Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

momacek
21. apr 2009

aj ja by som rada vedela ako to tam funguje... v auguste tam cestujeme aj my... 😉

martao
21. apr 2009

Ahojte,
ja pochádzam z MY, bývam v NM. Rodičia stále bývajú na MY. Rodila som v TN a TO.
Bola som len s malým na deckom a personál si nemožem vynachváliť. No dúfam, že aj na porodnici je rovnako kvalitný personál. 🙂

silvika249
9. máj 2009

Ahojte,ja mam termin 7.7.2009 tak sa mi to pomalicky krati a tiez pojdem rodit na My,tiez mam z myjavskej porodnice zly pocit,lebo nic dobre som nepocula a co vy poculi ste aj nieco kladne na myjavsku porodnicu?

blcha
9. máj 2009

ahojte dievcence tak ja som rodila na Myjave a mozem len chvalit porod som mala super rodil ma primar Gasparik bol perfektny mily a aj sestricka bola dobra izbicku som si zajednala nadstandart aby som mala vlastnu sprchu a wc o deticky sa starali podla mna velmi dobre a za cely pobyt v porodnici som sa stretla len s prijemnym personalom a ochotou takze podla mna sa nemate coho bat je to tam fajn 😉

deborah1
28. máj 2009

Ahojte baby,neviete mi povedať ako to je na Myjave s epidurálkou teraz?Či ju dávajú 24 hod.denne a tiež,či sú v tom už dobre zabehnutí?Vďaka za odpoveď. 🙂

leniciatko
9. jún 2009

Neviem prečo stále riešite myjavskú nemocnicu-nepáči sa mi tam,nejdem tam. Nebola som spokojná dávnejšie-tak idem inde. Ja iba tolko.... N akaždom špitály niečo je,kladné,či pozitívne....

leniciatko
9. jún 2009

...chcela som napísať kladné či negatívne...

stija
9. jún 2009

rodila som na Myjave pred necelym mesiacom, bola som spokojna. Tiez sa mi nepaci, ze vyvolavaju porody dopredu, ale mozes si povedat, ze nechces. sestricky to tam vraj tiez neschvaluju. Epiduralku tam vraj neradi davaju, ale neviem, ja som nemala. Sestricky su super. Hlavne na novorodeneckom.

milhaus
9. jún 2009

ahojte
jedna kamoška z temy piešťanky rodila na my u primara a chvalila si to
ja pochadzam z my

leniciatko
9. jún 2009

aj ja som rodila na myjave pred deviatimi a troma rokmi.spokojná,ale určite dosť.

lilly01
10. jún 2009

ahojte...tak mňa len pôrod čaká, ale mala som tú možnosť zoznámiť sa s pôrodnickým oddeliením, lebo ma tam poslal obvodný doktor koli bolesti v brušku v 4 mesiaci...ale bol to chvala bohu len podráždený slepák.... a teda nebola som na pôrodníckom oddeliení ale na tom druhom 🙂 ... (neviem si spomenúť ako sa volá) ... ale personál tam bol milý ako aj doktori, strava nič moc, ale je tam možnosť uchovať veci v chladničke na chodbe a je tam k dispozícii aj mikrovná rúra a jasná vec že aj TV.... takže ako tak sa to dá. Sú tam teda aj nadštandartné izbi, priplatok na den je 150 sk, teda necelých 5 € s tým rozdielom že na izbe je teda WC a sprcha...a neviem ako je to na pôrodnickom oddeliení s TV, ale tam kde som ležala ja bola aj telka na izbe. Spoločné sprchy sú ale na úrovni, takže kto neni fajnová nátura, neni problém.
A čo sa týka pôrodu, čo som tam ja ležala, tak mali za den 4 alebo 5 cisárskych pôrodov a s toho jeden bol problematický a doktori to zvládli na jednotku..chudaci ani neobedovali..ale neprejavovali žiadne známky nervozity...viem že v minulích rokoch to nebolo na takej úrovni ale teraz je tam dosť mladých doktorov...
Viem, že bábatko prvú noc strážia aj sestričky, podľa toho ako si poviete...
Čo sa epiduráliek týka, neviem ako to tam chodí, mna to osobne nezaújíma, ja som pripravená ísť do toho s čistou hlavou 🙂 Ale viem, že tam majú radšej také rodičky, ktoré by mali rodiť bez problémov...tušim tam majú obmedzený počet inkubátorov...takže keby mala mať rodička problémové tehotenstvo, tak by bolo lepšie ísť niekam inam...pretože tam nemajú také prístroje, ktoré by sa mohli starať o narodené bábenko s väčšími problémami....teda tak som počula.... ako to je ozaj napíšem až po pôrode, ja mám termín 13.10. takže ešte mám čas 🙂 a ešte čo sa sona týka tak to majú na úrovni, moderná technika, klobúk dolu nie ako u môjho obvodného lekára 🙂)

leniciatko
10. jún 2009

Lily,čo hovoríš,máš svätú pravdu,len by som dodala,že tie dva inkubátory im stačia,lebo ked sa narodí moc choré a nedonosené bábatko,hned ho prekladajú...toto oddelenie na myjave nie je stavané tak,aby tam mali moc nezrelé detičky,je to dané rozpočtom a zatriedeným nemocnice.... len tolko....

luba0011
3. júl 2009

ja som rodila na MY.vsetko bolo o.k.len jedna sestricka na novorodeneckom-pani Holicova,to bola jedna neprijemna,zla,neochotna sestra.neviem ako moze taka zena robit s babatkami,ved ona skor patri do nejakej veznice robit bacharku a nie k babatkam.

janette4
3. júl 2009

ahojte,aj ja som rodila na MY.a bola som viacmenej spokojná.mne(a nielen mne) sa nepáčila jedna sestrička na pôrodníckom odd, všetky sme jej hovorili ropucha,lebo v jednom kuse nás buzerovala,mňa počas pôrodu nevynímajúc.
Na novorodeneckom sú naozaj zlaté sestričky,luba0011,neviem,ktorá je Holícová,asi som ju nezastihla,i keď som tam bola dva týždne.Bábätko dávajú na roaming na druhý alebo tretí deň,ako sa mamička cíti.pokiaľ ešte nemá mliečko,na noc si ho zoberú,aby si mamička odpočinula.
S tou stravou je to pravda,zaveľa nestojí, po 13dňoch sa mi zemiaky točili v ústach 😀 ,ale ja som si kupovala v bufete,alebo doniesli,čo mi vyhovovalo a chutilo.
S tou epidurálkou neviem,nenašla som to ani nikde napísané v cenníku.
Keď sa dieťatko moc predčasne narodí, vezú ho hneĎ do TN.

lily, prajem ti krásny zvyšok tehotenstva a bezproblémový pôrod v tejto pôrodnici.

luba0011
4. júl 2009

tak to si mala stastie,ze si ju nezazila.my sme si jej uzili.na porodnici nas bolo 10 a ani jedna s nou nebola spokojna a hlavne prvorodicky.......

only
14. júl 2009

ahojte.ja som rodila na my 18.6.09 a s pristupom som bola spokojna aj so sestrickami az na pani holicovu.posobi skor ako bacharka a nie ako sestricka na novorodeneckom.poplakala som si tam koli nej.bola som s myjavskou porodnicou spokojna az do vcera 13.7.skoro mesiac po porode ked som si stale nemohla normalne sadnut som si kontrolovala sitie zo spodu a zistila som ze pri porode nieco vo mne zabudli.takze som bola na pohotovosti a oni ma zaviezli zasa na myjavu.vybrali zo mna mesiac stary tampon zo slovami ze to sa pri takom velkom siti stava.no ja si myslim ze by sa to stavat nemalo.mne to nepripada normalne.nemozem menovat lekara ktory mi to tam nechal pretoze ic tam bolo viac a kedze som bola moc potrhana hlavne znutra museli ma uspat.takze iba tolko ze stalo sa ale kto to urobil neviem.inak som bola s personalom spokojna...

nikaj
21. júl 2009

Ahojte. Ja som mala dva cisaráky a obidva mi robil pán primár. Ja som bola spokojná nakoľko by som ani nechcela rodiť prirodzenou cestou. K ostatným doktorom som bohužiaľ nemala toľko dôvery pretože som si vypočula rôzne negatívne názory od rodičiek na iných izbách. Čo sa týka stravy a soc. zariadenia klasický štandard na takého veci nie som náročná. Sestričky celkom fajn česť výnimkám a pani Lenke veľmi pekne ďakujem, ktorá mi bola vždy ochotná pomôcť.

lulu723
23. júl 2009

Ahojte ja sa tu trosku zamiesam sice som na Myjave nerodila.a ked budem mat druhe urcite tam nepojdem.na tuto nemocku som pocula vsetko len nie dobre.co mam aj kamaratky cest vinimkam tak skoro vsetky sa stazovali ci na pristup sestriciek,alebo na nieco ine.Ja som rodila v Trencine a nemozem si to tam vynachvalit vsetci ci sestricky,doktori dokonca aj upratovacky boli velmi mile.a urcite tam pojdem rodit aj druhe aj ked to bude zase cisarskym. 🙂

haslerkaaa
24. júl 2009

Ahojte, zatial som na Myjave nerodila - caka ma v najblizsej dobe ale v poslednych tyzdnoch tehu som lezala aj gynekologickom aj na porodnici. Musim povedat ze ma zaskocili negativne reakcie ktore som v tomto fore videla ... Ubytovanie je uplne v pohode, sprchy spolocne som nevidela, ale ze su velmi pekne pekne prerobene... Co sa tyka nadstandartu tak tam nie je az taky nejaky rozdiel medzi nim a beznou izbou. Len to mate kupku hned po ruke, a nemusite behat cez chodbu, inak vybavenie izby zodpoveda.
Strava - sice ja zjem vsetko ale napriek tomu bola celkom ok. Boli dobre jedla, niekedy aj horsie, ale vzdy sa dalo aspon nieco si z toho vybrat a v pripade potreby dopomohli domace zasoby alebo bufet.
Personal - sestricky ci uz na porodnici alebo na novorodeneckom pri babatkach boli mile, ochotne. Spomina sa tu jedna, neviem sice ci je to ona, ale bola tam jedna co posobila takym bacharskym dojmom, ale nakoniec ked mamine co bola so mnou na izbe vysvetlovala kupanie, tak sme zistili ze je ok, aj zmysel pre humor ma 🙂 Na zaciatku posobi dost odmerane, teda je taka, ale nie je zla.
A doktori - tak na tych pocuvam dobre ohlasy, zistovala som od kazdej jednej maminy co tam lezala, nakolko som bola na vazkach, ci mam oslovit konkretneho porodnika alebo nie, tak som vyzvedala kde sa dalo.
Pocas toho co som tam bola, a co poznam maminy co tam lezali tak nemali ziadne vyhrady a tak som sa rozhodla ze to necham na nahodu a odrodim pri tom kto bude mat sluzbu.
Ja myjavskej porodnici doverujem.

leniciatko
24. júl 2009

haslerka máš u mna velký plus. ja som tam porodila dve deti a všetko ok. ja som tiež z my. v každej nemocnici je niečo, len si predstav,žeby zatvorili tú našu myjavskú....nedaj boh!

leniciatko
24. júl 2009

haslerka :nemusíš oslovovať žiadneho doktora,všetci sa o teba maximálne postarajú.tomu ver!!!!!!!

deborah1
25. júl 2009

Ahojte.Asi každá by najradšej rodila u Gašparíka,no keď zrovna nemá službu,nenavyberá si.. 🙄 Ja viem,že je tam veľa mladých doktorov,aj doktorka-je celkom milá,ale ja sa bojím rodiť u takých mladých a neskúsených. 😕 Neviete,či bývajú aj pri pôrode alebo či im asistuje niekto skúsený alebo ako im to vlastne ide? 😕 No a aby som si zaplatila vybraného pôrodníka,na to nemáme 🙄

only
3. aug 2009

ahoj deborah 1.ja som rodila u tej mladej blondinky doktorky nebol pri nej nikto starsi a nemozem sa stazovat.myslim ze sa nemas coho bat.

luba0011
3. aug 2009

ahoj deborah1.mna rodil mlady doktor asi najmladsi na my.a bola som s nim celkom spokojna.......bol mily aj trpezlivy

luba0011
23. aug 2009

ahoj deborah1.tak ako?ako prebehol porod?kto ta rodil?vsetko v poriadku?

janette4
23. aug 2009

ahojte.Deborah,je pravda,že Gašparík je tam považovaný za 1ku, ale aj napr.Krč a ten je také mladé ucho.ale spokojná som bola na 100%.všetci tí mladí doktori sú tam veľmi dobrý.nemusíš sa obávať.

janette4
23. aug 2009

luba a tá sestrička-bacharka, nemala také polodlhé čierne vlasy?

stija
24. aug 2009

ahojte, tiez si mylsim, ze v podstate je jedno, u koto sa tam rodi. dobri su tam vsetci doktori. ja ked som tam bola, napr. jeden den rodili 4 kocky a kazdu odrodil iny doktor. a vsetky si chvalili. netreba si tam nikoho platit, su fajn. kazdy iny, ale po prof. stranke su dobri. mna rodil Krc a bol super. K tomu, ze mal hodne sitia, este bol aj mily. al je to fakt ucho, moj muz, ked ho videl, tak sa pytal "a to je doktor?" ale aj ked je ucho, pocula som ze je aj fajn odbornik. a ak rodia tie mlade doktorky, tiez by som sa nebala, su dobre. ale aj tak je tam v pohotovosti vzdy doktor, keby nieco.
deborah, nemusis sa bat.
a sestricky... pri mojom prorode napr. bola jedna, ktora bola normalne na oddeleni mila, ale jedna holka vravela, ze pri porode bola hnusna. no a ja som ju zrovna vyfasla. ale bola super. nebola az taka milucka, ako bezne na chodbach, ale bola dobra. to asi preto, lebo toho mali dost, mali plno a niekolko porodov naraz. tak bola rozbehana, ale mila.

luba0011
24. aug 2009

ahoj janett.nie,nemala polodlhe vlasy.mala take tmave ale kratke.

luba0011
2. sep 2009

ahoj only.asi sme boli spolu na izbe.mas chlapceka,ze?ak budes mat cas,tak napis. 🙂 😵 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre