Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

marionmarion
30. jan 2012

@mima1983 hm...aj takto sa k tomu da pristupovat...ved ta nik neohovara aby si rodila na Myjave, je to tvoja vec

mima1983
30. jan 2012

@marionmarion sak jasne, ja len hovorim aka je skutocnost...

oliverka
30. jan 2012

@marionmarion Na MY som rodila, lebo boli ochotní vyjsť mi v ústrety. Majú ročne cca 400 pôrodov, Skalici do 700, Trnave či nebodaj Bratislave je to ešte viac. Myjavu vnímam ako jednu z "rodinných" pôrodníc - samozrejme, v rámci slovenských možností. Keby bol v blízkosti nejaký pôrodný dom, idem tam. Ale keďže nie je, volím (pre mňa) menšie zlo.

mima1983
30. jan 2012

@marionmarion
@oliverka urcite ta myjava nemoze byt nejaka hororova, ked viem ze sem chodia rodit zeny z dalekeho i blizkeho okolia, ci uz od piestan, od noveho mesta, od senice, ci skalice aj od trencina.....

oliverka
30. jan 2012

@mima1983 Tiež som o tom presvedčená. Vyskúšala som si to na vlastnej koži a keď som sa s nimi vedela dohodnúť ja, zvládnu to aj iné 😉

marionmarion
30. jan 2012

@oliverka na co si sa s nimi dohodla? to som zvedava ako ti vysli v ustrety...
@mima1983 ak ti pride normalne ze zeny rodia ako na pase, skoro vsetky maju vyvolanyy porod, automaticky nastrih a ine uzasne veci, tak potom je Myjava fajn...

amanda683
30. jan 2012

@mima1983 ja som bola na MY tiez s nasim prvym a teraz pojdem tiez.Nie je to tam o nic horsie,ako kdekolvek inde.Normalna mala porodnica a pacil sa mi najme taky ten rodinny sistem,ze nas tam nebolo natrieskanych 50 a nerodilo nas 10 naraz.A ze vyvolavaju porody???Ved to moze kazda odmietnut!Mne sa to naopak pacilo,lebo som presne vedela,kedy to bude,mohla som sa psychicky pripravit a dokonca som si vybrala datum,pre mojho drobca.Takze tak 🙂

mima1983
30. jan 2012

@marionmarion a myslis ze inde to tak neni???? paneboze.... ale ok, nemienim sa tu hadat..... hlavne ze ty to vies vsetko najlepsie a ani jedna z nas nic nevie... :-/

oliverka
30. jan 2012

@marionmarion Prišla som s pôrodným plánom, odmietla som rutinné zásahy - žiaden oxitocín, klystír, nič proti bolesti. Vždy som sa opýtala, čo mi chcú pichnúť a odmietla som. A čo sa týka "rodenia na bežiacom páse", ak majú denne 1 až 1,5 pôroda, to za bežiaci pás nepovažujem. Skalica, to je iná káva... Samozrejme, aj na Myjave majú svoj systém, rutinu, ktorú neradi menia, ale ak slušne povieš, čo chceš a nechceš, tak verím, že sa s nimi dohodneš 🙂

mima1983
30. jan 2012

@amanda683 som rada ze tu pisu i zeny ktore tam realne rodili a vedia to najlepsie posudit a nie len take co vedie komentovat (marionmarion)

oliverka
30. jan 2012

@amanda683 Ešte dodávam, že tiež si neželám vyvolávať ani urýchľovať pôrod, ak na to nebude MEDICÍNSKY dôvod.

marionmarion
30. jan 2012

@mima1983 ja sa nehadam...a viem ze vo velmi vela porodniciach je to podobne...ale mne je z toho smutno, lebo si myslim ze by si zeny zasluzili mozno aj nieco viac nez toto. asi to beriem citlivejsie preto, lebo poznam aj zakulisie...som totiz porodna asistentka a viem ze casto by sa veci dali robit aj inak, ludskejsie...ale akosi na to nie je vola a ochota
netvrdila som ze ani jedna z vas tu nic nevie...ale niektore veci ani nemate ako vediet...to vidis len ked si medzi personalom...

amanda683
30. jan 2012

@oliverka ved to nemusis.Mozes odmietnut,ked ti to lekar navrhne.

marionmarion
30. jan 2012

@oliverka akceptovali ti porodnyy plan? to je pre mna prijemne prekvapenie...a nastrih si mala?
na Skalicu som pocula same staznosti...asi to tam je ovela horsie 😒
@mima1983 ako vies ze som nerodila? nepytala si sa...neposudzuj laskavo nieco o com nemas ziadne informacie

gerdusha
30. jan 2012

hmmm...nemam rada, ked si ludia "kadia do vlastneho hniezda" a najma,ked ide len o sugestivny nazor. myslim si, ze ludia z jedneho fachu by mali drzat spolu a nevynasat "drby" von. je velmi vela pacientiek, ktore boli s personalom v MY nemocnici spokojne, preto je zarazajuce a smutne, ked drby o nej roznasa vlastne jedna od nich...zdravotnicka...

tolko moj nazor....

elenka6
30. jan 2012

tak ja si myslim že v skalici alebo alebo trnave je to horšie,a to že na myjave je to jak na bežiacom pase je pravda hlavne s tymi vyvolavačkami par dni pred terminom.Ale ono to nikde nie je dokonale,a myslim si že Myjava patri skôr medzi tie lepšie v okoli.No šak uvidime.

oliverka
30. jan 2012

@marionmarion Si z nášho regiónu?

Ja si myslím, že ak chceme niečo meniť, tak prvým krokom musí byť informovanie mamičiek, aby sa samé začali určitých vecí dožadovať. Začne jedna, potom sa pridá druhá a časom sa to, čo je dnes nonsens, stane realitou. Ako príklad uvediem tripple testy: V 16. tt som ich odmietla. Lekár krútil hlavou, nechápal, ale netlačil na mňa. Povedal, že som "prvá v (jeho) histórii". 😀 Keď som to o pár minút neskôr referovala sestričke, skonštatovala jediné: "Niektorá vždy musí byť prvá".

amanda683
30. jan 2012

ja si myslym,ze niektore maminky su dost precitlivene,nacitane vselijakymi sprostostami z internetu a premodernizovane,ze toto ja nechcem,klistyr nechcem,injekciu nechcem,nastrih nechcem.Tak si teda rodte doma a nikto vam nic nebude ponukat 😝 Kolke casy sa rodi takto,s klistyrom,s nastrihom a so vsetkym a je to uplne normalne.A ten klistyr,ani nastrih nerobia na paradu,mile damy.Ja som neodmietla vobec nic,ani teraz sa nechystam,doktory nemaju diplomy na paradu a je aj v ich zaujme,aby porod prebehol bez komplikacii a dopadlo to dobre.

oliverka
30. jan 2012

@amanda683 Problém je podľa mňa v tom, že naši lekári neinformujú (myslím vo všeobecnosti) vopred a nepýtajú sa -automaticky predpokladajú, že súhlasíme. Treba sa na všetko pýtať a vedieť povedať: "NIE, ďakujem!" 😉

oliverka
30. jan 2012

@amanda683 😀 Ja nie som precitlivená, ja som svojprávna 😀

amanda683
30. jan 2012

@oliverka hmm,to som aj ja a myslym ze kazda z nas tu.

mima1983
30. jan 2012

@marionmarion tak urcite si rodila vo vsetkych nemocniciach na okolí aby si to vedela tak s urcitostou porovnat, ze myjava je jednoznacne najhorsia zo vsetkych 😀

oliverka
30. jan 2012

@amanda683 Keďže sme všetky svojprávne, máme právo sa rozhodnúť... Ak neodmietaš, tvoja voľba, ak ja odmietam, moja voľba. To, že "koľké tak rodia" a "roďte si doma" je argument pre teba, nie pre mňa. Ako to spievalo Bez ladu a skladu? Kto vytŕča z davu, odtnite mu hlavu? Úlohou lekára je predostrieť možnosti, nie rozhodovať za pacienta. Vychádza sa z informovaného súhlasu, teda že pacient je INFORMOVANÝ.

elenka6
30. jan 2012

Tak ten klistir je podla mna uplne normalny a bežny a nastrih nerobia uplne každej,ale niekedy je lepšie ho urobit ako byť potom cela roztrhana.tak hadam tí lekari vedia čo treba,ja by som sa len rada vyhla infuzkam lebo fuj 😕

marionmarion
30. jan 2012

@gerdusha nie som jedna od nich...zle si to pochopila

marionmarion
30. jan 2012

@mima1983 na toto uz nebudem reagovat...utoci iba ten komu uz dosli argumenty. tiez nevidim ze by si rodila predtym, ani na Myjave ani inde...aspon si to nikde neuviedla...ale asi sama mas pocit ze vsetko vies najlepsie, tak ta v tom teda necham

oliverka
30. jan 2012

Dievčatá, zakopme vojnovú sekeru, veď nám ide o jednu a tú istú vec - len každá si predstavujeme inú cestu... 😉

marionmarion
30. jan 2012

@amanda683 vsetky moje vedomosti som ziskala na skole pre porodne asistentky a nie zo sprostosti na nete. a namiesto slova precitlivelost by som pouzila skor informovanost a schopnost posudit co je pre mna a moje dieta lepsie. a ked tu uz hovoris, ze klystir a nastrih a podobne su uplne normalne, lebo sa to tak bezne robi, tak si mozno poloz otazku ako sa to teda robilo pred sto rokmi ked sa rodilo doma? len mi nehovor ze kazde druhe dieta umieralo a kazda zena mala trvale nasledky...lebo to by sme tu neboli uz ani jedna, kebyze nasi prarodicia vymru, vsak?
a kedze mam pocit ze vacsina z tych co sa tu zapojili do tej diskusie ani nezela mat o svojich moznostiach viac informacii, pre mna je uz bezpredmetne tu stracat cas. svoj nazor som vyjadrila a stojim si za nim, nebudem vsak nikoho presviedcat o tom, nech so mnou suhlasi.kazdy nech sa rozhoduje za seba a nech prenecha to pravo aj ostatnym. vsio

nat_marcipanova
30. jan 2012

@slagy vdaka 🙂 🙂 🙂

dada78
30. jan 2012

@mima1983 som veľmi prekvapená z názoru čo máš na dr.Krča,je to najlepší odborník ,čo sa týka sona zo všetkých MY doktorov, zaškoloval všetkých vrátane dr. Kovářovej, a teda aj si dáva na sone záležať, vôbec mu to dlho netrvá,práveže je z tých rýchlejších 😅 a keď niečo chceš vedieť, treba sa pýtať, to isté platí u každého lekára 😉 Keby som si z pôrodníkov mala vyberať, tak by to boli práve primár a Krč, hoc ma rodili už aj Tallo a Šťastný a oba bez predchádzajúcej dohody či "zmluvy" a v pohode. MY nemocnica je práve v tom super,že tam neni 10pôrodov za deň, takže majú čas sa venovať každej rodičke. 😉 a môžem povedať,že sa teším za 11tt-13tt keď tam pôjdem rodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre