Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

katka1601
24. jún 2014

@laurika1517 mne brali vzdy malinku na odber krvi lebo mala nizku hladinu cukru.a potom ti ju beru na rozne vysetrenia viem ze boli vsetky babenka na sono bruska.potom mi ju zobrali na neurologicke vysetrenie to kvoli tomu lebo ja som mala ako dieta zapal mozgovych blán.neviem ti povedat ci mozes ist aj ty z babom ale na novorodenecku izbu viem ze ta urcite nepustia.

katka1601
24. jún 2014

@katka110510 drzim palečky a nech si uz aj zo svojim uzličkom doma. 😉

katka110510
24. jún 2014

@katka1601 ďakujem už bysom to chcela mať zasebu toto ale už som bola minulý týždeň otvorená na 3cm tak dúfam zeto nebude dlho trvať nevieš náhodou ze kedy sa ide rodiť na koľko musíš byť otvorená aby si už šla na sálu ja už sito nepamätám môj prvý pôrod trval 12hodin dúfam ze tento bude lepší 🙂

katka1601
24. jún 2014

@katka110510 ja som bola otvorena na 8cm ked mi povedali ze este dve kontrakcie predycham a potom pojdem uz na sal.tam ma potom doktorka pozrela a povedala ze ideme rodit.a to uz trvalo len 15minut a bolo to. 😒 A prvy porod si mala vyvolany?

laurika1517
24. jún 2014

@katka1601 na 8cm? som myslela ze otvorit sa na tlacenie zena musi uplne teda na 10cm. ved ked este nie je otvrena, tak su tam stale otvaracie kontrakcie nie vypudzovacie, nie? ved to potom moze poskodit krcok ked nie je este otvoreny. predsa len ta hlavicka nie je najmensia.
a s tym babom to sa musim popytat. ved ako rodic mam pravo byt pri vsetkych vysetreniach. nechcem aby babo same plakalo bezomna ked mu budu brat krv alebo nieco take

katka110510
24. jún 2014

@katka1601 áno aj prvý mi vyvolávali ráno o šiestej a malý sa narodil o 18:21 aj ti robily klistir

katka1601
24. jún 2014

@laurika1517 ano musis byt otvorena na 10cm. ja som bola tiez ale ako som napisala naposledy mi povedala ze som na 8 a nechala ma este dve predychat to som sa potom tie dva cm otvorila lebo uz som citila velky tlak na konecnik a to uz chces tlacit. 😉 na tu izbu novorodencov ta nepustia preto lebo su tam aj ine babenka takze preto aby neboli vystavovane roznim bacilom.vsak ked ti ho daju na izbu mas ho stale.mozno ked pojde na vysetrenie mimo novorodeneckej izby tak si myslim ze mozes ist s nim to by nemal asi byt problem. musis sa na to informovat

katka1601
24. jún 2014

@katka110510 davali mi klistir a po pravde som zan bola vdacna lebo cele tehotenstvo som mala problem ist na velku 😀

katka110510
24. jún 2014

@katka1601 no toho sa bojím ja zasa ked idem na veľkú ja mám zlatú zilu nikedy som ju nemala tak neviem akoto dopadne

katka1601
24. jún 2014

@katka110510 to som pocas tehotenstva mala aj ja.ale neboj nebolo to nejak neprijemne.upozorni na to sestricku.

katka110510
24. jún 2014

@katka1601 jasom zasa čítala ze toto môže aj prasknut počas tlacenia a zeto teda dosť boli no sak uvidím akoto dopadne nejako to už musím vydržať

zuzana0612
24. jún 2014

@katka110510 ak máš zlatú žilu, môže sati pri pôrode ešte trochu viac vytlačiť von. ak ťa to bude potom bolieť, povedz to na vizite doktorom, povedia ti, akú mastičku si môžeš nato dávať. ale oni majú aj také čípky a môžu ti aj tie dať a super to pomáha.

vjaja
24. jún 2014

nedalo mi musím, zrovna som pozerala na markíze aké dostali wau super vozíčky pre bábätká v Trenčíne, netvrdím, že Myjava má zrovna ten model, ale je to veľmi obdobné a super, keďže náš mal zlomenú kľúčnu kosti tak sa inak polohoval, ten vozík bol úžasný, aby som nemala stres a videla na neho, tak som si ho len zvrtla, opäť môžem túto nemocnicu len a len odporučiť

laurika1517
25. jún 2014

@vjaja jeej aka super fotecka. a co sa malinkemu stalo ze mal zlomenu klucnu kost?

bibinka379
25. jún 2014

Na Myjave detom bezne lamu klucne kosti pri rodeni.nas ju mal tiez zlomenu. To niesom jedina o kom vidm ze tam rodil a dietatu ju zlomili.

laurika1517
25. jún 2014

@bibinka379 prosim? to akoze vazne??? a to sa ako moze stat a este dokonca tak casto? to mi pride dost divne aby sa deti bezne rodili so zlomenou klucnou kostou...

lizankaaa
25. jún 2014
elenka6
25. jún 2014

@laurika1517 neboj sa,určite im ich nelamu naschval,to je kravina.

bibinka379
25. jún 2014

@lizankaaa drahaaa ty nie si normalna,ja som napisala ze sa to tam normalne stava,nie ze ich lamu naschval.bohuzial pri tahani im tu klucnu zlomia.

vjaja
25. jún 2014

@laurika1517 on sa tak zle rodil, naberal opačný smer, nie von ale dnu, tak mu museli pomôcť, ale nie je to nič zvláštne, aj dcéra mala, ale kvôly tomu, že zasa takmer vyletela, ale dieťa o tom poväčšine ani netuší

vjaja
25. jún 2014

@bibinka379 blbosť, stáva sa to väčším deťom, dcéra mala tiež a rodená v PN, tá šla zasa moc rýchlo a tiež bola väčšia, len v PN mi to nepovedali, až v správe som sa dočítala

bibinka379
25. jún 2014

@vjaja zda sa ti ze dieta vahou 3,300 je vela?

bibinka379
25. jún 2014

Vidim ze tu clovek nemoze nic napisat ,hned sa toho chyti kazda ....

lizankaaa
25. jún 2014

@bibinka379 Ty si nenapisala, ze SA bezne detom lamu kosti, ale ze detom tam lamu kosti.... ako keby oni lekari lamali... tak sa nauc formulovat vetu

apollo13
25. jún 2014

@vjaja no ja ti teda neviem, ale dieta bezne zachadza pocas vytlacania dnu spat niekolko krat. to je uplne normalne. to len niektori lekari maju tendenciu to dieta rvat von za kazdu cenu

bibinka379
25. jún 2014

@lizankaaa ty si chytra ako radio pocuvaj

vjaja
25. jún 2014

@apollo13 no len keď ozvy nie sú ok a trvá to pridlho, tak to už normálne nie je a ver že viem čo hovorím @bibinka379 to nie je len o váhe, ale je to súhrn veľa vecí, panva, veľkosť dieťaťa, ako matka tlačí, skús si to naštudovať, zistíš viac
a len tak mimochodom radšej zlomenina kľúčnej kosti, ako dieťa zaseknuté v pôrodných cestách, to skutočne vôbec nie je pekný pohľad

vjaja
25. jún 2014

@bibinka379 no tak by sa na Trnavu mohlo povedať, že tam bežne zomierajú bábätká, alebo matky, lebo sa to stalo po sebe viackrát, pre boha veď to je scestné

bibinka379
25. jún 2014

@vjaja ale ja som to nemyslela tak ako ty to chapes..vela mojich znamich na MY rodili a dieta malo zlomenu klucnu kost...ja som to myslela tak ze podaktory lekari sa s tym nestvu a tahaju dieta von.tak sa prestan chytat za slovicka.chytra ako paragraf

vjaja
25. jún 2014

@bibinka379 ups asi sa niekto urazil, čo sa ti nepáči,keď ti niekto odpovedá proti názorom, a chytrá som asi viac, lebo toľko gramatických chýb v komentoch nemám 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre