Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

piacere
31. aug 2013

@deborah1 mne robil cisársky doktor Krč a bola som maximálne spokojná 🙂 Mladý lekár, ale rozhodne vie, čo robí 😉

deborah1
31. aug 2013

@nat_marcipanova a robia aj tí mladí? Konkrétne teda mám na mysli také 2 mladé doktorky..neviem, či normálne robia alebo sa zaúčajú..možno sa blbo vyjadrujem, ale neviem ich mená 😅

deborah1
31. aug 2013

Ja teda ešte nemám cisársky istý, ale chcela by som dvojičky rodiť cisárskym. A v podstate je mi jedno, kto mi ho bude robiť, len nech je skúsený a šikovný..

nat_marcipanova
31. aug 2013

@deborah1 Nie, nové Dr. ešte nemajú atestáciu. Na tú treba (myslím) minimálne 5 rokov praxe. 😉

mima1983
10. sep 2013

Sekciu moze viest kazdy atestovany lekar, otazka ale znela kto ju robí.... tiez myslim ze ju robia tí, ktorých uviedla slagy.... ale mozno sa mylim 🙂 mne ju vykonaval primar a spokojnost nadovšetko 🙂

nat_marcipanova
11. sep 2013

@mima1983 ano, mylis 😉 a o 4 kometare vyzsie si si to mohla vsimnut 😀

mima1983
12. sep 2013

@nat_marcipanova uz vsiml 😀 necitala som vsetko pozorne... prepac

nat_marcipanova
12. sep 2013

@mima1983 mne to len prislo hrozne smiesne, ked som sa pozrela na tu obrazovku 😀

moonulik83
30. sep 2013

dievčence aj ja sa musím podeliť s vami o moje skúsenosti. Rodila som na Myjave minulý rok v októbri. Rodila ma dr Nemčeková a bol pri pôrode dr Gašparík, lebo som mala problémy. Nemôžem povedať ani jedno zlé slovo na gynekológiu. Je pravda, že pôrody vyvolávajú a väčšinou sa rodí v utorok a štvrtok, ale podľa mňa prístup doktorov bol na jednotku. Gašparík zostal pri pôrode aj po službe, lebo ako som písala mala som problémy a chcel si to odsledovať 🙂 Sklamanie nastalo až keď sa malý narodil a začali sa o mňa zaujímať sestričky z novorodeneckého. Boli sme 4 mamičky na oddelení a ja sama prvorodička, čiže žiadne skúsenosti. Malého mi dali na chvíľu večer, aby som sa potešila a potom ráno, keď bol prebalený, napapaný, žiadne prikladanie k prsníku hneď po pôrode, mlieko sa mi netvorilo, tak som išla za sestričkou, že malý je hladný čo mám robiť, poslala ma preč, že ona nemá čas, nech ho nakojím... no des a hrôza. Na druhý deň prišlo kúpanie, prišla sestrička, ukázala, malého som vo vaničke podržala a to bolo všetko. Na druhý deň prišla iná sestrička, aby som malého okúpala a odišla preč... prišla asi po hodine, že prečo ho ešte nekúpem, narovinu poviem bála som sa sama. tak veľmi nerada, ale zostala a celý čas som počúvala, že to robím zle a to musím takto a takto... jej sa to povie keď jej rukami prešlo detí a detí. Poobede, keď som ozaj nevedela ako malého nakŕmiť, išla som za sestričkou, aby mi teda vysvetlila čo robím zle a to tiež bolo ochoty, že či ona nemá inej roboty iba pri mne stáť, ale nakoniec išla, malému vrazila prso až tak že ho naplo a bolo. Vrchol bol, keď v pondelok (býva veľká vizita) malého zobrali na sono hlavičky, potom mi ho doniesli, aby som ho nakŕmila a to sa už hrabali doktori do izby a keď ma zbadala vrchná, že ho kojím pred všetkými ma zhúkala, že čo som robila doteraz, že všetky deti sú už najedené len môj nie, že či má primár na nás čakať. Bola som rada, keď som odtiaľ odišla a mala som svätý pokoj od nich. A to som si povedala, že Myjava už nikdy, ale to sa môže stať všade, všade sa nájdu milí ale aj protivní doktori a sestričky. Verím, že koľkokrát toho majú aj oni plné zuby, šak sme len ľudia, ale myslím si, že keď pracujú s malými deťmi, tak by to mali robiť ľudia, ktorých to baví a nie je to len nutné zlo, aby dostali výplatu

lia123na
8. okt 2013

Ahojte, prosim vas, kto z vas rodil na myjave cisarskym? ako to tam prebieha? bohuzial ja asi budem rodit planovanym cisarakom, tak ma zaujima co mam cakat. Kedy sa dohaduje termin? ked pridem do nemocnice co so mnou budu robit? a po sekcii? zaujimaju ma vsetky detaily, lebo cisarsky som necakala a teraz mam jemny sok 🙂

Hlavne ma zaujimaju tie procedury okolo porodu... kedy sa zobudim po narkoze? mali ste nejake tie saciky po porode? na krv a moc???? kedy uvidim babatko? kedy ste vstali a mohli sa starat o malicke?

Jooj milion otazok ale za kazdu jednu odpoved vopred mooooc Dakujem

mima1983
8. okt 2013

@lia123na ja som rodila na MY planovanym cisarskym, vecer napisem viac 🙂

mima1983
8. okt 2013

@moonulik83 konečne ten isty nazor na novorodenecke aky som mala aj ja... bohuzial, ale je to tak.... su tam az 2 uplne zlaté sestričky na tom novorodeneckom, a to je všetko.... všetky ostatné tam nemaju čo robiť

lila69
9. okt 2013

@moonulik83 Doporucujem svoje pocity a nazor na "pobyt" v nemocnici spisat a poslat priamo k rukam konkretnych osob ako je primar gynekologie, primarka detskeho oddelenia a riaditel nemocnice - upozornujem, priamo k ich rukam na ich meno aby sa to po nich vobec dostalo. S tym ze v liste treba menovite napisat s kym ste boli pocas pobytu spokojne a s kym nie.
Cim viac takychto postrehov, tym vacsia sanca zmeny. Inak to tam bude stale rovnake... 😒

deborah1
18. nov 2013

@lia123na to všetko zaujíma aj mňa 🙂 Vieš niečo nové?

emily_666
19. nov 2013

@lia123na neviem, či ti už niekto napísal, takže:
na plánovanú sekciu ideš deň vopred, robia ešte nejaké vyšetrenia a tak. Ráno budíček a klistír, odvezú ťa na sálu, tam si ešte pokecáš a anesteziologom, potom nevieš dlho o ničom a ked sa zobudíš, tak máš pocit, že zomieraš 😀 ale to prejde, ja som sa po druhom nemohla nadýchnuť, zima ma triasla, strašné to bolo, sestričky chodia meniť vložky, máš hadičku na moč, vstávaš po prvý krát na druhý deň, to je dosť náročné, ale každým dňom je to lepšie a lepšie- nedá sa smiať, kýchnúť, či nedajbože zakašlať 😀
bábätko ti prinesú ukázať ked sa zobudíš, ale len na chvíľku, na izbu ti ho dajú, až ked povieš, že sa na to cítiš. alebo už máte drobčeka na svete?
@deborah1 to platí aj pre teba, nejaké otázky?

slagy
2. dec 2013

baby, je hore na oddeleni nejaka nova mlada doktorka? tmavovlasa?

guess21
3. dec 2013

@slagy ano je.

slagy
3. dec 2013

@guess21 ako sa vola?

guess21
4. dec 2013

Dr.Petra Kutná

slagy
4. dec 2013

@guess21 hmmm, nepoznam... asi nie je odtialto.

slagy
4. dec 2013

@guess21 ale dik za info 😉

petrahankova
28. dec 2013

Prosím koľko je tam teraz doktorov a ako sa volajú?Pri prvom som mala ešte Matejku,pri druhom Krča a Talla,a teraz?Sú už noví?Ďakujem.

mirkakab
28. dec 2013

@petrahankova Krč, Tallo, Šťastný, Gašparík-primár a že je tam aj nejaká lekárka 🙂

1karkulka
30. dec 2013

@mirkakab este je tam vyssie spominana Dr. Kutna a este jedna myslim, ze sa vola Dr. Nemcekova

mirkakab
30. dec 2013

@1karkulka je to možné 🙂 ja som tam bola pred 4 rokmi, no už sa tam nechystám 🙂)

cicussa21
5. jan 2014

Baby, ako je to terat s porodmi a zazmluvnenym lekara? A ked si nechcem nikoho zaplatit, ale nechcem ani vyvolanz porod?? Vdaka za info..

piacere
5. jan 2014

@cicussa21 pokiaľ nechceš pôrod vyvolávať, nevidím v tom (podľa mňa) problém. Ja som mala problémy s placentou, takže primár chcel čakať max. do 38tt (od 34tt som sa otvárala, odchádzala hlienová zátka), tak mi vravel, že by sme po 38tt vyvolali, ak BUDEM SÚHLASIŤ. 🙂 Tiež som nemala nikoho zazmluvneného, nakoniec som skončila pod nožom MUDr. Krča a spokojnosť maximálna 🙂

deborah1
5. jan 2014

Čo sa týka cisárskych..ja som cisarák síce nemala, ale 2 týždne som ležala na izbe, kde boli baby po cisárskom...a môj dojem bol taký, že ho robia dobre..žiadna nemala komplikácie, sestričky okolo nich behali, proti bolesti dostali lieky hneď a neskôr podľa potreby 😉 Dokonca jedna sestrička hovorila, že čo si všimla, že aj jazvy sa im pekne hoja, takže myslím, že fakt sa dr. snažia robiť sekcie poctivo 😉

deborah1
5. jan 2014

@1karkulka a ešte Briešková..tie 3 sú tam také mladé. Dr.Nemčeková býva aj pri pôrodoch, tie druhé dve neviem...

cicussa21
6. jan 2014

@piacere no mne ide hlavne o to, aby ked ma nahodou chyti porod v noci a pride tam, tak nie ze sa na mna vykaslu, ed nebudem mat nikoho zaplateneho.. a budu cakat az do rana, kym niekto pride do prace...tym mladym doktorkam neviem, ci sa da doverovat, kolko maju prax..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre