Nadštandartná izba v pôrodnici. Určite využite!

mario
1. feb 2007

Maminky, ak vám to len trošku financie umožnujú a vaša nemocnica takú izbu má, tak ju využite. Ja neľutujem ani , lebo máte pocit že ani nie ste v nemocnici. Krásne posteľné prádlo, prebaľovací pult a vanička nové, sprch. kút a WC, TV, radio a telefon, chladnička, varná konvica, žiadny nemocničný nábytok, možnosť jesť na izbe - máte bábo stále pod kontrolou a hlavne posteľ pre manžela alebo vašu mamu, ak potrebujete pomôcť na noc, alebo aj celý den.

lindda
1. feb 2007

mario ja by som rada ale kramare nemaju ☹

luciaj
2. feb 2007

viete mi poradit, ci maju takuto nadstandardnu izbu na Antolskej v BA? Ja som este len na zaciatku tehu ale zacinam zistovat moznosti ...

kukenzi
2. feb 2007

lucia, maju 😀

certica
2. feb 2007

luci, na antolskej su 2 taketo izby

nici
2. feb 2007

lindda ahoj,
vidim, ze si sice v 37 tt a asi uz mas isto, ze chces ist na Kramare, ale neda sa to zmenit? ja som bola v nadstandarte v Ruzinove a bolo tam tiez perfektne, som maximalne spokojna....a ocino bol tiez ubytovany s nami, takze tiez nelutuje...

maca21
2. feb 2007

ahojky ja som bola na nadštandarde v Zlatých Moravciach a bolo to super 😉

maaja
2. feb 2007

nici
aj ja idem rodit do Ruzinova a tiez chcem nadstandardku ... ale staci bez ocina ... co to vlastne znamena ta nadstandardka ? ze mas vlastne WC a sprchu ? a to sa nejak dopredu objednava ? a maju ich dost ?

quetka
2. feb 2007

Ahojte baby, ja som bola vcera prepustena z Ruzinovskej nemocnice kde som rodila. Bola som na nadstandartke. Ta nadstandartka ma len vyhodu len ze mate WC a sprchu. TV tam nejde, teda ide ale markiza a ked je pekne pocasie tak aj jojka 🙂) Jedlo nic moc 🙂 no a akurat ta kupelka pe babo je pekna. Ale je tam strasny ramus, teraz tam zacali daco prerabat tak to tam vrcalo cely den, a ked bola teto dni vychrica tak strasce ficalo ccez okna, je tam 10 izieb, ale dost su obsadene, neviem ci sa da dat moznost sama na izbe alebo dokonca s oteckom. Personal sa da, az na upratovacku co nezatvra dvere a robi strasny ramus ak upratuje izby 🙂)) JO a postele nic moc, ak chytite taku co vrzga tak sonduje kazdy vas pohyb na nej 🙂 GL

zuzu13
2. feb 2007

Ja som z MT a naša pôrodnica má všetky izby veľmi pekné...kupeľňa je na izbe, WC na chodbe...jediný rozdiel je v tom, že na nadštandardke je TV. Inak manžel môže byť na izbe 24 hod. bezplatne a TV - prenosnú ti môže doniesť. ALe keď máš mimčo pri sebe takto je ten najkrajší program vyslielaný LIVE. 😀

zuz11
2. feb 2007

no ja som tiez bola v ruzinove na nadstandarte 😀 doktori ok, sestricky tiez ale ta sprosta upratovacka 🤐 tak ako vyssie sa spomyna ani bu ani be a rozcapi dvere a nezavrie a upratovanie tiez za vela nestoji.... ale na nadstandarte je dobre aj to ze su tam iba 2 mamicky ( na ormalnej su 3) a hlavne ten zachod oceite ( bola som na tom spolocnom a nikdy viac 🤐 )
a nie je pravda o tej telke treba tym kablom trochu potrepat a ide jojka a tak treba proste vediet ako na to ale ked dostanete dietatko a mate ho uz u seba telku uz nepocuvate moze ist iba ako kulisa 😵
ja ked som tam bola, boli tam aj dvaja ockovia ( asi nebol taky naval) ale to vsetko az po porode sa dozvies ci sa Ty tam dostanes kedze je taky booom 😵 🤐

umatko
2. feb 2007

Ahojte, aj ja som mala nadstandard a je to najlepsia vec po porode.Rodila som v Leviciach, je tam taka hotelova izba s manzelskou postelou atd ako doma. Inak aj manzel bol celych dni s nami na izbe, super pocit, odporucam nadstandard.

pipi1211
2. feb 2007

ahojte babule... zacinam sa rozhodovat nad vyberom porodnice a tak som sa rozhodla ze vam tu napisem ci mi viete poradit s nejakou porodnicou lebo mam strasny strach ☹

umatko
2. feb 2007

no, zalezi od kraja, v ktorom by si chcela rodit?

pipi1211
2. feb 2007

jaj som zabudla napisat,Bratislava 🙂

umatko
2. feb 2007

no tam zial nemam prehlad, ale skus si pozriet www.porodnice.sk tam je dotaznik , ktory vyplnaju vsetky porodnice na slovensku aj ja som sa takto dopracovala k nadstandardu, vela stastia

nici
2. feb 2007

ahoj maaja,
nadstandart znamena, ze mas presne WC a sprchu pre seba, co je podla mna fakt nezabudnutelna a nenahraditelna vec, tiez TV, potom aj jedlo ti nosia na izbu a mozes si vybrat, lebo ti kazdy vecer donesie jedalnicek a ty si vyberies na nasledujuci den stravu, co na normale nejde, tam maju dane a jedia v jedalni....neobjednava sa nadstandart dopredu, ale pri porode povies, ze tam chces ist, a ake budu mat volnu postel, tak ta tam daju...inak ak nebude volne pojdes do normalu a potom ked sa uvolni, tak hned ta tam prevezu....
s ocinom to je tak, ze ked maju malo rodiciek, co ziadaju nadstandart a teda volne izby, tak moze byt ubytovany s tebou....u nas to bolo super, lebo bol s nami po cely cas.....
ja z toho mam fakt dobry zazitok, nemozem sa stazovat absolutne na nic....ani na televizor....a je pravdou, ze ten sme ani nemali moc casu sledovat, kedze nas synator si vyzadoval pozornosti od prveho dna, ale TV nam sla 😉 🙂

nici
2. feb 2007

a este ma napadlo, ze vlozky a plienky pre babetko si nemusis nosit vlasnte, to tam mas automaticky, a myslim, ze to je tiez len na nadstandarte....
aspon tak mi to vravela sestricka, s ktorou som sa tam skamaratila a bola aj o tomto rec.... 😉 🙂

sisulik
2. feb 2007

ahojte babizne..ja som rodila na nadstandarde v Saci a aj tentokrat sa tam chystam rodit na nadstandarde..bola som s nim velmi spokojna...ked som rodila, tak mali uz len jednu izbu volnu (ta najdrahsia) kedze som tam bola aj sama a bola najvacsia...a dufam ze aj tentokrat sa mi ju podari vymaknut. vlastna kupelna, WC, predsien, kozene fotely,Tv, a mnozstvo inych veci...ako v hotely. aj jedlo som si mohla vybrat z jedalnicka, ale mne jedlo nosila maminka, tak som si jedlo okrem ranajok nevyberala. aj tak po porode som nemala nejaky hlad ako pred porodom.
takze...som za nadstandardnu izbu...jednoznacne... 😉

mario
autor
3. feb 2007

Tak prídte rodiť k nám, máme tie najmilšie sestričky na Slovensku, keby mohli tak za vás aj dýchajú, starajú sa všetko ukážkovo!

drnda1
12. feb 2007

Ahoj Nici, som rada, že si pochvaľuješ Ružonov nadštandart. Ja sa tam chystám tiež, mám zaplatenú epidurálku, chcem aj tú izbu a o stravu sa nebojím, manželova teta je tam vedúca kuchyne. Ty si bola na tej, kde ste dve alebo dokonca sólo? Tá sólo vraj stojí 1000 sk/deň a tá dvojka 500 sk/ deň.

barbulka
12. feb 2007

ahojte, ja som tiez bola v ruzinove, vloziek je tam dost, plienky pre babatko si treba doniest, davaju tusim iba 4 na den a aj to take vacsie, som bola rada, ze som mala dost tych najmensich, kedze nasa krpka mala 3 kila, dost sa topila v tych ich plienkach 😀

ta strava je tam fakt taka divna, vraj to zostavuje nejaka specialna sestricka 🙄 hned na zaciatku vam povedia, ze nesmiete nic citrusove a na ranajky vam donesu pomaranc a to uz nehovorim o dni, ked bola vo vsetkych 3 jedlach na vyber kapusta 😀 alebo vo vegetarianskych ranajkach bola pastika 😀

inak som bola spokojna 😵

nici
12. feb 2007

ahoj drnda,
tak super, vidim, ze sa ti to uz blizi... 🙂
Ja som bola na dvojke, lebo sme si potom spojili postele, ked tam bol so mnou moj muz...Potom daj vediet Drndi,ako sa ti pacilo a ci si bola spokojna? ...Drzim palceky, nech ti vsetko dobre dopadne

drnda1
12. feb 2007

Ďakujem Nici, určite dám vedieť 🙂 .

grososova
22. apr 2009

Viete aký nadštandart na Myjave?Na izbe sme dve,mali sme svoju sprchu WC,prebalovací pult a hlboké umývadlo an kupkanie.Rádio hej,Tv nie.To bolo všetko.Synčeka si nemohol ani muž popestovat ke prišiel na návštevu len cez sklo ho videl.Ako zaostalá krajina.Jedny známi v nemecku mali iný nadš....My sme tu na niektorých miestach ešte vela vela pozaduuuuuu 😒

inka04
23. apr 2009

No ja som rodila na Antolskej, od zaciatku sme chceli s manzelom nadstandard, ale nebol volny ☹ Sestonedelie na Antolskej bola pre mna jedna hroza (porod oproti tomu malina)... Kedze som rodila spontanne nikto ani o mna nezakopol... Po 9 hod. mi doniesli babo - cakala som, ze mi niekto ukaze (aspon raz) ako prebalit, ako babatko 1. krat prisat na prsnik... a nic. Nemohla som sa takmer postavit a oni, ze ak nieco chcem mam prist za sestrickami, ktore mali izby asi 200 m od mojej... mala som maleho tlacit v postielke, ktora neskutocne isla tazko... ked som povedala, ze to nezvladam, tak ma takmer vysmiali... mam tam naozaj zopar strasnych periel-zazitkov... na posledny den sa uvolnil nadstandard, tak aspon jednu noc som bola s manzelom na nadstandarde a poviem: nebo a zem...jednoducho - neporovnatelne 😉

grososova
23. apr 2009

inka04 tak to si mala teda tažké v porodnici.Mne maléh doniesli tak po piatych hodinách,že má si ho priložit a tiež somnevedela ako správne aby z toho niečo mal.Hm tak to su ale super nadštandarty ked tam može byt aj manžel. 😎 &je to smutné miminka nosíme 9mesiacov v brušku a po porode nám ich donesú až neskor a sme od seba odlúčeni. 😖 Oni by mali aj hned ked vynde na svet dat ho maminke na prsičko nie ho zobrat zabalit.A ked ho zabalia daju ho na chvilku a šup sním preč 😲

sakura77
23. apr 2009

no,tak to je teda o nicom nadstandard
my sme tu sice zapadakov ale nadstandard teda super,izbu sama pre seba s manzelskou postelou,tv,telefonom,postielkou,detskym prebalovakom,manzel mohol byt nonstop,aj spat,navstevy kedykolvek a na akokolvek dlho,su tu sice len dve take izby a maju spolocnu tu kuchynku s kupelkou,ale prijemne zariadene-ako doma,ziadne sterilne biele steny,nabytok a podobne,fakt pekne

a este je to uplne mimo ostanych izieb,takze tam bolo krasne tichucko
ja sa len modlim aby bola volna aj ked pojdem s druhym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre