Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

polacka
15. máj 2014

@petrahankova aha no dobre vedet. lebo ja som minule rodila 36/6.

katka1601
18. máj 2014

@petrahankova Ten sobasny list staci aj kopia.a to ho potrebuju v porodnici ci na matrike? 🙂

zuzana0612
18. máj 2014

@katka1601 do pôrodnice potrebuješ sobášny list.

petrahankova
18. máj 2014

@katka1601 fúúú,to ti neviem,ja niesom vydatá,žijem s priateľom 15rokov,ale skusim ti zistiť ,ale treba ho zrejme v porodnici a originál,lebo ja tam zase musím priniesť z matriky potvrdenie o určeni otcovstva,lebo ked sa babo narodí,podla toho mu hned píšu priezvisko

petrahankova
18. máj 2014

@katka1601 takže treba do porodnice original sobašneho listu

zuzana0612
18. máj 2014

@petrahankova stačí kopia

katka1601
18. máj 2014

@petrahankova
@zuzana0612 Ok babulky ďakujem pre istotu zoberiem teda original a budem dufat ze sa nestrati 😀

zuzana0612
18. máj 2014

@katka1601 ja som mala kopiu a ta im zostala, nevrátili mi ho.

malapepka
18. máj 2014

@katka1601 ahoj. Original sobasneho listu neber, lebo ten si na chvilu nechaju. Ale original by si si nemala pustit z ruky. Ja som doniesla kopiu a v pohode. Odovzdas v porodnici , ked si budu zapisovat tvoje udaje.

katka1601
18. máj 2014

@malapepka Ved prave original by som nechcela len tak niekam davat. tak teda predsa len zoberiem kopiu.Ďakujem kočky.

petrahankova
20. máj 2014

@katka1601 ty si už bola viackát na Myjave v poradni?To sono vedľa sa robí len raz,alebo vždy?Ak nie,tak robí také orientačné sono primár aspon v ambulancii?Mne sa totiž sále malý v bruchu pretáča,tak sa bojím,aby som nerodila koncom panvovym

katka1601
20. máj 2014

@petrahankova Ja som bola na myjave zatial iba raz.zajtra idem druhy krat.minule mi robil aj on sono pozeral srdiecko a ako je otocena a potom ma poslal vedla na sono.zajtra neviem ci ma tam zase posle.ja som este nebola na monitore tak neviem ci ma neposle tam.nasa mala vazila naposledy 2,8kg budem zvedava kolko bude mat teraz.a tvoj drobcek ma kolko?

petrahankova
20. máj 2014

@katka1601 moj mal 2670g uvidime zajtra

petrahankova
21. máj 2014

@katka1601 ahoj,bola si dnes?ja ano,všetko vraj ok,otvorená len trošičku,tak si ešte počkám,a ty?

katka1601
21. máj 2014

@petrahankova Ahojky bola som. tiez sa otvaram este mi dal termin nabuduce a to uz budem mat chvilu pred terminom.Dneska dost tehuliek uz poslali na prijem. 😀

katka1601
21. máj 2014

@petrahankova a uz je dobre otoceny?

petrahankova
22. máj 2014

@katka1601 ano bol otočený

laurika1517
22. máj 2014

baby co myslite na koho sa v porodnici mailom mam obratit ak by som chcela ten bonding?

matka3
22. máj 2014

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Mám na Vás pár otázok. Bývam v Senici, ale nie dlho a preto neviem, kde mám ísť rodiť, či do Skalice alebo na Myjavu. Rada by som od Vás počula pre a proti. Nakoľko prvý pôrod som mala cisársky a mala som aj problémy s malou, tak viem, že ma to aj teraz čaká len dúfam, že bez tých problémov. Chcem vedieť, či v Skalici aj na Myjave sa rodí pri spinálnej anestéze, nakoľko by som rada bola pri vedomí, aby som bábenko hneď aj videla a hlavne vedela, že je všetko v poriadku. Ďakujem za každú radu a názor.

katka1601
22. máj 2014

@matka3 Ahojky mozem ti povedat akurat skusenost mojej sestry.rodila na myjave tiez cisarakom a bola spokojna tak aj druheho rodila na myjave a chcela normalny porod. v skalici by jej automaticky spravili cisarak ale na myjave jej primar povedal ze ak chce a pojde to moze rodit normalne ze on si na nu da pozor. a tak aj bolo.rodila normalne a bola nadmieru spokojna. vravela ze rada na to spomina.ja idem rodit tiez na myjavu mozno uz aj za tyzden. 🙂

piacere
22. máj 2014

@matka3 jednoznačne Myjava. Nad Skalicou ani neuvažuj 😅

laurika1517
22. máj 2014

myslite ze mam napisat priamo primarovi alebo niekomu z novorodeneckeho? nemate na nich mail? som pozerala stranky nemocnice a nejako som tam nemohla najst maily na konkretnych lekarov 😔

matka3
22. máj 2014

@katka1601
@piacere
ďakujem za doporučenie čítala som si tu rôzne názory. Najkôr som rozmýšľala nad Skalicou ale po tom čo som si tu prečítala som viac naklonená Myjave, ale chcela by som vedieť aký je rozdiel medzi Skalicou a Myjavou.

radusska
23. máj 2014

@laurika1517 naco potrebujete mail na doktorov? nebolo by lepsie osobne sa spytat na vsetko co vas zaujima? podla mna je aj dost skoro to riesit,ved termin mate az o 5mesiacov,co je skoro pol roka preboha...

laurika1517
23. máj 2014

@radusska neviem vacsinou vsetko vybavujem mailami. a ze je to skoro. hmm to je mozno fakt. ale cas rychlo uteka. mam pocit ze to bolo vcera co som zistila ze som tehotna 🙂 a uz to je par tyzdnov a este ma caka tolko vybavovania a zhanania kym babo pride. nechcem si to nechavat na poslednu chvilu nech viem do coho idem 🙂 ozaj otec pri proode stoji kolko?

laurika1517
24. máj 2014

a este som sa chcela opytat, ci neviete niektora odporucit dobre knihy o porode. vcera som si objednala jednu z netu, ale rada si necham poradit co vas zaujalo pripadne ak ste nejaku citali a moc vas nenadchla tak napiste nech to zvytocne nekupujem dikec

radusska
24. máj 2014

@laurika1517 otec pri porode 20eur. ja som necitala ziadne knihy o porode ani o tehotenstve ani ako vychovavat dieta. aj tak je kazdy porod iny, podla mna je to uplne zbytocne,su to vsetko len odborne kecy 🙂 to je cisto len moj nazor,neodsudzujem nikoho kto ma nazor opacny 🙂

laurika1517
24. máj 2014

@radusska tak ja neviem ale napr o manstruacnom cykle tiez mame nejake teoreticke vedomosti ako to funguje a tak. neviem len sa pytam. a ak nebudem vediet nic o porode ako budem vediet co mam robit a co sa prave so mnou deje?

piacere
24. máj 2014

@radusska dovolím si nesúhlasiť. Teraz pri druhom pôrode som už nepotrebovala nikoho rady, ale prvýkrát mi padlo celkom fajn, keď mi pôrodník pri príjme vysvetlil, ako mám kontrakcie predýchavať, aby bolo "fajn" mne aj bábätku... dokonca mi názorne aj ukázal, aký postoj je naj 😀 ... aj sme sa zasmiali, aj mi to pomohlo 🙂

radusska
24. máj 2014

@piacere no vidis,ja zasa nesuhlasim s tvojim nazorom. a o tom to je,kazdy mame svoj postoj 🙂 mne napriklad nemusel nikto pri prvom porode nic hovorit,islo to nejako samo. ak ty si bola rada,ze ti pomohli,tak fajn,ved na to tam predsa su. uz som vyssie napisala,ze je to moj nazor a je mi jasne,ze dalsich xy mamiciek bude mat nazor opacny 🙂
@laurika1517 je to pudovo dane,budes vediet co mas robit,to mi ver 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre