Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

anniicka
8. sep 2011

to je fakt smutne no ked budu chciet mne dat vyvolavacku tak jasne ze odmietnem ved mam na to pravo a mam aj pekny datum terminu tak by som bola rada keby to vyslo presne na den (:

anniicka
8. sep 2011

chcem sa spytat ako to je tam s tym ked zena rodi so spinalkou ci daju dieta hned matke alebo az potom vsetkom?

janette4
12. sep 2011

@luba0011 ja som takto rodila pred 3rokmi.4dni pred termínom ma prijali,lebo som sa neotvárala,dávali mi injekcie,čípky,tabletky,aj tak nepomohlo.2dni po termíne primár povedal,že mi dajú vyvolávačku a ja som súhlasila.keby som vedela,čo ma čaká,nikdy to nedovolím.celú dobu som tvrdila,že ja nemám mať termín 20.7.,ale 26.7.vedela som,kedy sme sa o malého snažili.samozrejme,nikto ma nepočúval,až keď ma už v pôrodných bolestiach vyšetroval,povedal,že mu to pripadá,akoby ten termín bol posunutý. 😝 😒 no už to bolo prd platné. ☹ po tomto zážitku som bola rozhodnutá druhé dieťa porodiť prirodzene,aj keby mal ísť ušami.

janette4
12. sep 2011

@anniicka neviem,ako je to so spinálkou,ale ja som bábo nemala pri sebe ani pri normálnom pôrode.ležala som úplne sama na studenej 100ročnej sále a ešte ma sestrička sprdla,že si slabo držím brucho,lebo som zadriemala od vyčerpania 😝

mamalienka
12. sep 2011

tak som si tu prečítala pár príspevkov..a neviem. Rodila som 3x a aj keď som mala možnosť ísť inam, vždy som sa vrátila na Myjavu. Tretí krát som si tu odležala 6 týždňov a mala som možnosť pozorovať a porovnávať. Bola som aj na vyšetrení v Tn a čo mám ja skúsenosť, keby som sa odtiaľ zobrala domov tak si to ani nevšimnú. Naopak na Myjave boli neskutočné sestričky a bola som teda v kontakte so Šťastným a primárom a nemôžem povedať nič iné len ďakujem...za seba aj zato, že sa maličká narodila vporiadku...a všimné som nedávala žiadne. Zazmluvniť lekára? Neviem..v mojom prípade som vedela že si nás primár postráži, pretože sme boli zložitý prípad.čo sa týka správania sestričiek...vo veľa prípadoch záleží aj ako sa správaš ty, povedzme si narovinu niektoré baby sú ako nesvojprávne v tehotenstve a potom sa nečudujme že sestričke prasknú nervy. S vyvolávaním pôrodov mám skôr také skúsenosti, že baby akonáhle prejdú 38t. tak sa samé dožadujú pôrodu, je pravda že po tomto týždni to už neriešia a akonáhle máte termín tak vás volajú a riešia to...možno aj vedia prečo.Stať sa môže všeličo a radšej to ukončiť akoby sa malo mimču niečo stať. Oni veľmi dobre vedia kedy je to dieťa schopné fungovať. Tak som tu v skratke zhrnula moje postrehy. Ja už mám odrodené ale určite odporúčam Myjavu 😉

mojalili
13. sep 2011

@mamalienka Ty si si nieco odlezala a zazila na Myjavskej porodnici a gynekologii, vsak? 😉 😉 😉 😉 😉

anniicka
14. sep 2011

@janette4 tak to je sila.mne doktor povedal ze davaju pri normalnom porode k prsniku tak som zvedava ak nedaju tak bude velky krik sak mam na to pravo..jaj toho sa bojim tej 100rocnej saly a aj celej nemocnice uz teraz mam husaciu kozu ze ako to tam cele zvladnem..ale koli babetku sa posnazim co najlepsie (:

blcha
14. sep 2011

@anniicka ked budes chciet tak ti babo daju k prsniku hned po porode mne teda dali a ta sala nieje az taka hrozna ved maju nove porodne kreslo moze tam byt tak tri roky a to je velmi dobre 😉 a tie starodavne kachle su tam super na tych ti zohreju paplon a ked porodis a budes tam po porode lezat tie dve hodinky tym tepluckym vankusom ta prikriju je to fakt prijemne 😉 ja som tam bola spokojna 😉

anniicka
14. sep 2011

@blcha no som zvedava ako to nakoniec dopadne ale nech len co najlepsie.no aspon na nieco su dobre tie starodavne kachle 🙂 teraz som si citala ako spravne dychat pri porode aj pri kontrakciach tak snad to budem spravne vediet ale najviac sa bojim toho ze ma opanta strach a potom budem panikarit a cele to bude inac 😢

anniicka
14. sep 2011

a ako sa rodi v lahu na chrbte? na Myjave?

janette4
14. sep 2011

@anniicka áno.

@blcha tie kachle sú tam asi nové.ja som tam rodila pred 3rokmi a vtedy tam ešte neboli,mala som na sebe síce paplon,ale bolo mi tam zima

blcha
14. sep 2011

@janette4 mylaim ze uz su tam dlho pretoze aj sestra tam rodila a uz ma 8rocneho syna 😉

anniicka
14. sep 2011

@janette4 a neni lepsie v sede rodit?

terezka023
14. sep 2011

@anniicka no ja som bola dnes na Myjave u primara a zda sa byt fajn clovek.minuly tyzden sme tam boli -ale prisli sme do poradne az okolo 11,30 hod. a to sme zastihli len sestricku primara a ta je tiez prijemna.ja myslim ze som urobila dobre,ked som zvolila Myjavu a nie Skalicu . ja som prisla do porodnice v Skalici vecer na 9 den po termine ,lebo mi islo troska hlenovej zatky...a asi ta nejmudrejsia sestricka vtedy povedala,pockajte ,mozno ju este posleme dom...a otec povedal naco ked jej kazal gynekolog prist rano na 10 den po termine, a ked sama hovori,ze radsej teraz ako rano aby bolo vsetko pod kontrolou,..vykaslali sa na mna, nechali ma vyspat,teprv o 9 hod. rano mi praskli vodu a dali vyvolavacky cez infuzky.hodinu som mala kyslik na sále a oni mali stale cas, tak si myslim,ze keby som si vtedy vybavila lekara,nedopadlo by to tak katastrofalne pre mojho syna.prenasat po termine nieje dobre.ja mam termin 6.10. a ked povie primar ze to urobime skorej,tak ho pocuvnem,vie co robí. a ja prenasat nechcem uz nikdy viac.hrozi tam infekcia z plodovej vody, malo zivin od matky a vselico ine...takze radsej o daco skorej ako neskoro.a myslim ze ked je dieta zdrave, ma svoju vahu a vsetko je ok. nemusi sa nikto nicoho bat.ja som pred takmer 10 rokmi ani len netusila co sa moze babatku stat pri porode a ani vo sne by ma nenapadlo,ze akurat ja budem mat inak obdarene dieta,ale som zan Bohu vdacna ,lebo keby mi vtedy zomrel,nemohol dychat a mal toho vela.tak by to bolo pre mna este o vela horsie.a neviem ci by som bez svojho Romanka dokazala zit asi ani nie.teraz uz pusu nedrzim a ci sa to niekomu paci,alebo nie,neriesim, vzdy si poviem svoj nazor na vec ktora sa tyka mna ,syna alebo nasej rodiny.radsej ked porod vyvolaju a venuju sa ,ako ked cakaju na neviem co 10 dni po termine a este dieta pridusia ako v Skalici !!!

anniicka
14. sep 2011

@terezka023 Fuha no to je teda sila.Ti verim.ze po takej skusenosti budes radsej ked ti vyvolaju porod skor ako neskor.Mne gynekolog povedal ze budem asi rodit o nieco skor takze na termin mi to nevyjde ale len nech je to zdravucke a nech to vsetko dobre dopadne.A to som nevedela ze je take rizikove ked sa dlhsie prenasa.Vsak ano treba doverovat doktorovi ten vie najlepsie.Aj ked niekedy to tak neni ☹ ale dufam ze ty aj ja sme si vybrali dobre.,.a ze zdravo a stastlivo porodime.

janette4
14. sep 2011

@anniicka neviem,v sede som nerodila.to kreslo tam je fajn,ale mne ho sestrička zle nadstavila a necítila som kontrakcie,takže som hrozne dlho tlačila,než som malého dokázala porodiť.a ešte keď som sestričke povedala,že ho mám nejako divne,povedala mi: "no asi vás to tak moc nebolí,keď sa vám chce ešte rozprávať" !!!proste asi som mala smolu,že zrovna v ten deň mala službu.inak,každá žena,čo ju mala pri pôrode,na ňu nadávala.hovorilo sa jej tam "ropucha".

@blcha pri mne ich nevyužili asi preto,že som rodila v lete,ale aj tak mi na tej sále bolo zima. 😝

@terezka023 ja som tiež rodila s kyslíkom.asi hodinu po vyvolávačke som takmer odpadla,zachytili ma v poslednej chvíli,malému klesli ozvy o vyše polovicu,len na nejakých 65.Napojili ma na monitor,napichli 2infúzky a keď som nevládala predýchavať,lebo som silný astmatik,dali mi aj kyslík.najlepšie bolo,keď som sa pri tlačení nemohla nadýchnuť a začala "pískať",dr.povedal,aby mi dala na chvíľku kyslík a ona mu oznámila,že:"nefunguje". 😝 😝 😝

anniicka
15. sep 2011

@janette4 tak to si mala fakt smolu ☹ ale fakt clovek nikdy nevie na aky personal natrafi a aku budu mat naladu..ale keby mi take nieco povedala ako tebe tak by som ju asi do pery kusla za take reci 🙂 ved to si nemoze dovolit alebo prinajhorsom by som sa stazovala niekde vyssie .hned by bola milsia keby ju niekto za to zvozil..

janette4
15. sep 2011

@anniicka joj moja,ja som si počas celých 8hodín od nej vytrpela až až.ešte so mnou rodila aj kamarátka,obidvom nám dali naraz vyvolávačky a potom mi hovorila,že jej manžel len kukal,ako sa ku mne chová,že keby som tam mala aj muža,tak si to nedovolí.Nechala som to tak,mala som dosť problémy sama so sebou a chcela som to mať už za sebou.hovorila som si,že po pôrode ju už potrebovať nebudem,že kašlem na ňu.Tebe prajem,nech máš pri pôrode pri sebe len samých milých ľudí,ktorí ti budú oporou v tých krásnych chvíľach. 😉

anniicka
15. sep 2011

@janette4 Dakujem si zlata dufam ze to tak aj bude..len musim mysliet pozitivne a nestresovat.. to je fakt sila.si urcite inteligentnejsia a nepotrebujes sa stakou kravou zaoberat. 🙂 .mozno aj ja by som sa tak zachovala ale keby ze mi fakt ide uz na nervy tak by som jej to dala pekne pocitit..sak to ze aj ja to budem chciet mat vsetko potom uz zasebou a budem sa tesit len na malinke..a nebudem asi riesit nic a nikoho okolo..
Chcela som sa opytat ako to je s tym zaznamom ctg co sa dava na brucho a sleduju sa kontrakcie a pohyby plodu,ze ako to je ked babo spi vtedy akurat a ako to je ked nahodou stikuta zrovna ze ci sa aj to ma na tlacitku potom stlacit kazde to stiknutie..nie kazda zena citi stikutanie plodu..ja to mam stale 🙂 a je to roztomile 🙂

janette4
15. sep 2011

@anniicka ja ti neviem.ja som štikútku nikdy necítila.takisto pohyby moc nie,lebo tam som ležala na chrbáte a vtedy sa mi malý moc nehýbal,len keď som bola na boku.ono to ale zaznamenáva aj tak,aj keď to nestlačíš.v TN som nemusela stláčať nič,monitor to pekne zaznamenával.

anniicka
16. sep 2011

jaj takto to funguje?tak som zvedava v pondelok tam idem..inac uz ma aj brusko pobolieva sem tam trosku aj krize a panva ta dost boli sa asi rozsiruje ale este nech malinky vydrzi chvilku v brusku (: sak uvidim co mi v pondelok povie doktor som zvedava..drz palceky potom (:

anniicka
16. sep 2011

@janette4 jaj takto to funguje?tak som zvedava v pondelok tam idem..inac uz ma aj brusko pobolieva sem tam trosku aj krize a panva ta dost boli sa asi rozsiruje ale este nech malinky vydrzi chvilku v brusku (: sak uvidim co mi v pondelok povie doktor som zvedava..drz palceky potom (:

terezka023
20. sep 2011

janette4 ja som pred takmer 10 rokmi rodila v Skalici ,ako som pisala,s kyslikom vyse hodinu v nose, 2 infuzky v ruke, cele telo mi trplo,necitila som si nohy,a az oslabli ozvy a zoslabla porodna cinost ,tak doktor povedal,rychlo cisarak,dieta je ohrozene...dali mi vypit slany roztok pred cisarakom co sa dava, no ja som to vypila a kontrakcie mi naskocili,takze som porodila nakoniec normalne,2 x ma nastrihol a syn sa narodil priduseny a utekali s nim hned na jisku ani ho nevazili ani nemerali az z porodnej saly volali na jisku,kolko vlastne vazi a meria- 2999 gram. a 48 cm.stale som chcela ist za svojim synom ,nevedela som co sa s nim stalo,nikto mi nic nechcel povedat az po vyse 24 hodinach ma za nim pustili ,ale celu pravdu som sa dozvedela az z CT mozgu v Romankom roku a pol,potvrdilo male disfuzialne poskodenie mozgu z nedostatocneho okyslicenia pri porode alebo tesne pred porodom... nikdy nezabudnem na slova MUDr. Vicianovej ked sme chodili aj s mamou ,alebo sestrou,ktora mohla do Bratislavy na kontroly do ambulancie pre dlhodobe sledovanie rizikovych novorodencou, pred mojou mamou aj pred mnou pani doktorka ktora sa naozaj rozumie takmer vsetkemu a je fajn povedala ,,v Romankovom pripade je to chyba lekarou" !!! a to sme este nemali ani potvrdene z CT mozgu-ale CT to len potvrdilo jej slova !!! neznasam taka mudre sestricky,aka bola v Skalici..pockajte mozno ju este posleme dom,..a ja 9 dni po termine vecer a na 10 den rano by som tam aj tak musela ist lebo kazal gynekolog...skoda reci.na take kravy !!! dufam,ze teraz to na Myjave dopadne dobre a ze primar na Myjave je naozaj fajn clovek a nie taky ako MUDr. Cernak ktory si daval na cas v Skalici a az ked bolo zle az potom volal primara v Skalici....lekari maju ludom pomahat , tym tuplom ked sa jedna o malicke deticky,ktorym svojim hlupym pristupom mozu posrat cely zivot a zdravie im uz nikto nevrati a nie srat na nich a potom to tak dopada....do Skalice by som uz nikdy rodit neisla.a MUDr. Cernaka by som pri svojom porode,ani ziadnej operacii nezniesla.asi tak.dufam,ze Myjava porodnica ma nesklame, mne nevadi nic,ja sa prisposobim,ale ked si niekto dava nacas ked uz naozaj ten cas nieje,potom su zbytocne problemy a starosti na cely zivot a ked pokasle dietatu zivot to odpustit neviem.

dada78
23. sep 2011

@anniicka ja som rodila v kresle polosed poloľah, teraz čakám tretie a zase tam plánujem ísť rodiť, s oboma pôrodmi som bola spokojná, tiež s personálom, naposledy som si zaplatila nadštandart izbu a oplatí sa, už len kôli tej sprche nonstop v poruke aj keď sa o ňu delia 4 mamičky 😉 Druhý som mala vyvolávaný, ale bol opodstatnený, keby sa mi spustil doma, malý by nemusel prežiť. Primár je zodpovedný, čo sa takýchto vecí týka. Počas času čo som tam strávila, tak jednej maličkej zachránil život, lebo sa mimo služby zastavil, lebo pôrod nepokračoval ako mal, spravil sono a zistili, že maličká sa začala zamotávať do pup.šnúry, tak robili akútne CS a to o 24:00 hod !
Záleží veľmi aký máš pôrod, ak je bezkomplikácii, tak na nemocnicu nebudeš nadávať nikde, tiež aj aké máš nároky, oni sú tiež len ľudia, nemusia mať vždy dobrý deň, tak sa nemusia na každého hneď usmievať. 😉

dada78
23. sep 2011

@janette4 asi som mala oba razy šťastie aj na pôrodné sestry, MM dokonca ukázala ako ma má masírovať, dala mi fitloptu, po pôrode mi doniesla obed ... nedá sa všetky hádzať do jedného mecha, však aj v Tn sa nájdu harpie , tak ako všade. A na MY sú zlaté sestričky z Novorodeneckého 😉 stačí povedať, ukážu všetko ako sa starať o mimčo, okúpu, prebalia, oblečú , ukážu ako dojčiť ...

mamalienka
25. sep 2011

takže sa zasa po čase zapájam. Terezka ak možem poradím ti jedno, povedz na rovinu primárovi z čoho máš strach a verím, že ti všetko vysvetlí a taktiež je dobré, že bude vedieť o tom, že už nejaké komplikácie boli a bude sa snažiť o to viac aby všetko dobre dopadlo - "postráži si to "Je to fakt super človek. Mňa osobne aj "zvozil", ale som mu za to vďačná, pretože akosi som si tiež neuvedomila riziká. Ja som sa totižto chcela s tehotenskou gestózou trepať dcére na stužkovú 🙂 Prečítala som si to len tak zbežne, ale riešite zastaralé vybavenie. To kreslo je fakt nové a ako z vlastnej skúsenosti vám poviem, že sa to nedá porovnať s rodením na tom původnom stole, ktorý tam stále je a může sa stať, že ak sa rozhodnete rodiť dve naraz 🙂 tak to bude aj tam 😖 Čo sa týka zimy, to je pocitovo- viem, že po půrode baby chytili klepku od zimy, ale ono je to sposobené stresom a vysilením. Ja hovorím jedno čo chýba na zariedení to doženie personál. Keď som už mlela z posledného, sestrička zahlásila-"můžem jej pomůcť?" po súhlase lekárky mi "megla" na brucho a malá vyletela ako štupel od šampusu 🙂 . Či veríte alebo nie, najradšej by som ju vybozkávala. A o tom to je ...nie o novom stole alebo stoličke ale o ľuďoch. Ja verím, že budete mať len a len dobré skúsenosti. Džím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

martina_uk
26. sep 2011

Ahojte baby, prepacte ak sem idem s otazkou mimo temy.. pristahovala som sa nedaleko Myjavi a som tu aj s 9mesacnou slecnou, tatino nam chodi do prace a my sa doma nudime, hladala som nejake plavanie pre babatka alebo nejake aktivity, stretavky, anglictina ale nic som nenasla.. 3 roky sme zili v Anglicku a rozhodli sme sa tu usadit a ja tu nikoho nepoznam.. ak by sa nasiel niekto kto by mi poradil bola by som vdacna.. pripadne ak sa niekto nudi tak ako my :D a chcel by obcas zajst na prachadzku..

a ked uz hovorite o nemocnici.. s malou som lezala pred asi troma tyzdnami na detskom, su tam uzasny lekari a aj sestricky az na dve knedle.. ale nemozu byt vsetci perfektny, super sa o malu starali.. mala mala vysoke horucky a dostala zapal usiek aj mandly... lezala som tam s nou kedze kojim a fakt sa nemozem stazovat.. vy sice pisete o porodniciach ale aspon tak som chcela prispiet ked uz mam ozatku od temy.. dik a pekny den vsetkym

mamalienka
26. sep 2011

@martina_uk ahoj,ahoj. Info ktoré mám je , že by malo fungovať plávanie pre detičky na Myjavskej plavárni, ale podrobnejšie neviem. A celkom slušne funguje detské centrum v dome kultúry. Majú info rozhodené aj po meste , alebo potom priamo v dome kultúry. Ja som časovo dosť vyťažená, takže som tieto aktivity neriešila, tak len takto okrajovo viem povedať 🙂 ak by si potrebovala odfotiť malinkú, staršia dcéra fotí detičky

martina_uk
26. sep 2011

@mamalienka Ajojky, dik za info, pojdem to zajtra popozerat, uvidime co zistime ;) a ma Tvoja dcera nejaku sptranku, cennik pripadne nejake fotecky ktore robi?

blcha
27. sep 2011

inak zasa mimo temy ale mna by to plavanie zaujimalo strasne rada by som chodila
ked bola moja prva dcerka mala tak sme tam chodili sice to nevolo nic moc ale ona vodu miluje a uz nam konci sezona doma v bazene takze by som urcite chodila nemozte zistit neake podrobnejsie info?
@mamalienka a ak ma neaku stranku dcera aj mna by to zaujimalo deticky by som si rada dala pofotit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre