Nástrih hrádze a šitie

daenerys7
1. jan 2018

Ahojte baby čítam a počúvam, že je to všetko bolestivé a hlavne zbytočné... Vaše názory a skúsenosti? Bolel nástrih? Šitie? Aj to umrtvuju? Hojenie? Trvalé následky? ... v zahraniči sa rodia deti bez nástrihua sú zdravé... svokra rodila 4000g dieta riťkou a vez nástrihu...teraz sa mi zdá, že sa to robí hrr prr a zbytočne... viete mi naliať ohladom tohto nejakú múdrosť, rady...Ďakujem

nikelca
1. jan 2018

Ahoj ja som rodila s epiduralkou cize nastrih ani sitie som necitila (malicky na 2 stehy) velmi som sa bala ze ak ma nenastrihnu tak sa roztrhnem "nekontrolovane" (mala som nutkanie tlacit aj ked som este nebola uplne otvorena) - takto som mala na vecer tabletku aby ma to nebolelo, na druhy den som bola fit a do konca 6tonedelia som bola fit ani neviem ze bolo. Zrastlo sa to rychlo a bez problemov (co pri roztrhnuti vobec neni bezproblemove po skusenosti z rodiny)...

bodka13
1. jan 2018

@daenerys7 druhý pôrod som mala nečakaný (skôr o 3 týždne) a velmi rýchly...nestihli nič, ešte že ja som stihla vyjsť na kreslo... malý mal 2700g a 49 cm... zašívali ma 1,5 hodiny čo bolo horšie ako pôrod ... takže za mňa radšej keby stihli nastrihnuť

ivanecka0602
1. jan 2018

Ja som sa pytala mojej porodnicky ci ma nastrihne a ona ze ak dam suhlas tak v krajnom pripade ano...podla mna radsej nastrihnut aki potrhat....a druha vec. Tie bolesti su fakt dost silne tak ze to urcite neucitis kedze ja som necitila ze hlavicka je uz von len take stipanie.

janinah
1. jan 2018

bola to moja otázka na skúške v špecializácii /operačná sestra/ ,nebudem rozpisovať-nástrihu by som sa nebránila,nevymýšľala,nechala na lekára...určite sa lepšie hojí rovná zašitá čiarka ako pottrhanie 4. stupňa po konečník a v hlbokých štrikturach

vilma7
1. jan 2018

Ja som sa na pôrod pripravovala s Aniballom, takže som sa nástrihu ako aj natrhnutiu úplne vyhla. Syn mal 3600g/50cm, hlávka 35cm

ivanecka0602
1. jan 2018

Treba o tom hovorit s porodnikom ak mas zazmluvneneho...a ked siju tak umrtvuju injekciou. Ja som mala 2 kozmeticke stehy ale po umrtveni som len take tahanie citila...ak by ma to bolelo a bolo treba sit viac urcite by som si pytala este nieco viac na umrtvenie

misinka0611
1. jan 2018

Mne sa porod skomplikoval. Maly sa dusil a musel ist urýchlene von, na sekciu bolo neskoro a tak vytiahli zvon. Nastrih som necítila, keby si neprečítal v prepúšťacej správe ze mi ho robili ani neviem. Napriek nemu som sa aj dotrhala dost. Šili ma asi 45 minút a bolelooooo. Len som sa modlila nech je uz koniec.

stromceky
1. jan 2018

Tiež som cvičila ako @vilma7 a nemuseli ma ani strihať ani zasivat. Ale všetko išlo hladko. Ak by lekár uznal za potrebne strihať, nebránila by som sa.

andrea101112
1. jan 2018

ja som mala obe deti velke. Druhy mal 4400g a 54 cm Nastrih ani sitie som necitila nakolko som mala epi. Ale zato dodnes (maly uz ma 2roky) ranu pri zmene pocasia citim..

janynkaaa
1. jan 2018

Pri prvej som mala epi tak som to ani necitila moc....pri druhom ma nenastrihli len kozmeticke stichy bez epi a bolelo to ale uz mi to bolo fuk hlavne ze maly bol uz pri mne

adrika_77
1. jan 2018

@bodka13 1,5hod zasivali? 😲 to si neviem predstaviť co sa tam mohlo tak potrhat, ja som bola aj nastrihnuta aj potrhana ale šitie boli vždy tak max 15minut.

samira77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzdav
1. jan 2018

Ahoj, ja som nastrih prežívala celé tehotenstvo. Pôrodu som sa vôbec nebála, ale stále ma chytala trauma za nastrih. Veľa som toho čítala, stále som vyjednávala s Dr ohľadom toho, cvicila s aniballom atď. No, a keď prišiel pôrod a stav nutkania na tlačenie hlavou mi na sekundu prebehlo..PANEBOŽE UŽ NECH MA NASTRIHNU, NECH JE TO DIEŤA VONKU.... A ver, že ako ma nastrihli totálne sa mi uľavilo a malý ihneď vyletel. Keby mi niekto tvrdil, že toto mi prejde hlavou počas pôrodu, tak by som neverila. Zasivanie som vôbec necítila, možno troska, keď ma zasivali zvonka, ale inak uuuuplna pohoda. Vobec sa neboj!!

zuzdav
1. jan 2018

A to som išla bez epi..

mystisch
1. jan 2018

Nastrih necitis, pretože dieťa ti tlaci na také body, ktoré to miesto znecitlivuju ❤

lolalita
1. jan 2018

Ja som lekarke povedala, ze nastrih nechcem... Pri porode sa vsak vyskytli okolnosti, ze ma lekarka musela nastrihnut. Prve nastrihnutie som necitila a ked isla nastrihnut viac, prestala som tlacit a zabolelo. Sitie umrtvili, ale bolelo aj tak velmi. Mala som ale v naruci svoje dieta. Porod a nastrih vsak nebolo nic popri bolesti, ked sa naleju prsia a bolesti pri dojceni ked mas ragady na bradavkach. Vsetci riesia porodne bolesti a nastrih, ale dojcenie bolo daleko tahsie zo zaciatku.

zeytin
1. jan 2018

Prvý pôrod 3830gr bez nástrihu vďaka skvelej doktorke, dobre mi držala hrádzu a ja som bola disciplínovaná mamina, dobre som tlačila. Šitie som mala najmä vnútorné, vonku nejakých 7 stehov. Šitie bolelo aj po umŕtvení. Na druhý deň som bez problémov sedela, čo mi väčšina mamičiek závidela 🙂 Druhý pôrod (3610gr) bol úplne expresný (do 50 min od príchodu do pôrodnice) bez nástrihu - 2 stehy. Tretí pôrod (3740 gr) bez nástrihu. Bol lepší ako prvý, ale horší ako druhý, ale mala som iba 4 stehy. Zotavenie bolo veľmi rýchle po každom pôrode. Nemám pocit, že by to robili rutinne. Posledný pôrod ma rodila PA, doktorka iba sledovala a bola to trošku odlišná skúsenosť, ale hodnotím pozitívne 🙂 Každý nadáva na slovenské zdravotníctvo, ale napríklad to britské je omnoho horšie... ale na druhej strane, rakúšania sú ďaleko pred nami. Ale ja som bola spokojná.

misicka902
1. jan 2018

Ja som sa tiež bála nástrihu, ale úplne zbytočne, ani som necítila kedy mi ho urobili, rodila som bez epiduralu. Šitie bolo tiež v pohode, to mi tuším umrtvovali injekciou, ale to už mi bolo všetko jedno, akonáhle som dostala do náručia môjho syna, svet okolo prestal existovať 😊

sunflower000
1. jan 2018

Skus s cvicit s epinom, super prevencia pred nastrihom, mne pomohol obe deti bez cize odporucam a mozes pouzivat aj potom na spevnenie panvoveho dna

candii
1. jan 2018

Nastrih som necitila, pri siti mi to umrtvily cize som tiez nic necitila. Ono je lepsie ked ti spravia nastrih ako by si sa mala sama roztrhnut, tazsie sa to sije a je to bolestivejsie. Mne nerobili nastrih automaticky, az ked malemu zacali klesat ozvy tak vtedy. Nasledky nemam ziadne. Hojilo sa to rychlo.

mungi
1. jan 2018

Prvy porod s epi sitie nebolelo, ale tyzden po porode mi praskli stehy, hojilo sa to asi mesiac, bolesti trvali dalsich 6 mesiacov, uplne v pohode som bola asi rok po porode, tym myslim sex bez bolesti atd., problemy s infekciami mam od porodu nonstop, je to uz dva a pol roka. Teraz som v piatom mesiaci a urcite planujem cvicit s aniballom aby som sa nastrihu vyhla, nemam strach z porodu vobec ale z toho ake problemy by som po nom opat mohla mat :(

bodka13
1. jan 2018

@adrika_77 dôvod predčasného pôrodu určili že bola kvasinkova infekcia. netuším,ale dosť to krvácalo a po zašiti sa to trhalo ďalej ... lekár bol odbornik a skúsený ( možno niektoré poznajú mudr.Truska,Nr) a sám bol z toho nešťastný ,po celý čas však maximálne ľudsky a pozorný,v ten večer a aj na druhý deň prišiel skontrolovať môj stav

mischelin89
1. jan 2018

@daenerys7 ja som rodila bez nastrihu (neziadala som o to, proste usudili, ze netreba), 3320g, 51cm...bez epi, bez urychlovania, skratka porod prisiel uplne prirodzene...myslim, ze to vela spravilo, ze telo bolo pripravene. Tiez som disciplinovane tlacila podla pokynov. Kontrakcie 10 hod, samotny porod asi 10 min. 2 kozmeticke stichy bez umrtvenia, len zastipalo. V tom case rodili este dve zname, obe si nechali pichnut vyvolavacku, napriek tomu ze porod zacal a nemali nejak hrozne ani pravidelne kontrakcie, ze by uz boli k smrti vycerpane a ubolene, len si tochceli urychlit :( ..a obe nastrih a jedna potrhana az po zadok, obom dieta z bruska vytlacali nasilu. Moj nazor ze vela spravi pripravenost tela a maminkina pohoda. Drzim palce 🙂

diridiridin
1. jan 2018

Nástrih som necítila, ale ešte som sa aj dotrhala a šitie ma bolelo dosť, hoci mi to vraj umrtvovala. Ja som mala pocit, že mi tam vyšíva krajinku, ani som tie štichy nerátala. :D

Možno nástrih netreba, závisí od pôrodu, na mna hrozne tlačili, akoby musím rýchlo rychlo porodiť.

Každopádne, minimálne v mojom prípade a v prípade kamaratiek z okolia sme sa zhodli, že nastrih je úplne to najmenej, čo sa bolesti týka. Asi aj injekciu som viac cítila.

diridiridin
1. jan 2018

@mischelin89 100 % súhlas. Tiež mi ju vytlačili a celé sa to akosi hnalo, ja som už nevládala ani dýchať, takze hoci nastrih bol statočný, aj tak som sa roztrhla až popri zadku. :X

darcheckinka
1. jan 2018

@daenerys7 ja som rodila s epiduralkou ale pred samotným tlacenim uz asi vyprchala ..strihali ma ale fakt ti povien vobec to nebolelo a ani sitie pekne to umrtvili a tp som mala 5 stichov vonkajších..po porode som si nemohla sadnut ale aj tak vacsinou lezis a teraz ziadne nasledky zahojila som sa asi za 2 tyzdne uplne..podla mna lekari vedia co je spravne

marguay
1. jan 2018

Moja malinka bola cela omotana pupocnou snurou pri porode zacali klesat ozvy a tak ma riadne nastrihla doktorka. Vobec som to necitila ale sitie bolelo riadne aj napriek umrtveniu. Som viac ako 3 mesiace po porode a trosku mi to este krvaca takze ziadne radovanky zatial nehrozia bolesti mam pri tom strasne som zvedava kedy budem ok

tatiana1329
1. jan 2018

Ahoj. Co sa mna tyka tak maly sa mi nedal vytlacit tak mi pomahali ako sa dalo s tym ze aj nastrihli s umrtvenim a poviem ti ze som necitila absolutne nic ani to umrtvenie :D trochu sitie stipkalo ale to nic... To ako keby ta iba stipol niekto trosicku rukou... rana sa mi zahojila super rychlo vobec ma to nebolelo len sa mi tazsie sedelo ale uplne v pohode vsetko... Teraz tam mam trosku jazvu ale to je jasne ze tam bude... Urcite by som to nechala na doktoroch, radsej zbytocne ako potom byt cela potrhana... 🙂 ale musim podotknut ze to moze byt aj doktorom... Kazdy ma svoj "styl" a postup a kazda zena je ina...

nikuska_1303
1. jan 2018

Mňa sa nepýtali a ma nastrihli, nenamietala som uz som to chcela mat za sebou. Vyvolany porod, o 10:30 som bola otvorená na 4prsty o 10:50 bola mala na svete...nastrih bolel asi ako ked sa do prsta porezem vranou papiera...oproti kontrakciam to bolo nic...a zasivali ma vtedy ked mi aj prilozili malu, cize som si malu neužila, len som súkala od bolesti lebo ked som zastonala uz pôrodná asistentka po mne hucala ze co vymýšľam....a vážne ragady na prsníkoch kvoli zlemu prisatiu babatka bolia omnoho omnoho viac ako nástrih ci zasivanie

tami2014
1. jan 2018

Ja som obe deti odrodila bez nastrihu. Pri prvom som mala tri stehy, pri druhom dva. Keby na kontrole po sestonedeli doktorka nepozrela do papierov ani by o nich nevedela. Tak mi to povedala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre