Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

84verca84
4. feb 2014

Pre dieta si prinesies len plienky a vlhcene obrusky. Veci na oblecenie ti daju oni. Aj pre teba nocnu koselu ti daju ak chces. Ja som ich mala lebo som si nestihla kupit koselu na kojenie. A nemusis sa bat ked bude spinava, vymenia ti ju.

dadussa21
4. feb 2014

a na tej vizite to ako prebieha ? kolky chodia ludia na vizitu ? cize pred vizitu sa idem oplachnut a to si potom neni spinava ? a dieta mas stale pri sebe ? a veci na dieta si beres ci oni ti daju ? a mas teda koselu nocnu , a ked po porode ides na izbu tak ides sa hned umyt ? a mas oblecenu aj podprsenku ? kojenecku ? vies mam nervy prvorodicka

dadussa21
4. feb 2014

@84verca84 ja mam stoho strach ze ked budem spinava tak co ... 🙂 no mam nervy

dadussa21
4. feb 2014

@84verca84 a kolko plienok pre dieta , ja mam pre seba jednorazove nohavicky na tie sa dava vlozka aj tie mam potom podlozky , tampony do podprsenky a este plienky mi dali v lekarni ze do toho ma po porode zabalia , a to neteces po porode tak silno ? ci tak normalne ? vies ze ked sa umyjes ci si neni hned spinava

84verca84
4. feb 2014

Ten den krvacas viac ale to zvladnes. Trochu sa zo spodu umyjes, a uvidis ako ti to dlho vydrzi. A neboj sa toho,nebudes tam ani prva ani posledna, co by bola spinavs. Nikto ta ohovarat nebude. ja som naeko moc nekrvacala, ale niektore ano.ja som mala pre maly pampers biele balenie cele. Lebo malicke jed sa rozpapka, tak trocha viac kaka.a ak mas odsavacku tak si ju zober. Urcite ju budes potrebovat. Ked mi nabehlo mlieko, zacali mi strasne tvrdnut prsia, sestricka mi dala do striekacky taky latku ktoru som so nakapkala do noha a hrce na prsiach trocha povolia a mozes odsavat.mne to nepomohlo.musela som ist do sprchy a vrelou vodou masirovst, to viac pomoze.potom lepsie odsajes. Na praskliny na bradavkach je najlepsia kalciova mast

dadussa21
4. feb 2014

@84verca84 cele balenie okik dakujem pekne za rady , a kolky chodia na vizitu ?

84verca84
4. feb 2014

Pri malej vizite len lekar ktory ma sluzbu a sestra. Pri velkej vsetci lekari, tusim ich je 5 + primar a sestra. Pri vizite pre deti lekar a hlavna sestra. Drzim palce nech to vsetko dobre dopadne.

natalia_1
4. feb 2014

@84verca84
ja by som sa chcela spytat ako to je s nastrihovanim a šitim. treba popredu pytat nejaky oblbovak, alebo davaju každej mamičke automaticky? platí sa zato? možno blbá otázka, ale fakt mam strach z tej bolesti.

84verca84
4. feb 2014

Nástrih som ani necítila. Keď už bábetko tlačíš von tak to nebolí. Tlačíš pri kontrakcii. Kontrakcie bolia, ale kaťdá to prežila. Netvrdím, že to nie je bolesť, ale keď ti potom toho malého človiečika dajú do náručia, ani nevieš že ťa niečo bolelo. Ale pri šití som mala rajský plyn. 30min stojí 15eur. Fakt odporúčam. Necítiš šitie

klienocka
5. feb 2014

no tak už mama aj na myjavu nazorrrr cos je super ja sa rozhodujem medyi myjavu a trencinom a stale neviem uvidim ked ma to chyti mne sa na myjave nepaci že vyvolavaju tie porodyyy ale tažko presne ako hovorite vsade je to ine každa vam povie ineee asi je najlepsie sa radit vlastnym instinktommm ale každopadne želam vela zdravickaaa a nech to zvladnemmmmeeeee 🙂 🙂

malapepka
5. feb 2014

ja som rodila na Myjave okt. a teraz v apríli idem zas na Myjavu. Dôvod - PN som nepočula dobré ohlasy a v podstate ani na TN. Na Myjavu sa nemôžem sťažovať.
PôROD - na čakačke či vzdychárni (či jak sa to volá) sme boli dve, naraz nám vyvolávali, ale na mňa to prišlo skôr. Tak som prešla do vedľajšej kúpeľne a tam som si prežívala kontrakcie. Sama, sestrička žiadna, vôbec som nevedela, čo mám robiť... bola som bez manžela a teraz neviem, keby som chcela, aby so mnou bol, kde by vlastne bol - tiež v tej kúpelke so mnou? sedel by na vani? neviem, také divné pocity...

vjaja
5. feb 2014

@malapepka ja som tam bola teraz v septembri, sú tam asi 4 vzdichárne, keďže sme v ten deň mali 4 vyvolávačky, takže každá sme mali svoju a každá manžela pri sebe, sestrička ma chodila kontrolovať a aj dr., ja môžem len pochváliť

dadussa21
5. feb 2014

@84verca84 dakujeme za info a dakujem snad vsetko bude ok ... 🙂

natalia_1
5. feb 2014

@vjaja
@malapepka
Ahojte, neviem či ste sa niektorá stretli s tým čo sa chcem spýtať 😀 mm by chcel byť od začiatku pri porode, bude mu to umožnene aj ked budeme zrovna dve na vzdycharni? zda sa mi to ako rušenie sukromia tej druhej, a zas si neviem predstavit keby tam aj ona chcela manžela ako by sme to preživali všetci štyria, ked ako ste hovorili že do kupelky sa ledva jedna zmesti 😀 ako to potom prebieha ak manžel cche byt pri porode, ale nemože byt na vzdycharni? čaka na chodbe a potom ho zavolaju ked budem tlačit? neviem si to nejak predstavit.

natalia_1
5. feb 2014

@84verca84
a ten rajsky plyn treba dopredu vypytat a zaplatit, alebo priamo na sale ked bude boliet poviem že chcem plyn?

piacere
5. feb 2014

@klienocka hej, vyvolávajú, ale mne napr. primár povedal, že ak budem súhlasiť, tak vyvolajú (mala som problémy, ani sa nedalo čakať do 41tt). Ale ak by som odmietla, tak nevidím problém 🙂

piacere
5. feb 2014

@natalia_1 na vzdychárni mi ho núkala vrchná 🙂

vjaja
5. feb 2014

@natalia_1 oni si tam tie pôrody regulujú, takže málokedy sa stáva, skôr výnimočne, že sú na vzdychárni dve, mm bol od začiatku pri mne a potom aj na sále a tak to mali aj ostatné, rodiť sa dá v 3 sálach, takže to je tiež v poho

natalia_1
5. feb 2014

@vjaja
@piacere
Ďakujem babulky 🙂 ešte posledná otázka.
Počula som že v roznych porodniciach sa da objednat na "exkurziu" ,proste popozerat sa ako tam vyzerajú izby, vzdychareň aj porodne sály, vybavenie, zoznamit sa so sestričkami, doktormi, popytat sa ako to tam chodí, čo si treba priniest, aby si človek vedel spravit názor. Dá sa niečo také realizovat aj v Myjavskej porodnici?

84verca84
5. feb 2014

@natalia_1 mne ho dali pri siti automaticky, lebo som strasne krvacala a nestihla by mi zabrat injekcia. Mozes si vypytat dopredu, pkatila som na druhy den

elenka6
5. feb 2014

@natalia_1 dá sa 🙂 mne to inak pomohlo že som vedela do čoho idem,ja som tam v 8mesiaci tri tyždne ležala,tak som vedela ako to tam prebieha.
@vjaja to ma prekvapuje že su tam tri saly,bola tam jedna ked som ja rodila.a vzdycharne boli 2.

mima1983
5. feb 2014

@klienocka ešte stále sa rozhoduješ??? 😀 ja reku si od zaciatku a stále rovnako za TN 🙂 a ako píšu baby, na MY vyvolávaju ale ak s tym vyslovene súhlasiť nebudeš, nič ti vyvolávať nebudú.. veľa žien to chce len preto, lebo vo väčšine prípadov po vyvolávačke majú odrodené za 2-3 hodiny, tam je to veľmi rýchle... teda aspoň čo som počula

vjaja
5. feb 2014

@elenka6 no my sme rodili 4 a každá zvlášť, je jedná veľká, rozdelená múrom na dve a ešte tam je jedna malá, kde robia aj také malé zákroky

natalia_1
5. feb 2014

@elenka6
maju nato nejake vyhradene dni,hodiny?alebo sa treba nejak objednať?dopredu nahlasiť?či iba pridem hocikedy že sa chcem popozerať?

elenka6
5. feb 2014

@natalia_1 myslim že to dohodnes u vrchnej sestry.tak asi isto dobeda a pocas prac.tyždna.

natalia_1
5. feb 2014

@elenka6
Ďakujem, na druhy tyžden idem do poradne, tak sa tam pojdem spýtat 🙂

elenka6
5. feb 2014

@natalia_1 ja si myslim že ked tam prides,tu chvilku si snad na teba najdu aby ti ukazali,mali by 🙂

dadussa21
5. feb 2014

no ja sa uz pripravujem rodit kazdu chvilu tak vam potom mozem popisat ako to tam chodi ked porodim 🙂 snad to zvladneme 🙂 nie sme ani prve ani posledne..

natalia_1
5. feb 2014

@dadussa21
to by bolo super 🙂 ja si to tiež stale hovorim že to musim prežit, ved to zvladlo už kolko žien pred nami 🙂
držim palce 🙂

gumkacka1
5. feb 2014

@malapepka ja ked som rodila prvu dcerku som tam prisla v utorok rano o druhej hodine a akurat v ten den mali naplanovane este dalsie 4 porody, takze sme boli na tej vzdycharni dve a manzel tam tym padom nemohol byt, mohol byt az pri samotnom porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre