Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

slagy
1. jan 2013

@dedenini veru ani mna 😀

elenka6
2. jan 2013

@slagy že jej vobec pišeš,ona zrejme nechape o čom hovoriš,milujem ludi ktorí obhajuju svoju pravdu a pritom su mimo trošku 😒 lebo nazor že mne zle spravili ruku tak tam rodit nejdem je trochu mimo.

magali
2. jan 2013

@slagy tak z tejto reakcie je ocividne ze dievca je troska mimo
dedenini @slagy este raz... moja vec.. aaaaaa koli takymto vznikaju hadky alebo nedorozumenia v temach... neprislo ti to ani trosku zbytocne sa ozyvat na mna?? sak koho to nezaujma tak nech si mysli svoje... tak naco mi to pises... sak kazdy si moze pisat co chce..aaaaaaach
Včera o 23:38 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2012 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

suhlasim s @elenka6 zbytocne jej nieco pises, ona nepochopi ze sa tu zapaja uplne odveci.. a nechapem naco teda chodila na krcne, a neviem kde este, ked nemala dobru skusenost mala si vybavit inu nemocnicu a nie chodit po vsetkych oddeleniach a potom nadavat.. ale to som uz tiez asi odbocila ze? 😀 este tu z teba urobi intriganku, kasli nanu

slagy
2. jan 2013

@magali kaslem , taketo zeny ma vytacaju,...ved ty, aj
@elenka6 viete ako som to myslela 😉

nat_marcipanova
2. jan 2013

@dedenini Deni, nic vzlom, ja sa tu tiez nechcem hadat, ale k vete, "mala som vsetky vystrenia a sona" ... ja dost pochybujem, ze sa o teba specialne starali a robili ti veci ktore su tam mimo standardu 😉 ... Je tam totiz povinnych vysetreni ovela menej ako na SVK, ostatne dostanes az ked si mastne zacvakas, preto sa vela zien vracia rodit na SVK.

dedenini
2. jan 2013

@nat_marcipanova je ale troska rozdiel kde rodis..mam kamosku co rodila v Londyne a ta si veru nepochvalovala..lebo aj dost platila za sukromnu izbu, co ja som mala automaticky a zadarmo, aj ju nechceli hned zobrat do nemocnice, ..v UK sa bere na poslednu chvilu... ja som mala vyvolany porod..no mala som kazdy mesiac , niekedy tri tyzdne sono, preto lebo som tam nieco mala..tazke to pisat takto slovne a nazov presny neviem..tak preto som bola vysetrovana a kontrolovana stale... ale je normalne ze ku svojej midwife som chodila skoro stale..bola som v neustalom kontakte na telefone..myslim to tak ze som mala sukromne cislo midwife a pysala som jej hocikedy sms a ona mi odpovedala hned ak som nieco chcela vedet, alebo sa spytat... mam tu aj kamosku kde rodila presne kde ja a ta mala cisarsky , a tiez si pochvaluje. a to predtym uz rodila na slovensku a jej slova boli ze tu je to ine,ale lepsie..no co clovek to iny nazor , to chapem..ale fakt zalezi natom kde rodis... ja v Blyzkosti Liverpoolu afakt si nestazujem.. 🙂

alenaki
11. jan 2013

@medveckaeva ja som bola dnes, normalka som sa vyviezla vytahom na 4.poschodie a opytala sa vrchnej sestry .... a ona ma povodila ... sice s poznamkou, ze ale rychlo .... ale povodila ma 😀

medveckaeva
12. jan 2013

@alenaki tak na nás si nasla kopec času. Všetko ukázala. Bola mila. Ale porodnicu sme ledva našli bo lekári v tej budove ani nevedeli, že tam niečo take je 😀 Uz tam chodím i na poradnu

tina4931
12. jan 2013

Nie je to celkom tak, že záleží na tom kde žena rodí....ale ako jej pôrod prebieha. Tá, ktorá porodí do dvoch hodín bez problémov si bude pochvalovať aj v najhoršej pôrodnici. Na MY ako nemocnicu som nepočula veľa dobrého ale pôrodnica sa mi zdala byť ako oddelenie naozaj dosť dobrá. Ale mala som aj šťastie, to je pravda. Ja mám napr. veľmi dobré skúsenosti s MUDr. Krčom.

tina4931
12. jan 2013

Ja by som Myjavu určite uprednostnila pred Skalicou alebo Piešťanmi.

medveckaeva
14. jan 2013

Kocky a Myjava verzus Trenčín? Dnes som mala pozit výsledok na strepTokoka. Doki mi nic k tomu nepovedal. Mám si racej vybrat TN kde je jiska koli bezpečnosti malého?

emily_666
14. jan 2013

@medveckaeva osobne to porovnať neviem, ale ked som ležala v pôrodnici na MY, boli tam 2 kočky, ktoré už predtým boli v TN a pri druhom pôrode išli na MY. Ak máš streptokoka, čo má mimochodom každá druhá baba, dajú ti ATB pred pôrodom, alebo pri, už neviem presne.

medveckaeva
14. jan 2013

@emily_666 Dakujem. Toto som potrebovala počuť 🙂 Bo som čítala články o tom streptokokovi a som sa vylakala

emily_666
14. jan 2013

@medveckaeva výber je na tebe, každopádne, nech ste obaja zdravučký a nech vám dobre dopadne

medveckaeva
14. jan 2013

@emily_666 dakujem. Podobne. Vidím, že si v 39tt. Ideš na myjavu?

emily_666
14. jan 2013

@medveckaeva áno, čaká ma sekcia bud. týždeň. Ja som s lekármi spokojná a sestričky sú dobré aj horšie, no ako všade.

medveckaeva
14. jan 2013

@emily_666 tak držím prsteky. Daj pak vediet co a ako. Myslím po sekcii. Držím prsty. Mozno sa ece stretneme 😉 Na má my pôsobí fantasticky

monika1910
15. jan 2013

Rada by som sa aj ja vyjadrila. Na Myjave som lezala pocas tehotenstva pre problem s vysokym tlakom. Bolo to tam strasne. Platila som si nadstandart len kvoli tomu aby som mala toaletu na izbe. Kupelnu som mala v strasnom stave, kazde rano sice prisla upratovacka, ale umyla len zem a odisla. Sestricky neprijemne,neochotne a s komentarmi, ktore tehotna naozaj nechce pocut. A ked som prisla za sestrickou ze sa necitim dobre aj tak sa nic nezmenilo.Ani lekara nebola schopna zavolat. Jedno rano som na vizite lekarke povedala ze je mi strasne zle,tlak som mala strasne vysoky. Poslali ma na interne vysetrenie. Povedala som sestricke ze sa necitim dobre ci ma moze niekto odprevadit a ona mi vynadala, ze tu nie som jedina. Na internom boli mile a sestra ma doviedla naspat na oddelenie. A ked mi vecer odtiekla plodova voda zvonila som na sestru,ale marne. 20minut som cakala ci nahodou nepride, ale nic a tak som sa ju vybrala hladat. A kde som ju nasla? Na porodnici mala "vaznu debatu" so sestrickami. Ked som jej povedala ze mi odtiekla voda tak sa mi smiala do tvare,ze co take sa stalo. Bola som v 32tt asi to sa stalo. Potom to dopadlo tak,ze ma rychlou prevazali do BA na antolsku. A tam som porodila krasnu dcerku, ktora sice par tyz.bola v inkubatore, ale som rada,ze to dopadlo takto dopadlo.Tam na mna boli mile aj sestricky. A co sa tyka lekarov na Myjave nemozem si stazovat. Ty boli strasne fajn, ale sestricky no hroza. Ale primara nemusim. Som si stazovala na jednu konkretnu sestru a on sa urazil. Zrejme si mysli,ze oni su tam perfetny no nieje to tak. Lekari na jednotku, a vacsina sestier na patku.

elenka6
15. jan 2013

@medveckaeva toho streptokoka sa neboj,to ma naozaj vela žien,len ti pichnu do žily antibiotika,to babatko ochrani.

elenka6
15. jan 2013

@monika1910 a ty si sa už nevyjadrovala pod inym nickom?

verka1978
15. jan 2013

@emily_666 Drzim palce!!!! Uz sa ti to blizi! preco ides cisarskym? Ci aj Tomasko bol cisarakom?

monika1910
15. jan 2013

@elenka6 urcite nie dnes som sa registrovala...

vladuska99
22. jan 2013

@monika1910. To sa cudujem ze sa k tebe takto sestricky chovali lebo ja mam snimi iba dobru skusenost. A hlavne po sekcii starali sa o mna ko v bavlnke. A aj ja som lezala kvoli vysokemu tlaku ale dva tyzdne pred porodom a denne mi 3krat kontrolovali tlak a ak som mala zvyseny hned tabletka alebo magnezko.a pak dosli skontrolovat.a ked mi raz vyskocil. Na 170/100 hned volali doktorku pytali sa ci mi neni zle(praveze mi nebolo🙂 a tak..no proste nemozem si vobec stazovat.a tak isto jedna nemenovana sestricka z novorodeneckeho sice hrozivo vyzerajuca bola super mojmu drahemu ukazala maleho hned chvilu po porode aj ho dokonca odfotila a pri odchode mi odniesla vajicko s malym az k schodom a nakonec ze a podte vytahom. Takze pri druhom urcite myjava.snad aj potom budem tak spokojna ...no vlastne jedna vec ma zarazila ze mi do porodopisu napisalu ze nespolupracujuca hystericka rodicka =pritom som ani necekla a isla som aj tak na sekciu takze ani tam som nemohla byt hystericka :D ale nevadi berem to sportovo🙂 vsetko dobre dopadlo a to je hlavne 🙂

elenka6
22. jan 2013

@vladuska99 to je dobré s tou histerickou 😀 ja som mala v sprave že mi hrozil predčasny porod,este že som to nevedela,aspon som sa nestresovala že porodim skor.

babula333
23. jan 2013

Tak tu som nebola tisic rokov 🙂
Ja možem odporučit všetkymi desiatimi Dr. Talla. Odrodil mi dceru a staral sa o mna ako keby to bolo jeho vlastné dieta/ale samozrejem nebolo 🙂 /sestričky super, až na tu jednu na porodnicu-hovorili jej bacharka . Na druhy den po porode večer prišla za mnou a zvrzala ma , prečo som si pytala nadš. izbu ked mala je u nich a musia sa o nu starat oni. To že nebola na izbe u mna , vybavila ina sestrička,ktorá to myslela v dobrom, aby som sa vyspala aspon jednu noc 🙂
ako hovorím ,sestričky boli v pohode, pretože potom som mala cele noci a dni malu pri sebe a od nich nič nepotrebovala, tak boli spokojne že namali s nami žiadnu robotu 😀 jedine o co som žiadala, aby mi ju ospršili, pretože nato som si v tej divnej "vani" netrufala. Ale to je pre nich 5 min. záležitost. Chytia to dieta akosi divne pod krk, oplachnu a dovidenia.
Takže Myjava je fajn. Ale všetko je o sympatiach. Podla toho sa k Vam budu chovat doktori aj sestričky. To už je raz tak

babula333
23. jan 2013

@oliinka na Bradačku sa možeš prihlasit, predpokladam že tam bude v triede pre 3-4 roč. deti jedno miesto volne. Po nas 🙂

slagy
23. jan 2013

Som bola dneska na preventivke 🙂 , vam poviem...tak zvlastne som sa necitilauz pekne dlho 😀 asi rok a pol ( co som tam bola naposledy )
Baby , tie co chodite k dr.Tallovi, coze to tam ma za novoty,...ze pridem tam (ako objednana) cakaren prazdna, za 15 minut som vonku. Normalne nechapacky 🙂, ved tam boli vzdy cakacie doby na hododiny 😀 .
Zajtra idem na sono prsnikov, dufam ze to bude robit ten ukrajinec 😀 , mladeho sa budem hambit 😉

verka1978
23. jan 2013

@slagy no na sono prsnikov, mam ist aj ja ked dokojim teda nejako jar-leto,. Daj potom vediet ako to chodi, lebo este som to neabsolvovala

slagy
23. jan 2013

@verka1978 som zvedava, ale asi normalne sono, naflafa tam gelu a ide sa 😀 ... Tiez idem prvy krat,..co som velmi rada ze ma tam poslal, lebo predsa len, ja si to sama vysetrit dobre neviem, a sono je o nieco podrobnejsie ako samovysetrenie.

verka1978
23. jan 2013

@slagy ved to ja som sa minule pred tehu na to sono pytala, povedal, ze posiela az po 35. roku. No ked som bola po 600 nedeli, tak povedal, ze ked dokojim mam si prist pre listok na sono.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre