Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

titkovamiriam
9. okt 2008

KOCH by mal fungovat na buduci rok 🙂 ,za porod v 2006 som dala 23 000 a o nic som sa nemusela starat a hromadne vizity tam neboli

sksko
9. okt 2008

sisstin
ale ja mylsim ze prave o tom to je!! ze sa ta spytaju ci ti to vadi alebo nie!!! a nie len o tom ze pridu a cumia na teba 10 naraz.

Ja somnastasite takuto skusenost nemala, teda na vizite vzdy bolo len par ludi a na izbe sme boli len 2 a to jvedla seba, takze sme si navzajom necmeli.. ale je podla mna prirodzene povedat, ak mi to vadi, ze by som uprednostnila trosku intimnejsi pristup a nie pred nastupom ludi...
Ano medici sa maju ucit ale urcite nie proti nasej voli... ved sme ludia s vlastnou volou a nie zvieratka 😀

zajo79
autor
9. okt 2008

..a to nehovorim o tom ze ked mi davala sestricka klystir, som lezala, len som ju zaregistrovala pri sebe a bez jedneho slova mi strcila do zadku ten koniec klystiru...ani buu, ani muu, ja ako prvorodicka som bola vyklepana,nevedela som co sa bude diat...an jednej strane som mala porod ok, v celku rychly, ale na strane druhej mi chybal ludskejsi pristup....o nic ine mi nejde, len aspon zaklady slusnosti a trosku ludskosti aby v nasich nemocniciach bolo...tiez nemam naladu kazdy den v praci, ale ked ich nebavi praca s ludmi,tak nech idu triedit vajcia niekam za pas a nie robit v nemocnici.....

sksko
9. okt 2008

zajo presne tak,

neuvazujes o negativnom reverse na klistir??? 😀 (zeby som vyskusala ten YALL?? )mna aj tak rano doma dobre porecistilo 😀 a po klistire som nemohla tyzden ist-- teda zo mna nic neslo...

misutovo
9. okt 2008

Buffinko pekne si to napisala uplne s Tebou suhlasim.

Sisstin; ved o to tu ide ze na Slovensku sa Ta nikto ani nespyta ci Ti to nevadi. Mozno v Cechach su viac ohladuplnejsi 😉

To je ten problem ze oni to robia automaticky, ako ked na drazbe kukaju konovi na zuby. A to teda pardon!!!

Okrem toho ak chcu medikom ukazat mnozstvo krvy ( tkzv. ocistky) na vlozkach kludne mozu sestricky mile vlozky pozbierat a nech si s nimi medici pre mna za mna aj tapetuju a porovnavaju si ich ja tu vlozku po pouziti uz urcite potrebovat nebudem !!!

A okrem toho si myslim ze porod je pre kazdu zenu dostatocne emotivnym zazitkom a nie aby sa este za tych par dni co sa ma dat do poriadku stresovala ci sa bude musiet pred niekym rozcapovat alebo nie. 😠 😠

A nech skusi sestricka na mna zavrestat ze nohy od sebaaaaaa!!!. Aj ja viem kricat a dost nahlas 😀 😀 😀

zajo79
autor
9. okt 2008

aa, uz to rozoberat nechcem....

to je najlepsie,ze daju klystir a na druhy den sa pytaju a cuduju ze preco nebola stolica.... 😠 a rozobera to pol oddelenia ze preco som asi nemala stolicu...no lebo ked mi daju klystir tak co cakaju??? 😀 hruuza, aj sme sa so spolubyvajucou nasulali od smiechu ale niekedy to bolo cez slzy.....

ved mne to nevadilo ako take,ze klystir, to je v pohode a najmenej, ale bez slova ked Ti strcia do zadku hadicu, absolvovas to prvy krat...no, bola som pekne vyplasena,ak by bola moznost zdrhnut im zo stola tak uz ma tam by nebolo.... a stale ma prekvapuje, ze co vsetko si zena necha..... ktovie ci by pani doktori nezmenili vela veci ak by to museli absolvovat 😀 😀 😀 😀

zajo79
autor
9. okt 2008

😀 😀 😀 misutovo, zeby tak fakt medici rozoberali kos s vlozkami a meditovali nad tym 😀 😀 😀 😀

misutovo
9. okt 2008

Zajo to bola reakcia na to, ze vraj medici musia vidiet mnozstvo krvi na vlozkach a preto sa to cele robi. Ved nech sa teda kukaju neni to jedno, kde je ta vlozka umiestnena??? 😝

misutovo
9. okt 2008

Titkovamiriam

A nevies kedy budu presne toho Kocha otvarat?
Ja mam predbezny termin 1.1.2009 mozno by som bola akurat prva 😀 😀 😀

zajo79
autor
9. okt 2008

no ved malo by im to byt jedno... a mozno potrebuju nejaku casovu postupnost a robia si zaznam, ktory den Ti ako vlozka vyzera, v tom velkom kosi by to mali ako rebus, ze ktora vlozka komu patri

buffinko
9. okt 2008

misutovo - dakujem, som rada, ze nemam sama podobny nazor.

aby ste ma nechapali zle, ja vobec nie som proti praktickej vyucbe medikov alebo zdravotnickeho personalu, ale nie takouto formou. stojim si za tym, ze to medikom nic neda. podla mna tvrdenie typu : niekde sa musia ucit a takto sa to robilo vzdy neobstoji v 3.-tom tisicroci.

a co sa tyka lekarov a medikov - verte, ze oni by nedovolili, aby sa take nieco prevadzalo na ich zenskych pribuznych. velmi dobre vieme ako to chodi, ked mate znameho lekara, nedajboze ste jeho manzelka, sestra, matka atd.... vtedy sa "vybavuje odbornik" a taketo dostanu "specificku starostlivost". oni nie su radovi a okolo nich kazky pekne skace...

misutovo
9. okt 2008

Ja si myslim ze je to chudakom medikom suma fuk a ziaden zaznam si nerobia oni chcu byt co najskor doma a mat svaty pokoj. Ved aj my sme chodili do skoly no nie?

Mne je ich skor uprimne luto, ked musia pocuvat ako lekar pred nimi mudruje, rodicka na nich zazera a este im popripade aj vynada.

Preto som aj niekde pisala, ze ked by k takemuto obecenstvu malo prist tak ich slusne poziadam nech ma nechaju na pokoji. Na tom nie je snad nic zle. A pochybujem ze by niekoho napadlo strhat zo mna perinu alebo nieco podobne. 🙂

buffinko
9. okt 2008

musim suhlasit, ze mnohym je to suma fuk, lebo z takejto "vyucby" nic nemaju. myslim si vsak, ze drviva vacsina sa chce nieco naucit a hlavne ti, ktori sa chcu neskor venovat gynekologii. takym by pomohlo, keby mohli chodit s lekarom v mensom mnozstve a podrobnejsie sa venovat pripadom - samozrejme so suhlasom pacientov. keby prisiel za mnou moj lekar a opytal by sa, ci suhlasim s pritomnostou 1-2 medikov na vysetreni, ja by som problem nemala. a tie, ktore by problem mali, by boli takehoto postupu usetrene. ale odhalovat sa pred celou procesiou az po vratnika, lebo ... neviem co... mi pride scestne, pretoze je to absolutne neuzitocne a pre mna dehonestujuce.

ale uz sa opakujem 😉 lenze pokial nebude zniet priamo od pacientok v drvivej vacsine nie takymto praktikam, zmena sa neudeje.

mne to pripada, ze naturel nas slovakov, mozno aj cechov (ale ich v mensej miere) nam nedovoluje sa burit, my sa ospravedlnujeme vetou - naco, vsak aj tak nic nedosiahneme, naco to bude dobre, ked to vydrzali ini... vsade vo svete idu ludia strajkovat - za hocico, pisu peticie a bojuju. my sa pekne zasijeme doma a maximalne sa pohorsujeme pri kave, pive alebo na diskusiach... je to pohodlnejsie, lahsie a bohuzila z hladiska moznej napravy neucinne.

edimon
9. okt 2008

zajo..ty jsi měla tedy fakt pech, a tak chápu, že z toho máš takové "trauma" 😔 ..nesmíš se nechat...já doufám, že už tě nic podobného nečeká 😉

buffinko..já jsem ale přeci nikdy neřekla, že každej v bílém plášti má právo mě okukovat!...Samozřejmě, že rodička musí dát souhlas!!! Nevím tedy proč ty mediky nutěj na to koukat...ale nejsem medik a ani dr...tam si holt myslím, že by měli vidět, jak vypadá normální nález po porodu. Já nevím, mě dr taky nestudoval lupou, byl ve stejné vzdálenosti, tak asi viděl to samé..jen tomu asi mnohem víc rozuměl. A jestli jsou 2 či 10 mě už pak nějak je jedno, když to povolím. Já tedy souhlasím se Siss...myslím, že maj důvod, proč ty mlaďochy nutěj na vše koukat..ale třeba se pletu.

Nicméně samozřejmě souhlasím, že bez povolení rodičky, by se něco takového nemělo dít. 😉

norik1
9. okt 2008

jeeeeškove oči ste sa tu rozbehli baby...asi by si tuto diskusiu mal citat aj personal v nemockach, hmmmm?

petua
10. okt 2008

Norik1: Čteme to, čteme, bohužel praxe je taková, že pár ovcí proti stádu nezmůže vůbec nic 😠 😠 😠 . Ale já teda nevzdávam!!!! 😝

norik1
10. okt 2008

pravda Petua, ja sa pridávam a sľubujem že pri najbližšom pôrode kusnem zlé sestry do ruky 😀 Jedno je isté - ľudská dôstojnosť sa v nemocke stáva len prázdnou frázou...

buffinko
10. okt 2008

norik - mozno citaju 😉

edimon - s tymi bielymi plastami som to myslela som vseobecne, nie konkretne u teba 😉 totizto som sa s niekolkymi medikmi rozpravala a oni hovorili, ze taketo vizity im v podstate nic neprinasaju (nielen na gynekologii), aj keby sa radi nieco naucili. a preco sa to robi? lebo sa to tak robilo vzdy a taky je model vyucby u nas. v rocniku je povedzme 100 medikov a na jednotlive oddelenia maju vyhradeny len urcity cas. takyto system neprinasa nic dobre ani posluchacom ani pacientom. preto si myslim, ze hromadne navstevy su zbytocne a hlavne pre medikov by bolo lepsie, keby sa mohli ucit viac individualne. urcite by sa naslo vela pacientov a pacientiek, ktori radi pomozu buducim lekarom (vratane mna)... ale urcite by mala byt dodrzana moznost odmietnut, co ak je medzi nimi tvoj znamy, kamoskin brat, sused atd., atd. a tot uz vsetko z mojej strany k danej teme 🙂

norik1
10. okt 2008

....alebo byvaly frajer....napr. moj pripad...a jeden z doktorov byvaly spoluziak...

kyri
10. okt 2008

jj, tak hromadný vizity na šestinedělí jsem zažila taky (praha - UPMD "podolí")
ani mi nevadilo, že mě okukovalo tolik lidí, ale že si neviděli do huby na to, co řikaj, bylo fakt zoufalý.
a jak zacházeli s dítětem a nenechali mě si ho při kojení "odpojit" a uložit, ale nějaká nána ho vzala jak jeřábnice a kydla ho do postýlky, to jim taky nezapomenu... 😠

no, možná tam budu rodit zase, tak asi předem písnu primáři, příp. řediteli, jak jsem byla spokojená minule (s porodem ano, ale s dětskou sestrou, co přišla + s těma buranama při ženských vizitách teda ani náhodou...)

lakme
10. okt 2008

Hromadné vizity jsem zažila při obou porodech.
Na jednu stranu nejsem stydlivý človek, takže mi to zas tak nevadilo, ale věc co mě dorazila po druhém porodu co se týká hromadných vizit byli dva zažitky.
První:
Přiběhl lékař do pokoje, opravdu přiběhl, asi nestíhal s ním sestra se slovy :kalhotky dolu, vložky na postel. Pak to oběhl aniž by se snad tomu věnoval pozornost. Říkala jsem si, to je asi jen zdání. Nebylo. "Spolupacientka" chtěla jít domu, dítě jí propustili a když chtěli od ženského Dr. vyjádření jestli může paní domu, když je po vizitě, tak ten nadrzo přiznal, že ji pořádně neprohlédl a šel ji prohlédnout znova.
Druhý:
Přišla veliká vizita, stoupli si k mojí posteli, přečetli chorobopis pěkně nahlas, poradili se spolu co se mnou, a vůbec jim nevadilo, že jsem na té posteli ale vůbec nebyla, nebyla jsem ani v pokoji. Prostě jim pacient nechyběl, hlavně, že léčili.
Jaký pak mohou mít noví lékaři vztah k pacietovi, když se "učí" toto.

edimon
10. okt 2008

....lakme..tak to je síla!!! 😀 ..já vím, není to moc ki smíchu 😅 😔

buffinko...tak to mě docela mrzí, že je tam takle vláčej po těch vizitách... 😕 ..no, ale u nás to je převrácené nejen ve školství, zdravotnictví atd 😖 ...každopádně jen..mě to prostě nevadí, pač jsem si myslela, že to dělám pro dobrou věc a i budoucího lékaře beru jako lékaře...ale samozřejmě by měli respektovat odmítnutí..a to bez keců 😉 🙂

katyl
10. okt 2008

boze baby, ako tak citam vase zazitky a predstavujem si to...je to hrozne
Akurat mi dnes prisli vyplane pasky a tak som si pozrela, kolko musim platit za zdravotne poistenie.
keby som si taku sumu odkladala a vybrala by som ju na taketo pripady, tak by som sa mohla liect v tych najsuper sanatoriach, kde by sa ku mne spravali jak k cloveku. Som v 38 tt a mam stale vacsi strach ako to cele bude. Neda sa to este vratit rozmysliet? 😀

kucerka0507
10. okt 2008

baby, myslím si, že z tých vizitiek si netreba robiť veľkú hlavu,
keď k tomu dôjde, budete to vnímať úplne inak, vôbec vás to nenapadne, že to je nechutné, netreba sa hanbiť, nie ste ani prvé, ani posledné
Ja v minulosti som potratila a keď mi robili kiretáž, tak tam boli 2 doktori, sestry, a asi 6 medičiek a medikov,
vôbec ma nenapdlo, že o bože, len nech sa nepozerajú...
potom som mala aj veľkú vizitu, kde ma kontrolovali či ešte krvácam, mne to bolo skôr smiešne, keď mi povedali, aby som ukázala vložku, lebo som to nejak nepochopila, že čoooo????? Tak som ukázala....

prsky
10. okt 2008

katyl...ja tiez protestujem proti porodu..uz by mohli vymysliet nieco bezbolestne - ani CS ani prirodzeny - proste puf a babo je na svete 😀

dula_renka
11. okt 2008

prsky.... 🙂 zasmiala som sa po prečítaní tvojho príspevku.....žiadne puf nehrozí a ver tomu, že všetko má svoje postupnosti....si opredstav, že by to puf prišlo práve v električke.... 😲

prsky
11. okt 2008

renka...no nebolo by to pekne? sedis si v elektricke a zrazu mas babo v naruci 😀 ale nie...sak to by bol vrchony pocin mediciny..to puf by bolo pekne naplanovane 😉

kacenocka
11. okt 2008

ahojte, ja som medicka a suhlasim, ze velke vizity su pre nas uuuuplne zbytocne a strata casu 😖 nie len na gynde ale na vsetkych oddeleniach...

dula_renka
11. okt 2008

prsky...život a smrť sa nedajú naplánovať...a to je šťastie, riadia sa vlastným plánmi 🙂

katyl
11. okt 2008

prsky, to moja dcera vymyslela, ze by to mohlo byt ako u klokanov, po kratkej tehotnosti sa dieta dovivija vo vaku a poto prirodzene vybehne... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre