Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

radusska
3. máj 2014

@laurika1517 ano 🙂 budes mat pocit ako keby sa ti chcelo ist na velku. urcite aj hlavicku uz budes citit medzi nohami 🙂 vtedy treba kricat na sestricku alebo doktora ak pri tebe nikto nebude,lebo to uz bude iba otazka par minut a babo bude na svete 🙂

petrahankova
5. máj 2014

@radusska prosim ťa ty si rodila na Myjave?Ja mam ísť 14teho na prietoky a neviem kam to tam mám ísť,ku komu a o koľkej?dakujem

radusska
5. máj 2014

@petrahankova ano,rodila som na Myjave. mne robil prietoky moj gynekolog

laurika1517
5. máj 2014

baby a ako je to s klystirom a tlacenim na brucho? da sa to odmietnut? odmietla to niektora?

petrahankova
5. máj 2014

Prosím kde sa robia na Myjave prietoky?Treba sa objednať?V akom čase tam treba prísť?ďakujem

zuzka2244
5. máj 2014

@petrahankova mne triez robil prietoky moj gynekolog, ked som bola na poradni. Az ked ma poslal na ozvy babatka, tak to sa chodi hore na porodnicu.

augustbabo
6. máj 2014

@laurika1517 mne klystír nerobili, ale asi by ho urobili, len ho nestihli 😀 Bola som prijatá na 4 cm otvorená a sestričky, že to ešte bude trvať, že som prvorodička... tak fajn, aspoň som hneď z klystíru nestresovala 🙂 tak som si ho ležala, chodila, čakala čo bude a hovorím sestričke, že mne sa chce na veľkú, že mi ten klystír ani dávať už nemusia a ona, že ak ma tlačí na konečník, tak asi budem rodiť, kukol ma primár a že ideme na to a už sa rodilo 🙂 za dve hodky bol malý na svete a to mi hovorili, že ako prvorodička budem rodiť aj za pol dňa...

laurika1517
6. máj 2014

baby a cvicila niektora z vas s epinom. a povedali ste to pri porode doktorovi?

radusska
6. máj 2014

@laurika1517 klystir robia rano ked vyvolavaju porody,ked pride zena uz s rozbehnutym porodom,tak myslim nie

daniela1983
7. máj 2014

nerobme si iluzie, ze kazdy zakrok ktory lekar pri porode urobi je nevyhnutny...kazdy zakrok je preplacany poistovou. aj ten nastrih! odrodit prirodzene bez zasahov zaroven pre nemocnicu znamena podstatne nizsie preplatenie porodu oproti tomu ked sa porod vedie medicinsky.

barborka776
7. máj 2014

Chystá sa na Myjavu niekto v júly? 😉

barbara088
7. máj 2014

ja som rodila na myjave 3 krat a mozem povedat prvy porod 7rokov dozadu..pichli mi vodu.bolesti 6hod.porod teda tlacenie som tak divno citila...mala som pocit ze ma tie 100kg setricky chcu zadusit ako na mna tlacili.mudr stastny pekne ma zasil nic som necitila...novorodenecke sestry nic moc...druhy porod 3roky dozadu bolesti strasne 10hod.tlacenie som skoro necitila.sitie trosku 2 stichy.rodil ma mudr.Tallo bol mily na mna a posledny v decembri bolesti ok 7hod..z toho som 6hod.skoro nic necitila... tlacenie na sale skoro hodinu nato by som radsej zabudla...mala som si dat tu epiduralku mohla som mat nadherny porod...sitie pol hodinu rodila ma mudr...nemcekova...pre mna bola divna...porodnica sa dost zmenila.je to tam utulnejsie...vsetky deti sa mi narodili v stvrtok formou vyvolania gynekologovia pre mna fajn ,primar,stastny,a prekvapil ma mudr KRC... a od novorodencov ako Nosko to co je ....nechapem

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 a na to vyvolavanie bol nejaky objektivny dovod, ci to len si doktori tak vymysleli, ze stvrtok je pekny den, tak porodime ?

barbara088
7. máj 2014

len tak asi tt pred porodom v stresu sup do nem...stvrtok klistir rano tabletka a ideme rodit

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 to akoze ti vyvolavali porod pred terminom? bez dovodu?

barbara088
7. máj 2014

no pri synovi som mala termin 8.7 porodila som 5.7.stredna dcerka mala som TP 31.5 porodila som 26.5 a ta najmensia termin 24.12 a porodila som 19.12 asi chceli mat pokoj

petrahankova
7. máj 2014

@barborka776 ja sa chystám v júni

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 tak na to nemam slov ked si lekari nieco taketo dovolia. fakt sila. neprofesionalne a doslova nebezpecne. skratka smutne je to fakt

daniela1983
7. máj 2014

@barbara088 este taka otazka to to s tebou nekonzultovali? nevysvetlili ti rizika vyvolavaneho porodu a teda zvlast pred terminom? 😕 fakt nechapem a este tu citam aki su tam velki odbornici...hmmm to by sa hodilo vratit diplom skor za take tahy ze vyvolavany prood pred terminom. 😖
pises ze mohla si si dat epi a mat nadherny porod. nie nahderny a prakticky skoro bezbolestny porod by si bola mala keby ti do toho nezmyslene nerypali doktori. a este skakanie na brucho, zakazana metoda...no na to sa ani nic skoro neda povedat, iba ze des bes

bibinka379
7. máj 2014

Na Myjave velmi radi vyvolavaju porody (utorky,stvrtky) ze vraj preto aby si nerodila v iny den a aby ta to nechytilo v noci aby doktor nemusel koly tebe orist a pod. Mne tiez vyvolavali maleho v 38tyzdni.(v utorok)

bibinka379
7. máj 2014

@petrahankova na prietoky ta objednava dr.

daniela1983
7. máj 2014

@bibinka379 to nemyslis vazne? v 38tyzdni? nechcem aby to vyznelo anejko drzo alebo utocne, ale to si im dovolila??? baby ja fakt ze nechapem

bibinka379
7. máj 2014

A co som mala robit? Uz som tam lezala mesiac na gyn.lebo som nala problemy a povedal mi ze moze ist von lebo mal vahu 3,700g ,a ze za dva tyzdne keby isiel normalne by mohol hodne este pribrat,tak som isla.

daniela1983
7. máj 2014

@bibinka379 no na 5 kiilov by iste nepribral a rodia sa aj vyse stvor kilove deti bezne. ved dieta za dva tyzdne nepriberie vyse kila prepanajana. moze ist von...hmm lekar by mal vediet ze dieta je to co riadi porod a ak sa vyvolava s predstihom tak to moze byt velmi nebezpecne. o tom ake je to bolestive to ani nemusim hovorit, to vie kazda najlepsie sama, ktora mala vyvolavany alebo urychlovany porod. fakt cim dalej viac sa mi potvrdzuje ze lekari nevedia co je prirodzeny porod, nemaju nan trpezlivost a ani skusenosti aby pri prirodzenom porode asistovali, lebo to by hlavne museli byt trpezlivi a nie narvat do matky co to ibe aby im pekne porodila do konca smeny...uff. prosim neber to ako utok, ja chapem ze ked doktor zatlaci velmi tazko sa proti tomu bojuje. sama som musela pocas porodu sa vyhadat s doktorom a viem ake to bolo narocne a ze mi to vsetko skomplikovalo

petrahankova
7. máj 2014

@daniela1983 mne na Myjave tiež vyvolavali prvy porod,ale až v 42.tt,a trvalo to 13hodín,druhý pôrod som mala v 40tt,to som prisla do poradne a primar že už sa otvaram,že hned na oddelenie,dostala som klistir,ale do poobedia sa to nerozbiehalo,tak že snad druhy den,ale večer sa to same spustilo,kontrakcie....bez liekov a infuzii a po polnoci sa malá narodila.Som zvedavá,čo ma čaká teraz,len teraz mam veľke problemy s varixami na rodidlach,nohach,je to otrasne,bolí to ,neda sa mi chodiť,uvidím,čo mi povie 14.5. primár,kedže to tam idem prvý krát už k nemu do poradne.Viem že ked som tam ležala prvy krat,tak tam jedna baba mala tiež take problemy a musela isť na sekciu,no ja neviem.

daniela1983
7. máj 2014

@petrahankova tak budem drzat palce nech to dobre a co najprirodzenejsie dopadne 😉

bibinka379
7. máj 2014

@daniela1983 neberem to ako utok,vobec.ja s vami plne suhlasim,po jednej stranke som bola rada ze pojdem konecne domov a nebudem tam uz o dalsi mesiac naviac no po druhej stranke som sa z toho netesila ,ze ide tak skoro. Cely tyzden co som tam s nim bola v podstate len spinkal ani jest nepytal,ale teraz je zdravy a je vsetko ok.

daniela1983
7. máj 2014

@bibinka379 no jasne chudacik ze spinkal ked mal taku zataz na organizmus. pre dieta je vyvolavany porod mimoriadne zatazujuci. fakt chvala Bohu ze sa mu nic zle pri tom nestalo, ze sa to velmi neskomplikovalo.

barbara088
7. máj 2014

@daniela1983 vies co nie iba ked som bola uz na koze tak sa ma opytal ci suhlasim ze mi da tu tabletku...podotykam ze ju uz mal rozbalenu a isiel ju zavadzat

milli30
7. máj 2014

@petrahankova nedá mi nenapisat.ja som mala a mám problémy s varixamy a ešte som si musela a musím pichať fraxiparin až 0.6 a vôbec neodporúčajú rodiť sekciou.radšej choďte rodiť do TN lebo pri komplikaciach sú oveľa lepšie vybavený.ja som tam preto tiež rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre