Nástrih hrádze. Robia ho aj lekári v nemocnici Šaca?

pampuliacik
30. apr 2008

Caute baby, snazila som sa najst na konikovi infosky o nastrihu hradze, pretoze ma to zaujima. planujem rodit v Saci a rada by som ziskala par infosiek, ci sa nastrih hradze robi rutinne kazdej rodicke. Budem rada, ak sa ozvu baby, ktore tam rodili a nechceli natsrih- vysli vam v ustrety? resp. boli ochotni pristupit na nastrih len v nevyhnutnom pripade? neviem totiz, akeho porodnika si vybrat. rada by som sa nastrihu vyhla, t.j. poznala porodnika v saci, ktory je ochotny prejst s rodickou jej porodny plan a akceptovat poziadavku nastrihu len v pripade roztrhnutia. takze baby- su lekari ktori akceptuju vase zelanie a ktorych zaujimalo, comu by ste sa pri porode radi vyhli? je tam vobec ochota diskutovat? vdaka 😀

sisa79
2. máj 2008

Ahoj"
Ja som rodila v Saci pred rokom a o mesiac budem znova... pri porode som len doktorke povedal, ze ak nemusi, tak nech ma nenastrihuje, len ak to bude uz nevyhnutne,,, snazila sa, ale nakoniec ma musela, ale iba trosicka... a pekne ma zasila... Slavka

valhali
2. máj 2008

ani jeden lekrar v saci nerobi nastrih rutinne. Kazdy z nich ho robi iba v pripade,ak je to nutne. Inac pri prvorodickach je nastrih viac menej isty,lebo nie su este az take elasticke. Mne povedal porodnik,ze nastrih sa nerobi kvoli matke,ale kvoli bezpeciu dietata a dieta je pri porode prvorade. Ale nakoniec som mala sekciu...

pampuliacik
autor
3. máj 2008

dakujem baby. a co masaz hradze? velmi sa to nerozobera- ma niektora prvorodicka "sancu" ze to pomoze, resp. ze to naozaj pomohlo? doteraz som pocula len o tom, ako kazdu nastrihli ☹ okrem toho vsade sa pise o tom nasom porodnom slovenskom "folklore" t.j. holenie, klystir (proti tomu nemam nic), nastrih....tak som len rozmyslala, ci nastrih budem urcite mat. na niektorych strankach totiz pisu, ze sa nastrih robi u prvorodiciek vzdy pre "istotu". ze to nie je rutinne, tak ten dojem som nemala.... ale snad to je pravda 😉 samozrejme, ak to ma pomoct babenku, clovek to vydrzi. ale ja som zase nepocula o tom, ze sa to robi kvoli babatku, ale kvoli matke, aby sa "nepotrhala"... a vraj svetova zdravotnicka organizacia nastrih neodporuca, ze sa nedokazali ziadne pozitiva v porovnani s "prirodzenym" natrhnutim.... co vy na to baby?

val01
11. máj 2008

pampuliacik, myslim si, ze tak ako to aj valhali napisala, nerobi sa to pre "istotu" ale ked uz lekar vidi, ze musi...ale tiez som pocula, ze vacsinou prvorodicka sa tomu nevyhne..
co sa tyka masaze hradze, pocula som nazory aj pre aj proti, takze tazko povedat..neviem ti v tomto poradit ☹

finanzata
12. máj 2008

pampuliacik ahoj, vlastné skúsenosti nemám, ale kamoška ma kamošku, ktorej hrádzu masírovala svokra a veľmi jej to pomohlo. nenatrhla sa. tá jej svokra robí tuším na novorodeneckom alebo na pôrodnici. čosi také. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre