Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

verka1978
26. jan 2012

@mima1983 3D sono bude robit Tallo tak cca za mesiac, este presne nevedel kolko to bude stat.

verka1978
26. jan 2012

@sweetlittleangel Morfolocike sono je zadarmo, ale ja som si priplacala sono tusim v 13 tt ked sa meralo NT rozmer, to som platial 10€ ,to nie je povinne sono. D sono na Myjave zatial nerobia tak idem do Hlohovca.

verka1978
26. jan 2012

@mima1983 mne Tallo dal fotku v 12tt platila som 4 €, od vtedy som si ju nepytala. Ale za peniaze ju nie je problem myslim vytlacit. On ma sono uz davno v ambulacii.

sweetlittleangel
26. jan 2012

@veverka1978 no ved preto vam vravim, ze si mate lakarsku starostlivost na SK vazit 😉 je tu o vas lepsie postarane, ako si myslite

sweetlittleangel
26. jan 2012

@veverka1978 v Hlohovci myslis Dr. Brescanskeho? 😲

motylicek123
26. jan 2012

ahojte holky je tu niektora co ma podobny termin porodu ako ja okolo 6.4 a chysta sa rodit na myjave ??

amanda683
27. jan 2012

@motylicek123 ano,ja 🙂 Termin mame 3.4.a pojdem na Myjavu 😀

verka1978
27. jan 2012

@sweetlittleangel ano u Brescanskeho, ale co viem ze sa tam s niekym strieda. Ale ze su tam vsetci dobri

motylicek123
27. jan 2012

@amanda683 tak to sa tam mozno stretneme 🙂

sweetlittleangel
27. jan 2012

@verka1978 co ja viem, tak Brescansky nezistil tazke geneticke poskodenie plodu a babätko v maternici zomrelo... a on tvrdil mamine, ze je vsetko v poriadku ukazoval jej 3D sono a co ja viem co... ☹

nat_marcipanova
27. jan 2012

Ahojte babule. Je tu niekto, kto chodi na tehu-cvicenia? Ja by som chcela zacat 🙂

verka1978
27. jan 2012

@sweetlittleangel Ja tam idem hlavne kvoli3D sonu. Inak chodim pravidelne na Myjavu. Tak mam dvojitu kontrolu. Geneticke sono mi uz robil Tallo tento tyzden na Myjave teraz aspon mozem porovnat. A potom po 3D sone idem o tyzden na Myjavu . Tak budem cely mesiac pod kontrolou.

amanda683
28. jan 2012

@motylicek123 ku komu chodis do poradne?Ja chodim k Stastnemu.A budes si vybavovat porodnika?

verka1978
28. jan 2012

@nat_marcipanova Ja sa chystam asi koncom februara. To budem asi 25tt. Mozno pojdem aj skor uvidim.

nat_marcipanova
28. jan 2012

Ja by som tiez chcela vo februari, v polovicke, mozno koncom. 🙂 Tak dufam, ze sa tam uvidime.

motylicek123
28. jan 2012

@amanda683 ja chodim k zivicovi zatial som spokojna, dr. si neplanujem vybavovat zatial uvidim ako to pojde je to moje prve babo a ja som akasi zmatena myslim, tym vybavovanim a tak co mam presne cakat ani neviem ci ma mnoj dr. posle do nemocnice a da mi nejaky papier alebosi musim myjavu vybavit sama hovorim v tomto som uplne, ale uplne dezorientovana

amanda683
29. jan 2012

@motylicek123 jaj,tak to ti ani ja neporadim,ako to v takychto pripadoch chodi.Ja chodim k doktorovy priamo tam v nemocnici.Ale myslym,ze posledny mesiac tehu uz budes musiet chodiet k doktorovy v nemocnici,v ktorej budes rodit.To sa chodi kazdy tyzden.Je to aj v tehu knizke napisane.

motylicek123
29. jan 2012

@amanda683 uvidime, som zvedava no to viem,že posledny mesiac kazdy tyzden treba chodit, juj, uz aby to bolo to neviem sa dockat 🙂 chyta ma pracia a zehliaca mania 🙂

marionmarion
30. jan 2012

@lenkahrubsova lekar, ktory jedna s rodickou tak ako opisujes nemoze byt dobry. Neviem sice o koho ide, ale v podstate je to jedno... nikto nema pravo si vylievat svoje nervy na rodicke. to ze on je nervozny a chce ist domov je jeho problem a nie tvoj. on tam ma byt na to aby ti pomahal, ma tam byt pre teba a nie ty sa mas prisposobovat jemu ale on tebe! toto je uplna sila...mozno si mala zacat odvravat a to by ho uzemnilo...takeho cloveka neobhajuj...ja mam s myjavskymi gynekologmi doteraz 2 skusenosti a mozem povedat ze dobre nie su. ja som ale hubu otvorila a bol pokoj...netreba si nechat skakat po hlave...

marionmarion
30. jan 2012

@elenka6 co sa sona tyka, vaha dietatka je vzdy iba orientacna, vyrata ti ho sonograficky pristroj na zaklade rozmerov babatka, ale to ze kolko ma babo tukoveho tkaniva uz odhadnut nedokaze, takze sa kludne moze stat ze bude vazit viac alebo menej ako ti odhadli. a tie rozdiely...niekedy ma babo polohu ze sa merat presne neda, lebo zle vidno kde co konci a zacina...potom sa tie udaje mozu lisit...mozem sa spytat, preco si lezala v nemocnici??

marionmarion
30. jan 2012

inak baby chcela som sa este spytat tie co chodite uz do predporodnej poradne ten posledny mesiac pred terminom, ci ste mali niektora z vas nejaky problem, kvoli ktoremu vas chceli hospitalizovat? napriklad vysoky tlak a podobne...

amanda683
30. jan 2012

@motylicek123 😀 😀 ja uz mam mesiac poprane aj pozehlene 🙂 🙂 Ale tiez chcem aby to uz bolo,lebo uz fucim ako mech,ani lezat,ani sediet,hroza 😉

slagy
30. jan 2012

@nat_marcipanova nat? ;). Co ty tu?

elenka6
30. jan 2012

@marionmarion no ležala som tam kôli prietokom že placenta dobre nevyživuje babo a preto jej bruško zaostava o tri tyždne,ale tak podla mna ma tam zbytočne skoro tri tyždne držali ked aj tak na to lieky nemaju a kludovy režim som tam ozaj nemala,pri tom večnom hluku.

nat_marcipanova
30. jan 2012

@slagy No ja tu s vami tehulkujem 🙂

marionmarion
30. jan 2012

@elenka6 no...presne to si myslim co ty...ze ta tam drzali zbytocne. a nie si jedina...vela bab si tam nechaju na par dnov-tyzdnov na pozorovanie...ved preco nie, oddelenie za to ma od poistovne pekne prachy, co uz na tom ze maminy su iba zbytocne vystresovane a nakoniec aj tak pojdu domov s tym ze nic
kebyze mam na vyber, urcite na myjave rodit nebudem. Pride mi to tu ako vo fabrike na beziacom pase. a vacsinou ta tu maju za debila ktory nic nevie a nema mat svoj nazor...a uz nebodaj odlisny od toho ich. Mna sa snazili supnut do nemocky hned ako som prvykrat prisla s uplnou absurditou, ze mam vraj zvyseny tlak. Mali smolu, lebo som porodna asistentka a velmi dobre viem, ze moj tlak bol este daleko od zvyseneho, tak u mna nepochodili...ale hneva ma ze niekoho kto sa nevyzna by s tym do nemocky dostali. Na poslednej poradni mi ich uzasna sestricka tiez "namerala" vysoky tlak...akoze, lebo som bola iba 6 dni pred terminom, tak by sa im uz vazne hodilo ma hospitalizovat skor...mala ale smolu, lebo som doktorovi na rovinu povedala, ze nech ma nemaju za debila, ja si tlak doma meriam trikrat denne a ani raz nebol zvyseny / mavam ho dokonca nizky!/ a zrazu ked uz som pred terminom tak sa zazracne zvysil z hodiny na hodinu? no urcite. Doktor bol radsej ticho a poslal ma domov, ze teda mam prist o tyzden. takze tak...uzasny system, vazne 😠

motylicek123
30. jan 2012

@amanda683 no ja som si akosi stale davala nacas, a teraz ma to tak chytilo veru a mohla som veru aj skorej je to namahave ked to mam ete vesat v pracni na snuru, ale uz mam pomaly vsetko, okrem vanicky a kozmetiky pre malu 🙂 hovorim chytla ma mania :D :D

slagy
30. jan 2012

@nat_marcipanova supis, som ani nevedela... 😉 aaaa gratulujem

mima1983
30. jan 2012

@nat_marcipanova ja mam este chvilocku cas, asi az od toho 25tt, alebo mozno skor, ak by som mala partáčku 🙂

mima1983
30. jan 2012

@marionmarion ja som na myjave este nerodila, ale teraz planujem, nebudem sa predsa trepat niekam niekolko kilometrov, a nemysli si ze inde je to ine! som pocula jak zaobchadzaju s rodickami v TT ci v TN, ak to nemas po znamosti, tak je to vsade ako na beziacom pase, samozrejme vynímajuc sukromne kliniky, tam je to o niecom inom.... Ja na MY porodnicu pocujem len same chvali, takze nemam preco váhat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre