Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

adel127
12. máj 2014

Taktiež som rodila na MY ako prvorodička a mám len dobré skúsenosti!!!

petrahankova
13. máj 2014

@malapepka prosim ťa a to sono robi vo svojej ambulancii?A na prietoky sa chodí inde?ďakujem

petrahankova
13. máj 2014

@polacka ahoj,ja som si vypýtala u lekára tento zoznam,ak ti pomôže.A kedy máš termín?Ideš na Myjavu rodiť?Aj ja,16.6.

petrahankova
13. máj 2014
nerinka87
13. máj 2014

Ahojte chcem sa spytat na sekciu, ktory dr. ju robia

mima1983
13. máj 2014

@nerinka87 myslim ze kazdy lekár... mne robil primár a veľka spokojnosť a veľké ďakujem! 🙂

katka1601
13. máj 2014

Tak ja už som sa troška pobalila podla toho zoznamu hore (ďakujem petrahankova) a zistila som ze mam plnu cestovku 😀 Zajtra idem na poradnu tak som zvedava čo mi povie doktor pretože už dosť často pocitujem na spodu bruška bolesť ako pri menzese. Ale podla sona som v 35tt tak by to bolo este skoro. Inak mam termin 4.6. 😉

polacka
13. máj 2014

@petrahankova supeeer dakujem. Ja mam termin az 3.7. tak to sa asi nestretneme, ale ak by som isla skorej rodit ako v 38tt tak pojdem radsej do tn vdaka predoslym skusenostiam. Museli nas z myjavy prevazat kvoli silnej zltacke a znova by som to nechcela, to boli take revy...

petrahankova
13. máj 2014

@katka1601 aj ja idem zajtra na poradnu,prvý krát na Myjavu,ja mam termin 16.6. ,no babatko mam stale neotočene,asi je to chlapček,aj je vačší,tak neviem či budem rodiť normálne,zajtra mi asi povedia.,idem aj na prietoky.

katka1601
13. máj 2014

@petrahankova mne sa tiez nasa otocila len tento tyzden tak dufam ze uz nebude vymyslat a ostane tak. ja som tiez zvedava aka je velka lebo naposledy bola mensia ako by mala byt ale ze to nieje nejake hrozne.tak drzim aj tebe palecky 😉

malapepka
13. máj 2014

@petrahankova ahoj. Ano, sono ma vo svojej ambulancii. Inak, treba si tam priniest moc a doma sa odvaz, pytaju sa na vahu. Kde sa robia prietoky, netusim, lebo mna moj gyndos poslal do TN. Ja som bola na pasoch hore na 3.posch. v porodnici.

petrahankova
14. máj 2014

@katka1601 bola si dnes na Myjave v poradni?ako?

petrahankova
14. máj 2014

@polacka ahoj,uz si bola na Myjave v poradni?

katka1601
14. máj 2014

@petrahankova Ahojky bola som a poslal ma aj na sono do vedlajsich dverí a tam zatial vsetko v poriadku.boli tam také dve mladé doktorky.povedali mi ze hlavicka uz je dost nizko vsak to pekne aj na mocovom mechuri citim mozem chodit kazdych desat minut 😀 a ty ako? mozno sme sa tam aj videli ja som bola okolo deviatej a okolo pol desiatej ma brali do ambulancie. Na tom sone som si počkala trosku dlhsie bolo tam vela tehuliek. 😉

polacka
14. máj 2014

@petrahankova Vies co nebola, sak ja uz som tam raz rodila a vtedy som tam tiez nebola na ziadnej poradni. Ja som vtedy bola zbalena podla zoznamu do Piestan ale z minuty na minutu som sa rozhodla pre Myjavu a dobre som spravila. Tak som teraz chcela vediet ako sa lisi oficialny zoznam od toho co som mala vtedy poblaene ja. Ja by som tam aj teraz velmi rada isla. Pokial by bol predcasny porod alebo nieco zle tak by som isla do TN, ale inak ratam s MY

petrahankova
14. máj 2014

@katka1601 aj ja som bola dnes v poradni aj na tom sone,prosim ťa čo maš napísane v tehu knižke pri CS?ja mam že CS7.Ja som mala maleho v pondelok na sone opačne otočeneho a teraz už bol pekne hlavičkou,ale stale sa točí,tak uvidim.Ja mam hrozne krčove žily na rodidlach,tak primar ešte nevie ako budem rodiť,že o tyžden uvidime.Inak ja som na tom sone prišla asi posledna a neviem prečo ma doktorka brala prvú.Tak mi to aj bolo sprosté voči ostatným.Nabuduce možno pridem prva a vezme ma poslednú.

katka1601
14. máj 2014

@petrahankova ja tam mam tiez napisane CS7 a to co znamena?

petrahankova
14. máj 2014

@katka1601 no je to cervikalne skore,ale ja presne neviem čo to znamena,je to taka celkova pripravenosť krčka na porod,najmenej može byť 0,najviac asi 10.V tehuknižke to je aj hore popisane,ale ja tomu celkom dobre tiež nerozumiem.No ked som to tu babam na MK napisala,tak mi napisali,že už čoskoro pojdem rodiť,,ale neviem

petrahankova
14. máj 2014

@katka1601 ked si dnes čakala na to sono,kde si tam sedela,či stala?bola si sama?

petrahankova
14. máj 2014

@katka1601 a ja zase mam maleho akosi vysoko,vobec mi pri vyšetrení nemohol dočiahnuť na krčok 😒

petrahankova
14. máj 2014

to CS može byť od 0 do 12,ku koncu tehotenstva býva 9,a až pri porode alebo tesne pred ním je 12,som sa dočítala

katka1601
14. máj 2014

@petrahankova no ved ja uz sa veru pomaly aj citim ze uz to coskoro bude 😀 doktor mi hovoril ze uz sa pomaly otvaram. a bola som zo sestrou a tatinom stali sme tam pred ambulanciou.

petrahankova
15. máj 2014

@polacka jasne,ked tam nemusiš chodiť,no ja tam už musim chodiť,ked tam idem aj rodiť,a aj aby my potom potvrdili ten papier k prispevku na dieťa,že som riadne chodila do poradní.A ty máš čo napísane v tehuknižke pri tom CS ?Máš tam už nejaké číslo od doktora?

polacka
15. máj 2014

@petrahankova No veru ja tu ziadne CS nevidim. Neivem ani co myslis. Ved ja som nechodila do poradne na MY ani predtym a ten papier na prispevok mi potvrdila u mojeho gyndosa v Piestanoch, tak teraz neviem. To asi neni povinne. Ved ty mas kde gyndosa?

katka1601
15. máj 2014

@petrahankova
@polacka Baby a to je zase co za papier a kde ho dostanem aby mi ho potvrdili.To si musim ist pren na socialku ci ma ho doktor? Ja tieto papierovačky nenavidim lebo to cloveka len od dveri k dveram prehanaju 😕

polacka
15. máj 2014

@katka1601 ano papierovacky su totalne na hovno. Ten papier ti daju na socialke...

petrahankova
15. máj 2014

@polacka ja mam gynekologa na Brezovej,ale tu sa chodi od 36tt na Myjavu povinne,to CS to píše doktor rukou do knižky kde zapisuje nejake komplikacie,priebeh tehu,či ti nejake lieky predpisal,alebo tak

petrahankova
15. máj 2014

@katka1601 najprv sa ale musi narodiť babatko a potom ked si pojdeš na matriku po rodny list,tak si ho vela krat hned prefoť a potom na socialku.Ten prispevok sa inak vyplaca,až ked sa dieťa dožije tušim 28dní,a dá sa vybaviť až do obdobia než dovrši 6mesiacov,teda po porode je na to čas

polacka
15. máj 2014

@petrahankova aha tak to ja tam nemam ziadne CS, lebo nemam nejake komlikacie. Tak potom uz chapem preco musis chodit na MY do poradne.

petrahankova
15. máj 2014

@polacka to CS značieva lekár od toho asi 36tt,aby vedel,ako postupuje tehotnosť,teda v poslednom mesiaci už každý týžden,vždy ako ťa vyšetrí,mal by to zapísať,alebo ti povedať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre