Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

dedenini
8. feb 2013

drzat maternicu?? to som este nepocula... to kde preboha?? to su mi veci...

dedenini
8. feb 2013

@bambina80 konecne niekto normalny ..ja osobne som tam nerodila ale stravilasom tam v nemocnici vela casu..aj par pobytov..a nikdy viac.. fakt sa cudujem ze to este nezavreli.. u nas sa tak hovori na MY nemocnicu..ides tam zo zlomenym prstom a oni ti odrezu nohu... to by tam mala byt maximalne psychiatria

malibu21
8. feb 2013

@dedenini Denka to sa hovorí na Myjavu ale moja mamina a ostatní tiež iné oddelenia nevychvalovali ale pôrodnicu áno ale som moc šokovaná z tej maternice fuuuu ☹

dedenini
8. feb 2013

@bibinka379 zlomili klucnu kost? ☹ aa to jak ze drzat maternicu? je mi to divne... nepocula som otom ze vobec take existuje-resp.sa robi niekde...

dedenini
8. feb 2013

@malibu21 ale ja tochapem..to neni len na my nemocnice..niekto ma dobru skusenost s porodom a niekto nie.... nie kazdy si porodne aj na MY chvali, a to iste aj inde...takze je to zajedno...

malibu21
8. feb 2013

Jaj no ešte mám čas uvidíme 🙂

malapepka
8. feb 2013

baby, vy z toho držania maternice narobíte "hluku". Nie je to nič strašné. Ležala som a držala si brucho. Nehovorím, že to bol zážitok, ale zas robiť okolo toho kriku... ja som síce rodila iba na MY a bola som spokojná. Dokonca aj so sestričkou, ktorá sa neteší obľube. Ale jednu pripomienku mám - chýbala mi laktačná poradkyňa... ale to je hudba budúcnosti...

zuzulica
9. feb 2013

@malibu21 Si sa pýtala či MY, alebo SI, ja osobne silno rozmýšľam nad TN. Chodím k doktorke Kovářovej a max spokojnosť, ju by som pri pôrode brala,Gašparíka poznám len mimo ambulancie a príjemný človek, ale MY nemocnica vo mne nevzbudzuje nadšenie 😒

qwen
9. feb 2013

@zuzulica ale ak by si chcela Kovářovú pri pôrode, musíš rodiť na MY, aj napriek tomu, že má ambulanciu vo Vrbovom.

zuzulica
9. feb 2013

@qwen To chápem 😉 Šak to som napísala, že by som ju brala, ale nepojde to, lebo nechcem ísť do MY, rozmýšľam nad Trenčínom. Uvidím, dovtedy ešte ďaleko a tiež záleží ako sa malé bude ponáhlať, aby som do TN stihla prísť 😀

malibu21
9. feb 2013

No tak ako ja newiem ale zdá sa mi to divné aby som niečo držala v rukách jaj :(

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 ale to si len rukou budeš brucho tlačit,aby sa maternica stiahla,a ked tam budeš mat partnera tak to bude robiť on,ono je to asi už trošku stary zvyk ktory sa už len niekde robi,kamoška rodila v nemecku a mama jej hovorila o tom tlačeni na brucho a ked im to v nemecku povedala,že či to ma robiť tak oni vybuchy smiechu.

malibu21
9. feb 2013

@elenka6 Aha super takže žiadne držanie v rukách áno? 🙂 Aspoň niekto to celé objasní moc ďakujem

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 predstavovala si si že budeš v rukach držat svoju maternicu?fuj,to by bolo strašne 😀 Na myjave je lepšie jak v Skalici,a tu maternicu nerieš,to je to najmenej.

malibu21
9. feb 2013

Tak ale predchádzajúce príspevky boli tak napísané juj takže myjava 🙂 je víťaz 🙂

majolenka25
9. feb 2013

@zuzulica Ja ti môžem pôrodnicu v Trenčíne len a len odporučiť. 😵 Viac info ti napíšem do IP, keďže toto nie je téma o nej. K myjavskej môžem napísať len toľko, že počas prvého tehotenstva som tam ležala 4 týždne a odchádzala som odtiaľ so zmiešanými pocitmi... Dôležité je ale podľa mňa aj novorodenecké odd., s ktorým som mala v TN tiež iba pozitívne skúsenosti, takže pri výbere pôrodnice by som dbala aj na toto.

malapepka
9. feb 2013

@malibu21 Držanie maternice znamená, že si držíš oboma rukami brucho v oblasti pupku, alebo trošku pod. Sestrička ti ukáže. Ležala som na tom vozíku, driemala, držala som si brucho a myslela na svojho drobčeka. Sem-tam prišla sestrička a skontrolovala, ako krvácam, či je všetko ok. Skrátka ruku (môžeš aj teraz) polož na brucho a stlač. Nič to nie je, zvlášť keď pomyslím, že všetka tá námaha v tej fáze už je preč 🙂

dada78
11. feb 2013

@majolenka25 ono je to len o skúsenosti tej ktorej maminy, poznám a aj tu na MK sú maminy,čo z TN odišli a šli radšej rodiť na MY a tiež také čo s TN neboli spokojné a čo sa týka podpory laktácie,je to tiež o tom kto ako ju aj potrebuje, niektoré bábo sa vie hneď prisať, iné nie, ale v TN majú výhodu,že tam robí ako sestra Miška Chlebanová alebo robila - cert.lakt.poradkyňa,ale nie vždy ju chytíš, toto na MY ozaj chýba, ale kto chce si informácie môže získať zo stránky mamila.sk alebo aj priamo od lakt.poradkýň, ktoré už aj v okolí máme. Stačí sa spýtať v materských centrách, majú na ne kontakt 😉

majolenka25
11. feb 2013

@dada78 Áno, tak je to s každou jednou pôrodnicou - niektoré mamičky sú spokojné, iné nie. Ja som vyjadrila iba svoje osobné skúsenosti a pocity a na ich základe môžem TN odporučiť a naopak na MY by som nešla. 🙂

malapepka
12. feb 2013

@majolenka25 @dada78 myslím, že je to o tom, aký mal kto pôrod a čo očakáva od personálu. Môj pôrod bol fajn, rada naň spomínam, od personálu som neočakávala, že to bude ako na súkr. klinike v Paneláku. Predsalen, je to nemocka a tam sú sestričky so svojimi povinnosťami a aj náladami. Čo som potrebovala, to sa mi dostalo. Kolegyňa prvé rodila v PN a druhé už na MY, lebo jej v PN dosť zdravotne ublížili. Na MY bola mesiac a spokojnosť. Veľmi to záleží od prístupu pacientky, ako keď príde zákazník do reštaurácie - niekto očakáva, že sa naje, niekto chce extra prístup s poklonkami.

hanka_xy
15. feb 2013

Ani neviem, ako som sa do tejto témy priplietla, ale keď už som tu, tak sa aj ja podelím o skúsenosť...na MY som rodila 2x (2007, 2012) a maximálna spokojnosť s pôrodnickým aj novorodeneckým odd. - boli super, naozaj to je asi aj tým, aký bol pôrod a okolnosti okolo... Pri oboch som mala Dr. Krča a môžem ho len odporúčať, mal moju veľkú dôveru 🙂 Možno tam majú staré zaužívané postupy, ale klystír a držanie maternice ešte nikomu neublížili 😉 Všetkým tehuľkám prajem čo najlepšie pôrody, nech už si vyberú akúkoľvek pôrodnicu!

majolenka25
18. feb 2013

@hanka_xy @malapepka Samozrejme, že klystír ani držanie maternice nikomu neublížili a z pôrodu je to to najmenej 😉 , ale načo používať staré historické metódy, keď netreba? 🙂 Žijeme predsa v 21. storočí, veda, technológie i medicína napredujú, tak prečo rodiť spôsobom ako naše mamy? Oba pôrody mojich dcér boli ľahké, bez komplikácií, odrodili by ma ľavou zadnou a so zatvorenými očami aj na MY 🙂 , napriek tomu, ako som už spomínala, by som tam nešla. Do pôrodnice v TN som išla v podstate "naslepo", nepoznala ani nezazmluvnila som si tam žiadneho lekára, nebola som na nadštandardnej izbe a i tak som bola spokojná. Dokonca dvakrát... A kto okúsi lepšie, nepôjde predsa do horšieho, všakže? 😉

hanka_xy
18. feb 2013

@majolenka25 Tak to je super, že sa ti páčilo v TN, tak to má byť a som presvedčená o tom, že lekári vždy robia všetko pre to, aby všetko dobre dopadlo...v konečnom dôsledku ide o to, aby sa nám narodili zdravé detičky a aby sme to aj my v zdraví prežili 🙂 Určite by sa našli mamičky, ktoré neboli spokojné s MY ani s TN... Čo sa týka klystíru, ja som sa naň už dopredu pýtala, lebo by mi bolo veľmi nepríjemné, keby pri tlačení išlo okrem bábätka aj niečo iné, to by mi bolo naozaj veľmi nepríjemné, keďže bol prítomný aj manžel pri pôrode... A ty si rodila na MY?

hanka_xy
18. feb 2013

@majolenka25 aha, už som si všimla, 2x v TN si bola, ja len kvôli tomu, že si porovnala, že z lepšieho do horšieho 😒

majolenka25
18. feb 2013

@hanka_xy Vyššie som písala, že som obe deti rodila v TN, takže nie, na MY som nerodila. Iba počas prvého tehotenstva som tam 4 týždne ležala a spoznala tak tamojších lekárov, personál i prostredie a i preto som sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť do TN. 😉 Klystír som pôvodne chcela i ja, z rovnakých dôvodov ako ty, ale keď v TN nechápavo hľadeli, že načo ho chcem, tak som to nechala tak, nech sa deje čo sa deje 😀 a nik tam s tým nemal problém.

marry258
20. feb 2013

@cezetko Do inkubátorov sa dávajú len bábätká ktoré sa narodili cicárskym rezom alebo ak sú nedonosené,čiže predčasne narodené...a ak je dieťa v dobrom stave tak v inkubátore je max. 2 hodiny. Do Trenčína sa bábätká prevážajú pretože je to vyššie pracovisko a majú tam pre patologických novorodencov oveľa lepšie podmienky a zvlášť oddelenie.

nat_marcipanova
22. feb 2013

TN,,, no to je fakt "super najlepsia porodnica" 😀 na Myjave bola nulova perinatalna umrtnost, ale nic to, ved AK v TN dieta prezije, daju ho na prsnik... to je podstatnejsie, ako zivot. Niekedy mam pocit, ze porodnice hodnotite podla toho, s cim si utierate zadok. Co na tom, ze rodickam popraskaju maternice, ked sa snazia rodit rodicky po cisarskom reze prirodzene len koli statistikam... HALLO, podaktore maminy, zobudte sa, ved cely ten BOOM okolo TN je umelo vytvoreny medialnymi zvieratami len preto, ze MY je obrovskou konkurenciou pre TN, utekaju odtial pacientky a zrejme nemaju ako inak bojovat, ako spinavo. Na MY su nove sona, novy laparoskop, pristroje ktore na SK nenajdete, robia sa tam operacie a screeningy o akych sa moze PÁNOM doktorom v TN len snivat.

lila69
23. feb 2013

Ale dievcence, je predsa sloboda, kazda moze ist rodit tam, kde si vyberie.
Ja som si vybrala trencin a nelutovala som ani sekundu a aj druhe dieta pojdem odrodit tam. Tuto nemocnicu som si vybrala z roho dovodu, ze som mala riziko predcasneho porodu a je rozhodne lepsie ked sa dieta narodi v zariadeni ktore je vybavene na starostlivost o nedonosene babatka ako ked ho musia po porode prevazat sanitkou.
Na myjavsku nemocnicu mam svoj nazor, (zbytocne vyvolavanie porodov, ziadne sukromie, slaba podpora dojcenia atd ...) Nebudem sa dusovat, ze TN vyhrala v hodnoteni o TOP porodnicu opravene, to ja posudit neviem, mozno su aj lepsie, ale rozhodne sa nemaju za co hanbit.
@nat_marcipanova ja zasa poznam vela bab co chodia z myjavy do trencina a pochvaluju si. Je to len vec nazoru a ako som povedala, je na kazdej rozhodnuti kde bude rodit.

nat_marcipanova
23. feb 2013

@lila69 Presne ako som vravela, porodnice niektore maminy hodnotia podla toho, s cim si utierame zadok 😅 .... V TN maju lepsie podminky na to, aby sa postarali o predcasniatko, ale to je tak VSETKO...

majolenka25
23. feb 2013

@nat_marcipanova Ja neobhajujem pôrodnicu v TN, napísala som iba svoj názor a skúsenosť. Či to sa nesmie? 🙂 Mám pocit, že sa sem môžu písať iba pozitívne príspevky s MY, inak ho tu ukameňujú. Prístrojov môžu mať na MY koľko chcú, keď lekári sú o ničom. A aké to operácie sa robia na MY, že v TN o nich ani nechyrovali? Priateľova mama je inštrumentárka na gynekologicko-pôrodníckom odd. v TN, tak sa jej popýtam. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre