Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

lejlushka
26. okt 2009

Ahojte, ja som pocula na Myjavu len kladne nazory za poslednu dobu, ale... ten zasity tampon co sa stalo Only sa stalo aj mojej kamaratke a mala teda z toho dost dlho vazne zdravotne komplikacie... Nemyslim si ze je to ospravedlnitelne kedze nie je to prvy pripad. Co s tym ked nas je tak vela odhodlanych rodit na Myjave?

mojalili
5. nov 2009

Myslim, ze som si dost vela casu odlezala na myjavskej gynekologii aj porodnici. KU gynekologie - sestricky sa po mesiaci menia s porodnicou, na oboch oddeleniach boli velmi prijemne, pomozu...a ta bacharka (raj) , mi bola pri porode a bola velmi, ale velmi dobra, pomahala mi, starala sa. Aj ked mala zly varaz v tvari, bola na mna mila. Porod som mala velmi zly, 12 hodin som rodila, neotvarala sa. Sluzbu mal primar, ktory rodil od rana 5 porodov, a viem, ze ta co rodila predo mnou bola po protekcii u neho....ja som bola len tak pomimo...aj som si tak pripadala...bohuzial. Ale nemozem sa na neho stazovat, mozno mojej dcere zachranil zivot, ked ju dosloza zo mna vytiahol, inak by sa pridusila....zasival ma dr. Krc, vtedy iba zaciatocnik, chudak potrapil sa....ale problemy som nemala.
Dr.Tallo myslim ze nie je lekar, ktory by vam nieco povedal ci vysvetlil... Stastny hej, ale ........ to snad staci......ale ako s gynekologom som s nim spokojna...je odbornik a ma dobry pristup, pride sa aj popytat a porozpravat na izbu....

Co sa tyka izieb a wc, myslim, ze je to standartne vybavene....

JE na vas, aku porodnicu si vyberiete, a naozaj ani jedna nasa skusenost vam nenapovie, ako dopadnete vy....takze len vela stastia....

nenunka
6. nov 2009

Ahojte baby,

neviete nahodou kedy ma Dr. Gasparik ordinacne hodiny pre tehotne ? Nie som z Myjavy ale rada by som tam rodila a potrebovala by som sa s nim spojit.
Popripade nemate na neho priamy kontakt do ordinacie ?

dakujem za pomoc

luba0011
6. nov 2009

ahoj nenunka.ved si zavolaj do nemocnice,cislo 034 621 2721,nech ti prepoja ordinaciu primara Gasparika a dohodni sa s nim alebo so sestrickou.

stija
9. nov 2009

ahojte kocky, nie som z myjavy. no rodila som tam. mam ale otazku nie ohladom porodnice, ale tato tema je k tomu asi najblizsie, co som nasla. nemate tam nejake skusenosti z detskej neurologie? mame ist k neurologovi na Myjavu alebo do Skalice, ale neviem kam, kedze nemam ziadne info. vdaka za pomoc

nikaj
16. nov 2009

Ahoj. Ja by som Ti poradila alebo lepšie doporučila ísť na Myjavu ja som tam chodila s dcérkou pani doktorka je milá a hlavne odborníčka nás poslala na rôzne vyšetrenia nič nenehávala na náhodu. Pani Mudr. Kováčová ordinuje myslím pon., str. a v piatok.

veve24
25. nov 2009

Pisem sice za kamaratku, ale jednoznacne NIEEEEEE pre myjavsku porodnicu. Pred dvomi tyzdnami sa jej narodil chlapcek, hrozny pristup, podrobnosti ani radsej pisat nebudem, iba JEDNOZNACNE NIE pre myjavsku porodnicu!!!!!!!!!!!!!!!

rigulka
29. nov 2009

Ahojte. Pred 4 dnami som sa vratila z myjavskej porodnice a hovorim jednoznacne ano. Pocas tehu som si polezala aj na gynekologii, takze mozem povedat, ze personal je vyborny, pracuju tam ludia, ktori vedia o com ta praca je. Pocas tehu som ako rizikova chodila k primarovi Dr. Gasparikovi na poradnu a on mi aj robil CR. Som mu velmi vdacna, lebo aj vdaka nemu mame dnes zdrave babetko a v poriadku som aj ja. Vsetko ochotne vysvetlil a poradil. Co sa tyka sestriciek, tak tie sa naozaj staraju o vsetky pacientky takmer 100%. A rovnako musim pochvalit aj novorodenecke odd.

janette4
29. nov 2009

stija, tiež odporúčam dr.Kováčovú.my k nej chodíme a som veľmi spokojná,prístupom,ľudskosťou aj odbornosťou.A ordinuje každý deň, len dva dni v týždni,myslím utorok a štvrtok robí od 12-15hod. inokedy od 8-12hod.

oliinka
3. jan 2010

chystá sa niekto najbližšie do Myjavskej porodnce?ja som tam rodila prvého synčeka a bola som spokojná,aj manžel bol pri porode.rodil ma Mudr.Tallo.

erika007
12. jan 2010

Ahojte.Ja sa chystam na Myjavu,vraj sa to tam dost zlepsilo za posledne roky.I ked mam kamaratky,ktore sa stazovali na pristup personalu,myslim,ze to je dost individualne.Som ochotna to risknut,aj ked verim,ze az take zle to nebude. 😉

natalkado
13. jan 2010

Erika,ja som bola velmi spokojna.Personal je uplne v pohode.Drzim ti prsty.Kedy mas termin?

erika007
15. jan 2010

Ahoj natalkado.Termin mam v aprily,tak to bude taky maly šalo asi 🙂 A dakujem za nazor,je fajn ho pocut od dakoho,kto tam bol a vie o com to tam je.Inak,ja si myslim,ze sa tie porodnice od seba zas tak velmi nelisia.Kazda zena zazije daco ine,takze aj to beriem na vedomie pri vybere porodnice.A ten personal,ved aj to su len ludia.Ako v kazdej praci aj oni sa obcas prebudia s tym,ze maju den blbec.Samozrejme,s ovela vacsou zodpovednostou.Ja skusim tu Myjavu a dam vedet,ako to dopadlo,snad bude vsetko v poriadku.

natalkado
18. jan 2010

Urcite to bude dobre 🙂 oddychuj a pripravuj sa, oplati sa troska dopredu si pocvicit nech potom nemas z toho nervy, ze co sa to s tebou deje 😀 , a ak nieco tak sa pytaj.

erika007
19. jan 2010

Dakujem pekne,je fajn,ze som pocula aj dobry nazor na tuto porodnicu.Ja som uz 100 percentne rozhodnuta.Aj ja som sa narodila na Myjave,sice pred 23 rokmi,ale mama mi vravela,ze tam boli velmi mili a ochotni ludia,tak ked to tam bolo vtedy,pocitam,ze teraz to tam bude tiez.Treba byt mily a vsetko sa da 😉
Natalkado mozem sa spytat,kedy si tam bola ty?

janka108
19. jan 2010

v poslednej dobe som nepocula velmi pozitivne hodnotenia na myjavsku porodnicu, napr. pichanie oxytocinu je tak bezne, ze ho dostava skoro kazda rodicka. ziadne prirodzene prebiehajuce porody, hlavne nech to maju rychlo za sebou.. pritom taketo vyvolanie porodu by malo byt len v pripade prenasania, komplikacii, atd a hlavne po vasom vyslovenom suhlase! preto sa chcem spytat tych, co tam rodili, ako to bolo vo vasom pripade. dik

erika007
4. feb 2010

A to mamicka nemoze povedat,ze ziadny oxytocin nechce,ked to nieje vyslovene nutne?Chapem,ze ak su dake problemy,tak je to jedno z rieseni,ale dat to dakomu len tak?

luba0011
4. feb 2010

ahoj janka.mas pravdu,ze v myjavskej nemocnici sa rodi ako na beziacom pase.ja som tam rodila minuly rok v juni,chvala bohu som mala prirodzeny porod,doma mi odtiekla voda,tak som isla do nemocnice a behom troch hodin bola mala na svete.ale v ten den nas rodilo az 7,a vsetky mali porod umelo vyvolany.ja som porodila v utorok a v stredu prijali dalsie mamicky,vo stvrtok im dali vyvolavacky,ziadne prirodzene porody.

janette4
4. feb 2010

no baby,s tým vyvolávaním je to tam tak. ☹ ja som po pôrode bola rozhodnutá,že pri druhom tam už nejdem.ale už teraz viem,že z praktického hľadiska tam pôjdem,lebo to mám bližšie ako TN.

Inak,vyvolávačku môžte aj odmietnuť.Manželova sesternica a aj jedna moja kamarátka to odmietli.Pozerali síce na ne jak na retardované,ale trvali na svojom a deti porodili prirodzene o deň neskôr.
Pýtala som sa kamarátky,ktorá rodila prvé dieťa normálne a druhé vyvolávali,aký je v tom rozdiel.Povedala,že normálny pôrod je podstatne dlhší,ale lepší,lebo kontrakcie naberajú na sile a intenzite postupne,žena má čas sa na ne pripraviť,vyvolávaný je síce rýchlo za vami,ale kontrakcie sú od samého začiatku veľmi často a veľmi silné.Čo môžem aj sama potvrdiť.

stija
5. feb 2010

nikaj a janette4, dakujem, boli sme na myjave a doktorka je ozaj dobra. mala bola velmi uplakana, ledva sa jej podarilo ju vysetrit, ale bola suprova. porobila vselijake vysetrenia.

a k tomu oxitocinu, je asi pravda, ze ho davaju kazdej, ja som tam lezela asi dvy tyzdne a tiez mi povodne povedali, ze budu vyvolavat, nechcela som. nikto na mna nepozeral ako na vola a potom ma este aj pustili domov. o tri dni mi v noci odtiekla plodovka, ked ma prijali, tak ma sledovali a o pol osmej mi tiez dali infuzku s oxitocinom. bolesti sa do 20 minut dost zhorsili. neviem ako by to bolo bez tej infuzky, ale ja som sa bala dlheho porodu, tak som bola za, vraj byvaju bolesti horsie, ale trva to kratsie. celkom sa to dalo a moja mala sa narodila o pol dvanastej. takze aj nabuduce, ak sa ma niekto bude pytat, necham si tu infuzku zaviest. radsej par hodin pretrpim, ako sa trapit cely den, moznoo aj viac.

lejlushka
16. feb 2010

Pichanie oxytocinu by malo byt rozhodnutie kazdej mamicky. Bohuzial na Myjave to nie je mozne, pretoze tam ho pichaju ako na pase kazdej. Ja ked som povedala NIE !!! ,bola som povazovana za ohrozovatelku zdravia svojeho dietatka. Najskor za mnou prisiel Krc s tym ze maju kazdy svoju sluzbu a porod MUSI byt hotovy do 14.30, samozrejme som sa s nim o tom ani nebavila kedze som si chcela uzivat prirodzene svoje kontrakcie, venovat sa im naplno a otvarat sa. Po polhodine prisiel druhy krat s tym, ze som cervenovlaska (moje vlasy vzdy boli aj su hnede) a ze cervenovlasky velmi krvacaju po porode. Po dalsich 20 minutach prisiel znova ze moje babatko vraj trpi a preto musi byt ta hnusna chemia pichnuta. Proste hladaju sposob ktorym si urychlit pracu.

V tele zeny pocas porodu sa uvolnuje pytocin(nazyva sa aj oxytocin podla jeho chemickeho brata), ktory je prirodzeny, otvara porodne cesty a zmiernuje bolest. Namiesto bolesti je schopny zenu priviest az do superlativov, stavu blazenosti, extazy a pokoja, jednoducho vytvorit z porodu ten vytuzeny najkrajsi zazitok v zivote zeny. Aby toto fungovalo, mamicka rodiaca samozrejme potrebuje maximalny klud, ludsky a vludny pristup personalu, mat pri sebe co najmenej ludi a nie aby sa na jej ''preprstovani'' vystriedali vsetci co maju prave sluzbu ako je tomu na Myjave.

elika
9. mar 2010

jeeeeminecky. ja som sa chystala nerodit v Ba, ze radsej pojdem na Myjavu, ale celkom ste ma videsili tymito skusenostami. a to mam cestu na Myjavu ovela dalej a komplikovanejsie ako Trencin. 😒

natalkado
9. mar 2010

Elika, na Myjave rodili aj mamicky, ktore boli velmi spokojne,napriklad aj ja. A nemyslim si, ze sa to tam da nazyvat masiarinou,preprstovavanim a lekarov posielat polievat sampiony.

luba0011
10. mar 2010

nikto nehovori,ze starostlivost na myjave je zla.ale s vyvolavanim porodu je to tam tak.

lejlushka
13. mar 2010

Ano, aj ja pocuvam chvaly na tuto porodnicu. Su to ale iba zienky ktore porod neriesia prirodzene a podla svojich predstav a zakonov prirody, veria nasemu choremu zdravotnickemu systemu ktory je vysmechom vsade vo svete. Kludne daju do seba napichat oxytocin, daju si vyvolavacku aj tyzden pred terminom, lebo doktor povedal ze babo uz je dost velke a moze ist von, alebo preto ze je stvrtok-kedze na Myjave sa rodi vo stvrtky. Babatko vie najlepsie kedy je jeho cas. Vyvolavanie porodov a tym stresujuci prichod na svet je jeden z faktorov vzniku depresii, dusevnych chorob, nedostatku sebadovery atd... Verim tomu ze ziadna mamicka by v zivote svojmu dietatku vedome neublizila. Preto by ste sa mali nad tym zamysliet a nieco viac si o porodoch precitat. Cim viac bude zien ktore budu vyvolavanie porodov odmietat, tym menej doktorov im to bude vnucovat...

Odporucam knihy: Znovuzrozeny porod- Michel Odent; Koncept Kontinua- Jean Liedloff

luba0011
14. mar 2010

ahoj lejlushka.teraz si to presne vystihla...super komentar.mas pravdu,na myjave sa rodi skoro iba stvrtky.

stija
15. mar 2010

luba0011 moja mala sa narodila na Myjave v piatok, sestrina mala v stredu jedna a v nedelu druha. tolko k tym stvrtkom 😉
ale kazdy ma svoj nazor a svoje skusenosti

lejlushka
15. mar 2010

oni tam maju svoje planovane ukony a to tak, ze jeden den robia interrupcie, druhy den vyberanie cyst, dalsi operacie...atd.. a v tom ich harmonograme maju porody na stvrtky. Ked sa babatko pyta na svet v iny den, tak samozrejme ze mu nebudu hlavicku zatlacat naspat a cakat do najblizsieho stvrtku. Niekedy sa stane ze im z kalendara vypadne nejaka operacia tak hned tam supnu nejaku mamicku ktora tam zrovna lezi a caka, nech im to odsypa...

luba0011
15. mar 2010

presne tak stija.kazdy ma svoj nazor a svoje skusenosti.za ten tyzden,co som lezala na porodnici,tak porody sa robili vo stvrtky.samozrejme,ak nejaka mamicka prisla s bolestami,necakali na stvrtok...

sofia1980
15. mar 2010

...mila lejlushka, alebo pani Rubaninska...to ze ste boli vynimocna svojou pritomnostou na porodnickom oddeleni, v tom case, ked som priviedla na svet svojho synceka, to vedia vsetky mamicky s ktorymi ste prisli, teda skor neprisli do kontaktu...ale aj to malo co ste s nami stravili v nas nechalo hlboke dojmy...obdivujem velkorysost vsetkych zamestnancov, ktori vas tam museli trpiet...vsetkym nam odlahlo, ked ste konecne isli ako velka stastna rodinka domov...pravdou ale je, ze bez tych ako vy vravite hlupych lekarov nasho kartastrofalneho zdravotnictva by sa vasa ratolest uz na vas neusmievala...takze zelam vsetkym, ktori si robia svoje poslanie pevne nervy s ludskou hlupostou a vam pani Rubaninska tiez len vsetko dobre...usmievajte sa na svet...s pozdravom stastna mamina...papa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre