Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

keenfan
13. feb 2012

@janka.simo viem, zazila som aj doktorov, aj anesteziologov a vsetci super, v tomto smere sa nemozem stazovat. Co mi vadilo ze som tam bola mooooc dlho, ale co si tu vsimam tak to je asi nejaka specialita tejto nemocnice, nechavat si tam zeny ked to nie je tak extremne nutne. Na druhej strane to chapem, nikdy nevies co sa moze stat a asi aj preto je lepsie ked tam lezia-v pripade dacoho su schopni akcne zakrocit 🙂

dada78
13. feb 2012

@keenfan väčšinou čo poznám,že boli baby dlhšie v pôrodnici, tak kôli bábätku, ak malo žltačku, tam sú stanovené hodnoty, ktoré môže mať aby ho pustili domov, čo viem, tak 96hod po pôrode musí byť dieťa v starostlivosti resp. pod dohľadom neonatológa - pýtala som sa na to dr.Noska a teda ten je fakt super doktor 😉 samozrejme po sekcii je tam rodička dlhšie, ale zdá sa mi,že kamarátke hovorili,že 6dní min. 😉 ja som bola oba razy na piatý deň doma 😵

dada78
13. feb 2012

@nat_marcipanova ak si dobre pamätám ABC design 😉 malý bol aj dosť dlhý, lenže to pri žiadnom bábätku sa dopredu nedá vedieť 😉

katjuschka
13. feb 2012

Ja som lezala na Myjave este v zaciatkoch tehotenstva, spolu som tam bola cca mesiac. Nebola som odkazana vybrat si tuto nemocnicu, lebo podla trvaleho bydliska spadam pod Bratislavu, mam tam i najblizsiu rodinu (navstevy kazdy den zaistene). Taktiez vsetkych doktorov som mala v Bratislave, hodne som vyuzivala sukromne kliniky hlavne kvoli pristupu k pacientom, na ktory som dost narocna (do ambulancie chodim v zasade dobre naladena a chcem odtial i tak odchadzat). Pri porodnici som sa vsak rozhodovala inak, vybrala som si radsej mensie oddelenie na Myjave, i na zaklade tohoto fora, za ktore som vdacna, hlavne ked si clovek odfiltruje prispevky k veci. Tuto svoju volbu nelutujem, na Myjave som bola az na par malickosti, ktore nesuviseli s doktormi velmi spokojna a dokonca som si zmenila i gynekologa, teraz sa stara o mna dr.Tallo, ktory posobi i v nemocnici.

O kazdom doktorovi sa vedu klepy, no a tie pikoskove sa siria bohuzial rychlostou svetla. Ja som bola naozaj niekedy velmi prekvapena, co sa v nemocnici nahovorilo o tom, ci tom. No a prekvapovali ma aj prehnane reakcie niektorych buducich mamiciek, ked sa spomenulo nejake meno, i napriek tomu, ze ziadnu osobnu skusenost s tym doktorom nemali a vsetko poculi iba niekde od kamaratky, ktora to pocula od inej kamaratky. Takto zbytocne vznikaju predsudky a na zaklade nich ovplyvnene spravanie mamiciek, ktore sa preventivne obrnia a spravaju sa odmeranejsie. Z mojho pohladu ide zo strany lekarov uz iba o reakciu na toto spravanie.

O tom sonovani dr.Krca, myslim ze kazda mame svoju pusinku a ked nas nieco zaujima, vieme sa spytat. Ja osobne som sa vzdy potesila, ked si ma na sono zavolal on, lebo som sa pri nom najviac dozvedela, i ked nemusel hovorit nic. Pokazde mi poukazoval na ultrazvuku, kde je problem, ako to vyzera, citlivo vysvetlil co sa mohlo stat, keby sme to zanedbali. Spytal sa ma ako sa citim, poradil ked bolo treba. Velmi som si to vazila a bola som velmi prekvapena, ze nema svoju ambulanciu. Dr. Tallo ma prijimal v nemocnici a napriek tomu, ze bola pozdnejsia hodina, spraval sa velmi milo a pristupoval k problemu zodpovedne. Nemal pocas mojej hospitalizacie vela sluzieb, resp. nebola som s nim v kontakte casto, teraz sa vsak o mna stara v ambulancii a som velmi spokojna. Nic zle nemozem vlastne povedat na ziadneho lekara, co tam sluzil.

Izbu som mala na nadstandarde, je fakt ze za ten mesiac sa to pekne naratalo, ale vybavenost bola dobra. Vadila mi iba strava, ktora mi vobec nevyhovovala - malo ovocia a zeleniny, malo cestovin alebo sladkych veci, prilis vela masa a zemiakov. V kombinacii s takmer ziadnym pohybom mi to sposobovalo zbytocne traviace tazkosti. Velakrat som isla do jedalne len pozriet co je a nejedla som, popripade som do seba hodila iba zavaraninu. Tesila som sa iba na ranajkove pecivo. Ostatne mamicky to vsak tak tazko neprezivali, hodili do seba cely tanier a boli spokojne 🙂

Celkovo teda oddelenie chvalim, i ked som mala tu cest zatial iba ako tehulka na gynekologickom. I napriek mojej pozitivnej skusenosti s Myjavou, pre porod by som chcela uprednostnit radsej Stiavnicu. Moje dovody su skorej subjektivne, chcem aby so mnou bol po cely cas moj partner, nechcem aby sa na babatko pozeral iba cez sklo a navstevy na chodbe pred oddelenim mi vobec nevyhovovali. Som prvorodicka a moj partner patri medzi tie rozumne typy, vie kedy ma ma schladit a vie i kedy sa ma ozvat, ked nieco nie je v poriadku. Cize mne by chybala jeho psychicka podpora, na Stiavnici mi vyhovuju rodinne apartmany priamo na oddeleni. Obaja byvame daleko od rodicov, v zivote som v rukach nemala male babatko a jednoducho potrebujem, aby tie veci, co povedia a ukazu v porodnici, nasaval i on 🙂

mima1983
13. feb 2012

@katjuschka pokial viem, tak aj na MY moze byt s tebou partner pri porode.... aj my to tak chceme

katjuschka
13. feb 2012

@mima1983 Ano to viem. Mne ani ale nezalezi na tom, aby ho zavolali tri minuty predtym ako bude mala vonku, aby jej prestrihol pupocnik a dovidenia. Je mozne ze sa rozhodne, ze priamo pri "cine" nebude chciet byt. Nerobi mu dobre ani ked rodime nasich stvornohych domacich milacikov (minikozicky, miniovecky), vacsinou som pri tych porodoch ja. Ja som myslela skorej na psychicku podporu v pociatocnych fazach porodu ale i cele tie prve dni po porode. Na Myjave mi vadila prave ta izolovanost mamiciek a babatiek od tatinkov. Ja viem, ze pan primar ma k tomu svoje dovody, ktore su z pohladu lekarov opodstatnene. Ale som rada, ze si mozem slobodne vybrat zariadenie, kde to funguje inak. Koniec koncov, je dost mozne, ze sa malicka narodi mimo terminu, ktory mame vypocitany iba podla ultrazvuku a narodi sa na Myjave 😉

mima1983
15. feb 2012

Taaak, dnes som sa objednala na 3D/4D ultrazvuk! jooooj tesim sa, nech uz tu je 12. marec .) ale hlavne aby bolo vsetko v poriadku a aby bolo babatko dobre otocene, aby sme tam nešli nadarmo .)

tina4931
16. feb 2012

Tak, prešiel práve týždeň čo som doma z pôrodnice MY a čo sa lekárov týka - bola som nadmieru spokojná s prístupom a odbornosťou. Strach som mala neuveriteľný, aj som si poležala na gyn. 5 týždňov ale aj primár bol super. Pri pôrode Dr. Krč - a moja veeeľká spokojnosť. Mám pekný zážitok. Mala som síce odporúčanie na sekciu od ortopéda, ale nakoniec išiel drobček von normálne a ľahko na moje prekvapenie. Určite neľutujem, že som sa rozhodla pre Myjavu. 🙂

mariro
16. feb 2012

@mima1983 ja mam cam cortina a to je Pan KOCIK 🙂 ,nelutujem a som max .spokojna.Velky a komfortny kocik s velkymi kolesami,ziadny sneh nie je prekazka 🙂 .

mima1983
16. feb 2012

@mariro tak sa tesiiim, ze som sa tak rozhodla 🙂

tina4931
17. feb 2012

@mima1983 môže byť pri pôrode, aj v prvej dobe pôrodnej. Ale čo som si tam všimla, tak v tej prvej dobe nie vždy sa to dá, hlavne keď majú v jeden deň viac pôrodov naraz (vyvolávaných - to hlavne štvrtky), tak kvôli ostatným maminám tam muž nemôže byť - lebo málo priestorov. Sú tam len 2 čakačky. Ale zažila som, že bolo 5 vyvolávaných pôrodov a boli 2 ocinovia prítomní. To je podľa okolností a dohody.

kacsik
17. feb 2012

Kočky, čo ste rodili v Myjavskej nemocnici, mohli ste si isť pred pôrodom pozrieť oddelenie ? Lebo sa neviem rozhodnúť či Skalica alebo Myjava 🙂

mima1983
17. feb 2012

@kacsik viem, ze na Myjave sa chodí v rámci Pripravy pred porodom (cvicenia pre tehotne) pozriet aj porodnicu, ale nejako individualne neviem... 🙂

amanda683
17. feb 2012

@kacsik
@mima1983 hah 😎 baby a co tam chcete kukat 😵 😵 😵 ked vas povedu z cakacky na salu,v predlone a budete vidiet hviezdicky,je vam uplne jedno,ci su steny fialove,alebo hraskove 😀 😀 😀

mima1983
17. feb 2012

@amanda683 to je fakt, ale ja by som tam isla len v ramci tej pripravy pre tehotne, na ktore chcem chodit... inak by som tam urcite sama nešla to obkukávat... 🙂

mima1983
17. feb 2012

Booooze, ja mam zase kyselinu :-/ to naše bábo bude asi pekne vlasaté 😀

amanda683
17. feb 2012

@mima1983 ja myslym,ze to bude skor chalan,ako vlasate babo 😀

mima1983
17. feb 2012

@amanda683 😀 lahko.... boooooze, len keby sme to uz vedeli!!!!! jooooj 🙂

amanda683
17. feb 2012

@mima1983 a ty co by si chcela?Ci je to jedno?

mima1983
17. feb 2012

@amanda683 tak urcite hlavne nech je zdravuckeee, ale veeelmi by sme obaja chceli najskor chlapca .) a ja to aj tak od zaciatku cítim, na chlapca 🙂 tak som zvedava ci to tak bude, alebo zostaneme prekvapkaní 😀 v konecnom dosledku je to ale jedno, hlavne nech sme zdravučkí...

amanda683
17. feb 2012

@mima1983 tak to bude chalan.Ja som obe moje deti citila od prvej chvyle,co to bude a nemylila som sa 🙂 Je to zvlastny pocit,ale vo vnutri vies,co to bude.Len som to nikomu nehovorila,lebo aj moj si klopal na celo,ze ako to mozem vediet 😎 No,chlapy 😵

mima1983
17. feb 2012

@amanda683 moj mi zase od zaciatku hovori, ze si mysli ze to bude chlapec, ale to podla mna len preto, lebo velmi chlapca chce :D a stale sa o chlapcovi len rozpravame 🙂 tak ja neviem, bude fakt sranda ked to bude dievčatko 😀 tak potom sa nedosmejem 🙂

kacsik
17. feb 2012

@mima1983 ďakujem 🙂

@amanda683 to je pravda 🙂 ale kedže je to môj prvý pôrod a som zo všetkého vyklepaná tak chcem vidieť kde budem rodiť 🙂 a aj podľa toho si vybrať že kde 🙂

motylicek123
17. feb 2012

tych vyklepaných tu zacina byt viac :D konkretne ja sa chystam na myjavu a uz teraz mam zo strachu zcvrknutu ritku :D doteraz som bola hrdinka a kazdemu som vravela, ze ja sa nicoho nebojim, ale ako to pomaly odsypa tak som cim dalej tym posratejsia :D nebojim sa bolesti, skor z pocitu nepoznaneho a, ze neviem co presne mam cakat, lebo je to moj prvy porod 🙂 neviete ako to je na myjave s navstevami ? napr. to aj muzovi, ked pride za mnou ukazu malu len cez sklo ??

kacsik
17. feb 2012

@motylicek123 som rada že nie som sama 🙂 ale ja mám ešte času dosť, ty to máš už za chvíľu 🙂 držím palce !

motylicek123
17. feb 2012

@kacsik no ved to ze uz za chvilku, este pred nedavnom v lete som pozerala na test a teraz uz len vyckavam 🙂 aj by som bola rada to uz mala za sebou no na druhej strane sa bojim :D ved to uz ake sny, kazdu noc odrodim min. jedno dieta, vcera dokonca som mala vo sne rande s mojim gynekogom :D stretli sme sa pred nemocnicou a doniesol mi moje oblubene ruze, potom som sa ho nevedela zbavit :D uz mi zacina sibat :D :D

kacsik
17. feb 2012

@motylicek123 presne 🙂 ako by to bolo včera keď som si našla koľajničku a už som v 6. mesiaci 🙂 ale na druhej strane keď tu vidím to číslo, ktoré mi ostáva do pôrodu tak sa mi to zdá ešte nekonečne veľa času 🙂 no sny mám podobné, už som toho tiež poriadne porodila,ale s doktorom som našťastie ešte nerandila :D ale za to sa mi snívalo že mi robil sono a zistil že moje dieťa je ňufáčik a chvost :D no čo, aj naša psychika sa pripravuje na pôrod svojským spôsobom :D

motylicek123
17. feb 2012

@kacsik no to ano psychika je psychika :D ja som napriklad mala aj jeden krasny sen - zo zaciatku tehu sa mi snivalo, ze mam brusko priehladne ako akvarko a nasa mala si tam plavala a sme ju videli a pozorovali s priatelom ako cez sklo si tam plavala, pekne to bolo 🙂 no mne to akosi rychlo ubehlo strasne hovorim bleskovou rychlostou, ked som sa dostala pod 100 dni 🙂

dada78
17. feb 2012

@motylicek123 bábätko ukazujú cez sklo, mne sa to osobne páči,pretože neni hneď ako novorodenča vystavené bacilom všetkých možných ľudí,čo prídu do nemocnice,v TN je to v návštevnej miestnosti a tam zoberú aj to dieťa k návšteve a tam je kopec cudzích ľudí 😒 mne sa to ako hovorím viac páči takto, však treba tomu malému človiečiku dopriať trošku času 😉
@kacsik možno tá neznalosť je niekedy aj výhoda 😉 rozhodne sa nestresuj 😉 počúvaj, čo Ti budú radiť sestričky, poskáč si na fitlopte, urýchľuje to priebeh, predýchavať a keď povedia tlačiť, tak zatvoriť oči - aby nepopraskali žilky, tlačiť a nekričať, tým sa iba vysiluje .... snáď narazíš na také milé ako som mala ja, ešte ma chodila aj hladiť po chrbte, že statočná maminka 🙂

amanda683
18. feb 2012

@motylicek123
@kacsik ja idem rodit druhy krat a aj tak sa bojim,takze to nie je nic zvlastne 😎 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre