Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

sweetlittleangel
22. jan 2012

@mima1983 ja som v 20tt

mima1983
22. jan 2012

@sweetlittleangel ja zajtra začínam 18tt, tak by si ma mohla pockat a mohli by sme chodit spolu, tie cvicenia su od 25tt... mam zistene

sweetlittleangel
22. jan 2012

tak to som nevedela, ja som sa chcela na to este popytat... super teda... kludne mozeme chodit spolu 🙂 budem rada, ze budem poznat nejaku maminu

mima1983
22. jan 2012

@sweetlittleangel tak ak na mna pockas, kludne mozes ist aj neskor, to nie je presne ze v 25tt, niektore zienky tam chodia az od 30tt... ok, som rada, ze nebudem chodit sama .) sak si tu este dáme vediet 🙂

elenka6
23. jan 2012

No stravila som tri tyždne na Myjave na gyn,tak už ani nemam žiadne otazky ohladom toho ako to tam funguje na pôrodnici 😎 ak sa mi podari porodit bez vyvolavačky tak možem byť rada,lebo tu to beži jak na páse.

sweetlittleangel
23. jan 2012

@elenka6 Tak nam, co s MY gynekologiou este nemame skusenosti, mozes zdelit informacie ako to tam funguje a kto z porodnikov sa ti najviac pozdaval. 🙂

elenka6
24. jan 2012

No s pôrodnikov Krč,primar,Tallo,to je jedno,len Štastny mi je velmi nesympaticky,a čo je tam mlada doktorka a ten Lenin z Ekvadoru tak oni len asistuju,ešte nemožu byt sami.Ja ked som tam ležala tak som každy den chodila na zaznam kde mi bábo počuvali a to som castokrat ležala vedla nejakej,ktora už mala kontrakcie,a ked som ich takto videla ako kričia a maju silne bolesti,nebola som už taká v pohode ako kym som bola doma,a ked takto budem rodit cez den tak tam ani partner moc so mnou nebude,kedže on tam nemože byt na čakačke ked tam ine pacientky chodia.no tak som zvedava ako dopadneme,ale sestričky su tam strašne zlate skoro všetky,aj k tym babätkam sa perfektne chovaju.

emkab
24. jan 2012

@mima1983 ja len k tomu, ze cvicenia su od 25tt- ja som bola prvykrat v 20tt a nikto ma nevyhodil 😉 takze kludne mozes naklusat uz teraz, ved urcite sa ti nepodari ist an kazde od toho 25tt..

mima1983
25. jan 2012

@emkab ja som ale este len v 18tt, este mam cas...

mima1983
25. jan 2012

@elenka6 jeeeeezisi, ja len ked vidim meno Krč alebo počujem, bohuzial vlasy sa mi stavaju!!! a to doslovne! Mozno niektore chodíte k nemu na sono - vedla rehabilitacneho, ja chodim lebo moj - Gašparik- nema take dobre sono v ambulancii, tak chodim na sono k tomu Krčovi a teda no comment! :( prve kontroly som chodila kazdy raz, teraz som bola naposledy pred vianocmi a teraz ma to caka v 20tt, ale musim sa mojho doktora opytat ci tam byva aj niekto iny, nie len Krč. Za prvé straaaaaaaaaaasne mu to dlho trvá, on ale dvadsat minut kuka na ten monitor, nic mi nepovie, ja uz v strese ze co je, potom zacne nieco diktovat sestricke, teraz naposledy pred vianocmi mi konecne pustil aj ozveny srdiecka (pricom tie su pocut uz hooodne skor), tak aspon to ma tak potesilo, ale inak nic, ja sa ho aspon opytam ci je vsetko ok, on povie ze ano a tym to konci :-/ potom idem s tou jeho spravou k mojmu a ten mi to vysvetlí, teda niekedy, vacsinou si to vsetko ja pohladam na internete a s manzelom prestudujeme ze co ktory znak znamená! Hovorim, ja som velmi nespokojná, naposledy tam mal aj tych praktikantov a mozem vam povedat ze ten ekvadorcan mi povedal viac ako on, bol strasne prijemny a milý..... Ja viem ze sa ho mozem aj pytat, ale ako prvorodicka tiez nie som encyklopedia aby som vedela co vsetko sa ho mam pytat, on je povinny mi vsetko vysvetlit, ukazat, atd.!

No horor, neviem ci mate aj niektore takého skusenosti????
Ja idem teraz najblizsie na poradnu buducu stredu a hned sa opytam, ci na tom sone nebyva ine dni aj iný lekár, lebo na dverách je ich pisanych viac......Apropo, nemam este ani jednu fotku!!!!! ☹ uz minule som si ju chcela vypytat ale ked mi pustil ozveny srdiecka uplne som na celu fotku zabudla 🙂 Neviete ci tam bezne dávaju aj fotky, aj sa platí za nu? A take nieco ako 3D sa tam robí???? :-/
Ja si stale hovorim, ze hlavne ze je babatko v poriadku, nepotrebujem mat doma 200 fotiek, ale viac informacii a taky ludskejsí pristup by som strasne uvítala ☹

elenka6
25. jan 2012

ja som napisala taku dlhu spravu a ono to zmizlo 😲

elenka6
25. jan 2012

@mima1983 no ja ked som tam bola teraz viac raz tak to sono robil len Krč,mlada doktorka a lebo Lenin(ekvadorcan) a trva im to všetkym strasne dlho,lenže jediny krč dá tie udaje aspon jaktak spravne.mne mlada lekarka namerala že babo važi 2400g a Krč za tri dni 1850g.kedže som tam musela ležat preto že babo menej pribera,tak pri tych jej 2400g nameranych ma hned mohli domov pustit.A Lenin ten tam rozprava o futbale,svojej rodnej krajine,a to je tak všetko.mne fotku robil Tallo ale to ešte v nejakom 12tyždni,lebo že potom sa už na jednu fotku zmesti len časť babätka a tá fotka stala 4eura 😒 3D tu nie je,to by bolo na myjavu trochu moc 😎

mima1983
25. jan 2012

@elenka6 aha, no fasa, tak my ziadnu fotku mat nebudeme tusim, jak to vidim..... je jasne ze tí praktikanti sa ucia, ja to chapem.... urcite je pri nich krč lepší, ale aj tak..... :-/
Lebo viem ze na dverach je pisany aj gašparik aj ta mlada doktorka, Kovarova tušim.... tak mozno niektore dni je tam niekto iný, ja som vzdy bola len v stredu a bol tam krč :-/

elenka6
25. jan 2012

@mima1983 no ja som bola rôzne dni a Gašparik to podla mna ani nerobi lebo nema čas a tá Kovářova ja neviem či vobec je ešte na MY.ale skus sa na tu fotku opytat,možno by ti vedel spravit napr hlavičku babätka.

mima1983
25. jan 2012

@elenka6 ja urcite na MY ona, lebo ja som ju mala na zastupovanie ked bol gasparik mimo myjavy, tak ona bola v jeho ordinacii, straaaaaaaaaaaaasne prijemna doktorka!!! opytam sa urcite...

sweetlittleangel
25. jan 2012

@elenka6 ... chcela som vediet skusenosti s oddelenim, kedze som tam este nelezala a sestrickami... tiez ci nemas nejake kamaratky, ktore rodili a ako boli spokojne s porodnikmi... rozhodujem sa ci budem rodit na MY alebo v AT a velmi si ma potesila svojou odpovedou o sestrickach 🙂....
No s obycajnymi vysetreniami lekarov par skusenosti mam. 🙂

@mima1983 pre info : Lenin nie je praktikant! 🙂 ma myslim 37 rokov a 11 rocnu prax 😉 ...

A co sa tyka toho Krca, mala som ho sice dohotnuteho cez znamu, ale veci ktore mi povedal v 12 tt mi vedel povedat moj gynekolog v Rakusku v 19 tt (a to je uznavany docent). Pocula som, ze je velmi dobry porodnik. (rodil kamaratovu dceru, kamarat bol pri porode, on aj priatelka boli velmi spokojni)
Mojim dvom kamaratkam robil sono Lenin, jedna vravela, ze mu to velmi dlho trvalo a nedozvedela sa nic okrem zaujimavosti z Leninovej krajiny.
Dalsia vravela, ze ho ukoncil tym, ze ma ist za Dr. Krcom. 🙂
Co som pocula o tej Martine, tak je to mlada baba. Este sa len zauca, takze teraz tazko kritizovat, nikto uceny z neba nespadol.
A s primarom skusenosti nemam ani osobne ani nerobil sono ziadnej mojej znamej, ale pri vysetreniach vraj nie je moc jemny a hlavne je kade tade rozlietany a okrem primariatu ho zamestnava vela dalsich aktivit.
No a Kovarova. Pocula som o nej velmi chulostivu vec, ktoru nie je vhodne rozoberat na verejnej diskusii. Ale sami iste dobre viete, ze nie vsetko, co sa blisti je zlato. A pekny usmev neznamena dobre vedomosti a kvalitnu starostlivost.

Este neviem, kde budem rodit, ale chcem pre svojho drobca tu najkvalitnejsiu a najzodpovednejsiu starostlivost... a to sa mi zda na Myjave Krc.

mima1983
25. jan 2012

@sweetlittleangel co sa tyka gasparika, ja k nemu chodim uz velmi dlho a nemozem si ho vynachavalit!!! je to najvacsi profesional na MY a vsetky baby ktore poznam a rodili u neho si ho len a len pochvalovali! ze vsetci ostatní mozu ist do ...... tak neviem..... ale potom ako mi vysvetlis ze ten Krc mi nic nepovie, nic nevysvetlí??? to sa ho mam na vsetko pytat???? :-/ no comment.....

sweetlittleangel
25. jan 2012

@mima198 ...no ja konkretne viem o jednej pani, ktora ma teraz pol rocnu slecnu 🙂 a tu slecnu zachranil prave Krc... Viem, ze jej dal dovazat lieky tusim z Rakuska... niektore sestricky ho volaju Dr. House, asi vedia preco.A vraj rodil skoro vsetky rodiny sestriciek(a oni do toho zrejme vidia). 🙂
Mozno nema potrebu vela okolo svojej prace rozpravat, ale ak ma konat, kona podla mna zodpovedne a rychlo a ak to ma zachranit niekomu zivot tak aj svojhlavo... Teda aspon ja mam taky dojem z neho. 🙂
A co som tu citala predchadzajuce prispevky na primara ...tak babule tu vraveli, ze pri porodoch byva nervozny, kaze tlacit, ked zena este nie je poriadne otvorena.(Prave vtedy sa podla mna najviac dotrha a su potrebne nastrihy.) Ale ak si s nim spokojna, sama vies 🙂 ... potom nie je o com. 😉

elenka6
26. jan 2012

@sweetlittleangel no mam kamaratky čo tu rodili a v podstate na nikoho nenadavali,sestričky chvalili že im pomahali s dychanim a v podstate ten pôrodnik je pri pôrode len chvilku,a ked ta pocas kontrakcii pozera hociktory lekar tak všetky baby hovoria že to velmi boli.a ten Lenin no neviem,sak on je taky oplašeny,a tá mlada lekarka si hovori uplne nezmysli,mne povedal primar že v pondelok vam spravia kontrolne sono a ked bude ok pojdete domov(to ked som tam ležala)a isla som na to sono a ona že až vo štvrtok vam ho spravim,dnes ešte nie,ale naštastie prišiel Krč tak mi ho spravil a pustili ma domov,ona by tam pacientky držala neviem asi až do pôrodu 😒

elenka6
26. jan 2012

@mima1983 ja vobec neviem ktora to može byt doktorka,zo žiadnou som sa nestretla za tie tri tyždne,je mlada?

elenka6
26. jan 2012

a všetky baby čo mali primara pri pôrode tak si ho chvalili,a nepočula som že by niektoru nutil priliš skoro tlačiť,toto som skôr pocula že v Skalici robia.a ja ked som tam ležala tak jediny Krč aj sam od seba sa zastavil a bez toho že by som sa pytala mi hovoril o mojom probleme,aj prečo sa to stalo a bol ozaj prijemny a ochotny.

amanda683
26. jan 2012

baby ktory je to ten Lenin,co ho tu spomynate???Ja som rodila maleho na MY a teraz sa tam chystam zasa,ale ziadneho Lenina si nepametam.To je nejaky novy doktor?

amanda683
26. jan 2012

@mima1983 co si ja pametam,tak sa za foto platilo tusim 5 eur a musis si ju vypytat 😒 A ked sa nespytas,co ta zaujima,tak ti nevysvetli nikto nic,to je pravda 😎

mima1983
26. jan 2012

@amanda683 takze robia na tom sone aj foto??? ty si tam bola? tak si vypytam teda, i ked teraz idem v 20tt

amanda683
26. jan 2012

@mima1983 ano bola som,ked som cakala maleho.Teraz uz nemusim chodit tam dolu,lebo Stastny ma sono na ambulancii,tak mi ho vzdy spravy tam 🙂

amanda683
26. jan 2012

@elenka6 budes si niekoho vybavovat k porodu,alebo to nechas tak?Ja sa neviem rozhodnut 😒

elenka6
26. jan 2012

@amanda683 nebudem si vybavovat nikoho lebo si myslim že každy je ok,len pri mojom štasti sa mi ujde Štastny,ako nie že by bol zly ale mne je nesympaticky.a lenina by si si pamätala lebo je maly čiernovlasy tmavši a smiešne rozprava,on tu asi nieje dlho.

sweetlittleangel
26. jan 2012

@elenka6
@amanda683

Babule, suma 4 a 5 eur za sono pripadne foto je smiesna 🙂 to sono totiz stoji vela penazi a z niecoho si lekary tie ambulancie financovat musia. Ja platim v rakusku za sono 50 eur(standardne sa tam plati tych 40 az 60). Nehovoriac o morfologickom screeningu, za ktory chcu 150 eur. Zavidim vam, ze mate gynekologov na slovensku a vedu si celu poradnu aj kontroly sami. Mna posielaju kade tade, jedno vysetrenie-jeden zabity den. A vsade chcu od cloveka peniaze.

sweetlittleangel
26. jan 2012

😕 opala *lekar(i)

elenka6
26. jan 2012

@sweetlittleangel no keby som za každe sono mala dat 50e tak pekne,kedže mi ich posl.mesiac robili 5,to je 250e 😲 cela moja materská 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre