Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

mima1983
17. máj 2012

@katka159 jaaaj, no to som nenašla 🙂

katka159
17. máj 2012

@mima1983 na 5 strane asi je taka tabulka že v ktorom tt by si mala mať aku hodnotu v mojom 33-35tt je 6

mima1983
17. máj 2012

@katka159 ale to sa mi nezdá... ja som mala teraz 4 a nikto nič nehovoril... bohvie....

katka159
17. máj 2012

@mima1983 ved to je dobre ked si mala 4 čím menšie tým je krčok dlhší

dadika663
4. jún 2012

@blcha a kolko si dala za nadstardartnu izbu a kolko si davala doktorovi bokom aby boly taky mily a ochotny vsetci

blcha
4. jún 2012

@dadika663 fuuha tak na nadstandarte som bola pri prvom porode a to boli este koruny a myslim ze to bolo 100korun na den pri druhom porode som na nadstandarde nebola a dobre som spravila lebo bola skoro prazdna porodnica boli sme tam 4 z toho tri na nadstandarte takze mali spolocnu sprchu a ja som si uzivala sprchu verejnu sama 😉
peniaze som nedavala nikomu ziadne a boli podla mna fakt mily skoro vsetci az na par sestriciek ale zasa nie kazdemu sa chce usmievat v praci kazdy den 😉 ono je to asi aj podla toho aj ako sa spravaju tie pacientky k personalu a nie len ako sa chova personal k pacientkam 😉

dadika663
4. jún 2012

@blcha ja sa tam chystam v septembri a neviem ci ma ist ci nie ako poynam tam sesrticku kamaratovu mamu krcova sa vola neviem ci poznas velmi mila pani aj ked som bola pri sestrinom porode pred rokom tak boly vsetci mily ja som tam skoro odpadla a to mam dve deti a teray cakam tretie a neviem ci mam ist ked citam daktore nazory

elenka6
5. jún 2012

@dadika663 8eur na noc stoji nadštandart ale nevidim v tom nadstandart,kedže aj ine izby su po dve.a že budete mat štyri jeden zachod a sprchu,no to skoro tak vyjde aj ked budes na normalnej izbe.a babo možes mat pri sebe aj na normalnej izbe pokial nebude mat žltačku.

dadika663
5. jún 2012

@elenka6 tiez si myslim a nikomu by som nic nedala ani euro ani cent

marrcelkaa
14. jún 2012

Ja som rodila v marci na Myjave a som velmi spokojna,co sa tyka prístupu doktorov a sestriciek.Ale je pravda ako pise blcha ze nie kazdy den sa chce kazdemu usmievat.Vsak to poznate kazda.Co sa tyka tich izbieb fakt mne sa to zdalo byt zbytocne byt na nadstandarde ked som bola na normalnej izbe kde su dve a babätko mas pri sebe.My sme mali aj silnu zltacku ale vzdy jak to bolo mozne mi Lukasko priniesli.Niekedy im fakt nezavidim, ked tam rodia az sest bab naraz.Urcite ked budem opät tehotna,tak pojdem na Myjavu 🙂

kacsik
18. jún 2012

Tak už to máme aj my za sebou. Rodila som na Myjave pred týždňom a na pár detailov som fakt spokojná 🙂 Mala som strašne dlhý pôrod, pravidelne bolesti od 21.00 každé dve minúty a malý sa narodil až o 14.28, bola som neskutočne vyčerpaná, malý bol veľký, a tak boli menšie komplikácie, pôrod nepostupoval a ja som sa neotvárala a narodil sa so zlomenou kľučnou kosťou. Rodil ma doktor Šťastný, bol troška odmeraný a miestami pri mojich hysterických výkrikoch dosť hnusný ale ani sa mu nečudujem 😀 Inak prístup sestričiek skvelý, na novorodeneckom sú priam úžasné žienky, až na dve, ktoré by podľa mňa s babenkami ani nemali robiť, boli všetký skvelé, pomáhali mi zo všetkým. Takže nabudúce idem tiež na Myjavu, až na to, že bez epiduralky rozhodne nerodím ! 😀

sejbry
18. jún 2012

No maminy asi ani moc na výber nemáme ☹ Na MY som rodila dva krát a asi budem aj tretí. Info o TN nie je tiež veľmi pozitívne a teraz rodila kamaratka v PN - no nič moc ☹ Alebo máte ešte nejaký tip na nejakú bližšiu pôrodnicu? Inak sestričky v MY na novorodeneckom fakt úžasné boli 🙂 1x ma rodil nejaký starší vôbec nie milý lekár,skôr zlý 🙂 2x minulý rok MUDr.Gašparík. a dalo sa až na tie bolesti,ktoré bohužial asi neobídeme,au au au 🙂

marrcelkaa
23. jún 2012

@kacsik Urcite by som si dobre tipla,ktore dve 🙂 A Dr.Stastny?ja som ho nemala,ale ked povedal sestricke na vizite,ze mi ma vybrat stihy po zasiti,pozerali sme obidve na neho jak puk.Jak dobre viem,tak tie sa vstrebaju alebo odpadnu a tak aj bolo.Mna rodila Kovarová a ta je 100%vynikajuca.

magali
23. jún 2012

dievcata ja som rodila 10/2010.. nadstandard som mala a uz nikdy viac, nieje v tom ziadny rozdiel, akurat ten, ze si za pobyt zaplatite a presne ako sa tu pisalo, delite sa styri o jednu kupelnu a to moc nadstandardne nieje.. prijali ma v stredu poobede a domov sme isli v utorok rano, lebo pondelok bol sviatok a platila som tusim 48 €
Stastny je taky arogantny, ked mu nestrcite do vacku, tak o vas ani nezavadi pohladom, tiez suhlasim ze niektore sestricky by mali ist radsej na dochodok alebo robit upratovacky..
suhlasim s marrcelkaa, rodila ma Kovarova a bola uzasna, mila a v pohode
pre tie co premyslaju nad inou porodnicou len tolko, ze vsade je to rovnake, ak sa ma nieco pritrafit tak sa to stane hocikde, ja som premyslala nad PN ale zasa som si povedala, ze co sa vsetci potrepu potom za nami do PN? takto sme mali kazdy den navstevy

mariro
24. jún 2012

ja som rodila tiez na MY minuly rok ,nemala som nadstandard,mala som izba vedla ,oproti WC,takze uplne super.Prechadzala som tam z TN a mohla som porovnavat.V TN bol vsade na wcku a sprchach smrad z mocu a na MY som nic take nezazila.Takze hygiena 100%.Bola som spokojna,bol tam klud a mili ustretovi ludia.Na buduci rok idem rodit a pojdem zasa na MY. 🙂 🙂 🙂 Ak ma zoberu 🙂

mima1983
28. jún 2012

@kacsik moj postreh z novorodeneckého je zase ze iba 2 sestricky boli uuuuzasne! bohuzial ostatne tam nemaju co robit, zato sestričky z gynek.-porodnickeho oddelenia všetky uplne uuuzasne!!!! 🙂

elenka6
28. jún 2012

@mima1983 a ozaj ešte tam je Lenin?

mima1983
29. jún 2012

@elenka6 ano 🙂

kacsik
30. jún 2012

@mima1983 ja som tam mala dve obľubené, Lenka a ešte jedna staršia, tie boli skvelé 🙂 ale som rada že nie som jediná ktorá s ostatnými nebola spokojná 😀

mima1983
30. jún 2012

@kacsik my vsetky co sme tam vtedy boli, tak ako ja, sme mali radi len dve... ostatne horor, normalne nas az do placu casto bolo.... takze to ze sme mohli ist domov, bolo pre nas nieco neopisatelne 🙂

kacsik
30. jún 2012

@mima1983 ani nehovor, ja som tam bola kvôli malého žltačke týždeň, nevedela som sa dočkať kedy pôjdem domov a budem si môcť robiť veci podľa seba a nie podľa múdrych pani sestričiek....ja som bola prvorodička a tak som čakala že mi poradia alebo pomôžu, no mýlila som sa, za všetko ma drbali že ako to že to neviem a prečo robim veci inak ako kážu tabuľky 😀 malý bol prvé tri dni hladný, kým som nezačala plne kojiť, lebo mu dávali mliečka podľa tabuľky a jemu to nestačilo, furt mi nadávali že prečo cez deň spí so mnou v posteli, prečo mu v 30tkách horúčavách nechávam rozbalenú perinku a podobne...no des 😀

mima1983
30. jún 2012

@kacsik presne, ja som sa tesila na to ako si spravime svoj rezim a ne ten ich :-/ to bol des... a hlavne ked clovek chcel radu, ci pomoc a oni ta este div nezhúkali :-/ uplne presne ten isty pocit som mala ako pises aj ty... a ako hovorim, ne raz mi bolo do plaču z toho... a hovorila som si ze keby to malo zajst do krajnosti, podpisem reverz a berem si malu domov.... ale tak prezili sme nejako....

dadika663
11. júl 2012

tak mna ked naserkaju sestricky lebo idem rodit na myjavu v septembri tak to uvidia co este nevidely a nezazily ked budu hnusne

mima1983
13. júl 2012

@dadika663 ja duuuufam ze tie otrasneee tam tak za 2,5roka, ked planujeme druhé, už nebudu, lebo inak neviem neviem.....

simka81
24. júl 2012

Rodiť na Myjave?Nikdy viac.Rodinkárstvo,známosti a sestry s natrčenými rukami tu fungujú viac ako kdekoľvek inde.Neviem kde je to bez chyby,ale s určitosťou viem,kde už nikdy viac rodiť nepôjdem.

mima1983
24. júl 2012

@simka81 teraz si tam rodila? .....s niečim suhlasim, s niečim nie....

emily_666
25. júl 2012

@simka81 včera zaregistrovaná a hodený úžasný poznatok do pľacu. Ja som tam bola tiež, viackrát a až na pár výnimiek nemôžem sa sťažovať ani na sestry ani na lekárov. Ono to funguje v živote asi tak, ako chceš aby sa ľudia správili k tebe, tak sa chovaj aj ty k nim. 😀

simka81
26. júl 2012

@emily_666 Včera zaregistrovaná...
Chcela som sa podeliť s ostatnými o môj názor,to snáď môžem,nie?Ak ty máš ten názor iný,nikto ti ho neberie,iba toľko.

emily_666
26. júl 2012

@simka81 ale iste, každý máme svoj názor. Ale mi nepovedz, že každý deň, každá zmena sestier bola otrasná, lebo to ti naozaj neverím.

nat_marcipanova
28. júl 2012

@simka81 Neviem teda co konkretne za rodinkarstvo fungujuce na MY mas na mysli, ale ja som dhlo lezala na gynekologii, osetrujucim lekarom bol moj priatel, dokonca ma aj odrodil a nemal problem ma zbuzerovat a sfuknut mozno este viac, ako hocijaku inu 😉 ...

Je pravda, ze mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze nie kazdy lekar a nie kazda sestricka su mili(niektori vedeli byt velmi nepriemni, ale to zrejme vsade, teda okrem sukromnych zariadeni samozrejme, tam ma kazdy nasadeny umely usmev cislo 4)... Ale na MY je aj vela dobrych ludi a skvalych sestier. 🙂 ...

Ked to zhrniem, rodil ma Dr. Krc, sil Dr. Tallo, na vizitu k nam chodila ta mlada lekarka na ktorej priezvisko si neviem spomenut, vzdy bola na kazdeho velmi mila a ochotna veci vysvetlit a ked boli velke vizity, po primarovi zostalo na izbe vzdy kopec peknej vone. Co sa tyka novorodeneckeho, na vizity chodil Dr. Nosko, ma sice trosku svojsky humor, ktory je nie vzdy vtipny.... ale ako odbornik je dobry 😉 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre