Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

stut
5. júl 2009

prepacte pravopis ale ak sa proti tomuto nikto nepostavi toto zaziju aj vase deti sme demokraticky stat kazdy sa moze rozhodnut sam za seba ale ak to tak perfektne kazdemu vyhovuje tak preco exystuje toto forum nevnucujem nikomu svoje nazory demokracia je pravo volby exystuje porekadlo iba skapata ryba plava dolu prudom

momin
5. júl 2009

Moc nerozumim tomuto tematu.. o co jde? o to jedno prohlidnuti rano v porodnici kazdy den? 5 dni... to se neda vydrzet? nikdo krome lekaru vas nevidi........ 😔

stut
5. júl 2009

prepacte ale ja som odpovedal na otazku neda sa nic robyt proti hromadnym vizitam

martinano
5. júl 2009

stut ty si taku vizitu zazil?

lea79
5. júl 2009

tak mne to očumovanie bolo hrozne nepríjemné.... a ešte keď sa ozvete, tak vám povedia, že na čo ste si vybrala pôrod vo fakultnej nemocnici...ako keby tu v Bratislave nejaká iná bola 😠

ivella
5. júl 2009

tye hrubyce ma zabyjaju 😀 😀 😀

lea79
5. júl 2009

😀

bertica.h
5. júl 2009

aj mna zabýjajú tye hrubki 😀 😀 😀 😀 😀
cchela som len napísať,že som rodila 2x a v oboch prípadoch som bola veľmi spokojná s celkovým prístupom,pred počas a po porode.
Źiadne hromadné vizity,dokonca ani moja ošetr.lekárka mi až v den odchodu skontrolovala nástrih a bola tam sama..tiež som sa tohoto obávala,ale nebolo čoho.Niesme už v komunizme..veľmi veľa vecí je inak..naštastie

nikollette
5. júl 2009

martinano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinano
5. júl 2009

nikollette 😀 😀 😀 😀 😀

nikollette
5. júl 2009

Existuje s ypsilonom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stut
5. júl 2009

tie hrubky prepacte som rad bertica ze vychadzaju prve slniecka aze si spokojna ked tu bude 100 percent takychto odpovedi alebo aspon 50 tak to potom zabalime ked si spokojna vychval ich do neba lebo su to prve lastovicky ktore nam donesu leto povedane obrazne uz teraz si vazime tvojich lekarov asi budu mili inteligentny akultyvovany ludia vela zdravia im ale keby si tu nemocnicu poradila aj druhym

pink_lady
5. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 stut a preco si nedas fotku ak sy ti kultyvovani clovek? 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stut
6. júl 2009

moja fotka nezmeni nic na tejto teme ale ak ti na tom zalezi tak ju zabezpecim dami ak chcete byt v obraze kliknite si porodnice potrebuju odvazne klientky .alebo prusovanie prav pacienta v gynekologii aeste by so vas velmi velmi poprosil kliknite si na europsku chartu prav pacienta aby ste vedeli o svojich pravach a podla toho vedeli porovnat ci boli porusene prava alebo nie chartu ratifikovala slovenska r. v r. 2002 a co sa od vtedy zmenilo ked tu musi byt toto forum sami to nezmenime treba opomoc poziadat televizie z. poistovne ved oni to financuju a klient z. poistovne ma pravo poziadat poistovnu o doporucenie nemocnice v ktorej tieto vizity nerobia a potom sa to mozna preoseje ale na toto treba pravnika a sam ho finacne neutiahnem mlatenim tej istej slami na tomto fore nezmenime svet

agatkag
6. júl 2009

no hlavne poisťovne ti pomôžu, čakaj, tie len na ľuďoch ryžujú, keď nastane problém, tak ich nezaujímaš...nie to ešte aby za teba riešili práva. A média? veď to je jedna banda.......

stut
6. júl 2009

ponukni nejake konstruktivne riesenie pre vsetkych co to povazuju za neprijemne a lezie im to na nervy lebo vela ludom to vadi a nikto preto nic neroby jedna televizia vysielala,ponizenie zien na gynekologii zenam vadi pritomnost medikov kliknite si na to ,jesto take prislovie ked chces svinu odohnat od valova musis ju tresnut sekerou po cele rovno medzi oci

babulka123
6. júl 2009

stut prepac, necitala som celu diskusiu..
ale zaujima ma .. kolko krat si zazil / zazila hromadnu vizittu v nemocke???
a pokial si chlap {mas taky nick} kolko krat si ju zazil na gynekologii??? ja len tak..

agatkag
6. júl 2009

keď mám nejaký problém, riešim ho po svojom, to znamená, že sa ozvem a lekári to rešpektujú....aspoň u nás v Trenčíne.... DIY - znamená "urob si sám" pôvodom z angličtiny, ja sa podľa toho riadim a nečakám, že za mňa niekto niečo vyrieši, "nedajbože" tento štát, média alebo poisťovne.

stut
6. júl 2009

prepac ale kazdy sa nevie o seba postarat a kzdy nema tolko asertivity aby sa tomu postavil pomaly sa tu riesi otazka ze som chlap a kazdemu to vysvetlujem na internu postu clovek nemoze byt diskriminovany podla pohlavia ved sa tu riesi porusovanie prav rodicky hromadnymi vizitami okrem toho porusujeme vsetci pravidla fora hovorime medzi sebou ako na pokeci a nedrzime sa temi najde sa niekto kto ma skutocne zlepsit podmienky mamiciek ved tu ide one

martinano
6. júl 2009

nesvysvetluj na internu postu vysvetluj tu

pink_lady
6. júl 2009

stutu mna by fakt zaujimalo ci si on ci ona 😀 a ako vidis 99% zien tu nieco take ako teba netrapi, ozaj neviem preco to riesis...a fakt vysvetluj do fora, ak sa ta niekto pyta vo fore...apropo, kde je ta fotka, pripadne nejake podrobnejsie info o sebe v pase? hovoris tu o pravach pacientov ale akym pravom ty tu vnucujes svoje nazory?

nikka.vo
6. júl 2009

na co potřebjete fotku? 😕 To tady němůže nikdo napsat, aniž by neměl fotku? Uráží vás tenhle pán, nebo obtěžuje? 😕 😅
Když vám nevadí roztahovat nohy vedle pacientky ležící vedle vás, tak prosim... v cizině se běžně používá zástěna a není tam pro nic za nic. A je jedno, že tam tam paní leží se stejně sešitou fňuknou 😅 a má stejně nalitý prsa 😝 a vedle ní jí řve stejně jako vám malý novorozenec. Každá mámě právo na soukromí a na gyndě vás taky nevyšetřují v čekárně 😝 😝 😝 A aby na to koukalo dalších 5 lidí je podle mě taky zbytečný. Buď ať po vás chtějí souhlas že se smí medic kounout 😀 a podívají sepořádně a něco se naučí,nebo ať tam nelezou vůbec, k čemu jim je vidět z dálky doktora jak vám kouká mezi nohy a vidí vás v ne příliš lichotové pozici 🙂
Takže bych tu neříkala, že nechápete jak to někomu může vadit ... vždyť je to jen pár vteřin denně 😝
Ráda bych aby se to změnilo. Nejde o to jestli se to ,,dá pár vteřin přežít,, jde o to, jestli se to dá změnit! 😝 A neříkejte mi, že kdyby jste měly na výběr, tak budete dál rotzahovat nohy přes jinými pacientkami a lékaři (někdy i uklízečkami 😝 😅 ) než že by jste zvolily cestu soukromí 😝 A třeba já když jsem byla v porodnici, tak pokoj vedle nás měl 3 postele, dvě vedle sebe a druhou naproti u zdi, tam se musel mamince naskytnou super ,,výhled,, 😀 Takže ani váš argument že leží ženy vedle sebe a vlastně nic nevidí... neplatí vždy a všude 😉

nikka.vo
6. júl 2009

pink lady 😲 😲 😲 proč tu nemůže chlap psát o právech pacientů? Když jsou lidi jako ty, tak se to nezmění nikdy 😔

ivella
6. júl 2009

damy a pan,cakate,ze tuto temu bude citat minister zdravotnictva?? a hned nariadi plenty?to mozeme zacat pisat aj o spolocnych sprchach,nech rovno zariadi aj tam sukromie 😀 😀 😀
teda oproti mna lezali dve maminy,ale aj keby chceli,nemali sancu sa pozerat,ked lezia na poduske v takej pozicii ako ja 😔
stut,zaloz peticiu,to mozno zaberie 😉

nikka.vo
6. júl 2009

Ivella, samozřejmě že nestačí si stěžovat jen tu, ale je dobré alespoň vyjádřit nesouhlas ať je to kdekoliv (a doufám, že se dokžu u druhého porodu ozvat) , než jen sedět se složenýma rukama a nechat se jak stádo ovcí hnát někam kam nechci. A jestli jste spokojené a vyhovuje vám to 😅 , tak super 😝 😝 😝 Sprchy třeba už tolik nepřožívám, ty jsou společné např. na koupalištích apod, myslim, že se to uplně srovnávat nedá. Já jsem ale v porodnici chodila do sprch v době, kdy jsem věděla, že tam nikdo není, nebo jen jedna mamina. Měla jsem možnost si vybrat, kdy tam půjdu, tak jsem chodila brzo ráno a později večer a ani přes poledne když jsem šla, jsem tam obvykle nikoho nechytla. 😉 A to co mi vadí je i ta poloha v který musí žena ležet, prostě je to nedůstojný před ostatníma, sprchování nedůstojný není 😝

pink_lady
7. júl 2009

nie je nika nahodou stut? 😅
sorry ale fakt neviem nic o "roztahovani noh" na hromadnej vizite a to som si fakt na oddeleni gyn a pod uz svoje odlezala a odtrpela...ALe nevravim, mozno u vas v cechach roztahujete nohy ....A tiez neviem nic o nedostojen polohe...na vizite som vzdy normalne lezala, prisiel dr, a ked pozrel co potreboval vacsinou to trvalo tak 2 sekundy a niktoiny nemal sancu si dovidiet tam kde on chcel aj ked by neviem co robil... 😀a na vysetrovnni? tiez nik iny ako dr nepozeral...Myslim co pacientkam u nas sto nasobne viac by vadilo je strava ...Baby - nezalozime novu temu ze co proti strave v nemocnici? Myslim ze by sa ujala 😀
Stut nech si pise co chce ale nie tymto sposobom, vypisuje trapne IP o tom kolko ma "cer" a podobne...Preto sme chceli fotku nech sa zverejni a nepise takto uplne inkognito ze clovek ani nevie ci je zena alebo chlap...ale je pravda ze fotku by si mohol dat tak ci tak hocijaku stiahnutu z netu....

nikka.vo
7. júl 2009

Jelikož nevim co vám píše do IP (opravdu nejsem on, tohle si nech pro někoho jinýho) tak netušim co je zač, reaguju na to co napsal jako svoje první příspěvky a na to jak se do něj navážíte, když vlastně nic špatnýho neřekl. Ano nemusí to být všude stejný, měla si třeba štěstí na porodnici, to ti přeju. To že to jedný ženský nevadí, neznamená, že druhé to vadit nemá též... Jsou ženy které nebudou nikdy chodit ke gynekologovi k muži, ale jedině k ženě a taky se jim vysmeješ, co vlastně řešej? Prostě to každá cítí jinak 😝 A tou nedůstojnou polohou myslim to ležení na zádech s roztaženýma nohama, nebo se ti tam dívají s nohama u sebe 😅 Samozřejmě že takhle roztahujeme nohy na gyndě na koze, ale tam je jen doktor a já, ani sesttra u toho není 😉 natož spolupacientka a spoustu dalších přihlížejících 😉 Já jsem z toho v porodnici trauma neměla, el uvědomila jsem si zpětně, proč se to tak musí dělat, když je to uplně zbytečný. já jsem si celkově po porodu uvědomila spoustu věcí a jsem na sebe naštvaná, že jsem si do toho nechala kecat. Říkejte si o nás, co nám to vadí třeba hysterky, to je mi fakt jedno, jen berte v potaz, že každý má práh studu někde jinde a taky práh sebeúcty 😉

sisstin
7. júl 2009

tak já přesně pro tohle měla nadstandart, vlastní sprcha a záchod, a vizity v klidu, jen já a doktor 😉 doktoři mi nevadí, ale abych roztahovala nohy před ostatníma ženskýma, to ani omylem..do veřejné sprchy by mě taky nikdo nedostal..prostě já nemám chut ukazovat se nahá před kýmkoliv, pokud to není doktor a není to nutné 😎

nikka.vo
7. júl 2009

Já neměla možnost nadstandartu, bylo plno... taky bych po něm jinak skočila 😉 Mě paradoxně ty sprchy nevadily, divila jsem se, ale byli celkem čisté. Radši jsem na to nemyslela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre