Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

partus
1. feb 2012

@liliana27 Je to zvláštny pocit, najmä keď sa vám stále otáča zadkom, kope si kolenom ho hlavy a má vás v paži keď sa ešte ani nenarodil 🙂 . Nechcem sa vyjadrovať na margo pána Dr. Brešťanského. Ja som svoje názory na kvalitných sonografistov vyjadril už vyššie. Ja som mal veľmi dobrých školiteľov, prim. Gašparíka, Dr. Talla, Dr. Foltína, Dr. Šťastného, za to čo ma naučili im patrí moja vďaka. A k malej Zoe, má 2 a pol, jedine že by som o niečom nevedel 🙂 .

nat_marcipanova
1. feb 2012

@lindyy Ja som poistena Rakusku, kedze moj nevlastny otec je Rakusan a moji rodicia tam ziju, ja som tam tiez travila väcsinu svojho volneho casu. Na My som zacala zit az ked sme sa s priatelom rozhodli mat rodinu. Poistenie si menit neplanujem, kedze na zaklade neho budem dostavat matersku z AT.

A pohlavie-chlapec. 🙂

lindyy
1. feb 2012

@nat_marcipanova tak to potom uz chapem🙂 ja uz jedneho chlapca mam,tak by som chcela dievcatko. A citim ze to dievca aj bude. Teda dufam lebo pre chlapceka neviem vymysliet ziadne meno🙂

janette4
1. feb 2012

@lindyy keby sa to tak dalo objednať popredu,čo chceme,že? 😉

lindyy
1. feb 2012

@janette4 no ved prave 🙂 ale co uz hlavne nech je to babo zdrave 🙂

dada78
1. feb 2012

@nat_marcipanova tiež som si dnes vychutnávala zvuk srdiečka síce len cez Doppler ale bilo ako zvon 😵 najbližšie ma čaká sono v 30tt a to ma dr. potešila,že mi môže dať nabližšiu poradňu až v ďalšom mesiaci,lebo by jej to poisťovňa nepreplatila, ach ten SK systém 🙄 🙄 🙄
@partus @nat_marcipanova gratulácia k chlapčekovi, mne ste povedali dvakrát dievčatko na sone,tak snáď po dvoch chalanoch tam nič nenarastie 😅 a bude malá princezna, aj keď najhlavnejšie aby bolo všetko v poriadku a zdravé dieťatko a to viem veľmi moc dobre o čom hovorím 😉 dr. Čunderlík je ozaj kapacita, chodia k nemu hlavne mamičky čo majú neúspešné predchádzajúce tehotenstvá alebo iné komplikácie a nevedia si ho vynachváliť, celkom dosť ich poznám čo tam aj z našich májoviek2012 boli. 😉

dada78
1. feb 2012

@partus mala by som otázku, čo sa týka morfologického sona v 20tt, viem,že ste pozerali vtedy úplne všetky orgány, ale dá sa aj klasickým 2D sonom zistiť napr. vývojová vada srdiečka,resp. kontroluje sa to, nie je k tomu potrebné 3D zobrazenie ?

liliana27
1. feb 2012

@partus ano mate pravdu vola sa tak zvlaštne, je asi jedina na MY. tak sa omluvam, vek som tipovala podla vzrastu a no ako by som to povedala je to "roba" 😵 potom je ešte mladšia ako moj syn, ten ma tri. poznam ju z kolektivu deti, teraz sme sa napr. videli v hoteli na karnevale.Musite mat z nej velku radost-prišla za mojim synom niečo mu vyvsetlovala a nakoniec mu vravi-"ježiši ty čo nevypravaš??"lebo on moc nekomunikuje 😖 je to riadna maska. Ale ak tomu spravne rozumiem , vy mate rodinu založenu už davno s inou ženou. Pretože mama dcery nevyzera žeby mala v juni rodit a na vašu sučasnu priatelku sa mi nepodoba. ..Život je proste o hladaní 😉

liliana27
1. feb 2012

@partus ale hlavne by som sa chcela spytať na krvacanie v tehotenstve, že kedy to treba brat ako akutny prípad. počula som, že to zvykne a je to ešte navyk tela na predtym pravidelnu menštruaciu.

nat_marcipanova
1. feb 2012

@lindyy No s menom pre chlapceka mame aj my preoblem. 🙂 Velmi som si zelala Karlu, priatelov kolega (uz tolko krat spominany Lenin z Ekvadoru 🙂 ) ma manzelku s tymto menom a ked ju oslovuje, znie to krasne. 🙂 🙂 🙂 No nakoniec budeme mat chlapa, no nic to 🙂 meno snad do porodu vymyslime, hlavne aby vsetko dobre dopadlo a maly bol zdravy.

partus
1. feb 2012

@liliana27 Áno, život je o hľadaní. Ja som už našiel a som šťastný. A poprosím Vás tu všetky, vynechajte témy o mojom súkromí. Som tu pre iné veci. Ďakujem za pochopenie. A k tomu krvácaniu, každé i keď len malé krvácanie môže byť príznakom určitej patológie, Preto ho netreba podceniť. Ako akútne ho treba brať určite vždy ak je to krvácanie jasnou krvou, alebo intenzívne krvácanie tmavou krvou a v krvných koagulách. Ale i špinenie, tzv. spotting netreba podceniť a navštíviť lekára. Hormóny sa počas tehotenstva môžu občas istý čas správať ako pri bežnom menštruačnom cykle, čo je ale ojedinelé - to sú tie prípady keď ženy dostanú menzes i pár mesiacov po sebe presne v daný čas. Vravím, ale je to rarita. Skôr sa stáva, že v období očakávania menzes, keď už je žena tehotná, príde krvácanie, ktoré má však inú príčinu a to uhniezďovanie zárodku v sliznici maternice. Tento typ krvácania je ale často iný ako klasický menzes. Kratší, menej intenzívny a pod.

partus
1. feb 2012

@dada78 Štandardný morfologický UZV srdiečka sa robí na 2D ultrazvuku. FECHO - fetálna echokardiografia je to jedno z najnáročnejších vyšetrení. Preto je vhodné srdiečko skontrolovať i v 30 resp. 36 týždni. Keby sa event. vyskytol problém, čo sa ale môže stať, lebo srdiečko sa stále od 20 týždňa vyvíja. Menia sa v ňom tlakové pomery, hlavne po pôrode a mnohé patológie sa môžu prejaviť až potom.

lindyy
1. feb 2012

@nat_marcipanova presne tak. zdravie je na prvom mieste. A budes vlastne rodit v Rakusku ked tam mas lekara alebo v Myjavskej nemocnici? A Karol sa ti nepaci ked si chcela Karlu? Mne sa paci Vivien a Margaretka pre dievca ale ak by to bol znova chlapec,tak by som dala meno Florian. Niekto povie Ze cudne ale to zasa znie krasne mne 😎

lindyy
1. feb 2012

Asi zacnem pisat nejaky Myjavsky bulvar 😀 tato stranka je celkom dobrym zdrojom klebiet a ako tak citam tak na titulnej stranke s panom doktorom Krcom by siel celkom na dracku 😀

nat_marcipanova
1. feb 2012

@lindyy Budem rodit v AT, dokonca mam uz aj porodnicu, kde si ma priebezne kontroluju(je tam iny system, ako tu).Porod na SK by som si musela hradit sama,jedine, ze by to prislo necakane skor 🙂.
Meno Karol sa mi velmi nepaci, teda, kazde meno je svojim sposobom krasne, ale necitim, ze by som mala pomenovat svojho syna Karol, asi chapes, co chcem povedat 😉

nat_marcipanova
2. feb 2012

@lindyy K tym klebetam,,, vies ako sa vravi: "Veľkí ľudia sa rozprávajú o myšlienkach, obyčajní ľudia sa rozprávajú o veciach a malí ľudia sa rozprávajú o iných ľuďoch. " 😉

catrena
2. feb 2012

@partus dobry den,vcera som bola na kontrole,cs9,otvorena 2cm,buducu stredu mam prist aj s vecami.bude sa porod vyvolavat?mozem porodit aj do stredy?citim sa velmi dobre.K.

partus
2. feb 2012

Podľa cervikálneho skóre je už pôrodný nález zrelý, pôrod môže prísť hocikedy. Ak nechcete, pôrod sa nemusí vyvolať, záleží na každej rodičke. Ja som zástanca prirodzeného rodenia. Ale i vyvolávaný pôrod má svoje pozitíva. Ako všetko, každá minca má dve strany 🙂 Pekný deň.

janette4
2. feb 2012

keby som ja vtedy vedela,že vyvolávačku môžem aj odmietnuť,hm... 😒

mima1983
2. feb 2012

@lindyy isiel by na dracku, ale len pre tehotne zeny, pretoze netehotne by z toho asi nic nemali, keby napr. nevedeli ani o koho ide... 🙂 ja dokym som nebola tehotna, som poznala len svojho gynekologa, ostatnych lekarov absolutne, cize by mi taky bulvar nebol na nic... samozrejme ani teraz nepoznam vsetkych, a v konecnom dosledku neni ani treba 🙂

mima1983
3. feb 2012

Ahojteee zienky! Chcela som sa len spytat ci tu nehodou neni taká, čo bola na 3D/4D sone v TRENČÍNE??? Buď v Gyneka alebo Cegys-e? Dik moc, kludne mi mozte aj do pošty napisat... 🙂

elenka6
3. feb 2012

@mima1983 a tam to funguje?Ja som myslela že už nie. 😒

dyba
3. feb 2012

@partus Dobrý deň p. doktor. chcela by som sa spýtať, či je pravda, že na Myjave sa pôrody plánujú? nečítala som celú diskusiu, ale napr. @andyda 31. januára písala, že u Vás v nemocnici sa asi rodí iba štvrtky. netvrdila to, ale zdá sa jej to. je to pravda?
ďakujem

dada78
3. feb 2012

@dyba musela som sa zasmiať na tejto otázke 😀 😀 😀 😀 ležala som tam teraz v17tt 10dní na gynekologii a teda nerodili iba vo štvrtok, ale každý deň, tuším okrem dvoch dni z tých desiatich 😉 bolo ozaj dosť bábätiek, takmer plné oddelenie. Vo štvrtok sa väčšinou robia plánované SC alebo plánované vyvolávačky, tiež sa mi druhý malý narodil plánovane, lebo hrozilo prepadnutie pupočnej šnúry a p.primár to veľmi dobre odhadol, akonáhle mi odišla voda, ledva som prešla z vyšetrovne na sálu a už sa tlačilo, na dvakrát bol vonku 😉

dyba
3. feb 2012

@dada78 veď to to. bolo to myslené skôr žartom 😵

partus
3. feb 2012

@dyba Moderná pôrodnica pozná termín plánovaný pôrod, resp. elektívny pôrod. Nie je to ale legislatívne úplne doriešené. Každopádne sa vyžaduje súhlas rodičky, stačí len v slovnej podobe. Zákony sú deravé a impotentné, zďaleka ich nerobia odborníci, preto k nim tak treba pristupovať. 🙂 A rodí sa každý deň...

lindyy
4. feb 2012

Maminy a buduce maminy, aky mate nazor na vychovu deti bez uzatvorenia manzelstva?

elenka6
4. feb 2012

@lindyy taky isty ako pri uzatvoreni manželstva 😀

nat_marcipanova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1983
4. feb 2012

@lindyy ja to urcite neodcudzujem, ale ja som za kompletnu rodinu, dieta ma vediet kde vyrasta, aj ked je este mallicke..... ale inak poznam vela parov ktory ziju bez papierov a deticky vychovávaju krásne... takze nejake rozdiely v tom nevidim..... ja som len odjakziva akosi zástanca toho, ze najskor svadba a potom babo... všetko postupne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre