Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

mima1983
31. jan 2012

@janette4 ja vieeem, to mi kazda hovorí 😀 ze nech som este rada ze ma nekope do rebier 😀

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion zatial bolo vsetko ok 🙂 nie, na tom morfologickom som nebola, ale ked som bola naposledy pred vianocmi este, tak mi povedali ze v 20tt pojdem na dalsie sono, to bolo asi myslene to morfologicke 🙂 teraz som v 19tt cize zajtra asi este na sono nepojdem, az o tyzden, uvidime 🙂

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 tak to morfologicke sono by ta malo zbavit pochybnosti, lebo tam sa velmi dopodrobna skontroluje ci je babo ok, ci sa jeho organy vyvijaju ako maju, ci ma vsetko co potrebuje...potom uz mozes byt kludna🙂
A ked natrafis nahodou na nejakeho menej zhovorciveho doktora / lebo niektori nevedia obsirne rozpravat ze c a ako/ tak sa kludne vypytuj, ci je vsetko ako ma byt, ake je babo velke, kolko vazi a podobne...proste sa pytaj co ta zaujima, on ti to urcite povie 🙂

mima1983
31. jan 2012

@marionmarion ok, dik za vysvetlenie, tak som uz trosku nervozna, ale sa aj tesim 🙂 dufajme ze je vsetko tak ako ma byt 🙂

marionmarion
31. jan 2012

@mima1983 klud, vsetko bude v poriadku...

mima1983
31. jan 2012

Jeeezisi kolko hodin, uz musim ist varit, nebavte ma tu 😀 paa

mima1983
31. jan 2012

Inak, myslela som si ze toto je forum pre mamicky a buduce mamicky, ale tusim nie...... tak ja sa s vami lucim, davajte na babatka pozor, tie co uz mate pred porodom drzim moc moc palce 🙂 a ked sa tu nahodou niekedy objavi sukromna tema k Myjave, rada sa pripojim, pa paaaa .)

janette4
31. jan 2012

@mima1983 podľa mňa je to fórum pre všetkých a podľa mňa je len dobre,že sa tu vyjadril aj p.dr 🙂

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 Prepac, ale toto mi pride hrozne smiesne 😀 😀 😀 stazujes sa na nezhovorcivost a ked tu mas lekara, ktory ti je z dobrej vole ochotny odpovedat na vsetky tvoje otazky, utecies. 😀

amanda683
31. jan 2012

@marionmarion 😎 😎 😎 no to ako sa rodilo pred sto rokmi............nad tym premyslat nebudem,alebo by si tak chcela rodit aj teraz???Ja nie.Ked ty ano,tak ti to nikto neberie 😀 😀 😀 Ze si porodna asistentka,to je tiez pekne,ale tie co tu porodne asistentky nie sme,myslys ze nechceme to najlepsie pre svoje babetka???Kazda z nas zbiera informacie,pre to sme asi na tomto fore,ci?Ale citat tu osopovanie,ponizovanie,ohovaranie,to asi nikoho nebavi 🤐 🤐 🤐

marionmarion
31. jan 2012

@amanda683 samozrejme ze vsetky tu chceme pre svoje babatka to najlepsie. a nikto ti predsa neberie ze chces rodit ako chces...je to iba na tebe. Ja ta nepresviedcam aby si rodila doma, ja som tu vyjadrila svoj nazor a to je vsetko. Netusim o akom ohovarani a ponizovani hovoris. ja mam na tuto vec iny pohlad a stoji si za nim, ak so mnou nesuhlasis, je to v poriadku. kazdy ma pravo na svoj nazor

nat_marcipanova
31. jan 2012

@amanda @marionmarion Baby nehadajte sa 🙂 zacala tu panovat akasi bojovna atmosfera, ved sme sa tu predsa vsetky stretli preto, lebo sa vytesujeme zo svojich babätiek a kazda chceme pre to svoje to najlepsie. 😉 A Amanda urcite tym ohovaranim a t.d. nemyslela teba, ale vsetky prispevky, ktore toto vsetko obsahovali.
Pretoze niektore mamicky asi nepochopili aky je rozdiel medzi vyjadrenim svojho nazoru a rozpravanim neoverenych informacii a klebiet.

marionmarion
31. jan 2012

nehadam sa, idem rodit 😀

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova uteciem???? a ako som ja mohla vediet ze mi ide odpovedat na moje otazky????? ak sa budem chciet spytat nieco spytam sa bud mojho lekara, alebo na inych diskusiach ktore vedu lekari, lebo by ma ani trosku nenapadlo ze tu sa nejaky dr. moze objavit, nakolko si myslim ze je to forum pre mamicky a buduce mamicky..... a to ze tu nesedím cely den nonstop, neznamena ze utekam 😀

mima1983
31. jan 2012

Babulky, napadlo mi ako to je na MY ohladne epiduralky??? viem ze napr. v SI ju na vyziadanie normalne dávaju, ziadne problemy nie su, ale neviem ako je tu, u nas na MY? dikes 🙂

amanda683
31. jan 2012

@nat_marcipanova ja sa chcem spytat p.dr.ci sa da nejako predist tomu,aby dostalo babetko zltacku.Lebo s malym som koli tomu bola v nemocnici neskutocne dlhych 10 dni,ktore som si statocne odrevala do vankusa 😝 😝 😝 A ked si to predstavim teraz,ze doma maleho a ja tak dlho v nemocnici s malou,ide na mna panika.respektive,ked tu zltacku uz dostane,ci je nevyhnutne,aby bola pod tou lampou,ci to nejako neprejde samo,alebo co???

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 Ved sam napisal, je ochotny zodpovedat vsetky otazky...To ci tu vysedavas cely den neviem, ale myslim, ze o tom sme sa nebavili- ty si sa s nami rozlucila co sa tyka tejto debaty a povedala, ze sa pripojis ak bude sukromne forum. Co sa tyka tych otazok, ja teda neviem ako ty, ale ja osobne to riesim tak, ze sa spytam dotycnej osoby, preco su veci tak ako su, ci ty zvyknes rozpravat veci za chrbtom a preberat ich s dalsimi ludmi, len s dotycnym nie? V tom pripade proti gustu ziadny disputat a zelam ti pekne dotehulkovanie. Pa 😉

partus
31. jan 2012

Múdry človek znesie kritiku, posúva ho ďalej a je za ňu vďačný. Lekár, i keď nie je právnik ale pozná pojem corpus delicti...zákon č. 372/1990 Zb. by mal poznať človek, ktorý ohovára, zavádza a dopúšťa sa urážke na cti. Definíciu verejného fóra si je ľahké pohľadať. Všetci sa snažíme byť anonymní, ale mená lekárov tu sú úplne bežné. Zachovajme si preto dekórum, zachovajme si nadhľad a hlavne buďme k sebe lepší. Zloba a nenávisť tu nie je na mieste. Čiže, zažmúrim oči nad istými horeuvedenými príspevkami a vec nepodstúpim orgánom činných v trestnom konaní. Moja prítomnosť tu je pre vaše otázky. Dobú chuť, ja idem operovať 🙂 .

nat_marcipanova
31. jan 2012

@amanda683 🙂 Jujda, to sa musis jeho spytat. 🙂 Niekde vyzsie sa tu vyskytol jeho nick. Ale aj tak neviem, ci to nie je otazka skor na detskeho lekara.

A kedze sa pytas mna asi to cele vyzera tak, ze ja som ho na toto forum dotiahla NIE-pre vsetky mamicky, nedotiahla, o tomto fore vsetci lekari vedia uz davno paradavno a obcas sa sem chodia pozriet, to, ze sa rozhodol odpovedat na otazky je len jeho dobra vola. A mna samu to zaskocilo a prekvapapilo. 😉

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova prepac ale ja som vobec nepostrehla ze by to tu pisal... nevsimla som si, prepac! ja sa radsej spytam mojho lekara a osobne, nie cez forum, pricom ani neviem s akym lekarom hovorim, ani nic....a ja nic nerozsirujem za chrtom inych, ja som len napisala co sa donieslo mne, a nepovedala som ze tomu verim alebo neverim... len som povedala ze sa mi dobre nepocuva, nic viac, tak ak ma chces tak stasne kritizovat poriadne si precitaj co pisem....

andyda
31. jan 2012

dievcata ja som rodila na Myjave pred vyse pol rokom a skomentovat chcem klady aj zapory ani neviem preco. Deti mam 3 a 2 porody TN a 1 MY. Pri vsetkych som lezala v Tn pre hroziaci predcasny porod a bola som spokojna aj s porodmi aj pri hospitalizacii. Urcite sa pytate preco som sa teda trepala na Myjavu. chcela som si vybavit cisarak a pri nom sterilku co by vam v TN nikto nespravil (pytala som sa na to priamo lekarov a odpoved bola nie). Jeden mi povedal nech skusim My al. Banovce. Tak som skusila najskor My a cuduj sa svete dostala som ponuku aku mi nedal nikto s tych vychyrenych Trencianskych lekarov. Ponuka znela nech si prirodzene odrodim a na druhy den mi spravia sterilku (nemozem brat ziadnu antiku a 3 deti sa mi zdaju akurat). No bola som z toho uplne prekvapena, ze sa take nieco vobec da ked vo velkej fakultnej nemocnici sa o tom so mnou nikto ani nebavil. Tam mi ponukli o 1/2 roka co som odmietala nakolko som chcela kojit a nie behat po nemocniciach. Cize klady nemocnice na My su ze ponukaju aj individualny pristup k problemom ale zase ze sa tam rodi vo vopred naplanovane dni tak je asi pravda lebo ked som rodila ja tak rodilo dalsich 5 zien to bolo vo stvrtok a do pondelka ziadny porod. V pondelok nas skoro vsetky prepustili a uz tam boli dalsie zeny prijate na porod. To sa mi zda hrozne. Porod na My z vyvolavackou a oxytoc. Bol hrozny bol rychli, ale mala som pocit ze ma roztrhne celu. Porody v Tn boli prirodzene doma mi odtiekla voda a potom som sla do nemocky bolo to pomalsie, ale bolest nebola ani zdaleka taka intenzivna. Takze asi tak. Kazda z Vas ma ten svoj kusok pravdy a hlavne kazdy porod je uplne iny. Drzim Vam vsetkym palce a hlavne vela radosti zo zdravych deticiek.

amanda683
31. jan 2012

@nat_marcipanova nemyslyyyyym 🙂 ja si nic nemyslym,ja som taky neutral 😉 😉 😉 Ja sa s tvojim poznam uz dost davno,este z cias ked studoval,ale to je jedno,mozno si uz ani nepameta.Robila som v jednom bare,kam chodievali aj s chalanmi,ale to bolo fakt uz davno.Boze aky sme uz vsetci stary 😀 😀 😀 😀 Tesim sa,ze budete mat babetko 😉

nat_marcipanova
31. jan 2012

@mima1983 🙂 Ja som nekritizovala, pokusala som sa o konstruktivnu debatu. Z tvojhich prispevkov je citit uplne zbytocna zlost. V niektorych si protirecis a ked uz ma uporoznujes na to aby som si poriadne veci precitala, keby si sa ty sama tymto riadila, vedela by si, ze na otazky(aj tie tvoje) je ochotny zodpovedat prave ten lekar, ktoreho si kritizovala. 😉

A opakujem, ak si si neprecitala vyzsie-niekto by si mohol mysliet, ze ja som ho sem dotiahla-NIE, nedotiahla, toto forum poznaju vsetci lekari uz davno pradavno a chodia sa sem obcas pozriet, to ze sa rozhodol odpovedat na otazky je jeho dobra vola a sama som zostala zaskocena a prekvapena.

amanda683
31. jan 2012

@partus ja sa chcem spytat p.dr.ci sa da nejako predist tomu,aby dostalo babetko zltacku.Lebo s malym som koli tomu bola v nemocnici neskutocne dlhych 10 dni,ktore som si statocne odrevala do vankusa A ked si to predstavim teraz,ze doma maleho a ja tak dlho v nemocnici s malou,ide na mna panika.respektive,ked tu zltacku uz dostane,ci je nevyhnutne,aby bola pod tou lampou,ci to nejako neprejde samo,alebo co???

gerdusha
31. jan 2012

Svätý Filip Neri mal veľký zmysel pre humor, ktorý vedel využiť aj pri spovedi. Istej žene za jej neresť ohovárania dal za pokánie ošklbať sliepku a rozsypať perie po ceste. Keď to vykonala, prikázal jej, aby šla a všetko perie pozbierala. Žena odporovala: „Ale to sa nedá, veď perie už dávno rozfúkal vietor.“ „Vidíš,“ odvetil sv. Filip, „tak je to aj s tvojím ohováraním, ktoré rozsievaš po ľuďoch. Už nikdy tie slová nevrátiš späť.“

nat_marcipanova
31. jan 2012

@amanda683 V tych davnych casoch som sa ja este asi hrala s babikami 😀 😀 😀 ... on sa navyvadzal vela veci, zrejme donedavna. Ale hadam, ze uz dospel, ked chcel rodinu 🙂 ...kazdopadne s drobcom ho lubime, stara sa o nas velmi dobre. 🙂

amanda683
31. jan 2012

@nat_marcipanova tak tomu verim a verim,ze mu to zostane.Uz ma na to roky 😀 😀 😀

nat_marcipanova
31. jan 2012

@amanda683 :D :D :D stary chlap

amanda683
31. jan 2012

@nat_marcipanova coby,chlap v najlepsich rokoch.Moj ma 31 a konecne dostava ako tak rozum 😀 😀 😀 Aj ked finalnu podobu to nadobudne mozno tak v 40-tke 😀 😀 😀 😀

mima1983
31. jan 2012

@nat_marcipanova sak mne to doslo ze to je on... nie je to ale moj lekar, cize budem radsej veci konzultovat najma s mojim lekarom, co mi das urcite za pravdu... a kazdopadne na sono sa da chodit aj niekam inam, uz keby som bola az taka nespokojna, ale tak tych niekolko navstev vydrzim, v konecnom dosledku, ako som uz napisala, prvorade je moje a babatkove zdravie a to vsetko ostatne je vedlajsie.... urcite so mnou suhlasis 🙂
A to ze pán doktor chce odpovedat na nase otazky a pomoct, to je velmi chvalihodne a ak je to naozaj tak, budem robit vsetko preto aby som svoj pohlad na neho zmenila.... a ako som uz napisala, to ci su nieco klebety alebo nie, tak ja som s tym nezacala, nikdy som nepovedala ze tomu verim, len ma to proste zaskocilo a ver ze nie som sama..... len vacsina svoj nazor nepovie... to je vsetko..... tak este raz prepac, ak som mojim nazorom alebo mojou skusenostou prisla na nieco co (asi) nie je pravda! 🙂
A urcite chcem chodit do tejto diskusie, ale ak nemozem povedat svoj nazor, alebo svoju skusenost ,tak to fakt nema zmysel, takze dufam ze teraz tu uz budem citat len pozitivne a krasne informacie o tom, ake uuuzasne je rodit na MY, lebo ja urcite chcem! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre