Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

shaula
6. feb 2010

Stut - já sice nejsem lékařka, ani se zdravotnictvím nemám nic společného, ale souhlas s přítomností mediků jsem podepsala, protože uznávám, že se musí na někom učit. A řeknu ti, že ani nevím, jestli u mého porodu nakonec nějací byli, bylo mi to totiž v té chvíli úplně jedno! Ale to ty jako muž vědět nemůžeš 😀 A pořád se tu oháníš jen kodexem, ale ono by stačilo trošku empatie a nic takového bychom nepotřebovali 😝

latvia
6. feb 2010

stut, a preco sa medici neucia preventivne gyn a uro vysetrenia na sebe? uz len z dovodu ze take nieco sa ani na stazach nerobi ani na pacientoch, jedine na gynekologii sme sa mali vediet vysetrit nalez u tehotnej....coz medicky vacsinou tehotne niesu 😉

romana29
6. feb 2010

latvio já tě obdivuji, nejen, že jsi vystudovala tak těžký, náročný a odpovědný obor, ještě tu máš na svých bedrech lidi, co tě pomalu obviňují z toho, co jim kdy udělal nějaký doktor.
Když jdu na gyndu, vím, že se mi budou dívat mezi nohy, když jdu k zubaři, taky se nedivím, že musím otevřít pusu.
A komentář té osoby snad ani není na reakci, leda na zaťukání na čelo 😖

latvia
6. feb 2010

ked som bola tehotna, ucila som sa nalez tehotnej na sebe, ale povieem vam, nemala som tucha co ako popisat ked som to nikdy predtym neskusala za pritomnosti lekara, aby mi povedal, takto vyzera zajdena branka, toto je skrateny cipok sakralne, siahni si na to.....takze ani samovyuka nieje nic platna pokial mi niekto neporadi a neodskusam si to

latvia
6. feb 2010

romana 😉 ja mam nastastie obor pri ktorom nemusim byt velm i v kontakte s ludmi, ak nechcem... ja obdivujem kazdeho dobreho gynekologa, je to najhorsi obor v medicine, 2 nohami si v kriminale, lebo zodpovedas za 2 zivoty...a nie vzdy to vyjde tak ako by si clovek prial, aj ked robi co moze, a potom proste nastupi verejnost a ani si nenecha vysvetlit co sa stalo a preco , len hned idu pochovat dotycneho ze zanedbal pacienta....

leishmania
6. feb 2010

stut
1. myslim ze mozes uznat rozdiel medzi vysetrenim od lekara za pritomnosti 1-2 cudzich medikov, ako keby ma vysetroval moj spoluziak, s ktorym potom ideme na pivo...

2. spoluziacky neboli tehotne ani spoluziaci nemaju zv prostatu aby to vysetrenie nieco dalo...

3. v tretej dobe porodnej mi bude fakt jedno ked tam dojdu 2 medici...bolest, hormony robia svoje, zeny sa vtedy nad takymi vecami ozaj nezamyslaju...aspon co som ja zazila...jedine co chcu je nech je to male uz vonku...

latvia
6. feb 2010

tymto ale nevravim ze niektori lekari pacientov nezanedbali! to nie, je vela takych, co ublizili z nedbanlivosti...

leishmania
6. feb 2010

btw k tym uskrnom medikov, na gynekologii som to fakt nezazila, ze by sa nejaky medik uskrnal nad pohlavnym organom...na tom fakt neni moc co na uskrnanie...

skor ma rozosmeje dedko na geriatrii ktory mi tvrdi ze ma velmi intimny vztah s primarkou 😀

latvia
6. feb 2010

leishmania 😀 😀 😀 bod cislo dva sa mi paci 😀

latvia
6. feb 2010

😀 😀 aj my sme mali veselo na geriatrii 😀

tommik
6. feb 2010

Já jsem souhlasila s přítomností mediků u mého porodu. Proč ne, na někom se to naučit musí. 😀 Já si také neumím představit, že bych se učila na sobě. Přes břicho jsem se nebyla schopná ani oholit, natož se sama vyšetřit 😀 Ale nejsem tedy lékař. Jen si to neumím fakt představit, že by se to lékařky učili na sobě. Hlavně když studují a asi jich těhotných moc v tu dobu není. My měly také hromadné vizity. Každý den přišly 2-3 osoby, sestra odkryla vložku, podívali se a odešli. Asi by mi ani nevadili ti medici. Já jsem byla oblbnutá hormony štěstí z porodu a byla jsem tak šťastná, že mi to přišlo normální. U zubaře ukazuju pusu, tady dolní část těla a myslím si, že jakmile zavřeli dveře, tak už ani nevěděli, že se na mne dívali a já už měla jiné myšlenky. Možná jsem se smířila s tou situací, ale ani mne nenapadlo to řešit. Na pokoji jsme byly 3 a ani jednu maminku jsem neviděla 🙂

latvia
6. feb 2010

🙂 🙂 🙂

momin
6. feb 2010

tommik to napsala uplne presne.. vidim to podobne! 😉

k.ate
6. feb 2010

Tak u nás jediný, co se na vizitě dělo bylo prohmatání břicha, jestli se zavinuje děloha (přes noční košili 🙂 ), šití mi kontrolovali až v den, kdy mě propouštěli na sesterně... 🙂

Jinak jsem ale při porodu podepsala souhlas s přítomností mediků a jsem za to ráda, protože ta studentka, co tam byla byl jedinej člověk, co se do mě dokázal vcítit a snažil se mě podpořit. Jinak MUDr. a PA se mnou zacházeli jak s kusem masa, takže asi tak... 🙂

strapco13
6. feb 2010

zaujimava tema..patrim k tym co to vedia porovnat z oboch stran..z hladiska rodicky a z hladiska lekara a teda byvalej medicky

moj gynekolog je moj kamarat a samozrejme bol moj porodnik..k inemu by som nesla..niezeby som inych spochybnovala, ale on ma moju plnu doveru...trapna mi bola len vstupna prehliadka prvych 5 sekund, ked mi doslo, kto ma ide vysetrit, ale on sa zachoval ako profik, v tej chvli som bola pacienka a az pobede sme sli spolu na pivo 😀 😀
pocas porodu ani neviem ci mi priviazali nohy...myslim, ze som si ich tam vylozila sama a vsetkym tvrdila, ze uz chcem rodit...vobec to pre mna nebolo ponizujuce, napriek tomu, ze som rodila pred mojimi kolegami...kludne aj nabuduce
co sa tyka vizit..boli "hromadne" ale ja som bola az na posledny den sama na izbe..ale u nas je gynekologov dost, takze kuklo na mna dost ludi..a co..kukli, ci nemam prilis zakrvavenu vlozku, primar stlacil brucho, ci sa maternica zavinuje a sli dalej..samozrejme plus otazka ako sa mam, ci nie su potiaze..osobne aj keby som mala spolubyvajucu, nebola by som zvedava, co tam ma ona..a navyse som na svojom zadku ledva sedela, nieto este sa vrtela a kukala na ine... a dalsia vec..na vizitu som sa tesila, lebo po nej som si vzdy isla pre maleho...pred vizitou boli ranajky, tak kedze som bola sama na izbe, tak mi ho strazili zlate sestricky...
cize z pohladu rodicky: nikdy som sa necitila ponizujuco, nedostojne..mozno preto, ze v tych chvilach, v ktrorych by som sa eventualne aj mohla tak citit, tak fungovali bud bolesti alebo potom uz len hrmony stastia, takze mi to tak neprislo

z pohladu lekara a medika: buduci alebo zacinajuci lekar sa moze naucit len na pacientoch, nie vsetko sa da na sebe /ja som si nedokazala spravit masaz hradze, co som nedociahla cez brucho, nie to sa este vaginalne vysetrit/, a prave pacient moze prispiet k tomu, v akeho lekara sa medik vyvinie. Samozrejme treba dodrziavat dostojnost pacienta. Ale pocas studii som sa nestretla s odmietavym pristupom pacientov ani na gynekologii. Mozno ako to tu uz bolo pisane..medik bol casto takym spestrenim zivota pacienta a na gynekologii asi jedine medici maju cas a chut a asi aj zvedavost pocuvat zeny po porode a hlavne prvorodicky sa nam so svojimi pocitmi zverovali. Ale velmi zavisi od lekara, ktory ma medikov na starosti..mna vzdy lekar predstavil,poedal, ze toto je fakultna nemocnica, prebieha vyucba a ze buducu kolegynu chce nieco naucit..aj ked som nakoniec pri gynde neostala. maloktory pacient odmietol..a mohol.
A naozaj medici su dospely ludia, ktory vedia co chcu a nemaju blbe poznamky pred pacientmi, ani sa neuchechtvaju na "vybaveni" pacienta

latvia
6. feb 2010

🙂 strapco, tak az na tie medicke casy sme na tom teda rovnako 🙂 my sme na porod kukali spoza dveri tak aby na nas rodicka nevidela, aj to sme videli len chrbat lekara, takze nic moc....

babulka
6. feb 2010

Ja som bola na UZV na Kramaroch a kedze sme boli z medicinskeho hladiska asi nie prilis casty pripad (VVCH GIT), tak sa ma lekar na UZV opytal, ci moze priviest inu zacinajucu lekarku (nie medicku). Tak jej dal do ruky tu sondu a nepovedal, aky nalez mame, ale kazal jej pozriet to cele sama a povedat zaver. Samozrejme, je to ine, ako odhalovanie na vizite, ale vtedy som si tak nejako uvedomila dolezitost vyucby nastavajucej generacie, ktorej drzim palce, aby bola z hladiska ludskosti a pristupu k pacientom podstatne lepsia ako viaceri ich ucitelia 😔
Idioti sa najdu vsade, len v zdravotnictve je to najvypuklejsie. Jednak pre to - a to som uz pri inej prilezitosti spominala - ludia sa tak s oblubou hrau na doktorov a internetova doba a vyhladanie klucoveho slova cez google im dava este vacsie "schopnosti" sebadiagnostiky, nasadenia liecby a pod. (teda skratene, kazdy rad doktorom kafre do roboty, ale automechanikovi by si to nedovolili a to tak prirodzene irituje). A samozrejme, je to vypukle prave pre to, lebo v otazkach zdravia sme (aj napriek predchadzajucemu bodu) vydany napospas druhemu, a ak je ten druhy hruby alebo inak neprijemny, zostane to v pamati skor ako nejaka jezibaba na poste.

Na Kramaroch si pamatam jednu hromadnu vizitu - v piatok. To doslo asi 30 ludi, vacsina stala na chodbe, ti, co sa vtrepali do izby - bolo ich asi 5 aj s vrchnou sestrou, prednostom a izbovym (ci ako sa vola) lekarom. Vobec nik po mne nechcel, aby som sa odhalila. Lezala som zakryta perinou a prednosta sa iba opytal, ako sa mam. Tie vysetrovacie vizity prebiehali iba v ostatne dni, a vzdy to bola iba sestra a lekar. Odhrnulka som koselu, skontrolovali jazvu, prehmatali brucho a za minutu bolo po parade. Tak neviem, ako je to v inych nemocniciach, ale hromadne vizity na Kramaroch boli bez odhalovania a tie ostatne (male) boli iba za pritomnosti dvoch ludi. A moja spolulziaca nemohla nic vidiet, lebo lezala tak ako ja a keby sa chcela naozaj pozriet (to ani nerobila a asi ani nikto z nas to nerobi), tak by si musela sadnut a naklonit sa, aby nieco videla) 😉

latvia
6. feb 2010

babulka, do bodky si to vystihla 😉

ejasmeja
6. feb 2010

natahovat sa na tejto teme je bezpredmetne. medici sa to musia naucit, musia to vidiet a mat prax a pacientka to moze odmietnut, ak jej to je neprijemne. ide o to bavit sa medzi sebou slusne, ludsky a nerobit zbytocnu paniku, no nie? 🙂

luciauk
6. feb 2010

no, to som sa pobavila, lea 😒 presne takto sa nikdy nič nevyrieši 🙄

nejdem menovať, lebo som už zabudla, kto čo napísal, ale jednoznačne som si myslím, že poloha, v ktorej sa rodí na sk a ešte s priviazanými nohami je neprirodzená, i ked v niektorých prípadoch sa takto jednoducho musí pôrod ukončiť. žena by mala rodiť v polohe, v ktorej sa cíti dobre. niektorú bolí ležanie na chrbte /mňa/, iná nemá silu sedieť alebo je zo sedenia nervózna a radšej by kľačala alebo čupela...všade na svete sa rodí bez priviazaných nôh, tak prečooooooo??? ja som sa dokonca musela držať nejakých kovových tyčiek a keď som z nich dala ruky dole, tak ma hneď niekto okríkol. 😲

latvia, stále sa bavíme o medikoch, ale mňa sa nikto nič neopýtal a zrazu sa prizerali nejaké dve šuškandy a bolo mi to výsostne nepríjemné, pretože na chodbe stála moja mama,ktorú mi nedovolili pri pôrode a nejaké upratky sa prizerali, ako prichádzalo na svet moje prvé dieťa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja obdivujem gynekológov, pediatrov a keby som mala čarovný prsteň tak som jednoznačne pôrodná babica. miesto, kde sa rodí život je najkrajšie na svete, byť pri tom, pomáhať je najkrajšia práca na svete...preto nechápem, ako môžu byť niektorí lekári alebo sestričky v tomto prostredí necitliví ☹
a pozeranie sa na chrbát lekára malo aký učebný význam? nebolo by lepšie, aby sa rodičky opýtali, či jeden z vás nemôže byť priamo tam a tak by ste sa aspoň niečo podučili...? 😒

stut, vidíš, taký pohľad na vec ma nikdy nenapadol...ale neviem ako si to presne myslel. všetci píšu o tom, že je somarina aby sa lekár učil na sebe. je. ale aby si to raz vyskúšal, ako súčasť svojho vzdelania, to mi ako blbosť nepripadá. veď taký chlap- gynekológ vôbec netuší ako sa žena na takom mieste cíti a čo prežíva...

a som rada, že máte aj dobré skúsenosti, ale keď pozerám na vaše pasy, tak sú to hlavne tie, čo majú malé bábätká...ja som rodila na konci tisícročia, všetci sa už tvárili akí sme cool a moderná krajina a to je len 11 a 6 rokov späť a rodila som v baby friendly hospital cha cha

strapco, pekne si to napísala o tých medikoch. som rada, že to tak niekde je. ja denne robím s nahými ľuďmi, telesne i mentálne postihnutými a nikdy ma nenapadlo niečo komentovať. to sa mi zdá smiešne, žeby medici niečo také robili. keby to robili vždy tak taktne, ako u teba, tak by táto téma asi nebola, nie? keby si ležala na posteli a cítila, ako z teba práve idú kusy po pôrode a vtedy nabehne 6 ľudí a sestrička skríkne "dole ten paplón!" tak by si sa zaručene ponížene cítila. a nemala by si ani čas niečo povedať...to sa mi bohužial stalo ☹

keď sa hovorí o tom, že "vtedy je žene všetko jedno" tak to neznamená, že sa s ňou aj môže všetko robiť. čo som mala ja ako 22-ročná soplanda robiť, ked tam laškoval so sestričkami a ja som rodila prvé dieťa a nechápala, čo sa so mnou robí? úplne na mňa kašlal. zato, že ma mal za soplavé decko, nemusel dodržiavať moju dôstojnosť? tá sa musí dodržiavať aj u ľudí v bezvedomí, nie? jaaaaj, keby som ho dnes stretla 😠

babulka, medici sa musia učiť, to je jasné. ja som zažila presne to isté, čo ty v anglicku. hovoríme tu hlavne o spôsobe...ale teraz si uvedomujem, že názov témy to presne nevystihuje

ejasmeja, mne sa tá panika nezdá až taká zbytočná. diskutuje sa o všetkom možnom, prečo nie o tomto? treba si uvedomiť, že nie všade a nie pre každého je to také jednoduché ako si ty myslíš. nie všetky ženy majú internet a sebavedomie 😉 vieš ako to myslím...

ejasmeja
6. feb 2010

Luciauk, myslim, ze panikou nic nevyriesis, iba ta vsetci beru ako histerku. diskusiu neodmietam, odmietam zbytocne napadanie sa, ktore tu vidim, ci uz napadaju stuta, alebo kohokolvek ineho. diskutovat treba, to je jasne! iba tak sa aj nesebavedome a neinformovane zeny stanu vedomymi si svojich prav.
sama idem coskoro rodit a som zdesena z porodnice, ktora je v nasom meste, smutna a aj znechutena. a aj z pristupu niektorych lekarov k rodickam a k porodom.
ale treba sa ozvat, ked si tam a nie potom nadavat na internete. oni si mozno ani sami niekedy neuvedomuju, ako jednaju... na mna minule vybehol jeden chlapik, zacal zvysovat hlas, tak som mu kludne povedala, ze som tehotna, nesmiem sa rozculovat, tak nech na mna hlas nezvysuje. ostal chvilu zarazeny a potom sa ospravedlnil. jednoducho zivot mi stale ukazuje, ze slusnym jednanim ziskas ovela viac, ako napadanim niekoho a hnevom. ale obcas sa treba branit aj raznejsie, to je pravda. 😉
no a pre to, aby sa udiala zmena netreba len diskutovat tu na MK (lebo zeny, ktore spominas, co nemaju net, si to aj tak neprecitaju),ale treba nieco robit pre to, aby sa veci zmenili, podporovat materske centra, viest kurzy pre buduce mamicky, tancovat s nimi orientalne tance, aby mali lahsi porod. informovat rodicky a aj porodnikov o moznostiach a dolezitosti rodit v inej polohe ako je na chrbte v polosede s vyviazanymi nohami. a hlavne pri tom nerobit paniku! to chce klud! 😉

k.ate
6. feb 2010

mimochodem ještěk tomu uchechtávání, jedinej, kdo se uchechtával a šklebil, byly právě PA s MUDrou, který jsem u porodu měla... 😉 Takže očividně to není o tom, jestli danej člověk je dostudovanej, ale o úplně něčem jiným. Faktem je, že výhodou u uchechtávajícího se medika je to, že se teoreticky dá "vyhodit", kdežto u MUDr, která je v tu dobu v nemocnici nejspíš jediná, to jde docela blbě :-/

ejasmeja
6. feb 2010

noooo! mozno keby si sa skusila na nich uchechtavat ty? :D

ejasmeja
6. feb 2010

😀

tommik
6. feb 2010

Luciauk, tak ty máš opravdu špatné zkušenosti, já mám ty nejlepší. Měla jsem těžký porod, ale nemůžu si vynachválit přístup jak PA tak lékařů. Celou dobu se ke mne a k mému manželovi chovali profesionálně a povzbuzovali nás. Já jsem nakonec rodila také na zádech, protože už jsem neměla sílu ani sedět, ale nohy mi nepřivazovali. Místo tyčí jsem drtila manželovu ruku, ale pak jsem si nějak našla ty tyčky a drtila je
😀 Fakt mi pomohly. Zkoušela jsem i jiné polohy, ale byla jsem už strašně vyčerpaná. A když jsem si nahodila nohy nahoru, tak jsem se opravdu necítila poníženě či nějak divně. Rodili mne dva muž a žena, oba svobodní a bezdětní, ale jejich přístup byl hodně citlivý. Po porodě jsem byla hodně zničená, ale s porodem jsem byla spokojená a manžel na to vzpomíná také dobře.
🙂

luciauk
6. feb 2010

ejasmeja, ako si prišla na to, že robím paniku na nete a nič iné? aj ja som taká múdra ako ty teraz. ale ked som mala 22 a o nástrihu hrádze som sa dozvedela deň pred pôrodom, že vôbec existuje, a pritom som celé tehotenstvo čítala všetky časopisy o materstve a mala som dve knihy...nechápeš, že niekto sa jednoducho nezmôže na slovo??? a kým som bola na slovensku,t ak som podporovala materské centrum, alternatívnu škôlku, chodila na orientálne tance, saunovanie, aerobic pre nastávajúce mamičky, a rôzne iné alternatívne praktiky, čo sa týka tehotenstva, materstva, dojčenia... ale to všetko až keď som mala dve deti a dve zlé skúsenosti za sebou. chápeš?

luciauk
6. feb 2010

tommik, to bude tým, že ja som rodila skôr. kiež by všetky mamičky boli také spokojné ako ty...

inak, ked už sme aj tak odbočili od témy, tak nejde len o polohu a priviazané nohy, ale aj o nástrih a šitie...v iných krajinách sa strihá a šije iba vo výnimočných prípadoch, napr. ked rodička nevládze vytlačiť skoro 5kilové dieťa 😅 nebude to aj tým, že u nás si lekári ulahčujú prácu tým, že každú rodičku neindividuálne priviažu do polohy proti zemskej príťažlivosti, nastrihnú a basta? prečo by sa potom mali nejako taktne správať pri vizitách, nie?

kto ma tu má ešte, okrem ejasmeja, za histerku? 😒

ejasmeja
6. feb 2010

lucia, neprekrucaj moje slova, nepovedala som, ze robis paniku na nete a nic ine. napisala si, ze sa ti ta panika nezda az taka zbytocna a na to som reagovala. a napisala som len vlastnu skusenost, ze slusnym jednanim sa da dosiahnut viac.
ze si mala smolu pri porode a nedostatok informacii je mi fakt luto, to uz nezmenis, ale nedava ti to pravo utocit na kazdeho, kto sa sem do fora zapoji. dokonca este aj na tych, ktory maju rovnaky nazor ako ty, ze je to s nasim porodnictvom uplne biedne. ja som o tom presvedcena tiez a som z toho tiez znechutena. naivne som v 20-ke dufala, ze vsetky uzasne info, ktore o prirodzenom porode mam (a bolo ich dost, tomu ver a dali sa ziskat aj vtedy, dokonca aj o porode doma bez nastrihu hradze a podobne) budu v case mojho porodu uz beznou realitou aj tu na Slovensku. ale mam 31 a opak je pravdou. drzime sa zastaralych postupov, ktore s prirodzenym a krasnym porodom nemaju nic spolocne. ale aj tak si nemyslim, ze napadanie je ta spravna cesta. treba na to poukazovat a slusne si ziadat zmenu, ale treba o nu ziadat na spravnom mieste - u nasich porodnikov, PA a podobne. a samozrejme o moznostiach a prirodzenych porodoch a pravach informovat dalsie zeny. to je vsetko.

luciauk
6. feb 2010

mne sa nezdá, že napádam, ale ked ma nemá niekto rád, tak si tam napádanie nájde. aj ja môžem povedať, že ma napádaš 🤐
ty si povedala, že darmo, ked niekto na mieste nič nepovie a potom nadáva na nete... ja som o nete mohla vtedy snívať. a aj ja som mala také info, že dôjdem do baby friendly hospital, poviem, že chcem rodiť do vane a budú pri mne sedieť a učiť ma kojiť. lebo tak to bolo prezentované. ale skutek utek. mňa len rozčuluje / netvrdím, že si to bola ty/, že tu občas niekto príde a povie, že táto téma je blbosť, lebo lekári sa pekne pýtajú, stačí sa ozvať atd atd
a to slušné správanie, to máš pravdu. sama som zistila, aká som bola k nepríjemným ľuďom nepríjemná, ale až ked som sa presťahovala do zahraničia. teraz nechápem, ako som mohla vôbec žiť v takom strese...utiahnutá a hamblivá...v pôrodnici si so mnou robili čo chceli ☹
aj tú paniku si spomenula prvá ty. ja som len reagovala, myslela som, že to je jasné...

ejasmeja
6. feb 2010

Lucia, nemozem ta mat nerada, ked ta ani nepoznam 🙂 ale to je jedno, uz sa tu zbytocne natahujeme. tato tema je dolezita, ale nic sa nedosiahne utocenim na druhych ludi a uz vobec nie na lekarov, ti su na to obzvlast haklivi 😉 a toto si zas neber tak, ze kritizujem teba. tu uz boli take utoky od inych ludi a zosmiesnovanie roznych nazorov a konkretne to som mala na mysli. ostatne, ak si si temu precitala celu, budes vediet, o com hovorim.
a ani na to nadavanie na nete som nemyslela konkretne teba. je to skor vseobecne konstatovanie, pretoze to tu robi dost ludi, ze si takto lieci svoje pochramane sebavedomie. a toto si zas neber osobne, prosim ta! 🙂
a predstav si, ze aj ta panika bola myslena nie na teba, neviem, preco si si to tak na seba vztiahla, hm? a toto bola recnicka otazka. ok, uz nebudem nic vysvetlovat.
treba diskutovat, informovat a hlavne v realnom zivote, nie kazdy (hlavne nie tie utiahnute, menej solventne a menej informovane a vzdelane zeny) maju pristup k internetu.
a obcas sa zda, ze ani niektori porodnici nemaju... 😀 (to len tak na odlahcenie...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre