Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

strapco13
24. feb 2010

annalena, zuzu..presne..to je ten problem..ze len niektory lekari, mozu mat na starosti medikov..to su ti co spadaju pod ministerstvo skolstva..keby ich bolo viac, tak by boli medici lepsie rozdeleni..ostatni lekari sa o medikov nestaraju

tiez som nadavala, ked sme sa stretli 3 kruzky na jednom oddeleni, ze co za debila robil rozvrh 😅
az taketo hromadne vizity naozaj nemaju vyznam, a hlavne nie pre medika

lenze zas to smeruje k financiam...keby boli lekari lepsie plateni ostavali by tu, bolo by aj viac nemocnic, cize viac oddeleni a tym padom menej medikov na jednom oddeleni

mamutka
24. feb 2010

ach tieto hromadne vizity.. 😠 akoze fakt zastup ludi stojaci vo dverach, cumiaci na to ze tam lezim ako ......, vobec nic sa nenaucia z toho, lebo z tej vzdialenosti ani nevidia, ci som zasivana, nie este , ci sa to hoji....dokonca sa niektori trapne okunaju aj v tych dverach, takze to trapne nie je len zene tam leziacej....
ale najtrapnejsie mi asi bolo to, ked medicka, ci zacinajuca dr.? nevedela poriadne precitat ani moje meno, rozoberala pred dalsimi pacientkami moje zalezitosti nahlas s dr. a ten ju potom este hlasnejsie sprdol stylom aky by som v bielych plastoch a pred pacientom necakala....tak bolo mi aj za nu trapne.....
ozaj to chovanie niektorych lekarov....akoby tam pacient ani nebol, resp. je len vec a nech uz pred nim vylezie z huby akekolvek slovo, nemoze sa ho to dotknut 🤐

keby niekoho napadlo zobrat k rodicke pri vizite dvoch medikov a slusne povedat, ze pozru sa aj oni, lebo sa potrebuju naucit, tak pohoda.......a naucili by sa daco aspon oni dvaja a zena by mala pocit, ze si niekto vazi jej bytost ako cloveka, nie ako kopu hmoty sustredenej okolo rodidiel.....
ale takto je zena vyvalena pre zastupom ludi a nikto z tych uciacich sa nevidi na tu vzdialenost 3 - 10 m nic, nijaky detail, ktory prisiel studovat!!! to je ako v masokombinate, pasova vyroba...

toto podla mna nie je ani o slovenskom zdravotnictve, ani o peniazoch, izieb je na chodbe dost, tak by dotycny lekar mohol na kazdu izbu zobrat po dvoch troch medikoch az k posteliam a slusne jednat, ostatni by cakali na chodbe a sli do inych izieb, slusne az k rodickam....na to staci povedat jednu rozvitu vetu kope medikov na chodbe, ale to by si niektori, hlavne starsi lekari museli ludi vazit, nie ich mat za pritaz a este sa nahlas pred nimi stazovat na svoje biedne platy....

annalena
24. feb 2010

Tato tema by sa mala pomaly premenovat na Neda sa nic robit proti medikom 😀

mamutka
24. feb 2010

annalena, jo, medikov postrielat 😀 ale nie, ja pevne verim, ze nam rastie nova generacia....ludia co nebudu pacienta povazovat za zdroj obalok, ked poviem, ze mam problem, zacnu ho riesit, a nepovedia, to ma snad kazdy, idem na obed.... 🙄
chodim k lekarom zriedkavo, mame v rodine take stastie na babrakov.....
a predpisovanie ATB uz vo dverach u obvodaka.... 😠
v porodnici som sa stretla s nazorom Dr., ze ta starsia generacia je taka...no viete, ale ti mladsi dr. su super.....
suhlasim, ale, cest vynimkam aj medzi tymi co studovali za totaca a pristup k pacientovi nebol potrebny....

arrett
24. feb 2010

Ahojte, prečítala som si pár stránok na tuto tému. V novembri som rodila v Ruzinove, Rano o pól siedmej. Predtým som sa dlho rozpravala s mudr. Opytala som sa či chodia aj medici k pôrodu a že či to pacientkam nevadí. Neodpovedala mi na to. Po pôrode sa má opytala: teraz mi odpovedajte, či ste vnímali kto tu bol. A chodili tam sestricky a ja neviem kto este. Anesteziolog čo mi dával epi a tuším sanitar. Ale nevnimala som ich. Vôbec. Keby to bolo na mne, nemala by som problém mat tam medikov, v tej chvíli mi to bolo úplne jedno. Kľudne by som sa nechala aj zasit, alebo vysetrit. Alebo masirovat hradzu, to mi fakt veľmi dobre robilo🙂)) Teraz viem, že keď pôjdem na nejaké to vyšetrenie, určite medikov neodmietnem aby sa pozerali, ale dovolím im kľudne robiť aj nejaké tie úkony.
Čo sa týka hromadnej vizity. Bože, veď to nie je nič hrozne. Aj rak na nich nevysetruju. Je to len otázka ako sa cítite, nemáte nejaké komplikácie a to je všetko. Veď aj tak izbovy lekár robí riadne vizity. Takze podľa mna len sa ľudia zbytočne týmito somarinami stresuju... A aj tak to nezmenia. Sú to len nervy navyše. Takze medici, držím Vám palce nech máte viac takých "pokusnych kralikov" ako som ja.

mamutka
24. feb 2010

arret, pri porode uz aj mne bolo vsetko jedno 😀
ale to co sa deje bezne na izbach.....tam sa nikto nic nenauci, a ked mas niekto z dialky ocumuje koli nicomu, tak mi to vadi, a velmi....

buffinko
24. feb 2010

takisto nesuhlasim s nazorom, ze ved je to somarina, nestresujme sa... je to neprijemne pacientom a zbytocne pre medikov...preco by to tak malo zostat?
medici sa asi tiez velmi neozyvaju - mozno ich aj sputava strach, ze potom by mohli byt obetami pomsty zo strany starych lekarov a skolu nedokoncit...

ked uz sme pri porodoch, tiez sa cudujem, ze niekto mohol odmietnut pritomnost medikov 😅 mne bolo vsetko tak jedno, ze som odkyvala aj natacanie porodu pre miestnu televiziu 😅 nastastie som tych ludi nevidela, stali mi len za chrbtom (co bola moja podmienka ich natacania....), takze na ulici by som ich nespoznala a dufam ani oni mna....

stut
25. feb 2010

Annalena možem otázku ???? Boli pri tvojom porode medici??? Rozprávaš o tom veľmi oduševnene. Ale morálne právo o to rozprávať má len ten kto medikov pri sebe mal alebo súhlasil s ich prítomnosťou. Súhlasila by si s prítomnosťou medikov pri g. vyšetrení svojej osoby. Taká otázka tu už padla a Latvia na ňu odpovedala nevyhýbavo a priamo preto je u mňa človek ktorého si hlboko vážim. Je to strana 15. A medik je tiež pod tlakom a zaujíma ho len to aby správne odpovedal na prípadné otázky. Chyba nie je v medikoch sú to ľudia ako my naše deti, sestry , bratia každý má doma rodinu ktorá mu fandí. Má sny plány a ideály ale prístupom jednej strany ako aj druhej sa mu tento svet rúca. S nimi sa tiež nikto dvakrát nehrá robia to čo sa im povie. Preto sa knim nesprávajme ako keby boli ....... Ale prvé čo by som medika naučil by boli práva pacientov. A určite by volil taký postup a snažil sa ich dodržiavať. Ale sú prípady z mojích opýtani že o tomto vedeli veľmi málo.

strapco13
25. feb 2010

stut..ak mozem odpoviem na tvoju otazku aj ja
ja by som suhlasila..pokial by som ich nepoznala osobne tak nech sa pozeraju aj na tu cast kadial rodim 😅 , spoluziakov z mojho kruzku by som poprosila aby stali za hlavou..ale je mozne, ze keby boli velmi zvedavy na priebeh porodu a kukli sa tam, tak by som to ani nezistila..jedfnak sa tlaci zo zavretymi ocami a jednak som nic ine ako samotny porod a mojho lekara nevnimala
ale ked som bola po jednej operacii tak som si na vybratie stehov sama vybrala medikov, poznala som ich niektorych a pri tom vyberani som musela mat dolu nohavicky, ale nohy pokope, nevadilo mi to, pozerali na mna 10 aj baby aj chalani

annalena
25. feb 2010

stut nikdy som neodmietla medikov, ani ako lekar, a ani ako pacientka, prave preto, ze si este velmi dobre pamatam nato, ako nas kazdy odhanal a ake nam bolo vzacne robit nejake ukony na pacientoch a ako som si ja osobne, za to kazdeho pacienta vazila. 🙂
konkretne sa pytas na moj porod, ano, bola tam medicka...mohla ma dokonca aj vysetrit vag, nakoniec som sice po niekolkych hodinach kontrakcii rodila cisarskym, ale ona asistovala aj pri tom. pred porodom mi zavadzala kanylu do zily (u nas plati 3 pokusy a dost), nepodarilo sa jej, uz chcela ist volat lekara, no ja som ju stopla, ze nech neblazni, ved mam dobre zily a nech to este skusi, namocila som si ruky do horucej vody (aby sa zviditelnili viac zily), ukazala jej, ako ma ist nato a nakoniec sa jej to podarilo, aka bola stastna snad nemusim rozpravat.
a nielen medici, ale napr. aj sestricka-ziacka mi robila klystir a aj po cisarskom ma umyvala zospodu, tiez s mojim suhlasom a rovnako som to prezila. 😅

ako pise strapco, ine by to bolo, kebyze su to moji spoluziaci, ale tak to snad kazdy normalny clovek pochopi, ze ked spolu studujeme a nechat sa od nich vysetrit vag by bolo asi dost divne. Ale tehotna spoluziacka nam napr. dovolila vysetrovat jej brusko (samozrejme za pritomnosti lekara, co nas mal na stazach), ucit sa na nom hmaty, pocuvat ozvy babatka. A nerobilo nam problemy sa jeden na druhom ani ucit sonografovat (a ked sonografujes mocovopohlavne ustrojenstvo, tiez si musis dat spodne pradlo riadne dole , pri echu si museli baby nadvihnut podprsenku 😉 ), odoberat krv, zavadzat kanyly a pod.
Ale medici, ktorych som nepoznala mi ani vtedy nevadili.

strapco13
25. feb 2010

my sme sa tiez ucili samy na sebe pichat injekcie, odoberat krv, a aj niektore vysetrenia..a az potom sme sa "hnali" na skutocnych pacientov
my sme nemali tehotnu kolegynu..takze sa nam nedala vysetrit

ale na gynde som mala moznost vysetrit rodicku 2 dni pred terminom..prednosta jej pekne povedal, ze som buduca lekarka, ci ju mozem vysetrit a ona suhlasila a ucil ma na nej vsetky hmaty, pocuvala som ozvy, a aj som ju vysetrila vaginalne...a samozrejme som sa jej podakovala a ona mi na to povedala...ze nie je problem, lebo chape, ze sa musime ucit..a to sa jej vysetrenie tym padom riadne pretiahlo

annalena
25. feb 2010

a pekne si to napisal o medikoch, najviac sa mi paci veta "S nimi sa tiež nikto dvakrát nehrá robia to čo sa im povie" to je svatosvata pravda 🙂
a to, ze by si aj niektori medici mohli vstupit do svedomia, a zamysliet sa nad svojim pristupom, suhlasim....to ale zase vidim problem v tom, ze taki idu na medicinu nie kvoli presvedceniu, ale preto, ze to je in, alebo to chcel niekto z rodicov...nato je tiez priklad v zahranici, ked niekto chce robit medicinu, musi si povinne odkrutit (cize nielen zohnat si niekde peciatku za nic, ako je to castokrat u nas) osetrovatelsku alebo sanitarsku prax - cize prebalovat, polohovat, krmit, zabezpecovat hygienu....- ved aj to je sucast liecebneho procesu ako takeho a ti, co to nevedia, vtedy rychlo pochopia, ze medicina je hlavne o ludoch, nielen o bielych plastoch. a mnohi si az tak uvedomia, ze medicina asi pre nich nieje to "prave orechove".

strapco13
25. feb 2010

annalena..to hej..niektori mali peciatku len, tak..ja som si vsetko odkrutila, niekedy aj navyse
ta sanitarska prax je dobry napad..mohlo by to fungovat aj na svk

annalena
25. feb 2010

ja som tiez mohla...ale pocas letnej praxe, co som pisala vyssie....raz asistovat s lekarom pri porode, vysetrit rodiacu pacientku - to vdaka skvelej PA, a odrodit placentu....inak prijmy do porodnice ako take som robila pocas praxe bezne, ale vysetroval vzdy uz lekar, ja som stala pri hlave, tusim 2-3x so suhlasom pacientky som vysetrovala aj ja. gyn pacientky som mohla vag vysetrit tusim tiez 2x a tiez mi vzdy vsetky zeny povedali ze to chapu, ze sa musime niekde ucit. bolo to hrozne mile 🙂

annalena
25. feb 2010

ja som tiez vsetko odrobila poctivo a tiez este aj navyse 🙂 okrem mojho kazdodenneho ranneho vstavania cely 6ty rocnik , co som chodila so sestrickami 🙂

ja ked som to pocula, tiez sa mi to zdal ako skvely napad, lebo tam ti napriklad musi dat aj tvoje praxovacie stanovisko odporucanie (vacsinou je to vrchna sestra, co to pise), ze aky si bol na praxi, co si odrobil a ake mas "ludske kvality"/.....a ver mi, berie sa to tam dost poctivo, uz boli aj taki, co dostali neg. odporucania, aj u nas v nemocnici a zo studia nebolo nic.

strapco13
25. feb 2010

ja som mohla odviest porod ☹ ..ale zena zrazu potlacila a porodila aj bez dr a PA..len sme stali vedla nej..tretorodicka, mensie babo..som sa spytala dr ci sa da zacat rodit az od tretieho babatka 😅
a dalsi poorod...ze este nie je dost otvorena..3 cm, ze ide do sprchy..tak som zbehla k automatu kupit si kavu..a kym som sa vratila /5 min/ bolo uz pocut plac babatka...ledva ju doniesli zo sprchy, skoro porodila vraj tam, este ze mala manzela pri sebe..tepla voda strasne zrychli porod
no a pri dalsom..som cakala od 7 rana do 17 /spoluziaci odisli uz o 11/...ale o 5 som uz mala byt niekde inde tak som musela odist a ona porodila o 17:15 😠 😀
cize som sama porod neodviedla..len som pri mnohych bola..a nie za hlavou rodicky a nikdy ziadna nepovedala, ze medioka nechce

cize porody som sama neodviedla..ale bezne som asistovala pri ciosarskom, dokonca si ma prednosta vypytal ku dvojickam..a to nam den predtym povedali, ze medici k dvojickam nesmu, lebo je to rizikovejsi porod
ale ja som mala stastie na prednostu..som sa mu nejak zapacila a venoval sa mi, chcel si ma tam nechat..teraz myslim cisto profesionalne..ziadne take ze chlap a zena

stut
25. feb 2010

Keby som napísal že sa vám hlboko klaniam opakoval by som sa .Takže napíšem ste super baby. A k tomu nieto čo dodať snáď len tak ďalej. Ja som už strapcovy niekde napísal že ste svetlo na konci tunela. Pekný deň prajem Dámy

luciauk
25. feb 2010

veľmi zaujímavé čítať vaše skúsenosti z praxe 🙂

z_vesela
25. feb 2010

No neviem ako je tomu presne doma, ale dovod preco nerodim na SK je o pristupe k pacientovi...proste mi vadi aby sa k mne zle niekto spraval, len koli tomu ze je Dr..to fakt ked si niekedy precitam tie pribehy len zasnem..tu za take spravanie by doktor isiel na sud...

no a co sa tyka medikov..pokial je to dopredu oznamene, a clovek vie ze bude vo fakultnej nemocnici, tak by sa nemal stazovat..ale z tych prispevkov sa mi zdalo ze ludom viac vadio AKO boli medici 'uvedeni'...hromadne vysetrenia zo spodu pod odhrunutym paplonom pred 20 ludmi..bez toho aby im to niekto povedal..tak sorry ...kde je ta 'ucta' k pacientovi...len z precitania sa mi vlasy dupkom vstavaju..stacilo by trochu 'common sense'...

ked som bola na gyn vysetrenie v US raz tak som len zirala ako ma pozarkyvali pred vysetrenim aby som nikomu na hlavu necumela..a bolo to fajn..mala som pocit ze sa citim 'humanejsie'...a vzdy my bolo dopredu vysvetlene co sa bude diat ...

preco doma si myslia ze 'koli tomu ze sme zle plateni' nebudeme sa k nikomu slusne spravat, vsak co chces za tych 5,50 ...tak to je hrozne..to predsa nie je pacientova vina kolko doktori su zaplateni? Ano mali by byt plateni viac ale to je uz ina debata...

drzim doma vsetkym palce!

luciauk
25. feb 2010

z vesela, a práve o tom je táto téma. neviem či sa dá niečo vyriešiť, ked aj tu stále čítame dookola nejaké "ale". nechcem menovať. ja som rodila 2x na sk a raz v UK a ked sa ma nejaká kamarátka opýta, tak jej jednoznačne odporúčam rodiť vonku a nie na sk. je to 1-2x za život...

pajapapaja
26. feb 2010

Ahojky, tak to tady čtu a nestačím se divit. já rodila v praze ve vinohradech a na všechno se mě ptali 3x a do ničeho nikoho nenutili. myslím, že kdybych se cítila pod tlakem, tak bych prostě změnila porodnici. a to bych i doporučila někomu, komu takové věci vadí. já vím, za práva pacienta se má bojovat a tak dále, ale vážně si člověk má kazit tak pěknou dobu tím, že se bude dohadovat s personálem? Komu to nevadí, ať rodí tam, kde to dělají - oni ti medici se taky potřebují něco naučit..a komu ano ať jde jinam... lehké.

mamutka
26. feb 2010

paja, take lahke to nie je 😅 na take velke mesto ako je BA a okolie su tri porodnice......
ja som vyberala podla toho, ze na Kramaroch nechavaju babatko pri matke uz od zaciatku, na tie dve dalsie porodnice som pocula kopu roznych verzii, aj to, ze kazde babo ide preventivne na den do inkubatora, alebo, ze minimalne prve hodiny je na novorodeneckom a matka ma oddychovat stoj co stoj...
nemienila som sa s nimi dotahovat, priorita bola pre mna mat po ruke pre pripad problemov kvalitne vybavenu detsku fakultnu, co na Kramaroch je, no a hlavne, mat babatko u seba od narodenia, ziadne rozvlakanie po inych oddeleniach a doprosovanie sa nech mi ho donesu na dojcenie.
takze nejake tie vizity som strpiet musela, ako bonus k inym vyhodam. ale ako sa tu uz mnohokrat spominalo, ide len o debilmy postoj doktorov k rodickam aj medikom, nie je problem do kazdej izby zobrat dvoch troch, nech sa dostanu priamo k posteli, nie na konci radu vo dverach stat, a slusne zene povedat, ze skontroluju vas aj medici, ak dovolite.....len treba mat trochu filipa a slusnosti, ale to sa dlllho nenosilo v nemocniciach.......

strapco13
26. feb 2010

baby..ja viem, ze niektori lekari maju strasny pristup k pacientom ☹ 😠

ale, preco nevyuzijete svoje pravo..vychovajte si z medikov lekarov akych chcete mat

pustite ich k sebe a po vysetreni im povedzte rovno..toto sa mi pacilo, toto nie..verte zapamataju si to
medik je ako hlina na hrnciarskom stole..makka, tvarna..kazdy pacient, kazda skusenost ho formuju do vyslednej podoby, prax uz je potom akoby pec, ktora tu vyslednu podobu vypali, spevni..a tak bude fungovat zvysok zivota

mamutka
26. feb 2010

ja neviem strapco, ale ja som nijakeho medika okrem zastupu pocas vizity nevidela nikde 😀 netmolia sa tam po chodbach.

strapco13
26. feb 2010

mamutka..ak boli na vizite, tak museli byt aj na oddeleni..lenze sa prezliekame tiez do bieleho, tak si asi nevedela, ze to boli medici, aj ked vacsinou mame,,teda mavala som len biely plast na normalnom obleceni..na sal, k porodom sme sa prezliekali kompletne do operacneho

mamutka
26. feb 2010

strapco, ja by som neverila, ale v porodnici, to bolo jedno totalne chaoticke obdobie v zmysle - vizita velka, mala, sesterska, ci co to bolo, potom upratovacka, navstevy, obedy, kontrola z novorodeneckeho, vazenie, laktacna a tak....clovek bol rad ze ma chvilu venovat sa babatku, nedajboze si oddychnut, len tak lezat chvilu, to totalne nehrozilo...stale dakto vo dverach 😀 a netusili sme kto je kto...ono, keby nam niekto povedal kto je medik, mame aj trochu prehlad....
ja som chcela len klud, nech uz vsetci idu kamsi a nechaju nas na chvilu osamote s detickami 😀
no keby som vedela kto je medik a bola by chvila casu, velmi rada by som taketo veci prebrala.....
mozno by medici mohli len tak obcas prist za rodickami a spytat sa ci je vsetko ok a spomenut vizity, ze ci sa mozu aj oni pozriet a rozprudila by sa debata...
ja ako prvorodicka som mala hlavu plnu inych veci, ale keby ma oslovili, pokecala by som rada.....nech to medici kludne robia, zenska co v nej vru hormony nad novym babatkom potom az doma v klude riesi taketo veci, ze co mohla a co nie povedat, ale tam mysli len na svoj poklad a na to aby ho neprizabila pri prvom kupani a tak, chapes... 😅

anta
26. feb 2010

Holčinky, jen jsem vám napsala, jak jsem se cítila, chápu, že se na někom musí učit, obzvlášť na takovém unikátu jako jsem já (operace žlučových cest - atrézie, chybějící žlučovod a tak dál a tak dál), jen taková vtipná historka se mi stala při tom sonu břicha, dr. říká "to je divné, to je divné", hned ve mně hrklo a říkám mu "co je divné?" a on na to "nemůžu najít žlučník" a já "hm, to jste se mohl zeptat, hodně dlouho ho nemám" 😀 😀 😀 To víte, příjemný mi to nebylo to očumování jen vzhledem k tomu, že nemám co ukázat, jen rozřezané břicho s příšernými jizvami 😀 😀 😀

strapco13
26. feb 2010

mamutka--my sme vecne spovedali mamicky..najprv zdravie atak do skoly a potom pocity..vacsina , hlavne prvorodicky, boli strasne radi ze sa nam mohli zverit so svojimi pocitmy, najma ak si pripadali smutne, alebo tak stastne z babatka, proste sme niekedy s nimi dost pokecali, hlavne o ich psychike pred, pocas a po porode...niekedy sme ich az nevedeli zastavit 😅 ...dokonca spoluziacke jedna pri odchode z nemocnice podakovala, ze pravdepodobne u nej zabranila poporodnej depke, tym, ze sa mohla vykecat /tazky porod, nenabehlo mliecko, uplakane babo, prvorodicka/

anta..teraz to nezober v zlom..ale co najskor si zvykni na to, ze na tebe sa medoci ucit budu...nemas lahku dg, ani castu..takze tych usg brucha este budes mat vela..ci uz z medikmi, alebo bez

luciauk
26. feb 2010

strapco, nemohli by ťa naklonovať? 😀

lenkabu
27. feb 2010

Já patřím k těm co mohli asistovat u porodů,ne za hlavou rodičky 🙂 Jsem za to ráda že mně ty maminky nevyhodily a u svého porodu jsem to oplatila a taky studentku dovolila. I když ta mně pak blbě nastřihla a měla jsem velkou rupturu takže bych si mohla stěžovat ale nechci. Všichni se to učí a k učení patří chyby. U nás zdravotníků chyba bohužel znamená poškození pacienta ale my se to opravdu jinak naučit nemůžeme. Samozřejmě je na místě max empatický přístup ale opakuju co už jsem tu napsala........když jdete do fakultní nemocnice,počítejte s mediky. Podle mého soukromého názoru mají právo se na vákonech podílet,však všichni víme že se to jmenuje FAKULTNÍ nemocnice ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre