Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

mima1983
31. jan 2012

@oliverka 🙂

Dobrú noc všetkým!!!!

nat_marcipanova
31. jan 2012

@oliverka ... kedze mam pocit,ze bud si si tie prispevky neprecitala, lebo nechces rozumiet ich podstate,som velmi rada,ze sa k tejto teme vyjadrujes posledny krat. Apropo,ak si nepostrehla,tato tema je uz uzavreta.

partus
31. jan 2012

@dada78 Nad otvorením ambulancie som rozmýšľal dlho, ale zatiaľ to nie je práca, ktorá by ma napĺňala. Mňa teraz čaká zavŕšenie môjho štúdia atestáciou a dúfam že sa posuniem niekde ďalej. Sú určité priority, od ktorých ale neupustím. A to, aby sa ľuďom v našom meste poskytovala tá najlepšia starostlivosť akú sme im možní ponúknuť. Ale možno vás všetkých prekvapím a ambulanciu otvorím, len čo na to GORILA 😀 .

partus
31. jan 2012

@amanda683 Určitým stupňom novorodeneckej žltačky si prešiel každý jeden z nás. Sú určité okolnosti, pri ktorých však môže byť intenzívna. Väčšinou deti predčasne narodené, tie ktoré majú iné krvné skupiny ako ich mama, zrelosť ich imunitného systému a veľa ďalších. Malou prevenciou je nenechať dotepať pupočník, lebo tým sa do krvného obehu dostane viac hemoglobínu a žltačka je potom zväčša intenzívnejšia. Čo sa týka manažmentu novorodenca, vždy je mu poskytnuté len to je nevyhnutné. Ak je potrebná fototerapia a vyhrievanie sa na slniečku, má len tú. Ak sú nutné iné zákroky, napríklad tzv. exsangvinácia, keď sa laicky povedané vymení novorodencovi krv, uskutočnia sa tie. Šťastné sú mamičky, ktorá sa dostanú domov už po štyroch dňoch, ale koniec koncov každej mame ide o zdravie svojej ratolesti a pochopia občas aj tých 14 dní 🙂 .

lucire
31. jan 2012

ja som chcela len tolko oMY pôrodnici, že som tam porodila sekciou obe detičky a som bola spokojná. prvý pôrod bol vyvolaný, ale nepostupoval tak ako by mal. dlho som sa neotvárala a kontrakcie mi slabli, neviem presne to popísať jednoducho bolo nutné ukončiť pôrod sekciou. Vďaka pohotovému konaniu to dopadlo dobre. Primár mal práve službu, pri žiadnom pôrode som ani nemala dohodnutého lekára ten čo mal službu ten robil...neviem čo viac dodať.
A ak som sa na niečo opýtala Dr.tak mi ochotne odpovedali a vysvetli. Ono to bude asi aj tým, že Dr. nevedia čítať myšlienky čo chcete konkrétne vedieť, tu platí radšej sa opýtam viackrát keď neviem. Dúfam,že sa pôrodnica na Myjave bude len uberať tým dobrým smerom. 🙂

liliana27
31. jan 2012

Mam pocit , že toto forum stráca svoj zmysle. Tak skusim začať , som Jana a som v 14 tt. 🙂 rodit sa chystam sem do MY nem. bude to moje 3 dieta. Prve dieta rodil ešte dr. Foltín, druhe pan primar. ake mate nazory na tychto mladších lekarov?

lindyy
31. jan 2012

Vidim ze sa tu rozputala diskusia ohladom Myjavskej porodnice a lekarov. Tak by som tiez rada prispela mojim nazorom.Porodnica je celkom fajn. Rodila som tam v roku 2008 a som spokojna. Jedine jedna sestricka co sa starala o babatka bola neskutocna harpia. Ale ostatne boli super a velmi mile. Pri porode som mala doktora Krca a mozem povedat ze som s nim bola spokojna. Neskor som ho spoznala osobne a priznam sa bola som trosku prekvapena jeho navrhmi. Ale asi niesom jedina🙂 Je taky "svojsky" 😎 Tallo je super. Tomu nemam co vytknut 😉a Stastny je kapitola sama o sebe. No ma už nejaku prax tak to nebude az take zle. Len je trochu nesympaticky.
Ale to je len moj osobny problem. Primar je velmi sympaticky,ochotny a mily clovek. Toho mozem doporucit 😕 .Teraz som stastnou maminou maleho Matka a tesim sa na dalsi prirastok. 🙂 velmi si zelam dievcatko tak dufam ze nam to vyde. prajem vam vsetkym stastne tehulkovanie a nech vsetko dobre dopadne.

janette4
31. jan 2012

baby klíííídek,nebláznite a nekazte si deň vzájomným osočovaním sa. 😒

@liliana27 keď som tam bola ja,bol tam jeden mladý lekár u ktorého som mala pocit,že je tam omylom,hlavne,keď sa ma pri prijímaní spýtal:"tak,kedy to chcete?"prišlo mi to,ako keby sa ma pýtal na tortu,tak som odpovedala,že hneď 😀 ,ale pokiaľ viem,už tam nie je,a dr.Krč,s ktorým som bola veľmi spokojná.

babyboom111
1. feb 2012

No tak som sem zasa raz zavítala,pretože rozmýšlame o ďalšom bábätku. Podstivo som si prečítala celý rozhovor a som z podaktorých mamičiek úprimne sklamaná. Celá táto debata bola úplne zbytočná. A netuším,prečo si sa pustila do Nat Oliverka. Pretože ak si si všetky pribudnuté stránky prečítala aj ty tak podstivo ako ja(čo mi ale pri tvojich príspevkoch nepríde) isto si si všimla,že Nat vyjadrila svoj názor(tak ako druhá strana) a veľmi slušne sa od samého začiatku snažila vrátik k debate o tehulkovaní. No ty sama,tváriac sa,že ideš zachraňovať toto fórum si túto debatu obohatila o dosť nezmyselných viet . Reakcia toho milého dievčaťa bola prirodzená,zlosť bola cítiť z iných príspevkov,aj z tých tvojich. A keďže bol podľa teba Oliverka príspevok o Dr. Kŕčovi a jeho chodení po baroch taký vhodný na toto fórum, tak si dovolím (na rozdiel od Nat,ktorá to nechcela rozvíjať) argumentovať na plné ústa- Ja som zasa počula z niekoľkých zdrojov(od dosť vplyvných ľudí),že za týmto rečami je jeho bývalá priatelka. A úprimne sa čudujem milej reakcií Dr. Kŕča po tom,čo ho niekto obvinil na verejnom fóre z trestného činu. Osobne poznám dvoch lekárov,ktorí úspešne vyhrali súdne spory s podobným premetom. A taktiež obdivujem to,že napriek vyťaženosti sa nám bol ochotný venovať. Čo ja by som dala za to aby mi mohlo byť odpovedané v čase môjho prvého tehotenstva na moje otázky. Ako vieme,na oficiálnych gynekologických fórach sa často mamičky odpovedí nedočkajú a pre každú prvorodičku je čas strávený čakaním na ďalšiu poradňu nekonečný. Táto debata tu je niekoľko rokov a za celý ten čas sa tu zapísalo smiešnych 10 strán. Mohlo to tu začať žiť a pán Dr. mohol byť náš "parťák". Ale je neuveritelné,ako dokážu ísť niektorí ľudia proti sebe len preto,aby si niečo dokázali. Takže Oliverka,lovu zdar. Mozeš sa realizovať na mojom príspevku,pretože ja sem už nevkročím,práve kôli tebe a luďom tebe podobným. Ostatným mamičkám želám všetko dobré. 🙂

partus
1. feb 2012

Dnes ideme s mojou priateľkou na kontrolný morfologický ultrazvuk Dr. Čunderlíkovi do BA. On aj Dr. Grochal sú špička a moje vzory v sonografii...takže ak niekto zmýšľate o kvalite, vrelo ich odporúčam. Ak by ste niektorá z vás potrebovali, poskytnem vám na nich ich oficiálne kontakty. My na Myjave sa orientujeme na nové trendy v českej gynekológií, tá patrí k európskej špičke. Ak má niektorá z vás záujem o tzv. OSCAR skríning, poskytnem kontakty aj do Čiech. Pekný deň...

amanda683
1. feb 2012

@mima1983 ja som bola na nadstandarde a platilo sa vtedy tusim 5 akebo 6 eur.Uz presne neviem,ale teraz je to mozno viac 😉

elenka6
1. feb 2012

nadštandard stoji 8eur za den,štyri budete mat spolocnu kupelnu zo zachodom,inak zachod a sprcha je na chodbe hned oproti tymto nadštandartnym izbam dvom.

emily_666
1. feb 2012

@partus vitejte v tejto debate. Klobúk dolu, dať si sem aj fotku, páči sa mi vaša odvaha.
Kludne zavítajte častejšie medzi myjavské babeny, určite sa nájdu aj také, čo chcú nezištne poradiť a neurážať.

babula333
1. feb 2012

@babyboom111 mila bayboomm ty budes asi dobry boom 😵 ked tu pises, že za rečami o krcovi je jeho bývalá priatelka(ktora konkretne ked tu tak mudruješ????mal ich viac) porušuješ tu zakon. Dr krč tu cituje zly zákon. nie zákon č. 372/1990 Zb. ale 373/1990 zb..(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.O tento zakon sa može opriet AJ jeho byvala priatelka na tvoju adresu,kedže to tu o nej šíriš,AJ sam doktor. takže by som odporučila pozor na usta...Toto forum je pre tehotne...mate tu riešit vybavičky, kočiky, pocity, prve kopnutie.Podelit sa o info s poradni. Nie riešit Krča, byvale priatelky a či niekto chodi do baru alebo nie.

janette4
1. feb 2012

@babyboom111 nedaj sa odradiť a vyprovokovať. 😉

Na toto fórum som vždy rada chodila,aj keď je to pre mňa už neaktuálne,už mám odrodené a dúfam,že už nebudem,ale v čase,keď som to potrebovala,som tu vždy našla informácie,podporu.nebolo tu žiadne urážanie,útočenie,ohľadne lekárov sa tu preberali len veci týkajúce sa pôrodnice a skúseností s nimi (nie ich súkromný život)!Ja hovorím,že keď chce niekto druhého súdiť,nech sa najprv pozrie pred svoj prah. 😒
Je milé,že sa p.dr.pridal do tejto diskusie a je ochotný vám zodpovedať vaše otázky ohľadne tehuľkovania a pôrodu,/čo ja by som za to pred 3rokmi dala,/,aj napriek niektorým fakt hlúpym rečiam na jeho osobu.na jeho mieste by som sem ani nepáchla,tak si to vážte a využite to, myslím,že na mamičkovskom fóre vám môže dať najkompletnejšie a najlepšie informácie. 😉

@partus držíme palce nech je všetko v poriadku a nech sa vám drobček trošku popredvádza 😉 aký je to pocit robiť sono vlastného dieťatka? 🙂

mima1983
1. feb 2012

@babyboom111 mne je velmi luto ze za vsetkymi recami ktore sa mi doniesli, teda resp. ktore sa nam donásaju je niekoho byval priatelka, ale to nie je moj ani nikoho ineho problem, to uz si maju riesit dotycní... a dufam ze to slovo "mileho dievcata" si myslela uprimne a nie vysmesne, lebo ja urcite nie som nejaka zákeráčka.....

a uz dost bolo týchto rečí, nema to aj tak zmysel 🙂

mima1983
1. feb 2012

@amanda683 ale to je aj tak super cena, cakala som omnoho viac, dakujeeem si zlata 🙂

mima1983
1. feb 2012

@elenka6 dakujem za info 🙂

mima1983
1. feb 2012

@babula333 uuuplne suhlasim, a preto sa uz snazim o zmenu temy 🙂 a tak hodiiiim nieco pekne a pozitívne! 🙂
momentik

liliana27
1. feb 2012

To čo sa tu zasa rozobera??? 😨 ja by som sa chcela dr. spytať na pana breštanskeho v hlohovci, ci by ho odporučil. a to by ma tiež zaujmalo aky je to pocit robit sono vlastneho dietata?moj muž by sa zblaznil 😀 už druheho pokial viem. mate štvoročnu dceru, nie?

mima1983
1. feb 2012

Takze čaute čaute! 🙂 Dnes som bola v poradni a vsetkooooo je v poriadkuuu! 🙂 tak sa vytešujem 🙂 testy ok, moč ok, vsetko super, dokonca aj moj tlak ktory som mala posledne vysoky sa umúdril 🙂 Potom som bola na sone - u istej pani doktorky - najradsej by som uviedla aj meno (ale neviem ci mozem, aby zas niekto nemal poznámky), pretoze bola FANTASTICKÁ!!!!! Prvé sono ktore som si naozaj užila, všetky informácie mi sama od seba povedala, na nic som sa jej nemusela pytat, i ked som mala nachystanych xy otazok, bola strasne mila - zlatá! Vsetko mi poukazovala, pustila niekolkokrat srdiečko, no proste paráda!!!! Takto to má byt, na taketo sono by som chodila aj kazdy den 😀 ale nee, musime nechat babatko aj odpocivat... ale krasne trepotalo nozickami a rucickami, len trdlo malé nechcelo sa nam ukazat ze co to je 😀 Takze este nevieme .) no nevadiii, hlavne je ze je vsetko v poriadku!!! 🙂 Tessssiiiiim sa moc moc moc 🙂

mima1983
1. feb 2012

@liliana27 moja nemozes citat vsetko, ale len to medzi riadkami 😀 to je reakcia na to ze "To co sa tu zas rozoberá?" 😀 Ja som pocula na pana Brestanskeho v HC len samu chvalu, kamosky mi ho tiez odporucili 🙂

mariro
1. feb 2012

ja som bola na Myjavskej nemocnici - porodnici veeelmi spokojna a prechadzala som tam z TN na vlastnu ziadost.A mozem teda porovnavat,je to sice len moj pohlad ale je takyto.Na MY boli vsetci mili,vratane celeho personalu a vychadzali mi max.v ustrety .Moje poziadavky boli respektovane.Prijemne prostredie na izbach a takisto i vonku.Pri porode som mala Dr.Krca @partus a primara.Moja spokojnost je na mieste a velmi pekne im dakujem za prijemne chvile stravene u nich v nemocnici.Keby som mala ist rodit este raz....tak urcite na MY. 🙂

liliana27
1. feb 2012

@mima1983 a to si bola na sone tuna na MY?

mima1983
1. feb 2012

@liliana27 Anooo, vedla rehabilitačneho 🙂

liliana27
1. feb 2012

No ja viem kde to je. Ale ked si v 19 tt. nemala by si chodit na sono k svojmu lekarovi? dole k rehab. sa chodi okolo 36 tt, nie?

mima1983
1. feb 2012

@liliana27 lenze moj lekar nema take dobre sono, tak preto chodim tam 🙂

nat_marcipanova
1. feb 2012

Takze babule. (Tie ktore sa chcete bavit o svojich babätkach)
Prave sme sa vratili z BA z morfologickeho screeningu 🙂 🙂 🙂 🙂 a nas anjelik by mal byt podla doktora Cunderlika OK. Prvy krat som pocula ozvy srdiecka, kedze moj lekar vo Viedni Uniz.Doz. Dr. Vavra mi povedal, ze mi ich pustat nebude, kedze to nie je pre babätko dobre. Vraj si mam pockat na morfologicky screening. Tak som si pockala a poviem vam, bol to pre mna ten najkrajsi zvuk na svete.

Co sa tyka informacii o Dr. Cunderlikovi, pocula som, ze patri medzi slovensku spicku. Ja ho po dnesnej skusenosti a po rozhovore s mamickami na chodbe mozem len odporucit 😉 . Urcite sa s vam nebude rozpravat kde je rucicka, nozicka, hlavicka a pod. (koniec koncov to mi nerozpravala ani lekarka v Hanusch Krankenhaous ani Dr. Vavra, pretoze odbornik, ktory meria organy a rozne parametre sa musi na svoju pracu velmi sustredit, aby boli konecne udaje co najpresnejsie) Ale myslim, ze ak vam povie na konci vystrenia, ze je vsetko v poriadku, tak si mozete byt takmer iste, ze je to tak. Takze este raz, po dnesnej osobnej skusenosti s panom Dr. Cunderlikom chvalim vo velkom. 🙂

mima1983
1. feb 2012

@nat_marcipanova veru ano, pocut srdiecko je to to najkrajsie co moze byt... 🙂 tak u mna najskor pomerali, pozapisovali a potom poukazovali co kde je..... uuuuzasneee nieco! 🙂

lindyy
1. feb 2012

@nat_marcipanova ak sa mozem spytat,preco máš gynekologa az vo Viedni? Tu na slovensku im nedoverujes? Nieje to trochu od ruky? Uz aj vies ci to je chlapec alebo dievca?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre