Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

dada78
18. feb 2012

@amanda683 asi každá sa najviac bojíme, aby nenastali žiadne komplikácie a všetko bolo v poriadku. 😉 Keď som rodila druhýkrát už som si nepamätala na silu kontrakcii a zdali sa mi po vyvolávanom pôrode silnejšie, ale ťažko posúdiť, to by sa muselo nejako merať, lebo sú to len naše sugestívne pocity. Tebe sa to už pekne kráti, zachvíľku nám napíšeš,že už máš porodené 😉

amanda683
18. feb 2012

@dada78 jeeezis,keby som to uz mohla napisat zajtra,vobec by som sa nehnevala 😝 😝 😝 Fucim,dychcim,ako mech a vyzeram ako hroch 😎 😎 😎 Ani sediet,ani lezat o spanku ani nehovorim a nervozna som ako pes.Klobuk dolu pred mojim mangelom,ze to somnou vsetko vydrzi 😀 😀 😀

dada78
18. feb 2012

@amanda683 to poznám, zachvíľku ma to tiež čaká, zatiaľ sa ešte držím na +9kg čo sa dá, pri Maťovi som mala na konci +17 ! našťastie šlo to rýchlo dojčením a pohybom dolu 😉

amanda683
18. feb 2012

@dada78 ccc,ze 9 kg,to ti tlieskam 🙂 🙂 🙂 Ja pri malom + 18 kg a teraz mam uz tolko a to este mesiac pred sebou 😝 😝 😝 Doslova kyselina 😎

dada78
18. feb 2012

@amanda683 však ešte mám 8-10tt pred sebou, to ešte môže nabehnúť 😝 sama som zvedavá 😅

wolawka
18. feb 2012

@dada78 🙂 dúfam,že ste zdravučké baby🙂 a Maťko tiež🙂

dada78
18. feb 2012

@wolawka ahoj susedka, zatiaľ sa držíme 😉 už sa neviem dočkať ďalšej poradne za dva týždne, malo by byť aj sono, som zvedavá či nič nenarástlo 😅 😀

wolawka
18. feb 2012

@dada78 ee,dievčatko krásne to bude 🙂 držím palčeky aj s Timejkou🙂

kacsik
20. feb 2012

@motylicek123 jeeej to je pekný sen 🙂 mne sa sníva len to že sa maličký na mňa strašne krásne usmieva, inak samé katastrofické scenáre :D aj ja už sa chcem dostať pod 100, neviem sa dočkať ! 🙂

@dada78 asi máš pravdu, samotného pôrodu sa nebojím, však tá bolesť bude najkrajšia v živote, len ma desí to že neviem do čoho idem 🙂a asi aj moc čítam, lebo čím viac pozerám fór, videí, článkov tak sa viac desím aby sa niečo nestalo 🙂 dúfam že vychytám dobrý kolektív, ale na sestričky aj lekárov na Myjave som počula len chválu 🙂

@amanda683 ale už aspoň vieš čoho sa báť, a do čoho ideš 🙂 ja si to neviem ani predstaviť :D teda viem, ale to sú asi hodne prehnané predstavy :D držím palce, aby to dopadlo všetko super ! 🙂

amanda683
20. feb 2012

@kacsik no,bojim sa bolesti.Lebo moj bolestny prah je sakra nizko,tak dufam ze to prezijem aj tentokrat 😝

kacsik
20. feb 2012

@amanda683 tak to verím, ja mám šťastie že ja mám prah bolesti výrazne posunutý 🙂 ale aj ja som sa bolestí bála, ale všetko sa dá pretrpieť 🙂 aspoň teraz si to myslím, uvidíme čo bude keď príde môj čas :D :D

motylicek123
20. feb 2012

@kacsik neboooj ani sa nenazdas a budes pod tou stovkou 🙂 to leti ako voda uvidis 🙂 hlavne ked zacnes prat azehlit vecicky a chystat 🙂 to ti tak utecie ako voda 🙂

motylicek123
20. feb 2012

@amanda683 ja sa nebojim bolesti to vobec skor toho, co a ako bude prebiehat :D, toho prostredia a tak ved ja som este nikdy nebola v nemocnici a na sale :D takze skorej takto sa obavam, ale bolest pretrpim, ale snazim sa uz mysliet na pozitivnejie veci hehe zacala som si to nejako nepripustat a ked to pride tak to pride a na konci toho vsetkeho uvidim moju krasnu malunkatu gabrielle 🙂

dada78
20. feb 2012

@amanda683 @motylicek123 vy sa možno stretnete aj na sále 😉 ja som tak zohrievala kreslo ďalšej maminke, čo po mne hneď išla rodiť 😵
@kacsik moja mama nás mala 4, tak som si pri prvom pôrode hovorila,že keď ona zvládla toto 4x ja to musím ten 1x tiež, no a vidíš už idem tretí krát 😅 😝

nat_marcipanova
21. feb 2012

Maminy, kde ste kupovali postielku a ostatne potreby pre babätko? Mate typ na nejaky velky obchod, kde maju dobry vyber?

amanda683
21. feb 2012

@nat_marcipanova ja uz som taka rozfiflena,ze vsetko kupujem cez net,s nohamy vylozenymi 😀 😀 😀 Nechce sa nikade behat a pride mi to domov.Kupujem na mimibazar.sk,enikibeniki.sk,mamitati.cz,maderna.sk, a dokonca aj lieky a vselico z lekarne,maju dobry vyber na najlekaren.sk 😉

mojalili
21. feb 2012

@nat_marcipanova ak nerada nakupujes cez net, alebo potrebujes to vidiet, chod o Senice (ved to nie je daleko 20 km, do www.best4baby.sk, je to na Dlhej ulici smerom na kasarne po lavom boku.) Tam maju vsetko, co budes potrebovat, naozaj vstko pod jednou strechou....

nat_marcipanova
21. feb 2012

@mojalili 🙂 Dakujem za typ...urcite tam skocime. a v Skalici ste neboli? Tam je tiez vraj nejaky obchod. Alebo neviete o niecom v PN pripadne TN ? 🙂

slasima
21. feb 2012

@nat_marcipanova v TN v Laugu je na poschodi ...

mojalili
21. feb 2012

@nat_marcipanova v Skalici neviem, jedine viem v MAxe, tam maju vsetko, ale podla mojho nazoru veeeeeeeeeeelmi draheeeeeeeeee.

dada78
21. feb 2012

@amanda683 môj človek 🙂 tiež väčšinou nakupujem cez net, u nás na Turej nie je žiaden obchod s detským oblečením , teda ak nerátam Kik a mini Tesco 🙄

amanda683
22. feb 2012

@dada78 haha,poznam,do Kiku obcas behnem a v Tescu som robila,par mesiacov 🙂

verka1978
22. feb 2012

@nat_marcipanova Detsky obchod bol aj v NM ale ten je od 1.2.2012 zruseny. V Senici je dobry obchod, ale aj v Skalici: http://www.kocikyskalica.sk/clanky/o-firme.html
Aj v Hlohovci je Aladin, ale tam som nebola. Ja tiez kupujem cez net, ale dost zakladych veciciek -postielka, vanicka, babyphone,... mam uz po prvom dietati.. Ale chystam sa na oblecenie do TN do HM.
A este obzriet kociky do SE a Skalice. Inak ze aj v TN v centre je nejaky detsky obchod, niekde v starom priore alebo tam niekde. Uz mas nieco nakupene?

amanda683
22. feb 2012

@nat_marcipanova
@verka1978 ale jeden celkom dobry obchod na detske handricky je v Novom Meste,kusok od toho zruseneho.Na tom rohu,na namesti,kde je ta pizzeria,oproti policajtom.Taky zastceny mini obchodik 🙂 Ale tiez drahsi,podla mna,na nete nakupis lacnejsie.

nat_marcipanova
22. feb 2012

@verka1978 Este nemame nic nakupene, este je skoro 🙂 ... len zistujem, co ako a kde, lebo potom uz nebude moc casu(skola a ostatne starosti)potom sa bude uz len rychlo nakupovat 🙂 ...

@amanda683 Ja som chcela tiez postielku objednat cez net. Lenze ocko sa rozhodol, ze on chce vidiet nazivo, kde bude jeho syn spavat. 🙂

amanda683
22. feb 2012

@nat_marcipanova jaj,no sak to moze kuknut aj na obrazku na nete 🙂 Co na nej nakuka,ved su vsetky v podstate rovnake 🙂 Ale aspon budete mat vylet,su to prijemne nakupy 😉

aly
23. feb 2012

Dobré ránko, chcela by som sa poradiť ak môžem som zúfalá, stále mi tvrdne brucho a velmi velmi často, v noci som skoro vôbec nespala, každých skoro 10 min. sa mi neviem či " vypučilo " bábo alebo sú to nejaké predzvesti kontrakcii, je to dosť nepríjemné, hned musím ísť na záchod lebo mi mi maličký asi zatlačí na mechúr. Mám ho stále priečne hlavička na ľavom boku a zadoček na pravom boku. Beriem magnézium 500mg GALVEX a beriem ho 3x po 2 tabl. denne. Naozaj neviem s určitosťou či je to tvrdnutie. Ono to prichádza tak asi 10 sekúnd, podbruško mi stvrdne na asi 2 min ako skala, nie celé brucho, skôr sa mi zdá že tam kde je uložené bábo - priečne. Dakujem za pomoc 🙂

katjuschka
23. feb 2012

@aly Uplne najlepsia rada pre teba je ist k lekarovi, nic ine ti poradit nebudeme vediet, asi ziadna z nas. Ja som podobne stahy mala cca od Vianoc do Valentina, s asi tyzdennou prestavkou ked sme boli na svadobnej ceste (babatku asi prospela absencia stresu a stastna mamicka). Ako sme dosli z dovolenky, tak to opat pokracovalo ako predtym, myslela som si, ze to je normalne, ze jednoducho ta maternica sa roztahuje. Tak som to aj tak hovorila lekarovi, ze ako v podstate sa nic nedeje. Uzivala som iba magnezium, ale tiez som sa budila v noci. Resp.budila som skorej mojho muza ked som zo spanku mrncala. A bohuzial som bola v 29tt hospitalizovana opat na Myjave s tym, ze sa otvaram. Po tom co mi dali lieky - Isoptin a Salbutamol, Guajacuran stahy i bolest bruska uplne prestali. Ale lezat musim tu do 34tt. Takze jedine - lekar.

@nat_marcipanova http://www.postielky-kose.sk/

aly
23. feb 2012

@katjuschka no ja to mám už asi 2 týždne také silnejšie a častejšie, min. tyzden som bola u dr. a vraj všeko ok, tak neviem 😕

katjuschka
23. feb 2012

@aly Aj ja som to mala podla doktora dlho v pohode, tak som si z toho ani ja nic nerobila. Ono to aj v pohode bolo, ja som chodila na kontroly, bola som zavreta. Hovoril mi potom, ze niektore buduce maminy to neovplyvni, niektore hej. Kazdopadne ked mi tvrdne brusko ovela radsej by som sa cpala mesiac-dva liekmi "zbytocne" a preventivne ako zacat sa otvarat, lieky nasadia aj tak a musim byt v nemocnici, ktora na psychike cloveka moc nepridava, nech som tu akokolvek spokojna. Hlavne vidim, ze ty uz jedno "babo" mas a doma ta urcite potrebuje. 🙂 Nech je tak ako tak, aj keby ti tie lieky nedal, setri sa. Ja v domnienke, ze som "zdrava tehotna", som robila bezny servis okolo domacnosti ako upratovanie, varenie, prenasanie predmetov, to asi uskodilo. Uz budem pri druhom mudrejsia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre