Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

sisstin
7. júl 2009

nikka.vo: já byla ráda, že jsem nebyla na žádné "hekárně", prostě jsem si chodila po příjmu, nebo na chodbu za lidma, co za mnou přišli...a pak po porodu klid a soukromí, naštěstí u nás nadstandarty volné byly, a cena byla 150Kč za noc, bez prvního a posledního dne, takže pohoda 😎 kdyby byla noc za 1000Kč, tak si to asi taky rozmyslim 😝

sisstin
7. júl 2009

nika: já už měla schízu z toho, že se na tom příjmu nedá na záchodě ani sprše zamknout, ještě, že jsem zrovna rodila sama..jinak bych se asi ani nevys.. 😅 😅 😅

martinano
7. júl 2009

nikka.vo
tak si velmi malo informovana potom, ked pises,ze na gynde si len ty a doktor, ty vies,ze by ta nemal vysetrit bez pritomnosti sestry?
ok tema znie neda sa nic robit proti hromadnym vizitam
pan stut tu navrhuje bojovat a ja sa pytam aky navrh by ste dali ako by tie vizity mali prebiehat?

sisstin
7. júl 2009

martinano: tak mě na gyndě též vyšetřují bez přítomnosti sestry 😕 přijde mi to normální 😕 to jako, aby tě doktor sexuálně neobtěžoval nebo co? 😕 jinak stačí dát zástěnu, a je klid, v cizině je to úplně normální..to jen tu v CR a na SK je pacient pomalu mín než zvíře 😒

nikka.vo
7. júl 2009

Martinano, mě vyhovuje, že tam sestra není (tím že není myslim, že křeslo je za plentou 😉 ) a sestra sedí ve stejné místnosti a nebo teď co jsem chodila na gynekologii, tak tam seděla sestra ve vedlejší místnosti s otevřenými dveřmi, ale tak aby na mě neviděla. Taková přítomnost mi stačí a nevadí...

Siss, taky mi to připomíná jak kdybychom byli nějaký zvířata, neříkám, že se k nám chovají vyloženě nelidsky, ale trochu víc lidkosti a pokory by jim neuškodilo. Už jen to, že ti ani neřeknou co s tebou budou dělat, co ti právě píchají do žil apod... ale to je zase na jiné téma 😅

sisstin
7. júl 2009

nika.vo: mně stačilo, když jsem byla po termínu v rizikový poradně..a tam jsou 2kabinky..a když jsem se šla oblíct, tak jsem zapomněla, v který jsem byla 😝 a doktorka na mě: klidně někam vlezte, maminy jsou tady na to zvyklý" 😕 🙄 no jako fakt no comment 😝

já vim, že po porodu máte jiný myšlenky, než to, jestli vám někdo čučí mezi nohy...neříkám, že bych to nepřežila..ale pro někoho je to fakt silně ponižující a přitom stačí tak málo 🙂

nikka.vo
7. júl 2009

ano, ano..stačí málo a stejně tak souhlasím že bych to samozřejmě přežila, ale na co když se to dá změnit

stut
7. júl 2009

ahoj

sisstin
7. júl 2009

😅 😅 😅 😅 ty jo, tam už chybí jenom rudá hvězda 😅 😅 😅 😅

miluska.h
7. júl 2009

ahojte 🙂 tuto temu som citala od zaciatku....nic v zlom, ale teraz som sa nesmierne pobavila na tej fotke prispievatela stut 😀

ivella
7. júl 2009

no stut,tak to sem fakt pasuje 🤐

ewelyne
7. júl 2009

Baby a čomylíte, že by sa dalo urobiť? jedine sa zobrať, ísť do bufetu aj s bábom a vrátiť sa až po... 😉 alebo ísť s bábom na záchod a tváriť sa, že máte akúrát zápchu... nič iné ma nenapadá, lebo keď ste na tej izbe, tak sa prezrieť necháte... lebo sa necháte unášať s davom a bude vám blbé povedať, sorry, ale mňa nie... neviem... asi by som to nezvládla....

stut
7. júl 2009

po ruke lepsiu nemam,....nemal som cas tu tam hodila pred tym moja dcera...

stut
8. júl 2009

baby drzte sa ide nam to stale sa niekto prida nakoniec to dokazeme

miluska.h
8. júl 2009

ahoj stut, tak tato fotka je stokrat lepsia 🙂

nemina
8. júl 2009

aj ja som si pre porodom myslela ze je to strasne ponizujuce. ale ked clovek rodí je mu to jedno kto sa pozerá hlavne nech je uz potom. a vizity? u nas prebiehali tak ze bol velky rad doktorov a ani nestihli príst vsetci do izby a uz bolo po vizite. a aj keby tam boli bolo by mi to jedno oni su na to zvyknutý. sú aj horsie a trapnejsie veci na svete ktoré clovek musí prežit. takze vizity su podla mna v pohode a myslím si ze sa s tým nebude dat nic robit.

stut
9. júl 2009

tento prispevok citate na zaklade svojho slobodneho rozhodnutia a uvazenia mozete s nim suhlasit alebo nesuhlasit alebo voci nemu vyjadrit protest toto pravo mozete vyuzit alebo i nie minule som bol obvineny ze vnucujem svoje nazory tak ze teraz je to po pravnej stranke v poriadku clanok 6 e.u. charta pacientov pravo na sukromie osobne sukromie sa musi respektovat a to aj pocas lekarskeho osetrenia alebo chirurgickeho zakroku diagnostickeho vysetrenia,prehliadka u lekara, co musi prebiehat v primeranom prostredi a len za pritomnosti osob ktorych pritomnost je nevyhnutne potrebna (pokial pacient nedal vyslovny suhlas alebo o ich pritomnost nepoziadal) to som si nevymyslel je to smernica e.u. komu tonevadi to je vporiadku ale komu to vadi preco ho do toho nutit politicku stranu si mozete volit aku chcete preco by ste si nemohli volit hromadnu vyzitu ano alebo nie to je demokracia pravo volby ak to tvrdo odmietnete cuknu aj oni a rad by som vydel ako by vas k tomu donutili hned by som volal manzelovy aby prisiel s pravnikom dnes som oslovil jeden dennik a stale oslovym novy a novy kym sa niekto toho neujme co ste pre seba urobyli vy ?

konja
9. júl 2009

mě by navadilo kdyby přišlo deset lékařů, jsou to lékaři ti léčí a pokud by to bylo pro moje dobro, pokud by radili jak mě léčit, tak v tom nevidím problém. Ale co by mě vadilo, tak to by byli studenti. "Tak se všichni podívejte, tady paní ji má rozstřiženou až ke konečníku, a kdo mě poví co je to tu za boulí? Ano studente, hemeroid. Tak se všichni podívejte a prohmátněte, zda je jen venkovní, nebo jsou i vnitřní (jo,já to zveličuju, ale mě by protě jejich přítomnost vadila, nechci být někde předváděna jako pokusná opice 😝 ). No a také by mě vadilo konzultovat své potíže před dalšíma pacientama. Myslím, že paní na vedkejším lůžku je úplný prd po tom, že se nemůžu po porodu vy..at, že mě asi vylez hemeroid, že mě šití svrbí a při čůrání mě to pálí. Tohle jsou moje osobní problémy, které chci konzultovat jen s lékaři nebo sestrami a ne dalšími pacienty. Stejně tak mě nezajímají problémy ostatních rodiček. Já měla při obouch porodech ndstandart, ale pokud by nebyl volný, bylo by mě to asi velice nepříjemné 😝

stut
9. júl 2009

viete medikou nemozeme obvinovat ja proti nim nic nemam ved oni su tam len dalsie koliesko v stroji oni robia co sa im povie oni raz budu liecit vase deti a kazdy sa chce dat liecit odbornikovy ale kde ich naberieme ked sa nic nenaucia zodpovedny je ten kto ich vedie zase ide o pravo volby pacient ma pravo vyjadrit suhlas alebo nesuhlas ci sa zucastni na ucebnom programe a moze ho odmietnut v pripade ze ste suhlas neudelili boli porusene vase prava pokial pacient suhlas neudeli nesmie byt diskriminovany boli tu otazky preco sa o toto zaujimam som darca krvi s janskeho plaketou ale je nas mnoho dam krv preco by som nepomohol aj mamickam okrem toho mamicku nepovazujem za pacienta ale za ludsku bytost ktora na svet privadza novy zivot nekazme tie chvile hromadnymi vizitami este nieco zdravotnicky pracovnik vas nesmie do nicoho nutit aj keby to bolo pre vase dobro s vinimkou porodenia babetka to sa musi porodit nacas aby sa mu nic nestalo ved kto by skodil svojmu dietatu

sisstin
9. júl 2009

stut: já měla mediky asi 12h po porodu, ale doktor se zeptal, zda se můžou jít podívat 😉 mně medici nevadí, tak jsem souhlasila 😉

konja
10. júl 2009

stut: já mediky neobvinuju, jen říkám, že mě by jejich přítomnost vadila, já bych s tím nesouhlasila 😉

stut
10. júl 2009

je to vase nepopieratelne pravo je to vase telo a vy rozhodnete komu ho budete ukazovat ked toto pochopia vsetci budeme za vodou

adya01
11. júl 2009

tiez mi nebolo jedno komu sa ukazujem a pred porodom som z toho mala strasne nervy ale ked je zena v nemocnici a porodi to babatko akoby to hanbenie sa pred lekarmi nejako opadlo. Neukazujem sa kazdemu ale v tej nemocnici mi to nejako neprislo. Ono to tam skratka patrilo, ved kto iny skontroluje a zisti ci je dole vsetko v poriadku po porode? Ja som rodila v aprili v Ilave. Kazdy den bola vizita - 1 lekar + 1 sestra. Sestra vzdy odvratila tvar, ked ma lekar alebo lekarka kontrolovali. Zazila som aj jednu hromadnu vizitu. Primar + 4 lekari + 1 sestra. Vtedy kontroloval len primar a vsetci sa pozerali uplne inde. Bolo vidiet, ze aj im je to neprijemne. Keby sa ma vsak spytali na medikov, tak s tym by som asi nesuhlasila. Inak v lekarovi problem nevidim. Ved aj "to" tam dole je len organ a ako lekar kontroluje oci ked ma clovek s nimi problemy tak musi zene skontrolovat aj dotycny organ, ci je vsetko v poriadku... tot vsio

agatkag
11. júl 2009

adya, úplne s tebou súhlasím, vizity patria jednoducho k tomu, tak ako na každom inom oddelení. Mňa pôrod ešte len čaká, som trochu z toho nervózna, ale ako píšeš, kontroluje len primár, pochybujem, že ostatní by čumeli ako na zjavenie........

bertica.h
12. júl 2009

stut:nemocnica kt.možem poradiť iným,kde sa nekonaju hromadné vizity je FN brno.
Okrem toho..som sama zdravotníčka,manžel je lekár.
Ped porodm prišla PA a spýtala sa,či by mi vadilo keby na moj porod"pozerali"nejaké iné študnentky,asistentky..alebo len jedna.
Ja som domietla.Je mi to luto..sma som častokrát bola odmientnutá..či to boli odbery,cievkovanie..ale človek s tým musí počítat.Bolo to pávo iných pacientiek,teraz to bolo moje rpávo a ja som ho využila.
Nikdy som si to moc nebrala k srdcu,že ma pacienti ako študentku domietli.
Rovnako tak pred porodom..v 38tt ma vyšetrila dr.s tým,že ma vyšetrí ešte medička.Žiadne opýtanie,proste strohé oznámenie faktu,že to tak bude.No..nebolo..lebo som odmietla.
Cítila som sa jak hlupa hus,nedotknutelná(mimochodom..drmi potom k diagnoze napísala dg.tehotenská uzkosť.. 😀 😀)čo mi bolo vtedy jedno..teraz ma to štve viac,tehotná už niesom a vidím to rovnako ako v tej dobe.
ono si stačí otvoriť usta..aj ked sama viem,že to je tažké 😔

lea79
12. júl 2009

nie je pravda,že kontroluje len primár....mňa kontroloval môj pôrodník...čo som brala ako samozrejmosť, že skontroluje ako sa to hojí, keď to sám zašíval, ale každý deň chodil nejaký medik zo sestričkou...a nakoniec v stredu bola veľká vizita a prišiel primár plus medik plus asi desať ľudí čo tam vôbec nemali čo robiť a čumeli na mňa asi z metrovej vzdialenosti...cítila som sa hrozne...a ešte aj tá sestrička mi čumela na tú modrinu čo som tam mala ...no úžasné to bolo....som mala chuť vykríknuť...kto ešte nevidel moju p... nech sa príde pozrieť na izbu číslo....

agatkag
12. júl 2009

lea, myslela som veľkú vizitu, kedy ťa pozrie primár, teda u nás v TN to tak že vraj je, ale ak by mi tam mali čumieť aj ostatní, samozrejme, že by som sa ozvala.....to už ma pár doktorov zažilo a nikto sa nad tým nejako nezamýšľal, že som divná alebo podobne........kamoška sestrička mi raz vravela, že sa nemám dať, keď niečo nechcem, mám sa ozvať, a tak to aj robím. Ale nie je to jednoduché, presne tak ako píše bertica....

stut
12. júl 2009

ja neobhajujem nic ine iba dodrziavanie prav pacientov a dobrych mravov ked to ide v jednej nemocnici preco to nejde v inej naposledy sme tu mali porusenie prava za nedovolenie nahliadnut do zdravotnej dokumentacie kde tieto zenicky romskeho povodu na mezdinarodnom sude vysudili 3300 euro tu nejde o prachy ale ododrziavanie prav aj vysoka komisarka E.U . pre ludske prava prislubila v nejakom clanku ze toto bude sledovat lekarske povolanie si vo vsobecnosti vazim mam prehlad kolko trva naucit sa anatomiu po latinsky alebo biologiu a dalsie ine viem kolko sa treba ucit na skusku pokial sa tu zacnu riadne dodrziavat prava pacientov tak budem prvy kto pojde do ulic demonstrovat za zlepsenie pracovnych podmienok lekarov a platovych podmienok kazdy v zdravotnictve sa vyhovara ze nie su prachy ale na slusnost k rodiacej zene nie su predsa ziadne naklady a znova sa ospravedlnujem vsetkym lekarom ktori dodrziavaju prava pacientov a zasady dobrych mravov vela zdravia vam pri vasej narocnej a zodpovednej praci

stut
12. júl 2009

ozaj prepacte my keby my niekto mohol vysetlit preco sa to nazyva hromadna vizita ked je to hromadne gynekologicke vysetrenie ktora krajina E.U. praktizuje tieto komunysticke metody zeby Slovensko alebo Cesko?

pink_lady
12. júl 2009

stutu ty to este riesis? 😅 vies ono vzdy je moznost ked nechcem aby ma niektori lekar vysetroval tak sa ozvat mame predsa ustocka /a to ze mam pravo odmietnut mi uz davno povedal aj moj doktor/. A viem ze som aj podpisovala nejaky papier, kde som suhlasila/nesuhlasila s pritomnostou studenta pri vysetreniach. Takze prava sa respektuju myslim ...A precitaj si clanok v mama a ja par mesiacov dozadu kde to dost podrobne vysvetluju ako je to s velkymi vizitami - preco sa nemozu zrusit a ako je to v dnesnej dobe...Fakt by som ti odporucila ist sa na taku vizitu pozriet..uz to nie je ako kedysi byvalo - mozno mas skusenosti z pred 20 rokov ci uz ked si bol vraj medikom alebo tvoja manzelka rodila - ja ti to neberiem ale teraz to uz urcite nie je tak ako vtedy...U nas v TN fakt je to tak ze na velkej vizite sa postavi nad teba primar/zastupca primara pripadne zastupca zastupcu /podla toho ktory je v praci 😀/ , izbovy lekar zreferuje stav a primar povie mozte ist domov-nechame si vas tu este-pripadne za chvilu vas vysetrim podte na osetrovnu...Pripadne sa este opyta ako sa mate/ako sa citite...A tiez mi nikto nenadaval ked dosli na izbu a ja som sa hrabala v svojej karte 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre