Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

malapepka
3. mar 2014

@vjaja
@natalia_1 prepáčte, že píšem až teraz, ale cez mobil mi to (ako som až teraz zistila) neodoslalo ☹ v prvom rade ďakujem za odpoveď... neviem, prečo nás vtedy nechali dve na vzdychárni, keby to prišlo na nás rovnako, to sa tam potom potkýňame v kúpelke jedna o druhú? ☹
teraz chcem manžela pri sebe, tak sa budem na to asi informovať... len neviem u koho. Neviete, koľko sa platí za manžela pri pôrode?

natalia_1
3. mar 2014

@malapepka
jé, vidím že sme približne v rovnakom tt. , žeby sme sa nakoniec stretli na tej vzdycharni 🙂
ale nam už povedal Dr. na poslednej poradni že to bude určite skor lebo malička je moc nizko, tlači na krčok , je dost makky, tak nam posunul termin - podla neho to stihneme ešte v marci tak uvidime.

čo som sa pytala po kamoškach tak 25 až 30e, ale tuto stredu idem do poradne tak sa spytam kolko presne sa plati v myjavskej porodnici.
Inak ak chce byt mm pri porode musi mat aj nejaku pripravu na porod ? či ked to namna pride len ho zavolam, alebo ho sestričky zavolaju? či mam sa nato spytat doktora?

malapepka
3. mar 2014

@natalia_1 nooo, to sú dobré otázky, ja vôbec netuším ☹ a s tým termínom... mne prii synovi už veľmi skoro hovorili, že ja porodím skôr, lebo som sa otvárala... aj primár ma na každej poradni uisťoval, že už už a nakoniec si ma tam nechali 2 týždne pred plánovaným termínom. Takže pokojne aj tebe mimčo ešte vydrží 🙂 ak ti môžem poradiť, urob čo najviac pre to, aby si do 38 tt. nerodila, lebo potom sa už dieťa narodené v 38. tt považuje za donosené a netreba žiadne behačky po doktoroch a kontrolách (aj keď by bolo bábo ok) 🙂
ak niečo zistíš nové, prosím, napíš, čo si zistila. ďakujem 🙂

vjaja
3. mar 2014

@natalia_1 cenu si už nepamätám, prípravu žiadnu nemusel mať, ráno som dostala tabletku a so sestričkou sme sa dohodli, že keď začnem cítiť bolesti môžem volať muža, ja som začala takmer hneď tak som hneď volala, sestrička ho vyzdvihla pri dverách, dala mu taký nemocničný, jednorázový overal a už bol len a len so mnou 😉

natalia_1
3. mar 2014

@malapepka
čim viac sa bliži porod, tym viac mam otazok 😀 doteraz ma to nejak nenapadlo lebo som mala kopu času 🙂
mne primar povedal že od 36tt. sa to už nepovažuje za predčasny porod a malo by byt všetko ok. Ale ajtak sa snažim nepresilovat, pekne vklude oddychovat, ved určite je lepšie ked vydrži co najdlhšie v brušku 🙂
v stredu sa popytam na všetko čo ma napadne a čo nezabudnem a dam vediet 🙂
keby ta niečo napadlo kludne napiš, pokusim sa vyzistit 🙂

natalia_1
3. mar 2014

@vjaja
takže mohol byt pri tebe od začiatku do konca?
aj prikladaju babetko k prsniku, či k brušku? lebbo viem že v niektorych porodniciach to neumožnuju a všetky kamošky rodili v SI. daju ho aj ockovi hned podržat? alebo ho hned zoberu preč - poumyvbat, na vyšetrenia ... a až potom snim možme byt? a prečo prvych 24hodin nesmie byt pri mne ale nechavaju ho na novorodeneckom?

prepač za tolko otazok 🙂

elenka6
3. mar 2014

@natalia_1
@malapepka 20e sa platilo ked som rodila,snad to nezvyšili.

elenka6
3. mar 2014

@natalia_1 ja som prisla do porodnice,lebo mi odtekala plodovka,dali mi klistir a potom zavolali muža,ja som rodila sama,neboli tam ine baby lebo bola sobota.ked sa mala narodila tak ju zaniesli vedla kde ju odvažili utreli,muž tam isiel tiež,fotil,potom ju priniesli,dali mi ju na ruky(nie k prsniku)sme sa fotili,potom si ju muž popestoval,mna medzitym lekar šil,potom som isla z porodneho kresla na postel,kde mi muž 2h tlačil na brucho,malu dali na takom voziku vedla nas,potom ked už som isla na izbu mi ju sestricka doniesla akože nech si ju priložim,potom rano o šiestej.

malapepka
3. mar 2014

@natalia_1 mne malého ukázali, očistili a pokiaľ si dobre pamätám, tak po zašití ma na vozíku "odložili" bokom, kde som len ležala, držala si brucho a odpočívala. Malého mi priniesli po takých 4 hodinách. Je pravda, že som si ho ani nepýtala, ja som bola tak divne mimo, že mi to ani nenapadlo 😀

malapepka
3. mar 2014

@elenka6 Ďakujem, myslím, že to zvýšili, ale určite nie nejak rapídne.

vjaja
4. mar 2014

@natalia_1 áno bol so mnou od začiatku až po koniec a aj tie dve hodiny čo musíš zostať ležať na sále, bábo mi dali chytiť aj hneď narodené, potom ho vzali premerať, odvážiť a za necelých 10min. som ho mala zasa pri sebe na bruchu, aj muž si ho potom podržal a nechali nám ho dlho, normálne po 24 hod. ho máš na izbe ak máš teda rooming izbu, ja som nemohla kvôly malému, tak som ho dostala až na 3 deň, ale potom bol len so mnou 24 hodín, sestričky všetko ukázali, chodili brať zapísané hodnoty a bábo len keď šlo na nejaké vyšetrenia a potom hneď vrátili späť, ak nie je mlieko chodíš si pýtať k sestričkám UM, ja som sa snažila rozkojiť síce sa nepodarilo, len sme sa vytrápili, sestričky chodili pozerať ako sa darí, boli veľmi milé, ja nemôžem nič povedať, len dobre

radusska
4. mar 2014

ak chcete mat manzela/partnera pri porode,tak to stale stoji 20eur 🙂

edit31
10. mar 2014

Zdravím maminky 🙂
no my už to máme tiež za pár..akurát dnes sme mali poradňu..otvorená na prst a hlavička je nízko,tak pevne verím,že do týždňa už budem mať miesto bruška tú našu slečnu v náručí :-* váhu má parádnu (vyše 3000g) a aj ja som na to (dúfam) tiež pripravená.. 😀 velmi by som chcela,aby to prišlo na nás doma 🙂
A je tu niekto kto je na tom podobne? žeby sme sa stretli na izbe? 😀 😀
pekný dník 🙂

radusska
11. mar 2014

@edit31 ahoj, ja mam termin 31.3.,ale uz minuly tyzden mi primar povedal,ze to moze byt kazdym dnom kedze som uz dost otvorena 🙂 tak mozno sa tam uvidime :D tiez by som chcela,aby ma to chytilo doma, prvy porod som mala vyvolany a celkom rychly,tak teraz pre zmenu by som chcela nech sa to spusti samo :D

natalia_1
12. mar 2014

tak dievčatá, dnes mi to primár všetko pozistoval - manžel pri porode 20e, platí sa až ked bude odchadzat, volá sa už od začiatku kontrakcií, a ak by si chcel naplanovat dopredu volno v praci koli porodu, da sa dohodnut na vyvolaní porodu. nemusí byt žiadna príprava, všetko vysvetlia " za pochodu " co treba kedy robit alebo ako sa spravat, ale ak by bol zaujem, vrchna sestra robí nejake cvičenia pre tehotne a partnerov a tam im všetko aj opisuje a hovorí o priebehu.

@edit31
@radusska ja mam termin 4.4. ale tiež to vraj bude skorej, lebo maličká je moc nizko , otvaram sa... ale váha nás trápi - minulý týžden na poradni sme mali iba 2100g ☹ v piatok máme kontrolné sono, tak snad trošku pribrala, inak si nas tam už asi nechajú ☹

edit31
12. mar 2014

@natalia_1
ja som bola na tej predpôrodnej u vrchnej a som celkom rada,že aspoň približne viem čo a ako..síce keď to bude naostro 😀 no sranda! som zvedavá 😀 a aj je to velmi milá osôbka 😉

s tým priberaním velmi držím palčeky!! nech je drobček už v piatok akurát a všetko dobre dopadne 🙂 Držte sa a informuj teda 😉 !!!

natalia_1
12. mar 2014

@edit31
unas v Senici žiadnu prípravu nerobia, a o tej vrchnej mi povedal až dnes primár... ale ajtak neviem či by som koli tomu stale cestovala na MY, kedže som iba do poradní cestovala každe 2tyždne, teraz každý týžden a teda nie len že to ide dost do penazí 😀 ale aj to je už vyčerpavajuce tolko cestovat koli par minutam co sa namna pozrie 😀 každopadne som ale rada že možem chodit na MY do poradní, lebo tu v Se 0 bodov takí doktori ...
tak sa doma pripravujem sama - bude to rychle, bezbolestne, bez šitia a do 3 dní sme doma 😀

Ďakujem 🙂 ked si ma tam nenechajú, určite sa ozvem 🙂

tslobik
12. mar 2014

@natalia_1 Ahojky, ja som bola tiež Seničanka....a pri porode zrovna vrchná sestra + Dr.Krč. - super. Predpôrodná príprava žiadna....pôrod rýchly, ľahký......krasny zážitok 🙂 Prajem všetko dobré....

tslobik
12. mar 2014

Ono v podstate sa ma vrchná pýtala, či mám predpôrodnú prípravu...... 🙂 ale ani by som ju akosi nestihla využíť..... 😀 išlo to extra rýchlo.....

dadussa21
14. mar 2014

Baby rodila som pred dvoma tyzdnami a vsetko super lej vyvolavavka strasne bolesti ale ked som uvidela maleho vsetko preslo sestricky vsetky super jedna bola odmerana ale inak super aj doktory nemusite sa nicoho bat vsetko super.

natalia_1
14. mar 2014

@edit31
tak možno sa nakoniec stretneme v tej porodnici. len neviem teraz či to je dobre alebo zle - mame iba 2360g, málo plodovky, prezretú placentu a už som aj dost otvorená nato v ktorom som tt. pustili ma ešte domov lebo prietoky boli ok, ale na druhy tyžden mam poradnu a neviem prečo mam taky blby pocit že už tam aj ostanem.
snad to bude v poriadku 🙂

radusska
17. mar 2014

@natalia_1 do 3 dni chces byt doma? tak to si trosku fandis :D tak ja uz to mam za sebou, v stredu ma prijali,vo stvrtok rano o 7 vyvolavacka (bola som uz otvorena na 4cm) a o 12.47hod. sa mi narodil syn :D tyzden predtym mi povedali,ze maly vazi cca 2400g a porodna vaha bola 2900g... pol kila za tyzden nemohol pribrat veru :D takze vahu neries,to je len orientacne. inak s personalom som bola uplne spokojna, doktori,sestricky aj sestricky z novorodeneckeho boli vsetky super,starostlivost tiez fajn. pan primar mi dokonca pocas kontrakcii masiroval chvilu chrbat :D :D drzim palce,aby vam vsetko dobre dopadlo 🙂

natalia_1
17. mar 2014

@radusska
no ale predstava to je dobra 😀
gratulujem 🙂 a už ste doma? 🙂
primar je super chlapik, dufam že aj ja ho schytam pri porode 🙂

radusska
17. mar 2014

predstava je to vyborna,o to pokoj 😀 len ci aj realita bude taka 😀 ano,my uz sme doma,dnes nas prepustili chvalabohu,dalsiu noc by som tam asi nezvladla 🙂 mna odrodila dr Briežková-nemozem povedat jedno zle slovo na nu,bola som spokojna,stale mi hovorila co mi ide robit,ci musim byt sita,ked som ju poprosila o injekciu,tak mi ju bez problemov pichla...proste fajn pristup. aj primara som mala pri porode,ten mi tlacil na brucho,kedze ja som nemohla maleho vytlacit,uz som bola totalne vysilena...som rada,ze uz mam potom aj ked o dva tyzdne skor,ale presne takto som si to zelala a povedala som si,ze uz nikdy viac 😀

elenka6
17. mar 2014

@radusska tak gratulujem k babätku,ako sa vola?a aj muža si mala pri porode,stale sa plati 20e?

ma_ta1
18. mar 2014

@dadussa21 ta jedna sestrička je teda " užásná"🙂) . Úplne sa hodí na novorodenecké a je vidieť ako svoju prácu miluje.

radusska
18. mar 2014

@elenka6 maly sa vola Boris Roman 😀 nie,ja som chlapa pri porode nemala,ale stale sa plati 20e,to sa nezmenilo 🙂

dadussa21
19. mar 2014

@ma_ta1 no to mas pravdu ale chvalabohu iba raz som ju tam zazila

mashka77
19. mar 2014

Podla informacii od vrchnej-pokial jie su komplikacie tak sa v nemocnici ostava 4 plne dni. A muz pri porode = 20€.
A co to je za neprijemnu sestricku?? Som na nu zvedava... Oni sa inak striedaju medzi gyndou a novorodeneckym tusim kazde 4mesiace...

elenka6
19. mar 2014

@mashka77 to je tam taka ťava jedna,mojej malej hovorila že oduté bábo,za to že mala baculate líčka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre