlit.Bol velmi nervozny ,ze mi to tak dlho trvalo,vycital mi,ze je to moja chyba a ze stale grcam.Vraj to je mojou psychikou.Asi uz chcel ist domov lebo uz mal po sluzbe a musel sa tam so mnou trapit(alebo skor ja s nim) ked bolo po vsetkom tak bol uz normalny.Ale s urcitostou viem,ze k nemu uz nepojdem.Lebo podla mna nevie jednat s rodickami a to som jedna z tych co maximalne spolupracuju a neodvravaju.Co uz..

catrena
13. jan 2012

ja mam termin 15.2.a pojdem rodit na MY, je tu niekto s podobnim casom porodu?

oliverka
13. jan 2012

@catrena Držím palce a verím, že sa s nami podelíš o zážitky. Ja mám termín 5. 7. a tiež chcem ísť na Myjavu.

oliverka
13. jan 2012

@lenkahrubsova Leni, môžeš mi, prosím, poslať do IP meno toho Dr?

mima1983
21. jan 2012

Babulky, je tu niektora ktora bude chodit na cvicenia pre tehotne na Myjave???

sweetlittleangel
21. jan 2012

@mima1983 ja by som chcela 🙂

mima1983
21. jan 2012

@sweetlittleangel a v kolkom si tt? ja len, ze by som chcela partáčku 🙂 uz mam zistene podrobnosti ohladne cvicení, len sa mi nechce chodit samej, aj ked viem ze tam bude vela zien, ale aj tak 🙂 si priamo z MY?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre