Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

partus
30. jan 2012

Zrejmä prvý XY v týchto príspevkoch, ale... Diskusné fóra sú na vyjadrenie si vlastného názoru. Diskusné fóra sú aj pre poučenie všetkých ostatných. Diskusné fóra sú aj o ľudskej malosti, nadradenosti a neschopnosti upratať si vlastné ego. Sú vždy pre dve strany, preto je na čase aby sa v dnešnej preafektovanej dobe pseudointelektuálov vyjadril i názor radcu, či pre niekoho oponenta. Názor človeka ktorý s danou problematikou žije celý život, názor lekára. Ja si vážim múdrych ľudí. Ale nemám rád presne to, čo tu niektorí z vás plodia. S mnohými názormi však súhlasím. Vzťah lekár, pacient (ešte stále vravím pacient, lebo klient je pojem globalizmu a kapitalizmu) je vždy ambivalentný. Bohužiaľ mnoho ľudí našlo niekde múdrosť sveta, a teraz nevedia čo s ňou. Vážte si lekárov, ktorí sa pre vás obetujú. Buďte ale obozretní pred diletantmi. Tak ako my sme obozretní pred ľudským hnevom, ktorý ale pramení veľmi hlboko v niektorých z nás. Medicína je ako umenie a vieme že každý nemôže namaľovať Monu Lisu. Tak aj my pristupujeme k vám. Ak chce niekto konflikt, a zámerne ho vyvolá, nemôže čakať po milých slovách nič iné, len opäť konflikt. Na šťastie som sa doteraz stretol s ľuďmi, ktorí si našu, respektíve moju prácu vážili. Čiže čo som si tu prečítal beriem ako ponaučenie a možnosť sa zlepšiť vo vzťahu k vám. Pravý dôvod prečo som tu je ale iný. Mnohé z vás máte veľa otázok, ktoré ich zaujímajú a chcete sa ich spýtať. Ak to bude v mojich silách, rád vám ich zodpoviem a poradím vám. Pekný večer.

mima1983
31. jan 2012

@dada78 ja nehovorim ze neni odborník, ale teda nedava to nejako najavo ☹ ja som prvorodicka a veruze neviem na co vsetko sa mam pytat, on je tam odtoho aby vysvetlil, sak ja nehovorim ze celu prednasku ale aspon keby mi tak 3 vety povedal, si myslim ze by ho to nezabilo :-/ a ci je rychly???? tak neviem kedy si tam bola naposledy, ale vsetky zeny co cakaju vonku, by ti povedali ten isty nazor, my sme naposledy len ocami prevracali ze co tam dokaze hodinu s jednou zenou robit :-/ a potom samozrejme my posledne sme boli vybavene za 2 min. lebo tam nasledovalo dalsie vysetrenie, cize si musel pohnut..... a tym to pre nas posledne stalo za prd :-/
a dalsia vec je, ktorej samozerejme mozes verit ale nemusis, co sa ja o nom dozvedam ake informacie šíri po baroch vo svojom volnom case, tak ako no comment.... viem su to len reci, o mne som zatial nic nepocula, a keby hej, uz by mladý sedel niekde v chladku.... a to nemam od jednej osoby, ale od uplne nezavislych od seba zien, cize pochybujem ze kazda jedna si vymysla...... :-/
a este musim poznamenat ze uz keby mal take vyberane spravanie, tak aspon cloveka na ulici pozdraví!!!! urcite ma pozná, kuká na mna, ja dobrý den a on nic????? a to je o dva roky odo mna starsí.... :-/ tak ako toto svedcí o vsetkom!

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion uz ked sme pri tom ty si tu vehementne vyjadrovala svoj nazor a nazor kazdej z nas je zly, pokial som si vsimla..... ja nehovorim ze s tym nemas skusenosti, to ti nikto neberie, ale svatosvate tvrdit ze myjavska porodnica je neviem co zleee a hrozneee, a ziadna ina taka neni, tak sorry, ale toto mi pride trošku mimo! Idealne to neni nikde, leda tak v sukromnych klinikach, to je uz o niecom inom, kde si za to pekne krasne zacvakas brutalne eura....

mima1983
31. jan 2012

Som velmi sklamana ze sa táto tema zvrhla na nieco, o com by sa dalo debatovat donekonecna, najma s takými ludmi ktorý nechcu pocut nazor inych :-/ no co uz..... ja som cakala ze tu najdem infosky od kociek ktore na MY rodili a daju rady ci povedia svoje skusenosti pri porode, aby sme sa my "cakatelky" mali na co tesit, lebo teda ja sa tesim kedy uz drobcek pride na svet..... a som rada ze na MY mame porodnicu a najma taky kolektiv ako tam je 🙂

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 Ja s Martinom zijem za 1. viem, ze par zien nemoze prekusnut iste veci, takze sa mu zo vsetkych sil snazia uskodit... samozrejme tie zeny maju kamartky a tie dalsie kamaratky, reci sa siria ako mor a hlavne klebety. Za 2. Kedze s nim zijem, viem, ze uz dlho po baroch nechodi(naposledy sme boli spolu a mozem ti garantovat, ze jedinou temou z MY nemocnice bol porod priatelky majitela baru a ked odchadzal,dostal flasu whisky-preco, ved uz je to babätko davno doma, uz o neho nemusel ani zakopnut, ale asi si jeho pracu vazil)... len tolko. A ze ta nepozdravi, neodzdravi? Davaj si pozor, ako sa o kom vyjadrujes kade tade- aj na verejnych forach. Na jeho mieste by som ta mozno ani ja neodzdravila... napriek tomu si nemyslim, ze by to spravil schvalne, ma v sebe totiz nieco, co mnohym ludom zial chyba- POKORU .

renata9
31. jan 2012

ahoj baby,je pravda že sto ludí,sto názorov.Mňa tiež rodil dr.Krč pred tromi týždňami a nebolo to zlé.Maličká sa mi narodila predčasne v 28 tt a dr. sa zachoval ako sa mal.Vybavil prevoz maličkej do BA,pôrod bol rýchly akurát pri šití mohol trochu počkať kým začala pôsobit injekcia na umŕtvenie lebo som to všetko cítila.Dokonca aj keď som odchádzala domov,tak sa prišiel opýtať ako sa má maličká.Tak iba toľko

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova ja len hovorim, co pocujem, chvalabohu z vlastnej skusenosti to nemam 🙂 a to ze vyjadrim svoj nazor, to sa vo forach bezne robi nie? ci uz ani to sa nemoze? Nikdy som proti nemu nic nemala, vzdy som isla na sono s usmevom, tak nevidim dovod preco by niekto nemal odzdravit ked ho niekto slusne pozdraví.....taktiez netvrdim ze to spravil schvalne, mozno mal plnu hlavu inych myslienok, ja netvrdim ze sa mi musi klanat, len som bola z toho trosku zaskocena, nic viac....a fakt je ten, ze ani nemusim kazdemu hned nieco verit, ale ked len spomeniem ze som bola na sone u toho a toho doktora, hned sa na mna hrnu informacie, ktore ti poviem, neviem ci su pravda, netvrdím ze ano, ale tiez sa to bohvie ako nepocuva... ale ja to beriem tak, ze na to sono musim ist, vzdy sa velmi tesim ako uvidim malicke a potom zabudnem aj na to co mi napriklad vadí... prvorade je moje zdravie a zdravie dietatka, no nie? az potom su klebety a ine veci 🙂 tak ak som ta niecim nahnevala prepac, ale vyjadrila som len moj nazor...

partus
31. jan 2012

Pri predčasnom pôrode je nutnosť robiť epiziotómiu pre zmenšenie rizika poranenia nezrelého imatúrneho novorodenca, anestetikum sa dáva ešte pred nástrihom. Horšie zaberá v tých prípadoch, keď už bolo pri predchádzajúcich pôrodoch realizované šitie a vytvorí sa jazva. Každopádne, celkovo to bolo veľmi dobré. Ako vravím, je nutná spolupráca dvoch strán, čo v tomto prípade bola. Pekný deň. Dr.

mima1983
31. jan 2012

@renata9 ja som presne toho isteho nazoru, ze sto ludí sto chutí, ale ja nikomu nevsugerovávam moj nazor a ani netvrdim ani som nikdy netvrdila ze moj nazor je ten najlepsí a najmudrejsí... Ja som rada ze na MY je taky kolektív lekarov a sestrier aky je! a preto tam chcem rodit, inak by som si asi vybrala inú porodnicu, ci nie? 🙂

janette4
31. jan 2012

Na MY som rodila pred 3,5r.Netvrdím,že som bola spokojná úplne zo všetkým,ale za tie roky som to zlé,resp.čo sa mi nepáčilo,pustila z hlavy a spomínam len na to dobré.Dovolím si tvrdiť,že primár a dr.Krč sú jednoznačne najlepší,aj čo sa prístupu týka,oboch som mala pri pôrode,primára počas 1.a2 doby a Krča na finále.čo sa jeho týka,nemôžem povedať jedného krivého slova.

@mima1983 ja som k nemu chodila na poradne posledný mesiac a že je pomalší?no aspoň je precízny.a že ťa neodzravil?vieš koľkokrát ja niekomu neodzdravím,lebo som myšlienkami niekde inde,príp.nezaregistrujem,že ma niekto pozdravil...bazírovať na takýchto prkotinách mi príde smiešne a detinské.

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 uz ma trosku unavuje to opakovat...ale ak si precitas pozadu moje prispevky, ja som netvrdila ze myjavska nemocnica je najhorsia na svete a vsetky ostatne su v pohode. takisto ani to som nepovedala, ze nazor kazdej z vas je zly. prosim nevkladaj mi do ust slova, ktore som nepovedala. Proste mame odlisny nazor, to je vsetko. a to ze ty si sklamana ze si nemyslia vsetci to co ty a maju dokonca aj tu drzost tu o tom napisat, to je uz tvoj problem..uvedom si ze fora su o tom, ze tu kazdy moze vyjadrit svoj nazor. nikto ta nenuti s nim ale suhlasit...
Co sa doktora Krca tyka, stretla som ho raz a faktom je, ze kvoli jeho pristupu som nemusela byt zbytocne hospitalizovana, bral na vedomie aj moj nazor a nemal potrebu ma do niecoho nutit a to si cenim. Ja som tu ani nemenovala konkretnych lekarov, ze ten je zly a ten menej...lebo ich nepoznam a nebudem posudzovat. Co povazujem ze zle je system a to nie iba na myjave ale vo vacsine statnych nemocnic. Pokial viem nepovedala som ani jedno slovo o zlom pristupe personalu a nikoho som neohovarala. ja tu hovorim iba o zauzivanych postupoch s ktorymi nesuhlasim. a mima s tymi sukromnymi zariadeniami mas uplnu pravdu...ked zacvakas je to ine.

mima1983
31. jan 2012

@janette4 pri mne pomalsi nebol, lebo pri mne sa uz ponahlalo, lebo nebol cas 🙂 a mozno tiez som mala nejaku slabu chvilku, a zobrala som si to mozno moc osobne, a ja som na tom nebazirovala, len som to spomenula.... nic viac, nic menej...

renata9
31. jan 2012

@partus ďakujem za vysvetlenie,je pravda,že kto sa nepýta,nedostane odpoveď.Som rada,že to dopadlo ako to dopadlo,maličká sa drží a to je hlavné.

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion ano s tym systemom mas pravdu, a presne tak, neni to len tu ale aj vsade ine, ale s tym asi my nic neurobíme....bohuzial, ale stale si myslim ze este na MY JE TO VELMI DOBREEE!!! tak uz len aby sme to dotiahli do uspesneho konca a budeme vsetci spokojní 🙂

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova inak to ze mas partnera gynekologa-pôrodnika ti uprimne zavidim 🙂 aj ja chcceeem 🙂 ja to stale mojmu omielam o usi 😀 ze to by som chodila na kontrolu kazdy tyzden trebars 🙂 aby som vedela ze je vsetko v poriadku .) takto ma niekedy pochytí uuuzkost ci je vsetko naozaj v poriadku a musim cakat do dalsej poradne..... no co uz 🙂

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 ved ja proti lekarom a sestrickam som ani nic nemala...okrem jednej osoby boli na mna vsetci mili...tak aspon to ma utesuje.
a naozaj som nikdy netvrdila ze je to tak iba na Myjave...
o Myjave pisem iba preto, lebo tam budem rodit...keby som rodila v Poprade tak napisem svoj nazorr do temy o popradskej porodnici...bohuzial je to tak skoro vsade okrem tych predrazenych sukromnych klinik 😖

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion ja som sama nedockava a plna ocakavani ako to bude, ale tak snad maaaalilinku protekciu budem mat a vsetko prebehne ok 🙂 uvidime, este je skoro sa predcasne stresovat 🙂 a kedy mas termin?

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 ak mas strach o babatko, mozno skus kupit domaci monitor na akciu srdiecka...vzdy ked ta pochytia pochybnosti, popocuvas srdiecko a budes vediet ze babo sa ma dobre. Stoji to sice dost, ale ak to ma byt pre pokoj duse...

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 termin mam o tyzden

janette4
31. jan 2012

@marionmarion ono tá jedna osoba je asi v povinnom vybavení každej nemocnice,mám ten pocit 😀

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion nooo 🙂 inak ja som uz na to myslela, a da sa aj tu v bazariku kupim, neni to az take brutal drahe, ale moj mi furt hovori ze ci mi nešibe 😀 len potom zase by som asi bola v strese kebyze nepocujem, a to by mohlo byt len tym ze teraz je babo predsa len male este a moze byt vseliako otocene.... no uvidime 🙂

mima1983
31. jan 2012

@janette4 to urcite áno, niekde ich je aj viac 😀 tak mozem si gratulovat ze na MY je len jedna taka osoba 🙂

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion uz o tyzden??? fuuuha, no tak to ano..... prve babatko?

marionmarion
31. jan 2012

@janette4 asi ano 😀 no vacsinou si poviem ze asi ma zas zly den, ked ani neodzdravi a kladie jednoslovne usecne otazky...priznam sa ze minule sa jej podarilo ma poriadne vytocit, ale vacsinou sa mi jej spravanie podari ignorovat 😉

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 no je fakt ze trikrat denne kontrolovat, to budes mat asi este vacsi stres ako keby si to nerobila vobec 🙂 a niektore babatka to nemaju radi...moj sa vzdy snazi skopat sondu alebo sa jednoducho odsackuje inam, ze neotravuj 😀
tak ho pocuvam uz iba ak sa dlhsie nehybe...

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 druhe

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion ja vieeem 🙂 sak presne to mi moj hovorí 🙂 cize bude lepsie ked to nebudem doma mat 🙂 tak u mna je este skoro na nejake kopanceky, tak vyckavam 🙂 a duuuufam ze je vsetko ok, sak zajtra idem do poradne, tak som zvedavaaa .)

mima1983
31. jan 2012

Už som sa tu tušim pytala, že či niektorá bude chodit na cvicenia - pripravu pre tehotne, do Pampusika, ze? len reku by som mala partačku a nemusela chodit sama 🙂

janette4
31. jan 2012

@mima1983 nestresuj sa zbytočne.počkaj,keď začne bábino kopkať,dá ti jasne najavo,či je v poriadku.a keď ti riadne švihne do mechúra alebo krížov,aj ťa to mrzieť bude 😀 😀 😀

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 neboj sa...babatka dokazu byt uzasne huzevnate a zivotaschopne. ak nemas nejaky vyslovene zdravotny problem a doteraz bolo s babom vsetko ok, tak sa nemas coho obavat...bola si uz na morfologickom sone? robi sa okolo 20 tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre