Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

martina_uk
27. sep 2011

@blcha ajojky.. tak na Myjave som nepochodila.. plavanie nieje, plavaren je zavreta do konca oktobra.. vraj sa treba zastavit doobeda na plavarni a porozpravat s plavcikom a mozno nejaky kurz bude ale ovsem sa musi nazbierat dost mamiciek... takze neviem.. a ani anglictina nieje v materskom centre pampusik pretoze nemaju zatial lektorku.. takze uvidime... pojdem skusit piestany.. keby ste sa o nieco dozvedeli tak dajte vediet dakujem moc

mamalienka
27. sep 2011

@blcha popozerajte: http://www.mimifoto.eu/ . 🙂 Inak ma to mrzí, že ste nepochodili s tým plávaním, ale na Myjave je to bohužiaľ už raz tak...žiadna organizácia 😖

mamalienka
27. sep 2011

alebo pozrite http://www.michaelamockovciakova.webnode.sk. Rada Vám budem asistovať pri fotení 🙂

ivet78
28. sep 2011

aj ja pridám svoj názor....: ja som bola na Myjave v porodnici 4 x. ja som bola spokojná nad mieru, aj čo sa týka doktorov aj sestričiek... aj ked som si na gynečke odležala 2 celé tehotenstvá, v podstate môžem zhodnotiť že je to tam super... aj ked treba povedať, že aj doktori aj sestričky sú len ludia a aj oni môžu mať občas horší den... zažila som tam aj ja všelijaké chvíle... bola som spokojná aj pri porode so všetkými... a aj ked bola nejaká sestrička alebo doktor mnzutý, vždy ich to na sále prešlo... lebo na to nebol priestor pri porode... druhý pôrod som mala KP a rodila som normálne ale nemôžem sa sťažovať, fakt boli perfektný všetci.... ( ale niektoré veci by som zmenila , nie len v myjavskej porodnici..ale všade... tie hnusné vizity... brrrrrr všetci doktori, sestričky..tak to nemusímmmmm

mamalienka
30. sep 2011

@ivet78 tak s tými vizitami súhlasím...baby póóózor...nohy roztiahnuť...a najlepšie keď som ešte ležala len preto, že malinká nemala váhu a dmietala priberať, ale zasa je to od lekára, niektoí mi hneď vo dverách hlásil, že "pohov"...veď vy ste v poriadku.

luba41
30. sep 2011

@ivet78 a budíček o 4.50 😠

marionmarion
14. nov 2011

Ahojte, aj ja budem rodit na Myjave a uz vopred sa toho bojim...hlavne toho ze sa tam casto porody vyvolavaju a ja som zasadne proti...ked ide o zdravotnu indikaciu, tak ok...ale mam pocit ze oni ta tam presvedcia ze porod treba vyvolat, aj ked to nie je celkom pravda. ja som porodna asistentka a viem o tom svoje. porody sa casto vyvolavaju pre pohodlie doktora a nie v prospech dietata ci matky. Mam pocit ze nazor rodicky je tu uplne na vedlajsej kolaji, nikto sa ta na nic nepyta, o nicom ta neinformuje...este dufam ze mi zakazu pit...lebo na to im tiez nepristupim. argumentovat s tym ze keby bolo treba spravit cisarsky mas mat prazdny zaludok je totalna hlupost, voda sa zo zaludka vyprazdni do 15 minut a taketo predpotopne zvyky mame hadam uz iba na Slovensku. Ked maminy v Nemecku, Anglicku a inde pit mozu bez rizika, nechapem preco by nemohli na Slovensku.
No bohuzial aj ked mam dost informacii, nie som dostatocne priebojna aby som si presadila svoje, ked na druhej strane nebude ochota...naozaj mam z toho strach. najradsej by som si zaobstarala monitor na doma, sledovala ci su ozvy maleho v poriadku a vycakala az kym budem mat kontrakcie kazdu minutu...a az potom by som sla do nemocnice...

e640
14. nov 2011

ahojte, aj ja sa chcem spýtať,kedže mám ísť rodiť na Myjavu, ale rozhodujem sa, že ako sa to robí objednať si niekeho a koľko to vlastne bude stáť? Inak pôrod už za chvílu bola som prvý krát na Myjave a tie pocity, najradšej by som išla inde.

blcha
14. nov 2011

@marionmarion ale ked ty nesuhlasis s tym aby ti porod vyvolali tak ti ho nevyvolaju ja som to tak sparvila ked som prisla na poradnu k primarovy vysetril ma a povedal ze to uz vyzera na porod ze mam isd do porodnice s tym ze porod zajtra vyvolame ja som to ale nechcela tak som povedala ze chcem pockat kym to pride samo pre istotu som isla este k druhenmu lekaroi a ten mi povedal ze na porod nevyzeram ze v pohode mozem este vydrzat do terminu co bolo este 8 dni tak som aj vydrzala namiseto toh aby som rodila vo stvrtok vydrzala som do stredy a porord som mala velmi rychli a dobry ja som o tristvrte na jednu prisla do porodnice a porodene som mala o stvrt na dve s tym ze sme asi 15 minuty vypsiovali vsetky potrebne papiere 😉 ked som rodila prvu dceru tak som si porod nechala vyvolat ale aj ten som mala celkom v pohode trval 3hodinky takze ja vlastne nemam nic proti tomu vyvolavaniu kedze som rodila fakt dobre ale musim povedat ze tak spontanejsie sa mi to zda lepsie a podla mna je dobre ked to ide prirodzene urcite je to rozumnejsie 😉 ono je to pre tych lekarov pohodlnejsie ked si prodod vyvolaju ranoo ked su v praci ked je ich tam dost ono na jednej strane je to aj dobre lebo v pripade komplikacie si dokazu lepsie poradit ako keby sa neaka komplikacia vyskitla niekedy v noci ked je tam len jeden lekar
ono je to na tebe ako sa rozhodnes ja som bola spokojna aj tak aj tak ale teda viac uprednostnujem tu prirodzenu cestu 😉

emily_666
14. nov 2011

@marionmarion
neboj, piť nezakážu, naopak, ťa budú nútiť aby si pila, mám to odžité
a tiež som išla potom rýchlo na cisarák

sykorenka
14. nov 2011

Ahojte holky,mám 6 týždňov do pôrodu, plánovala som rodiť v Skalici, ale tam lekári akosi tie svoje výpovede nesťahujú a dnes som sa dozvedela (vraj to je info od sestričky priamo z gyn v SI), že im povedali, že k 1.12. sa to oddelenie zatvára.Tak neviem 😖 Budem sa musieť preorientovať na Myjavu, však zo Senice to nemáme ďaleko, len dúfam, že dovtedy nenasneží 😉
Chcem sa Vás teda opýtať, či neviete ako to vyzerá s výpoveďami v Myjavskej pôrodnici? Ja som počula, že tam vraj nedal výpoveď nikto a normálne sa pracuje. A ešte sa chcem popýtať, či neviete aký je tam zvyk, či robia po prvom cisárskom zväčša aj druhý, aj keď to bude už 3 roky od prvého cisárskeho? Lebo ja som mala trocha komplikovaný prvý pôrod, začal teda normálne, odtiekla mi plodovka, no potom už to nejako nešlo a o ďalších 31 hodín mi konečne urobili cisarák (bolo to v BA-Ružinov). Bol tam nepomer hlavičky a panvy a malý sa zasekol v panvových kostiach, ktoré sa dosť nerozostúpili, tak neviem či mám teraz očakávať, že si to tá moja panva rozmyslí 😲
Ďakujem za odpovede 🙂

marionmarion
15. nov 2011

blcha, asi mas stastie, ked si rodila tak rychlo aj pri vyvolavacke. Mnohe maminy to stastie nemali, zazila som aj pripad, ked sa to tahalo aj 18 hodin, len preto ze zena nebola otvorena a pripravena porodit hoci vdaka vyvolavacke mala kontrakcie silne ako kon a zbytocne si to cele odtrpela. Ak je tehotenstvo fyziologicke, nie je dovod ho vyvolat pred terminom, dokonca je uplne normalne dva tyzdne prenasat. Ak sa dieta aj matka pozoruju a vsetko je v poriadku, nevidim ziadny dovod na vyvolavacku...iba pohodlnost a casto aj zbabelost doktorov...stve ma ze sa spoliehaju na nevedomost nas mamiciek...a bojim sa aby ma niekto vobec pocuval...ale ako pises, ze ta nenutili, tak fajn, dufam, ze to bude aj moj pripad...
emily, s tym pitim si ma potesila 🙂

blcha
15. nov 2011

@marionmarion urcite ta nemozu nutit do niecoho co nechces ja som teraz proste nesuhlasila ze mam ist rodit hned na druhy den ked som v poriadku pre istotu som ale isla druhemu lekarovi a ten mi len potvrdil ze niejenormalne vyvolavat porod ked niesom este otvorena ani nic a povedal ze pockame do terminu ja som ale asi ten lepsi pripad lebo ja som sa rychlo otvarala aj pri vyvolavacke islo vsetko hladko no a teraz ked som prisla do porodnice najskor som isla do ambulanice mojmu lekarovi ze asi budem rodit ze mam bolesti ten sa na mna usmiala apovedal ze na porod nevyzeram lebo mne fakt nic nebolo len som mala taky pocit ze uz to bude kontrakcie velmi slabe skoro nic a vobec nie pravidelne no a ked ma vysetril skoro odpadol ako ma hnal hore do porodnice ze nestihame ze do polhodinky porodim a aj tak bolo ja uz ani dalsie deita mat nechcem ved by som to porodila doma asi 😀 😀 fakt vam kazdej zelam taky rychli a bezkomlikovany porod ako som mala ja ked sa mi teraz mala narodila ani som tomu neverila tak to bolo rychlo 😉

koralovka
15. nov 2011

Na Myjave je to teraz ok, hlavne primár je super, horšie sestričky na oddelení aj v oblasti poradenstva o dojčení...ale inak ok

amanda683
15. nov 2011

@sykorenka Myslym,ze ked si mala v mynulosti takyto problem,tak je myjavska porodnica pre teba ta najlepsia 😉 Vsade s cisarakmi robia caviky a cakaju do poslednej chvyle,neviem na co,ale na Myjave,ked vidia problem,ides na salu a hotovo.Nebudu ta trapit 2 dni,ako inde.Rodila som tam syna a teraz sa tam chystam rodit tiez.Bola som spokojna,samozrejme na par detailov,ale tie sa najdu vsade 🙂

marionmarion
15. nov 2011

fiiiha, aj ja by som chcela taky nekomplikovany a rychly porod 🙂
no o cosi som kludnejsia...ale asi aj tak pridem az ked budem mat kontrakcie kazde dve minuty...nemocnicu mam skoro pri baraku

mamalienka
15. nov 2011

@marionmarion tak po dlhšej dobe zas tu 🙂 aby vždy si treba povedať, že nejako to von ísť musí 🙂 S tým pitím nestresujte - na čakačku Vám prvé rozkážu fľašu vody alebo minerálky zo sebou a ono to bolo aj oficiálne vyhlásené že z myjavskej gyndy a pôrodnice ako z jedinej v rámci SR nedal výpoveď ani jeden lekár...možno to tiež o niečom svedčí 😉 ...tak držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a môžete si už vybozkávať tie svoje malé pokladíky,my sme práve v stredu oslávili dva rôčky 😅 ...aj ma troška depka chytila, ako to rýchlo utieklo....a mávajte z okna na čakačke...bývam presne cez cestu 🙂 🙂 🙂 keď vidím v noci zelené svetlo na pôrodnej sále, chytá ma nostalgia 🙂

mamalienka
15. nov 2011

@amanda683 ...prosím dodržať termín...v ten deň som sa narodila...jááááj baran...nebude to ľahké mamina 🙂 🙂 😉 ...nech to dobre dopadne 😉

tina4931
16. nov 2011

Tak ja mám termín až vo februári, ale z tých výpovedí mám poriadny stres. Tiež chcem ísť na Myjavu a aj keď tam nedal údajne nikto výpoveď ktovie ako to bude ďalej. Veď keď Skalica bude mimo hry, tak tým rodičkám neostane nič iné len ísť na Myjavu vo väčšine prípadov a potom ako to tam budú stíhať všetko keď sa im tam dovalí kopec žien?

dada78
16. nov 2011

ahojte tehuľky, my sme ešte kinderko len 16tt ,ale rozhode aj tretie baby plánujem rodiť na Myjave.
@mamalienka @tina4931 na MY nedal žiaden z dr. výpoveď, sú tam fajn doktori a skvelý primár, keď niekto nechce vyvolávať pôrod, tak ak na to nie je dôvod tak to akceptujú. Skôr sa mi páči, že ak by mala nastať komplikácia, tak radšej neriskujú, narovinu to povedia 😉 Ja dúfam,že sa tá situácia na SK po novom roku utrasie a prestane tento hrozný scénar, však tým len ohrozujú ľudské životy aj ešte nenarodených deti, lebo napr. na MY nie je oddelenie pre rizikových novorodencov, to sa vozí do TN, Skalice a BA ☹ aj lekárov chápem,že chcú zarábať viac tak trvajú na svojom,ale tiež by nebolo na škodu si uvedomiť, kto si to najviac odse..ie 🙄

dada78
16. nov 2011

@koralovka čo sa týka poradenstva hlavne laktačného, bola tam za nimi laktačná poradkyňa zo Starej Turej a je ochotná keď bude záujem prísť a poradiť maminkám, určite majú sestričky na pôrodnici na ňu kontakt, hovorila aj s primárom a boli tomu veľmi naklonení, inak bude chodiť aj do MC 😉
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... Veronika Dingová 😉

tina4931
17. nov 2011

@dada78 No ja tiež akosi stále dúfam, že sa to utrasie nejako.....Ale naozaj ako by si neuvedomovali, že tým strašia ľudí a najmä sa všade hovorí o tom že tehotné sa nemajú stresovať, ale rozhodne teda k tomu lekári neprispievajú. Už som začala zvažovať aj pôrod v Ćechách, ale to naozaj len v krajnom prípade, keďže sa ani zďaleka nepribližujem k platu lekárov. Majú veľkú zodpovednosť to áno, resp. by mali mať....len neviem prečo potom, keď niečo pokazia.....nikdy za to neberú zodpovednosť a vždy sa to nejako uzavrie v ich prospech a naozaj si ani nepamätám kedy sa nejaký prípad uzavrel ako pochybenie zo strany lekára. Vždy sa z toho vyvlečú.

dada78
17. nov 2011

@tina4931 teraz zhodou okolností v TT pôrodnici obvinili lekára zo zanedbania starostlivosti, tá maminka čo po pôrode vykrvácala 😔 dostane vyhadzov z práce a určite aj fin.postih, čo keď malinkému to už maminu nevráti 😢 😢 😢

sykorenka
17. nov 2011

@dada78 ten prípad bol veru hrozný a veľmi smutný, ale oni jej vraj navrhovali cisársky, lebo to prvé mala tiež cisarákom a ona vraj trvala na svojom, že chce rodiť prirodzene a praskla jej pri tlakoch tá jazva na maternici.teda ak je to ten prípad asi z pred pol roka , ktorý mám ja na mysli 😢 Ja teraz riešim to isté, ale opačne.Dúfam, že mi urobia aj druhý cisársky a nebudú vymýšľať s prirodzeným pôrodom. Aby som sa náhodou tiež nezobudila až pri Petrovej bráne 😒

amanda683
17. nov 2011

@mamalienka 🙂 🙂 🙂 dakujem,neviem ci to bude presne na den,maleho sme mali skor a myslym,ze toto bude asi marcove 😉

dada78
18. nov 2011

@sykorenka na MY určite nie, to skôr v TN by Ťa tlačili skúsiť či to nepôjde prirodzene, možno by si ešte aj prenášala.

tina4931
18. nov 2011

@sykorenka tiež si myslím, známa tiež rodila nedávno na Myjave, a keď videli, že to nepôjde hneď pristúpili k sekcií...Tak aj ja tam chcem preto ísť. V SI sa tiež stal ten prípad úmrtia vtedy kvôli tomu, že nechceli urobiť cisársky a tak to aj dopadlo 😢 Niekedy naozaj nechápem, prečo to niekde tak silia, keď vidia, že žena má očividne problém a nechajú ju trápiť sa, nehovoriac o tom, že tým ohrozujú aj ju aj bábätko.

tina4931
18. nov 2011

@dada78 nechcem byť hnusná, ale aspoň to, ja by som ho za to poslala aj sedieť. Pretože v živote sú veci, ktoré sa fakt nedajú ovplyvniť pri všemožnej snahe, ale ak sa stane niečo hrozné len vďaka pochybeniu a zlému rozhodnutiu....

sykorenka
18. nov 2011

vďaka za podporu holky.už som troška debatovala s jednou lekárkou z gyn Myjava a povedala mi, že mi rovno urobia cisársky a dokonca 2 až 3 týždne pred termínom, aby nepraskla jazva.a veru tú jazvu posledný týždeň už riadne cítim a to som doteraz ani o nej nevedela, takže sa už riadne napína 😀

dada78
18. nov 2011

@tina4931 pokiaľ je to tak,že ona trvala na prirodzenom pôrode, ako spomínala @sykorenka tak dr. nemohli robiť proti jej vôli ... ☹ je to strašné, aby sa v dnešnej modernej dobe stávali takéto prípady 😔 😢
@sykorenka hovorila som že oni majú rozum 😉 nech Ti to dobre dopadne 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre