Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

kuika
8. máj 2014

Osobne mam s myjavskou porodnicou len tie najlepsie skusenosti. Pred mesiacom mi tam zachranili zivot a vdaka nim mam krasneho a zdraveho synceka. Vsetka cest tymto lekarom a takisto uzasnym sestrickam!!! A naozaj myslim,ze nema pravo hodnotit ten,kto nema osobnu skusenost!!! A k tomu nezasahovaniu lekarov do tehotenstva: vazena Daniela, ak by to bolo podla tvojich predstav,tak moj manzel by bol zrejme uz vdovec a pochoval by si mozno aj svojho syna, to by bolo podla teba ok,hej??? Nastastie zijeme v 21.storoci...bonding Ani manduca by mojmu manzelovi rodinu nevratili!!!

lijenka
8. máj 2014

ja som tiež rodila na Myjave, rodil ma Mudr. Martin Krč. Bola som spokojná s ním a určite ak budeme mať druhé bábo tak tam pojdem znovu.

lahoda1
8. máj 2014

Ja som tiež rodila na Myjave a bola som velmi spokojna, a predstavte si bola som prvorodicka, maleho mi vyvolavali a kontrakcie som mala silne iba poslednu hodinku pred porodom tak neviem co tu ta zena pise ale mam taky nazor nato ze to asi nema moc v tej hlavicke vporiadku---

daniela1983
8. máj 2014

@gojka od PA z beznej nemocnice by som ani inu reakciu necaka 😉

daniela1983
8. máj 2014

@vjaja citas tak hovorim o prirodzenom porode po bezproblemovom tehotenstve a nezasahovanie propagujem ked sa nic nedeje a vsetko je ok

vivienka2010
8. máj 2014

@lizankaaa Ja som rodila takmer 34 ročná ako prvorodička v BB a bez nástrihu. Natrhlo ma len kúsoček, na dva stehy a mala som minimálne bolesti po pôrode a v pohode som sa najedla v sede a bez vankúša. Po pár dňoch som bola tak zahojená, že som už na pôrod úplne zabudla. Druhé ženy bedákali, ledva chodili, používali vankúše a ja som bola ako veverička. Moja mama vďaka nástrihu mala problémy celé roky. Podla mňa by lekári mali nastrihovať len v nutnom prípade a nie automaticky.

daniela1983
8. máj 2014

@kuika ja hovorim o bezprobemovych tehotenstvach a porodoch. ak citas poriadne tak zistis ze sama som mala zasah, ktory mi syna zacharnil od udusenia a som za to lekarovi vdacna. a neviem ako sa bonding a manduca vylucuju s 21.storocim

vjaja
8. máj 2014

@daniela1983 tak citaj poriadne a prepac, ale mala by si navstivit odbornika a este by ma zaujimalo ty mas akoze vystudovanu medicinu, ak nie skus sa ist pozriet do pitevne, ked robia pitvu po prirodzenom domacom porode, mozno ti ten pohlad konecne rozjasni. A ak si nerodila na Myjave, nemas najmensie pravo hodnotit tuto porodnicu

lahoda1
8. máj 2014

Myslim si ze kazdy si zastava svoj nazor..100 ludi 100 chuti...kazdy ma svoju pravdu, ktoru si nenecha za ziadnu cenu vyhovorit...preto vznikaju hadky a nedorozumenia....to je zase moh nazor na tuto celu diskusiu...A myslim si ze na tuto temu sa maju vyjadrovat iba mamicky co tam rodili...

gabulka83
8. máj 2014

@daniela1983 Milá Daniela pokiaľ viem vy ste rodili v ČR tak sa vyjadrujte k tej pôrodnici v ktorej ste rodila. Ja som v myjavskej nemocnici rodila 3 a vždy som bola spokojná či s lekármi či so sestričkami. Áno mám všetky 3 deti vyvolávané a som rada že mi ich vyvolali aspoň mi to pôrod urýchlilo a nemusela som sa niekde 12 hodín trápiť v bolestiach, a čo sa týka nechávania bábätka pri mamičke po pôrode áno celý čas pokiaľ ma šili a pokiaľ som bola na sále boli všetky 3 deti pri mne to je asi každé minimálne 30 min. Ale po každom pôrode so mnou tak triaslo celým telom že fakt som bola rada že sa sestričky o detičky postarali a po 2 hodinách kedy ma odviezli na izbu vždy prišla sestrička a dieťa mi priniesla.
Takže tie žvásty si fakt nechajte pre niekoho iného. Toto fórum je o myjavskej pôrodnici a nie o vašom spamovaní a VNUCOVANÍ vášho názoru. Tak sa prosím toho držte.

vivienka2010
8. máj 2014

@vjaja Mne sa stalo pri mojom pôrode, že som dostala z vysilenia zimnicu, triašku a nedokázala som už takmer ani dýchať, nie to ešte tlačiť. Keď malá začínala strácať ozvy srdiečka, tak som zo strachu ani nečakala na kontrakcie, ani neviem z kade nabrala sily a tlačila. Ale bez pomoci sestričky, ktorá pomáhala tlačením na brucho, asi by som to nezvládla. Nebola som v Myjave, ale to nič nemení na skúsenosti.

kuika
8. máj 2014

@daniela1983 len by som rada vedela, z akych pohnutok si uzurpujete pravo hodnotit nieco alebo niekoho, ak nemate osobnu skusenost. Odmietam sa tu dotahovat,kto ma pravdu,len by som naozaj rada vedela,co Vas vedie k tomu kritizovat osobne nevyskusane... Ci ked Vam kamaratky povedia,ze je super zazitok skocit z mosta,tak im uverite a pojdete skocit tiez??? 🙂

kuika
9. máj 2014

Konecne som docitala celu analogiu prispevkov p.Daniely a je tu par logickych nezrovnalosti...zacala prispievat, pretoze chcela o Myjave zistit info pre kamosku...nasledne vyrukovala s tym,ze jej par kamosiek rodilo na Myjave a mali zlu skusenost...potom mi unika dovod, preco sa vobec zapaja do diskusie o "tak hroznej" porodnici...a zjavne je neunavna, podla mnozstva prispevkov a toho, ako v kazdom druhom opakuje to iste... Takze moj zaver: pani je bud trosku "mimo" alebo naozaj patri do nejakeho zdruzenia, v horsom pripade sekty, ktora asi nie je celkom v poriadku. No a o detailoch jej prispevkov radsej pomlcim, pretoze raz napr.cestovala do porodnice 60 km, potom zasa 70 km...uprimne si tiez myslim, ze porod trvajuci od stredy do nedele je tiez trosku "science fiction" 🙂. No ale ak ide naozaj o propagaciu prirodz.porodov, mala by si zalozit vlastnu diskusiu a nie tu spamovat diskusiu, kde sa buduce mamicky snazia dopatrat po realne info o nimi zvolenej porodnici

daniela1983
9. máj 2014

@vjaja aha takze v porodnici im este nikto nikdy nezomrel, to sa moze stat len doma. ja som tu niekde propagovala ze rodit sa ma iba doma??

vjaja
9. máj 2014

@daniela1983 na teba už reagovať nebudem, ani zďaleka nechápeš alebo nechceš pochopiť čo ti tu ľudia píšu, silou mocou si tu pretláčaš vlastný názor, považuješ sa za takú čo zožrala všetku múdrosť sveta. Roď si kde chceš ako chceš, bez akejkoľvek pomoci, je mi to šumák.

daniela1983
9. máj 2014

@kuika ano rodili mi tam styri kamosky. jedna bola naozaj spokojna a tri mali zlu skusenost, ale mysleli ze to k porodu patri co zazili. ale uz je to ako u ktorej 2-5 rokov. tak ma zaujimalo ci je to tam stale v tom duchu ako bolo. a ano mam tehotnu kamosku, co bude rodit v lete a na konikovi nie je a zaujimalo ju to. do zdruzenia nepatrim a ak som mimo, tak to zalezi od uhla pohladu. porodnicu som mala 65-66 km, tak ci napisem 60 alebo 70 to je zruba fuk. som rada ze taka porodnica bola tak po ruke. a nie porod od stredy do soboty vecer nie je sci fi. to sa kludne moze stat ked sa porod neurychluje 😉 znama tam na sale stravila 22hodin a bola by na tom sale o dost dlhsie, keby to po 21h trochu nenechala postrcit. co dodatocne hodnoti, ze to bolo zrejme zbytcone, lebo by este bola vydrzala aj dlsie. nie je to nic neobvykle, alebo nemozne

simamato
9. máj 2014

ja iba toľko,na Myjave som rodila dva krát,prvý pôrod komplikovaný, malý začal mať vo vnútri slabnúce ozvy a som presvedčená bez rýchleho zásahu primára by sa určite nenarodil bez následkov,za čo som mu velmi vďačná.Pri druhom pôrode som už nič nenechala na náhodu a vopred som si dohodla primára k pôrodu a on ma nezištne odrodil zase.Nemôžem povedať na Myjavskú pôrodnicu krivé slovo a tiež som rodila s vyvolávačkou a s pomocou zatlačenia na brucho a nevidím v tom nijaké zlo

nat_marcipanova
9. máj 2014

@daniela1983 ano, také veci sa stávajú aj v nemocniciach, ale v štatisticky neporovnateľne menších množstvách. Keď sa stane nejaká tragédia v dnešnej dobe, sú toho plné média. Sťažnosti na úrade pre dohľad a t.ď. ,vždy sa hľadá vina v lekárskej starostlivosti , vždy má rodina pocit, že lekár mohol a mal spraviť viac. Kedysi rodili babice a nik neriešil, že v každej druhej rodine zomrelo pár detí, či nejaká tá žena... Propaguješ minimálne zásahy, mala si šťastie, že ťa nechali hodiny trápiť sa a všetko bolo OK, aj keď ako sama píšeš, lekár s tým stotožnený nebol a bolo ho treba zadržiavať za dverami. Iná by možno to šťastie nemala... A okrem celej rodiny pacientky by mal zničený život lekár a rodina lekára, ktorý bol za pacientku ZODPOVEDNÝ... Tu jednoducho nejde o to, že doktori by neboli prístupný mnohým veciam o ktorých píšeš a nevidia tiež nejaké tie estetické chybičky krásy pri pôrodoch. Ale musia sa prispôsobiť možnostiam, ktoré majú a v rámci tých možností zabezpečiť najlepšiu a najbezpečnejšiu lekársku starostlivosť.... To oni idú s kožou na trh. Nie ty, čo tu len múdruješ... A prepáč, pre mňa je najdôležitejšie, že môj syn je živý a zdravý... Všetko ostatné je nepodstatné, čo by za to dalo množstvo iných rodičov...

daniela1983
9. máj 2014

@nat_marcipanova opakujem ze nepropagujem domace porody. a keby aj. tak su krajiny kde sa rodi doma dost napr holandsko a podla statistik su tie proody rovnako bezpecne ako v nemocniciach. nenechali ma hodiny trapi, porod predsa nie je utrpenia, ale to asi je tiez uhol pohladu. ak by som to ako utrpenie brala, tak si to dam urychlit. ja si davam pichnut anestetikum aj ked mi zub vrtaju...ale nevidela som dovod aby mi nieco urychlovali ked som sa citila dobre. navyse cely ten cas mi pravidelne robili ctg, chodila tam PA. no a co ze bol doktor za dverami. snad ak by bol o tie dva metre blizsie tak by mi nejako lepsie pomohol pri tlaceni? ved ja sa nebranim tomu aby lekar bol na blizku keby nieco. a urcite suhlasim ze su lekari, ktorym vadi to co sa v nemocniciach deje. ale su veci, ktore by zmenit mohli, nikoho by to neohrozilo, lekarsku starostlivost by to neznizilo a zenam by sa rodilo lepsie a lekarov by to ziadnu namahu nestalo (napr ta lubovolna poloha pri tlaceni, alebo bonding...ved to nie su ani nebezpecne ani technicky narocne a nezabezpecitelne veci)

nat_marcipanova
9. máj 2014

@daniela1983 ja som napísala, že propaguješ minimálne zásahy. A áno, Holandsko a Slovensko je porovnateľné svojim systémom a svojimi možnosťami .... 🙂

daniela1983
9. máj 2014

@nat_marcipanova no tak mi vysvetli co je nebezpecne na minimalnych zasahoch? tym myslim ze sa zasiahne vtedy kedy naozaj treba a nie rutinne. to si mam ist preventivne vyoperovat slepe crevo aby sa mi raz nezapalilo? len tak mimochodom by ma zaujimalo, ci ked sa vyvolava alebo urychluje porod ci je mamicka poucena o vsetkych rizikach ktore to moze priniest. ale skor si myslim, ze nie. a neviem ci si to niektora dopodrobna zistuje kym sa rozhodne

nat_marcipanova
9. máj 2014

@daniela1983 ja neviem, ty teraz naozaj nerozumieš veciam, ktoré som napísala ja a mnohé ostatné? alebo sa tu chodíš zabávať? 🙂 Ja to vzdávam... Pekný deň

polacka
9. máj 2014

Dievcata neviete o nejakom presnom zozname do si mam zobrat do Myjavy?

malapepka
9. máj 2014

@polacka mne sestrička u primára Gašparíka na poradni dala taký zoznam (sama som si ho musela vypýtať), ale polovicu vecí som nepotrebovala. Jediné, čo potrebuješ sú osobné veci, hygiencké, šľapky (ja som mala aj do sprchy), uteráky, pre maličké plienky (stačil mi jeden balík), vreckovky na utieraní zadočku, krém na zapareniny som si doniesla vlastný, ale aj ten tam je, rukavičky a oblečenie na odchod. Všetko ostatné ti tam poskytnú.

lizankaaa
9. máj 2014

@vivienka2010 Nechcem aby to vyznelo nejako sprosto... Ale skratka jedna suska je taka... Jedna hradza taka... Niekde sa tam vocpe viac... Niekde menej :D haha... videla som uz vselico v ,,naucnych" filmoch 🙂 teda nie ze by som ich kukavala... ale obcas sa zadari 🙂 Takze urcite sa kazda nestriha... Urcite rodia aj prvorodicky bez nastrihu... Netvrdim, ze nie.... Ale niekedy ho proste treba spravit... nebolo to vymyslene bezdovodne... A myslim si, ze tiez nie je nastrih ako nastrih... Mne povedali, ze to len troska strihla... Malo... Niekedy asi treba strihnut viac, z coho urcite mozu pramenit tie vacsie bolesti pri hojeni... Ale ja som bola spokojna... Radsej strihnut( samozrejme vtedy ked je vidiet, ze to asi nepojde)jak dufat, ze to pojde a potom byt cela dotrhana.... Ved ziadnu nestrihnu hned jak si lahne na postel porodnu... Vzdy sa caka do poslednej chvile takze asi vedia...

malapepka
9. máj 2014

@daniela1983 votrela si sa do tejto diskusie napriek tomu, že priame skúsenosti s pôrodnicou nemáš. Spôsobuješ tu skôr pobúrenie, zastrašovanie (opisovať najhroznejšie chvíle do detailov, ich zveličovanie) a vyznievaš už dosť TRAPNE. Už som aj premýšľala, že ťa nahlásim adminovi - dôvodov by sa našlo dosť - spamovanie stránky, nemáš skúsenosti, ale aj tak presadzuješ svoj názor, zastrašovanie...

Za ďalšie - držíš sa toho, čo povedali kamarátky... to je (ako píšeš ty) podľa uhlu pohľadu. Možno sú tvoje kamarátky citlivé povahy, neznesú bolesť, možno očakávali prístup minimálne ako v ordinácii v ružovej záhrade 😀 a aj tá, čo mala pozitívnu skúsenosť, si hneď okomentovala s tým, že to preto, lebo nevedela ešte o lepšej - samozrejme tej tvojej 😀

Moja sestra tu rodila 4-krát, jeden z pôrodov mala naozaj komplikovaný, no pokaždé sa jej dostalo dobrej starostlivosti a prežila aj ona, aj detičky bez najmenšej ujmy. A o to ide - v každej pôrodnici. Keď prišlo na rad s rodením aj na mňa, hádaj, ktorú pôrodnicu mi odporučila??? a to máme v okolí a bližšie ďalšie 2. Ja som bola max. spokojná. Tak sa nesnaž mi nanútiť myšlienku, že v "tvojej" pôrodnici by mi bolo lepšie!!!!

Za ďalšie, moje pôrody trvali jeden 1h 50 min., druhý 55 min. (to rátam od prvej kontrakcie po plač dieťaťa), fakt by som moje pôrody nevymenila - opakujem - NEVYMENILA za ten tvoj 17 h. 😀 krásne som stihla aj raňajky a obed, pretože som bola hladná ako vlk 😀

Nesnaž sa ma nanútiť, že by som mala zažiť aj bonding... ďakujem, neprosím. Bábätko som si hneď popestovala, ale s vďakou som im ho odovzdala, nech je aj ono chvíľu v starostlivosti lekárov. Nenúť mi tvoj názor. Keby ťa fajčiar presviedčal o "pozitívach" fajčenia, tiež to vyskúšaš? nie, lebo máš svoj postoj a svoj názor. Tak dopraj aj nám robiť si podľa seba.

malapepka
9. máj 2014

@daniela1983 aaaaaa, a ešte jeden postreh - nástrih. Nedávno rodila jedna mamička druhé dieťa (nie na MY). Pri prvom ju nastrihli, rýchlo sa zotavila. Pri druhom je nestrihali a ĽUTUJE. že sa tak potrhala, že sa to hojí strašne zle, dlho, je to omnoho bolestivejšie. Čo k tomu viac dodať? ozaj nám chcú lekári ublížiť? na MY nemám ten pocit, vždy robili všetko, aby som bola aj ja spokojná 🙂

radusska
9. máj 2014

danielka neznesie,aby mal niekto iny nazor ako ona,nedajboze pravdu 😀 uz je to naozaj trapne a smiesne co tu ta zena stvara. namiesto toho,aby sa tu buduce mamicky dozvedeli o myjavskej porodnici,tak sa tu dozvedeli ako sa rodi v nejakej nemenovaj porodnici v ČR... takze huraaaa chodte vsetky rodit tam,aby mala danielka dusu na mieste 😀

ale uz naozaj stacilo! horsie ako babky na trhu alebo deti na pieskovisku 😀

katka1601
9. máj 2014

Este by som potrebovala vediet aky doktor je na poradni v stredu na myjave? idem tam prvy krat.a ake vysetrenia sa tam robia uz takto pred porodom som 35tt. 😉

malapepka
9. máj 2014

@katka1601 v stredu na poradni je vzdy primar Gasparik. Urobi kontrolu krcka rucne-strucne 😀 a sono. Pripadne ta posle hore na porodnicu na pasy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre