Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

ajka4
4. okt 2012

@katkacagy
@mima1983 Ja som rodila pred par dnami, ale neviem ktore sestricky myslite, ja som bola spokojná, sestricky boli super, Dr. Krč ma rodil už druhý krát, aj ja som s ním velmi spokojná. Som vďačná sestričkám z pôrodnice, pretože sme rodili tri naraz a každá sme boli sama umiestnená, takže sme mohli mať manželov pri sebe. Som velmi spokojná a ďakujem im.

mima1983
4. okt 2012

@ajka4 bohuzial neviem absolutne ich mená.... inak by som sa na nich stazovala.... mozno ked si tam bola tak tam akurat neboli, oni su zevraj z detskeho oddelenia... dve... takze si sa s nimi mozno nestretla, ostatne boli super 🙂

ajka4
4. okt 2012

@mima1983 vystriedali sa vsetky, myslim ze asi viem ktore no na mna boli vsetky milé

slagy
5. okt 2012

@mima1983 myslis asi "bacharku" .... Posobi hrozivo ale na miminka je mila, aj im po nociach spievava.

mima1983
5. okt 2012

@slagy neviem... ja som mala nastastie malinku stale u seba, ale voci mamickam boli strasneeee (tie dve len), ziadna pomoc, len v kuse chodili a na volaco nadavali a neviem co, a to nie len u nas v izbe, zhodli sme sa na tom vsetky.... my sme sa bali od nich aj mliecko pytat, ked sme samozrejme tie prve dni mliecko este nemali... sme sa zhodli, ze fakt si asi nabuduce donesiem svoje mliecko a budem babatku davat sama, lebo to co tam oni predvadzali tak ako no-comment....ja ako prvorodicka som to velmi zle niesla, preto som sa len modlila aby sme uz cim skor isli domov a mali svoj rezim a klud, pretoze tam potom mamicky len nervozne a tym aj babatka :-/ sranda bola, ze poucovali (a velmi nepeknym sposobom) aj maminy ktore mali 2.-3.babo, teda sami dobre vedeli co a ako maju robit... Ale tak chvalabozku je to za nami .) Ja sa len stale stotoznujem s nazorom, ze take sestričky nemaju na takom oddelení čo robit, chvalabohu ze su tam také len dve... aspon ze sestričky na gyn.-pôrod.oddelení všetky veľmi zlaté 🙂

slagy
5. okt 2012

@emkab jeeej, az teraz citam ze bude mimi, ze gratulujeeeem... Emka bude mat seeegru, ci braska?

slagy
5. okt 2012

@mariro ja som mala za 100 pri sc, to bol februar 2011, do decembra 2010 to bolo zo zdravotnych dovodov zdarma,...od januara 2011 sa platilo tych 100 eur.

emkab
5. okt 2012

@slagy diky 🙂 vraj to bude brasko 😉

slagy
5. okt 2012

@emkab tak budes mat paaaarik, tesim sa ze ste ok.

lm2812
19. nov 2012

Som rada, že máte dobré skúsenosti, ale tie moje sú presne opačné. Prvú dcérku som odrodila cisarákom, dodnes má jazvu na chrbáte po skalpeli...lekár chodil, len aby sme ho nikam nenahlásili...a to sme mu zaplatili do vrecka 5 tisíc (korún). Druhý raz som znova išla do nemocnice, začala som rodiť v 29.tt, ale nikto si ma tam ani nevšimol,..a to som čakala dvojčatá... iba ráno sekundová vizita, predpísali mi 22 liekov na deň a o pár dní som mala pokazený žalúdok a asi aj pečeň, nikto so mnou o tom nechcel hovoriť. Keď som sa spýtala, čo bude s deťmi, povedali, že počkajú, až začne pôrod a potom ma nechajú u nich a deti odvezú buď do Trenčína alebo do Ba. Keď som sa spýtala, ako to urobia, lebo majú iba jeden inkubátor určený na prevoz, tak sa so mnou odmietli baviť. Trvala som na tom, aby ma previezli ihneď, nechceli. Preplakala som niekoľko dní, potom prišiel manžel, podpísali sme reverz a utiekli do BA na Antolskú. Tam sa zhrozil celý personál, dokonca aj primár sa chodil na mňa pozerať, lebo synovi trčala už zlava von. V Myvaje nejako pozabudli podať kortikoidy na vyvíjanie pľúcok... tak to v BA ihneď nasadili. Vydržala som ešte pár dní a deti šup von, potom mesiac na nedonoseneckom a konečne sme mohli ísť domov. Zlatá Antolská v Ba. O Myjavskej gynekológii už radšej nechcem ani počuť.

nat_marcipanova
26. nov 2012

@lm2812 Inkubator nemaju ani jeden. Pokial viem, tak inkubatory si so sebou dovaza nemocnica, ktora si pre babätko pride, takze sa s vami o tom tazko mohol bavit niekto z MY gynekologie. Co sa tyka tej antolskej, asi to nebude az tak dobre, ked tam zomreli 2 rodicky behom jedneho tyzdna.

ajka4
30. nov 2012

@nat_marcipanova musi tam byt inkubator, pretoze ked som rodila kamoskina bola predcasne ta mala malu v inkubatoore.

partus
1. dec 2012

...reverz u nás podpisuje len jeden typ pacientiek...myslím, že nemusím písať aké...len chcem dať do povedomia, že 3D či 4D sa robí už i na našom oddelení, keďže máme úplne nový sonograf...viac info rád poskytnem...pekný deň...

vladuska99
5. dec 2012

@partus. To je to sono ktoree som mala moznost vyskusat si ako prva? 🙂

vladuska99
5. dec 2012

Ahojte 🙂 ja som mala v plane ist rodit do Piestan,no ked mi doktorka povedala ze by bolo dobre hospitalizovat ma kvoli tlaku a opuchom rozhodli sme sa pre Myjavu,mozno aj preto ze moja gynekologicka je odtial.
ale som spokojna a nelutujem ze som tam sla.sestricky sa o mna pekne starali po sekcii,a s doktormi som bola tiez spokojna.jedine kto mi bol nesympaticky bol dr Stastny,posobil na mna arogatne ked mal vizitu.ale inak si neztazujem,teda az na stravu kedze som mala tehucukrovku tak mi asadili dietu a to bola skoro stale v niecom kvasena kapusta ktoru som pocas tehu nemohla ani vidiet🙂 este ze som mala zasoby 🙂
ale aj tak vsade dobre doma najlepsieeeee 🙂

oliverka
5. dec 2012

Môžem porovnať Myjavu aj Antolskú - rodila som v oboch. Áno, na Antolskej síce zomreli pred pár rokmi 2 pacientky krátko po sebe, ale z hľadiska objektivity treba povedať, že:
- Antolská je pracovisko vyššieho typu, kde sa sústreďujú rizikové prípady a
- ročne sa tam narodí odhadujem 4 000 detí
Preto sa tam, bohužiaľ, dajú očakávať aj takéto smutné príbehy. Napriek tomu je Antolská špičkové pracovisko, na ktoré ja nemôžem povedať ani pol slova. Neznevažujte preto, prosím, to, čo nepoznáte. Ak to niekoho zaujíma, pozrite sa do diskusie o tejto pôrodnici. Na rozdiel od diskusie o myjavskej pôrodnici, kde sa pozitívne a negatívne skúsenosti striedajú, sa na 824 stranách nepriaznivé hodnotenia vyskytujú len výnimočne.

Ešte ma zaujala Partusova poznámka, ktorej dobre nerozumiem: Aký typ pacientiek podpisuje u vás reverz?

nat_marcipanova
6. dec 2012

@ajka4 Ano, ale nie na prevoz

nat_marcipanova
6. dec 2012

napriklad "janapavlu Ahoj, ja osobne Antolsku neodporučam. Rodila som tam svoju prvu dceru a povedala som si, že nikdy viac. Asi som nemala šťastie na službukonajuceho lekara, museli ho kvoli mne zobudiť, kedže som prišla s kontrakciami v noci o 2.30. A bolo to aj vidieť na jeho pristupe. Ani pristup sestričiek nebol profesionalny, teda ako ktorych, aby som bola spravodliva. Po porode mi p. doktor zabudol na par miestach pri zašivani umrtviť, takže som podla jeho slov ,, mala zaťať zuby a vydržať,, Bolo tam toho strašne veľa, na čo nespominam prave najlepšie. Ale..... poznam maminy, čo boli spokojne. Takže treba sa modliť alebo aspon dufať, že všetko dobre dopadne. "
alebo
"janapavlu Ahoj, bola som rada, že som odtiaľ preč. Druhu dceru som rodila v Ružinove a bolo to neporovnateľne lepšie. Pristup, porod,proste všetko. Na Antolskej bola jedna veľka sala, kde boli porodne ložka od seba oddelene len nabytkom, tam ma napojili na monitor, zhasli a odišli. Setričky len sem tam nahliadli, alebo mi prišli niečo pichnuť bez toho aby mi povedali, čo to vobec do mna pichaju. Ked som sa pytala, čo mi to vlastne davaju, len mi niečo odvrkla. Ležali sme tam asi 4, počula som všetky porody, ako si to maminy odvzdychali, odkričali. Neviem, ako je to tam teraz, či to prerobili. Dceru som rodila pred 7 rokmi. Ale doteraz mam z toho zly pocit. Čo je škoda, ved to by mal byť pre ženu jeden z najkrajšich okamihov."

a to som pozrela len tak na blink, a sup ho tam, 2 prispevky 🙂 ... Asi to bude tak, ze kolko ludi, tolko chuti...

oliverka
7. dec 2012

janapavlu a janapavlu je jedna a tá istá osoba, takže si našla 1 nespokojnú 😉

nat_marcipanova
8. dec 2012

no ved ano... to mi poniekial doslo, kedze diskusia, na ktoru som ja narazila mala 3 prispevky 😉 ja nevravim o osobach, ale prispevkoch a skusenostiach tejto danej osoby.... druhy prispevok bol pokial si dobre pamätam reakcia na otazku, ci sa stazovala...

oliverka
8. dec 2012
mima1983
12. dec 2012

Na MY je uz aj 3D/4D sono??? No supeeeer.... mne to velmi chybalo ked som tam bola 🙂

tina4931
14. dec 2012

@oliverka asi boli myslené rómky....Keď som ležala na gyn. tak práve jedna dvojičková odtiaľ odišla aj napriek varovaniu lekárov. Strašné ako dokáže byť niekto takto nezodpovedný voči vlastnému ešte nenarodenému dieťaťu. Mne keď kázali ležať, tak som mala aj výčitky ísť na wc, len aby som oddialila pôrod čo najviac. Sestričky mi všetky nepadli do oka, ale na lekárov vrátane primára nemôžem povedať nič zlé. Ale mala som aj šťastie na ľahký a hlavne rýchly pôrod a aj pôrodníka.

oliverka
14. dec 2012

@tina4931 No, neviem, neviem... 😒
Autorku príspevku lm2812 poznám, je to inteligentná a zodpovedná žena s VŠ vzdelaním. Zarazila ma preto partusova poznámka, pretože podľa mňa každý má právo na nespokojnosť so starostlivosťou a neznamená to automaticky, že sa naňho budeme dívať pomedzi prsty ("len jeden typ podpisuje reverz"). Ja som mala s Myjavou dobrú skúsenosť, ale verím, že sú aj opačné prípady. Ak by som však mala pocit, že starostlivosť nie je taká, aká by mala byť, postupovala by som rovnako ako lm2812.

tina4931
15. dec 2012

@oliverka Nikdy nie je nič len čierne alebo biele. Vždy a všade budú spokojné aj nespokojné mamičky, pacienti a pod. Všade sa nájdu výborní lekári a aj ten opak bohužiaľ. Vždy je to individuálne a záleží dosť napr. aj od šťastia. Tá, ktorá nemá problém sa sťažovať nebude a naopak aj v dobrej pôrodnici sa môže niečo vážne skaziť. Preto sa nikdy nič nedá predpovedať a tvrdiť jednoznačne. Ja naozaj každej budúcej mamičke prajem len to najlepšie, aby porodili dieťatko zdravé a s čo najmenej komplikáciami pretože zlá skúsenosť a strach je ako nočná mora. Tiež som sa nevedela dlho rozhodnúť pre konkrétnu pôrodnicu. Človek chce pre seba a svoje dieťa len to najlepšie, len nikdy nevieme ako to nakoniec môže dopadnúť.

elenka6
15. dec 2012

@tina4931 ja som s tou romkou čo čakala dvojicky tri dni ležala,potom ma chvalabohu pustili 🤐

tina4931
17. dec 2012

@elenka6 taká mladučká 18-19 ročná, riadne po záhorácky rozprávala.....

elenka6
17. dec 2012

@tina4931 ano 18 z brodskeho bola,stale len revala a mame volala že chce ist domu,a deti čakala z nejakym arabom ktoreho spoznala ked robila v rakusku spoločničku a on sa na nu vykašlal 😒

tina4931
17. dec 2012

@elenka6 ano, to je ona 🙂 Stvárala tam naozaj divy 😉

medveckaeva
26. dec 2012

Kocky viete mi poradit, či sa dá ísť obzriet si porodnicu na myjave? Zajtra rano by sme chceli s drahým ísť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre