Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

tina4931
20. nov 2011

Ak som to teda dobre čítala, nerobia na MY taký problém s cisárskymi ako napr. v Skalici? Lebo ja mám z toho strašnú paniku. Nieže by som ho chcela za každú cenu, ale ak by sa vyskytol nejaký problém tak by som rada mala istotu, že nebudú s cisárskym otálať, aby sa náhodou bábätku niečo nestalo...A to, že tam pôrody vyvolávajú mi až tak nevadí, stále lepšie ako keď nechávajú prenášať aj 10 dní ako napr. v SI. Takto je aspoň človek pod dozorom.

emily_666
22. nov 2011

@tina4931
no, na Myjave sa ti nemôže stať, že by si prenášala viac dní 😀 😀 😀
ale zasa záleží na tebe, ak povieš, že nechceš vyvolávačku, tak ti ju nedajú.
keď som tam ležala ja (tiež som rodila cisarskym a veľmi veľmi narýchlo), robili aj o 2.v noci, takže sa neboj.

betina1984
23. nov 2011

@dada78 ahojky. Čítam, že si oba razy rodila na Myjave. Môžem sa spýtať, ako to tam funguje? Trenčiansku zatvárajú a ja neviem, kam ísť, či do PN alebo na MY. Bojím sa ísť na Myjavu, keďže čakám dve a neviem, či je dostatočne vybavená aj na príchod dvojčiat, či ich nebudú niekam prevážať. Chcela som vedieť, či je na Myjave aj nadštandardná izba, ako sú tam povolené návštevy, či je tam roaming-in.

dada78
23. nov 2011

@betina1984 sú tam 2 nadštandard izby, na každej sú dve mamičky a medzi izbami je kúpeľka a Wcko, čo je veľká výhoda,nemusíš chodiť na chodbu a sprcha je hneď poruke. pripláca sa za tú izbu,ale už si presne nepamätám koľko. Pekne Ti nabiehajú týždne 😵 aj vieš či pôjdeš rodiť normálne alebo SC ? možno by bolo dobré sa porozprávať s primárom, ako to on vidí, kde by bolo pre vás lepšie, ale mám aj kamarátku,čo porodila dvojíčky prirodzene na MY 😉 a teraz už sú to riadne slečny 😵 držím palce. Roaming-in je na všetkých izbách okrem jednotky, tam sú maminky po SC je to hneď vedľa izby sestier, aby ich mali pod kontrolou, ale detičky nosia sestričky z novorodeneckého aj tam na papanie. A maminky,ktoré majú dostatok mlieka, môžu mlieko odsávať a odovzdať na novorodenecké, to potom dávajú po tepelnej úprave ostatným detičkám,ktorých maminky ešte nemajú spustené mliečko. Treba si vypýtať odsávačku alebo si zobrať z domu 😉 Môžem odporučiť na spustenie mlieka je výborné čaj pre kojace maminky a tiež homeopatiká Ricinuss 5 guličiek na deň 😉 keby bolo treba majú tam aj kontakt na lakt.poradkyňu,je to naša Veronika - z MC Žabka Stará Turá 😉

betina1984
23. nov 2011

@dada78 ten ricinuss som používala pri malej a moc nepomohol. Chcem rodiť normálne, lebo obe sú dole hlavičkou. Neviem si vybrať. Keď som to tu čítala, skôr sa mi páči Myjavská, ako Piešťanská, ale neviem, či by zabezpečili dostatočnú starostlivosť aj dvojčatám. No, doktor povedal včera na poradni, že sa vôbec neotváram a že sú vysoko. Možno budem rodiť aj na termín, ale to by som nerada, Vianoce chcem tráviť doma. Možno si tam spravíme výlet a pôjdem sa tam popýtať. Tuším 8 Eur sa platí za nadštandard. Ale mrzí ma, že návštevám ukazujú bábätká len cez sklo. V TN to bolo lepšie, mohla prísť kedykoľvek a bábätko si aj popestovať...

dada78
23. nov 2011

@betina1984 mne sa práve páči, že sa bábätko ukazuje len cez sklo, že novorodeneca všetci nechytajú a predsa len je trošku chránený, tých prvých 28dní je potreba mu dopriať trošku viac súkromia 😉 imunitu nemá vybudovanú až do roka a také čerstvo narodené je málo odolné voči bacilom, jediná imunita - protilátky , mu ide z materského mlieka.
Mne ten ricinuss vždy pomohol, aj keď bola lakt.kríza, Maťa som kojila do 18mes a už v pôrodnici som odstrekovala mlieko aj pre iných. Ale to má každá žena individuálne. 🙂

mamalienka
24. nov 2011

@sykorenka.... jáááj...dva až tri týždne pred termínom...a ja som ti chcela navrhnúť, že budeme 31.12 strielať ohňostroj na tvoju počesť, aby si sa pozerala z okna 🙂 ...škoda, keby to vyšlo tak má super dátum narodenia 😉 , ale takto budete už aspoň silvestrovať všetci pekne spolu doma,tak držím palce a neboj všetko bude ok...moja lásočka sa musela narodiť už v 37 týždni a dnes je to šikovná krásna babuľka 😵

mamalienka
24. nov 2011

@betina1984 čítam že si v 37 týždni, takže žiadne obavy, ak majú zodpovedajúcu váhu, tak tam nie je problém. Ja som rodila v 37 t.na Myjave a malá mala len 2 300g, všetko prebieha tak, že sa stav detí dopredu konzultuje s lekárom s kojeneckého oddelenia,ktorý je mimochodom uznávaný odborník.On sám nechce aby sa tu rodili detičky do 35t. aby nevznikli zbytočné komlikácie, ak hrozí, že tá váha bude podstatne nižšia ako 2 500g, vacsinou sa rieši prevoz alebo samozrejme pri komplikáciách, čo už u teba nehrozí.V podstate ste už za vodou. a dvojčatá???-bežná záležitosť.Bola som na izbe s holkou, ktorá 5x o dieťatko prišla, nakoniec zostala tehotná, čakala dvojičky a celé tehotenstvo musela zostať v nemocnici, nakoniec jej detičky museli vyvolávať,lebo sa im potvorkám nechcelo von ani načas ...chlapec 3,5kg a dievča 2,9kg...dnes majú 20 rokov....a úroveň sa značne zlepšila 🙂 Nebojte sa ani toho, že nezvládnete starostlivosť sama, sestričky sú veľmi ochotné a keď vidia že sa necítite, samé navrhnú, že sa o dieťa postarajú aby ste si oddýchli. Zasa kto nemá na to aby si platil nadštandart- nevadí-tým, že niektoré izby majú svoje kúpeľne, na tých na chodbách sme sa málokedy stretli viaceré a tiež sú všetky zrenovované. Pre mňa mal význam nadštandart na gynde,kde som ležala 5t. dopredu a človek mal súkromie, tv a pod .🙂 ...ja som tu ako taká kronika...mám prehľad od r. 1991 ...cez 1997...až po 2009 😅 😅 😅

lenkahrubsova
24. nov 2011

@tina4931 Nedá mi reagovať lebo čo ja mam skusenosť na Myjave tak cisarak nechcu davat.Asi zalezi ktory lekar tam bude.Ten ktory rodil mna tak ma nechal poriadne vytrapit.Nakoniec to skoncilo tak,ze po 14 hodinach mi povedal,ze sice som iba na 6 prstov ideme tlacit.Dopadlo to tak,ze malu vytiahli vakuom,ja som sa zotavovala z toho minimalne rok,cele vnutro dotrhane tym tlakom z vakua.Mala ma o chvilu 3 roky a ja mam z toho akurat nocne mory.Ked ma videl moj gynekolog po porode tak sa skoro zhrozil a povedal,ze tam mala byt sekcia.A co som si ju mala po 14hodinovych bolestiach a nevladnosti vyplakat?Nevladala som,ale viem,ze ak budem opat tehotna tak cisarakom na 100% Preto sa nedajte trapit ako ja blba prvorodicka a proste im to rozkazte.Nenechajte sa zmrzacit jned v mladosti ako ja.Ked to nejde prirodzene tak to musi ist neprirodzene.Vela stastia!!

betina1984
25. nov 2011

@mamalienka v TN som napr. nadštandard nemala a neľutovala som. Bola som spokojná. Ale v Myjave, keď sa dopláca "len" 8 Eur na deň, tak si ho priplatím, keď už sú dve, nech si tam užijeme pohodu aj ja, aj dvojčatá a aj ostatné mamičky, ktoré by museli počúvať dvojnásobný krik...🙂.

mamalienka
25. nov 2011

@betina1984 je to na tebe? ale bola som na dvojposteľovej izbe tak -tak ako nadštandard. Takže rozdiel len v tom, že do kúpeľne som musela urobiť asi 10krokov 🙂 inak detičky,kúpanie a vybavenie,všetko je rovnaké. Myslím že tam boli len nejaké vankúše na kojenie naviac-ale sú to dva roky,takže neviem. Ak ti môžem poradiť,nakoľko sa rodí dosť detí, ak sa bude dať skús si zarezervovať izbu popredu,lebo sa ti môže stať, že budú obsadené. Bežne to mamičky mali vybavené. Len to je dosť relatívne, keď človek nikdy nevie kedy to príde 🙂 🙂 🙂 A krik nebude...sestričky ti pomôžu...akonáhle niektoré vrešťadlo spustilo, po chvíli nabehli a riešili situáciu 😉 fakt personál je tam strašne super...bolo to asi podľa hesla: ako sa správaš ty-tak sa správajú k tebe. 😝 ako maminky tam boli všelijaké, ale prístup bol profesionálny 😉

tina4931
25. nov 2011

@lenkahrubsova Fíha, to mi je ľúto...Veru, nepotešila si ma. Ja sa toho pôrodu bojím ako čert kríža a čím ďalej tým viac. Ani nie tak tých bolestí, ako či niečo nepokazia....Kamarátka tam rodila pred 3 mesiacmi, tiež si odtrpela prvú dobu pôrodnú v bolestiach a potom šla sekciou v celkovej narkóze. Ale chvalabohu všetko v poriadku. Keď si ty rodila, kto tam bol primárom?

lenkahrubsova
25. nov 2011

To bol len moj pripad.Lekar mi povedal,ze sa to stane dvom zenam zo 100.Mala som to,,stastie" ale to neznamena,ze ho budes mat ty.Nikomu to neprajem a pevne verim,ze ti to prebehne ovela jednoduchsie ako mne.Nechcela som ta postrasit ,skor vyvarovat aby si zo sebou nedala robit to co som si nechala ja.Vela zalezi aj od babatka.Primarom tam bol Gasparik ako aj teraz.Isla som k nemu rodit na odporucanie ale ja osobne som si to predstavovala trochu inak,ale ja som asi jedna z tych co nebola velmi spokojna.Ale nehnevam sa na neho som rada,ze mam zdravu dcerku ja uz som menej podstatna.Len tenn zazitok no...

olivia_77
25. nov 2011

betina1984 ja som na MY rodila 2x sekciou, bola som nad mieru spokojna s popôrodnou starostlivostou. Ked som tam bola prvy krat, boli tam dve baby s dvojickami, obidve rodili prirodzene a vsetko prebehlo bez problemov. Zostavali na MY kedze nemali ziadne problemy a deti boli donosene..ja mozem tuto porodnicu len odporucit a keby som mala ist znova, tak ani nespekulujem...🙂 prajem ti vela stastia a neboj sa, na MY sa o vas dobre postaraju 🙂)

janette4
26. nov 2011

@betina1984 jéééj,ako ti krásne nabiehajú týždne,veď toť nedávno si ešte len písala,že čakáte bábinko a už budeš mať o chvíľku detičky pri sebe.držím vám palčeky a prajem rýchly pôrod 😉

mima1983
26. nov 2011

Babulky, dávaju na Myjave aj epidural? myslis teda ci bez problemov?

luba41
26. nov 2011

@mima1983 nedávajú, teda nepočula som o nikom, kto by mal. Alebo len po známosti. Síce v Sprievodcovi porodnicami som našla, že v pracovný den od 8-12 hod. No skús si načasovať porod 😵

mima1983
26. nov 2011

@luba41 ja som tiez tak pocula, ze ako ma anestezilog pracovnu dobu, ze vtedy ano, ale v noci ti to nema kto pichnut... :-/ hmm, lebo ja by som chcela ked sa k tomu stastlivo dopracujeme.... nech to stojí čo to stojí 😉)

janette4
26. nov 2011

@mima1983 pokiaľ viem nedávajú.známa rodila dva dni po mne,pôvodne mala ísť na MY,ale keď jej primár oznámil,že epidurálku jej nedajú,išla do TN

mima1983
26. nov 2011

@janette4 hmm moze byt..... i ked je fakt ze tej epiduralky sa bojim asi viac ako porodu, ale tak ked ti ju pichnu spravne, mas to vsetko vyhrate 🙂 no uvidime, šak to je este daleko 🙂

babyboom111
26. nov 2011

Ahojte 😉. My cakame druhe babätko, prve dieta mi rodil dr. Krc (s epiduralkou). Bola som nadmieru spokojna. 🙂 Takze rozhodovanie sa, kam pojdem rodit druhy krat, bolo pre mna velmi jednoduche.

tina4931
29. nov 2011

Ahojte, takže MY bez epidurálky, to vážne????? Z toho som prekvapená. Lebo v Skalici sa dá kedykoľvek, len sa teda za to podľa toho aj platí, či v ordinač. hodinách alebo inokedy.....A v Ružinove si mohla budúca mamička epi zaplatiť dopredu a keď videla, že to zvládne aj bez, tak si ju jednoducho pichnúť nedala a vrátili jej peniaze.

Ešte mám jednu otázočku, ktorá ma dosť trápi ☹ Na Myjave nie je oddelenie pre predčasne narodených novorodencov a počula som, že tieto bábätká prevážajú do TN. Lenže keď je teraz taká krízová situácia v trenčianskej nemocnici, aj v piešťanskej.... 😒 Termín mám až vo februári, ale keby náhodou to prišlo skôr, napr. aj teraz, tak vôbec neviem kam je lepšie ísť - teda do ktorej pôrodnice, aby sa o bábätko čo najrýchlejšie vedeli postarať 😕

adamnina
29. nov 2011

Ahojte, ja som rodila obidve deti v myjavskej pôrodnici a nedám na nich dopustiť, či už lekári alebo sestričky. Syn sa narodil o dva týždne skôr a malá o týždeň. Musím ale povedať, že som mala rýchle pôrody a bez komplikácií. Tie nás "vystrašili" o pár hodín neskôr. Naša najmenšia sa "rozhodla", teraz sa na tom už len smejeme, že sa chce povoziť sanitkou...narodila sa na obed a o polnoci ju kvôli rýchlemu dýchaniu odvážali na Kramáre, pretože trenčianska nemocnica mala plno a poviem, som rada, pretože lepšiu starostlivosť asi novorodenci inde nedostanú. Všetko sa rýchlo upravilo a my máme doma okrem 10 ročného syna aj malú 8 mesačnú princeznú.

dada78
30. nov 2011

@mima1983 moja spolu maminka mala epidurálku, dokonca mala aj vyvolávaný pôrod, takže určite dávajú,len treba mať dopredu dohodnutého anezteziologa 😉 rodila som jun2009

dada78
30. nov 2011

@tina4931 neviem,či v piešťanskej je odd. pre predčasne narodené deti, sa mi zdá,že Bánovce n.B, Skalica sú najbližšie, keď boli nejaké problémy na MY tak vozili do TN , Skalice a BA, čož mi vyplýva,že asi v tom PN také oddelenie nie je. Ja dúfam,že po novom roku sa to ukľudní,však nemôžu takto ľudí stresovať, je to fakt hnus 🙄

dada78
30. nov 2011

@lenkahrubsova to si v ktorom roku rodila, som fakt prekvapená 😕

betina1984
1. dec 2011

@dada78 nie je v PN pre predčasne narodené. Detičky, ktoré by sa mali narodiť pred 36 tt. posielajú automaticky do Trnavy...

ivet78
1. dec 2011

ahojte kočky. @lenkahrubsova tak to si mala teda zážitok na celý život... alebo riadna panika...
ja som bola na MY 4 krát v porodnici a ja som bola úplne spokojná a druhý pôrod som mala koncom panvovým a lepší pôrod si nemôže niktorá z vás ani predstaviť... takže ja som vdačná že tam boli taký lekári... a mne chceli urobiť cisarák a ja som revala lebo som ho nechcela... (to som mala rizikové tehotenstvo a ešte aj KP) tak sa toho lekári báli a preto cheli cisársky...a ja fakt nelutujem že na vlastnú žiadosť som chcela normálny porod...
npríklad švagrinej sa pred 5 rokmi narodila v skalici dcérka a bola dlho v porodných cestách zaseknutá a mala vela veľa zdravotých komplikácií.. takže to je asi dosť individuálne a samotný porod sa nikdy nedá naplánovať,lebo nevedia čo sa stane o minutu alebo opol hodinu... pri poslednej dcerke bola so mnou na izbe holka , ktorú zachránili cisarákom o minutu 12...
@betina1984 ja by som sa na tvojom mieste išla popozerať ako to vizerám v ktorej nemocnici a potom sa môžeš rozhodnúť... držím palce a veľa radosti s detmi...

betina1984
1. dec 2011

@ivet78 v TN som rodila už raz, a v Myjave sa mi celkom páčil prístup lekára. Už som sa rozhodla pre Myjavu a nebudem špekulovať.

lenkahrubsova
2. dec 2011

dada78 ja som rodila v roku 2009 i ked mi to pripadalo ako keby som rodila v minulom storoci.Sestricky ma odbili tym,ze mozem byt rada ako som porodila a ze kedysi sa rodilo dva dni ,takze nic ine mi nezostavalo len drzat hubu a krok :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre