Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

veve24
15. mar 2010

sofia1980 - to su trosku silne slova, nemyslis? ja osobne poznam viacero mamiciek,ktore maju na Myjavsku porodnicu rovnaky nazor a vela takych, ako si mozno aj ty, ktore ani len netusia, co znamena porodit prirodzene, krasne, precitene, orgazmicky...slovenske zeny bohuzial stale patria k tym tichym poddajnym a velmi lahko manipulovatelnym rodickam, ktore su pre nasich "panov" lekarov nadherne susto. Ako im kazda z nas (teda vas) zobe lahucko z rucky vsetky uch slova chvaly na vlastnu osobu, na nich, na spasitelov sveta. Ano, zachranuju zivoty, ano, su castokrat ti jedini, ktori nam mozu pomoct. to nikto nepopiera. Ale v tomto konkretnom pripade nenahraditelnost trosku dalej od pravdy.
Ale ako sa hovori, sto ludi, sto chuti. Ja som kvoli normalnemu pristupu a porodu musela odcestovat za hranice. a Je smutne, ze krajina, ktoru milujem a v ktorej som sa sama narodila pristupuje k matkam, ktore maju najvacsiu zasluhu na zvysovanie populacie tak ako pristupuju (povysenecky, nadradene, neosobne, necitlivo atd atd)

A este jedna vec, mila sofia, ked si sa uz rozhodla oslovovat pani Rubaninsku jej pravym??? menom, radi sa aj my dozvieme to tvoje 🙂

Prajem vsetkym maminkam krasne porody a este krajsie a zdravsie deticky. A tym, ktore citia, ze chcu zo svojho porodu spravit nezabudnutelny a hlavne prijemny zazitok vela sil a odhodlania na ich ceste 🙂

janka108
16. mar 2010

u nas to tak bohuzial funguje. a len male percento ludi sa nad tym zamysli. vacsina mamiciek chystajucich sa rodit, maju skor predstavu o tom,komu a kolko vlozit do obalky, nech este k tomu pichnu nieco, aby sa to urychlilo a nebolelo, bez zamyslania sa nad prirodzenymi sposobmi porodu alebo dokonca nejakym opodstatnenym medicinskym dovodom vyvolania porodu. potom sa dotycny pan doktor, pride na vas kazdy den s usmevom pozriet, a vy spokojna s rychlym priebehom porodu a ochotnym personalom odchadzate domov, doporucujete nemocnicu dalsim znamym...ak vam to takto vystaci , spadate automaticky do kategorie bezproblemovy pacient. smolu ale mate, ak rozmyslate viac nez je dovolene, mate inu predstavu o fungovani celeho systemu, o priebehu svojho porodu, poznate svoje prava, nedajboze by ste chceli, aby vas respektovali bez toho, aby ste museli niekoho podplacat. hned ste ciernou ovcou resp.exotom na celom oddeleni (vid priklad lejluska). mila sofia, to, ze si niekto otvorene povie svoj nazor, nemusi znamenat ludsku hlupost. ta je podla mna skor riadenie sa podla hesla "drz hubu a krok a nevycnievaj z radu". (podla tvojho prispevku usudzujem, ze si niekto z personalu nemocnice ako rodicka, ale to je len moj nazor).
povedomie zien je ine ako pred 50rokmi. ak ma niekto predstavu o porode, ako som popisala na zaciatku, nech sa paci, ale dufam, ze bude coraz viac mamiciek, dovolavajucich sa dostojneho porodu a este viac lekarov, ktori sa k tomu nebudu stavat posmesne a odmietavo.
p.s.1 nehadzem vsetkych lekarov do jedneho vreca, cest vynimkam
p.s.2 len tak na okraj, som v 8.mesiaci tehotenstva a moj gynekolog mi predpisal liek, kde na pribalovom letaku je napisane "nesmu uzivat tehotne a dojciace zeny". doverujem, ze lekari vedia co cinia, tak som bez rozmyslu zjedla vsetky naraz 😀

lejlushka
16. mar 2010

Milá Sofia1980, alebo Vážený reprezentant personálu MY pôrodnice...I keď ste si vybrali krásne meno znamenajúce múdrosť, je veľmi naivné si myslieť že nie je každému jasné že tá „mamička“ bol jeden z Vás. Podľa štýlu reči a obsahu textu som si dokonca 100% istá menom autora. Nebudem Vás ale zhadzovať štýlom akým to robíte Vy. Sofia1980 bola prihlásená včera, v deň, kedy bol príspevok pridaný a v profile a má počet príspevkov 1. Takže mi príde nelogické aby sa nejaká mamička prihlasovala kvôli tomu aby útočila priamo na moju osobu a obhajovala personál MY pôrodnice. Ja som nekritizovala žiadnu mamičku, tak prečo by to mala robiť?

S mamičkami na novorodeneckom sme mali veľmi dobré vzťahy, hovorí o tom i fakt, že sa s niektorými z nich naďalej spolu stretávame. Na novorodeneckom sme sa poznali a nazývali sa navzájom po menách. Priezviskom ste ma nazývali iba Vy s celým znením ako to doslovne uvádzate tu v oslovení. Takže ďalší dôkaz toho že sa jedná o personál pôrodnice. To, že Vám ako personálu odľahlo po mojom odchode, niet divu. Prišli ste do kontaktu s mamičkou ktorá nesúhlasila s oxytocínom a po pôrode si pýtala dieťa k sebe, čo je pre každú vnímavú mamičku samozrejmosťou . Ďalšia entita, neustále som od Vás počúvala že vďaka Vám moje dieťa žije. Takáto informácia by sa nedostala po mamičky, takže tu máme ďalší dôkaz produkcie Vášho tvorivého pera. A zoberme si, že by autor vyššie uvedeného príspevku bola predsa len mamička. V tom prípade sa jedná o porušenie Hypokratovej prísahy... A ešte jeden dôkaz,.. V ten deň keď sme odchádzali ako tá veľká šťastná rodinka, bola na celom oddelení jedna jediná osôbka z personálu ktorá bola aj pri mojom pôrode. A nikto iný, ani z personálu, ani z mamičiek nás sťa tú šťastnú trojku nevidel odchádzať.

S tým, ako mám byť Vám vďačná za to že moje dieťa žije, je ako zviazať vtákovi krídla, nadávať mu za to že nevie lietať a potom keď mu ich vyčerpanému hopkaním rozviažete, tak si robíte zásluhu na tom že znova lieta. Pod takým stresom a nátlakom ktorý ste tam na mne vyvíjali by sa neotvorila ani zátka na fľaši, nieto ešte rodiaca žena. Aby sa pri pôrode vystriedali štyria doktori a tri asistentky je absurdné. Nehovoriac o tom že cudzí chlap nemá pri pôrode čo hľadať, takisto ako žena ktorá v živote nerodila. A celé toto doktorské kvarteto pozostávalo presne z tohto skupenstva.

Nazývať človeka hlúpym pretože si stojí za svojím názorom je obmedzené, a uvedomte si, že sa nebavíte so žiadnym tupcom ani sliepkou ktorá Vám bude zobať z ruky, ako to krásne a výstižne nazvala Veve24. Kritika je pre každého profesionála hnací plyn a nie aby ako človek bez rozumu útočil primitívnym spôsobom. A uvedomte si ešte jednu vec. Pokiaľ sa chcete venovať svojej profesii aj v budúcnosti a s tým, že budete mať z práce výborný pocit, začnite sa venovať novým praktikám. Ten Vami výsmešný spôsob pôrodu ktorý nazývate „alternatívny“, je úplne prirodzený pôrod všade vo svete. Tomuto Vášmu obľúbenému komunistickému u nás pomaličky ale isto odznieva a je tu čoraz viac žien ktoré chcú rodiť prirodzene. Počas celých desiatok miliónov rokov sa rodilo prirodzene a ľudstvo dotiahlo svoju existenciu až sem! Keď za posledných desiatok rokov prišiel boom a začalo sa rodiť tak ako ešte stále u nás, celá Amerika a vačšina Európy sa zobudili a pochopili že to nie je cesta. Keby Slovensko neprespalo dobu, mohlo byť v tomto smere dávno za vodou.
Takže Vám, milý a vážený personál Myjavskej pôrodnice želám Tichý oceán radosti z práce, Atlantický chuti do práce, Indický oceán motivácie a tak veľa veľa vzdelávania ako je cesta na Pluto.

S pozdravom a prianím pekného dňa, šťastná mamička pani Rubaninská

Ps: Už keď ste pyšní na to že máte moje meno, z ktorého publikáciou ja nemám žiadny problém, mohli by ste sa podpísať svojím pravým menom aj Vy. Kľudne si môžeme dať aj fotky do profilu a baviť sa narovinu...

erika007
22. mar 2010

Moj nazor.Primar 100 bodovy.Doktori,kludne by som sa nechala odrodit ktorymkolvek,vsetci boli super.Personal,davam 1.A ak som aj mala obavy z porodu,vdaka tymto ludom sa ho uz nebojim.Lezala som na gynekologii a za par tyzdnov tam idem rodit,ale s nikym som nemala ani jednu zlu skusenost.A to som nikoho nemusela podplacat,chovali sa ku mne dobre aj bez uplatkov.A co sa tyka toho orgazmickeho porodu,nepoznam mamu,co by ho mala,ak niesom pitbull a bolest mi vyslovene nerobi dobre,tak si myslim,ze toto slovne spojenie sa k sebe velmi nehodi.Ale je to nazor kazdeho a ja ho nikomu neberem,len,je to moja vlastna skusenost a citim potrebu sa tych ludi tam zastat,lebo boli fakt vsetci velmi zlati.A vraveli to vsetky baby z oddelenia,s ktorymi som sa rozpravala,takze daco na tom byt musi.Pekny dnik🙂

mono
1. apr 2010

Tiez som pred dvoma rokmi rodila na Myjave, a nemozem si stazovat. Vsetci boli velmi milí, rodil ma primar a dr. Bajcarova, kt. sa vtedy zaucala, ale bola tiez super. Ak budem mat ist opat rodit tak jednoznacne na Myjavu. Narodila som sa tam aj ja aj moja sestra a manzel tiez a dobre bolo. Sme tu. kazda nemocnica ma svoje plusy i minusy a zalezi na kazdej z nas ktoru si vyberie. Treba len skusit. 😉

pewsey
4. apr 2010

Ja som tam rodila tiez, z coho som mala dlho depky. Druhe dieta som rodila za hranicami vsednych dni a to bol ten najkrajsi zazitok, orgazmicky a naplneny. Neni som pitbull, som zena. Poznam strasne vela bab ktore tam tiez rodili a zazitky maju hrozne. Dlho sa z toho museli dostavat. Radsej o tom nepisu ani nehovoria lebo im je pri spomienke z toho na grc. Dieta tam prezije ale to neni podstata porodu. Ake nasledky to ma, neviete. Ani to nema vyznam rozvijat na tejto teme. Porod berete ako chodit na wc. Pritom to ma ovela vacsi vyznam ako si myslite.

veve24
6. apr 2010

pewsey - napisala si to presne "dieta to prezije, ale to nie je podstata porodu". Je dolezite, aby dieta bolo v poriadku, urcite je starostlivost o babatko velmi dolezita, ale aky dopad nan ma "nevydareny" porod, to nikto z nas ani netusi a kto aj tusi, moc si nepomoze v takom type porodnice ako je MY

pewsey
6. apr 2010

Veve, ty si to zase vystihla v tom ''zobani z ruk.'' Reci ako ''pichnem vam injekciu a bude to rychlejsie'' neuvedomele mamky nadchne a idu do toho. Plus nastrihavanie a vyvolavanie porodov. To zas super vystihla Lejluska. A vidis, povedala to narovinu a ti ''docenti'' utocili proti nej. To sa presne na nich podoba. A budu sa ohadzovat clankami ako porodili dvojicky do hodiny. O tom ake nasledky ma vyvolavanie nehovoria. Ani o tom aky dopad bude mat odber babatka od maminky po porode. A hlavne, kolko poporodnych depresii sposobili uz oni sami svojim pristupom!

lucinuska1
8. apr 2010

Ahojte, ja zatial teda nemam velke skusenosti s porodnicou, na MY chodim len od zaciatku tehotenstva na poradnu, ale zatial si stazovat nemozem. Doktor bol vzdy mily, aj ked moje tehotenstvo nie je bezproblemove a som uz 2 mesiac doma... a ako vy vsetky asi rozmyslam aj nad tym, kde priviest svoje dietatko na svet... Nie som nejako citliva povaha, ale tieto clanky mi vela odvahy a dovery nepridali.. Aj ked nemyslite si, ze v kazdej porodnici je nejaka zena s niecim nespokojna? Neviem...doteraz som sa temam "porod" vyhybala ako cert krizu, ale odkedy som tehulka 🙂 , tak sa celkom zivo o to zaujimam.
Ozaj, neviete, ako je to s epiduralkou na myjave?
Prajem Vam pekny dnik.
Ahojte

janette4
8. apr 2010

Lucinuska,zbytočne sa ešte nestresuj s pôrodom,ešte máš dosť času.Ja si nemyslím,že myjavská pôrodnica je zlá.Je pravda,že niektoré veci sa mi tam tiež nepáčia,ale každá mamička má právo si povedať,že vyvolávať nechce.Epidurálku tam vraj dávajú,len si treba dopredu povedať,ale neviem cenu.Prajem ti krásne tehotenstvo,keď už nie je bezproblémové,nech sú tie problémy čo najmenšie,a nech sa ti narodí krásne,zdravé dieťatko.

A mimochodom,dievčatá,vyvolávajú aj v TN.!

lucinuska1
8. apr 2010

Dakujem, Janette 🙂

veve24
9. apr 2010

Vyvolavaju vsade, len je rozdiel ci na poziadanie prip. nenutene odporucenie alebo preto, aby si lekari co najskor odbavili svoju pracu a isli domov...

oliinka
12. apr 2010

ahojte tak jha mám nastup do porodnice v stredu a vo štvrtok mi budu asi vyvolávať.chcem sa spýtať neviete kolko sa teraz platí ked chcem,aby bol manžel pri porode?

janette4
12. apr 2010

oliinka,pred 2rokmi sa platilo 400sk,teraz neviem

oliinka
12. apr 2010

no ked som ja rodila tak sa platilo 300 korun a kde by som to mohla zistit

janette4
12. apr 2010

skús sa spýtať na poradni,už asi chodíš na MY,že?dr.by ti mal vedieť povedať

nenunka
16. apr 2010

Ahojte vsetci,
citam tu rozne nazory na MY porodnicu, aj dobre aj zle. Ja som tam rodila obe moje deti ( druhe v novembri 09 ) a keby som mala niekedy tretie tak sa tiez narodi na MY. Je pravda rodila som vo stvrtok s vyvolavackou, ale ked mi ju primar daval dvakrat sa ma pytal ci to chcem. Bolo to moje rozhodnutie a nikto ma k nemu nenutil.
Rodila som pri dr. krcovi, vsetko prebehlo ako malo. Mala som krasny porod.
Ja osobne si myslim, ze samotny porod zavisi od viacerych okolnosti - spolupraca personalu a rodicky, poloha babatka, zdravotny stav .....
Takze ak jedna z tychto veci chyba porod nemusi dopadnut podla predstav. Co sa tyka spoluprace personalu ( dokt., sest. ) v mojom pripade nemala chybu, len ich treba pocuvat.
ostatne uz nemocnica neovlyvni, vsetko je na zene. Manzel bol tiez pri porode, bol nadseny, asistoval ( podopieral ma ).
Takze dievcata, dufam, ze tie ktore sa nevedeli rozhodnut po precitani budu urcite vediet ci ano alebo nie.
Samotne odd. porodnice je prijemne - je tam jedna velka isba, 4 ci 5 dvojek, kde mate babatko pri sebe a dve nadst. izby, kde okrem toho, ze mate ratolest pri sebe mate aj vlastnu sprchu a WC. Ale plati sa za nu 5/noc.
Vsetkym mamickam, buducim, drzim palce a pri porode pocuvajte co vam radi personal. Mne to pri druhom porode strasne pomohlo.

katka512
21. apr 2010

Ahojte,neviete mi niektora poradit co si treba zobrat na myjavu do porodnice pre seba a pre baby??dakujem 😉 😉

janette4
21. apr 2010

katka,pre bábo len jednorazové plienky,ostatné ti dajú svoje.keď pôjdete domov:2obyčajné plienky:jednu na jednorázovku,druhú pod hlavičku,poštulkové nohavičky,košieľku,nejaký kabátik,alebo svetrík,čiapočku a ak máš termín teraz niekedy asi by som dala ešte niečo na ten kabátik.
pre seba:papuče,nočnú košeľu,župan-ale nemusíš,dajú ti ich,ale ja som sa cítila lepšie vo svojom,ďalej jednorazové nohavičky,vložky,kozmetiku,toaletný papier,podprsenku na kojenie+tampony do nej.už ma nič také nenapadá,možno ti viac napíšu baby,čo rodili nedávno.

katka512
21. apr 2010

dakujem Janett a ty si rodila na MY a ako si bola spokojna??

janette4
21. apr 2010

áno rodila ....a celkom spokojná

rigulka
23. apr 2010

katka pre babo si zober aj vlhcene obrusky na zadocek a kremik na zadocek

lucinuska1
23. apr 2010

Ahojte, mate uz prehlad, kde na Myjave dokazete kupit peknu vybavicku pre babo? A este vacsi oriesok, nieco na seba?
Ak mate nejaky typ, sem s nim 🙂

janette4
23. apr 2010

lucinuska,ja som si kupovala veci pre seba a niečo aj pre bábo v takom obchodíku nad Simbou.neviem,či to tam ešte je

lucinuska1
24. apr 2010

Dakujem za radu Janette, ...preverim 🙂

sabkar
25. apr 2010

ahojte.no nechcem byt zla ale ja som na myjave rodila dva krat a bola som spokojna.pri prvom porode mi bol nebohy Pan doktor Matejka a to som ho nechcela mat pri porode lebo som sa ho bala,no po porode som mu dakovala za to ze ma odrodil a zachranil moju dcerku a aj mna.druhy krat som mala pri porode Krca a taktiez nemozem povedat ze by som lutovala a to som mala pri porode este aj mlade zdravotacky co sa ucili.no na margo tych injekcii mne ju nikdo nepichol a o som ich prosila aby mi to urychlily lebo som mala neznesytelne kontrakcie.ja som asi nemala to stastie alebo som nebola vyvolena na tu iniekciju.ja si na myjavsku porodnicu stazovat nemozem a to som mala oby dva porody tazke.tak to je moja skusenost z myjavskou porodnicou inde by som nerodila!!!

babula333
19. máj 2010

Ahojte, na MY som rodila. K personálu sa možem vyjadriť iba kladne - sestry boli velmi milé a čo sa týka lekárov - nebudem komentovať iných, iba mojho pôrodníka Dr. Tallo , ktorému dávam 1*! Nerodila som sice vo štvrtok ako je to zvykom - rodila som iný den a tu chcem, podotknúť a vyjadriť sa k predošlým komentom - mala som vyvolávačku ale z osobných a vážnych dovodov, pre kt. som nechcela aby bola pri mojom porode celá biela garda. Ak by to bolo za iných okolností, nikdy by som si ju nedala a rodila spontánne,pretože porod ide velmi prudko a bolesti, kt. nastanu potom su naozaj k nevydržaniu. Mala som porodené za cca 2,5 hod. šitia som nemala vela, ale po prepustení po 4 dnoch domov, kedy zacalo vyšetko ožívať som nevedla či skor ratovať dieťa alebo seba. Takže ak možem odporučiť a ak by som mala aj ja niekedy druhé dieťa, vyvolávačka určite neprichádza do úvahy.

oliinka
16. jún 2010

ahojte ja som rodila na myjave druhýkrát.je tomu 2 mesiace a spomínam len v dobrom,chvávil pani doktorku Motykovu,je super,jej prístup,v poslednej hodine največších bolestí ma povzbudzovala,verila som jej a velmi mi pomohla.aj personál je ok,strava nič moc,ale dá sa vydržať. 🙂

mimam
24. jún 2010

ahojte
zabludila som sem len nahodne ale zaujala ma tema ohladom myjavskej nemocnice a hlavne porodnice kedze coskoro sa to bude tykat aj mna asi.. ani nechodim na tieto stranky len som nieco hladala na nete a odkazom som sa dostala az sem.. ale asi zacnem studovat :D
ja som sa sice narodila uz davno (narodila som sa na myjave) ale pri porode som lekarovi vypadla z ruk na zem a zlomila sa mi klucna kost.. takze tolko len som chcela povedat.. opytam sa sestry ako bola ona spokojna lebo porodila na myjave dve deti a dam info..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre