Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

nikollette
11. feb 2010

Ved je to len pár dní...a za toho drobca to stálo...
aj ked je jasné že to nie je nejak extra príjemná vec, ale čo už... sú aj horšie veci...
a to vám poviem, bála som sa toho extrémne.. pri pomyslení na hromadné vizity mi bolo až na vracanie...
ale ked som tam bola už v nemocke, brala som to tam ako normálnu, bežnú, každodennú vec...
ajtak si ma už nikto odtial nepamatá... ani ja ich 😅 okrem mojho lekára samozrejme 😉

zuzi118
11. feb 2010

strapco ja som konkretny priklad dala.

nepaci sa mi, ten argument, len par dni...a da sa to prezit... to akoze teraz mozu byt na mna hnusny, lebo ved nejde o zivot? Ze na hlupe reci sa neumiera?

latvia
11. feb 2010

zuzi, tebe vadi pristup lekarov, a o tomto nieje tema.tema je hromadne vizity.vadia ti hromadne vizity keby sa konali tak ako pisal stut? slusne spravanie, slusne poiadanie a opytanie sa, a podobne. aj tak by ti vadili hromadne vizity? lebo z tvojich slov usudzujem ze ti vadilo otrasne spravanie sa zdravotnikov

zuzi118
11. feb 2010

latvia vadil mi v prvom rade pristup. O tom bez debaty.

Hromadne vizity mi vadili, aj ked teraz si uvedomujem, ze som ich zazila len na rizikovom a chirurgii, v porodnici nie, lebo tam sa robili len jeden den v tyzdni a prepustili ma skor ako som to stihla zazit. Ako je potom mozne, ze 6 dni v tyzdni sa hromadna vizita robit nemusi a siedmy ano? To akoze tych 6 dni a noci, nevadi, ze ma nevideli vsetci lekari?

latvia
11. feb 2010

co ja viem tak velke vizity sa robia 2x v tyzdni, co uplne staci na komplexne zreferovanie vsetkym lekarom, staci ak pacienku vidia vsetci raz., jasne ze na nu nekukaju kazdy den.to ze si ju nezazila lebo sa robi u vas len raz, to uz neviem okomentovat 🙂

luciauk
11. feb 2010

všade na svete sa medici učia na pacientoch a ide to aj ľudskejšie. na sk je veľa o peniazoch, bohužial ☹ ale ako stut napísal, nejde ani o čas, ani o peniaze, veta "ukážte sa nám" a veta "mohli by sme prosím" trvajú rovnako dlho a pôsobia úúúúplne inak. čo mi je naozaj ľúto...že neprístojným správaním sa k pacientom, doktori učia medikov, že takto sa majú v budúcnosti správať aj oni ☹

nokollette, aj ja som prežila. nejde o to, prežiť, ale mať krásne spomienky 😉 keby som nemala žiadne iné negatívne skúsenosti z pôrodnice, tak by som asi tiež mávla rukou nad nejakou vizitou...inak tvoj drobec oslavuje so mnou 🙂

zuzi118
11. feb 2010

tak potom argument, ze hromadne vizity su nutne, lebo keby sa mi v noci zhorsil stav, tak by lekar nebol informovany a podobne argumenty, ktore tu padali, neobstoji.

Nehovorim o komplikovanych zivot ohrozujucih stavoch. Ale preco sitie, ktore sa hoji musia vidiet vsetci? A preco len niektorym? Ak niekoho medzitym prepustia, tak to uz nevadi.

Nie naozaj nerozumiem tymto hromadnym vizitam.

luciauk
11. feb 2010

alebo...tretí pôrod mi ukázal, aké sú všetky vizity, hromadné aj individuálne, zbytočné 😉

latvia
11. feb 2010

napisala ste aspon jedna z vas staznost?

luciauk
11. feb 2010

jaaaj, sťažnosť. to som nebola taká odvážna ako teraz 😝

latvia
11. feb 2010

🙄

zuzi118
11. feb 2010

Nie, latvia nenapisala som staznost. O niektore veci som sa zacala zaujimat az ked som si ich prezila. Najprv prislo akoby zatemnenie mozgu a az po mesiacoch mi docvaklo, ze takto nie, takto mi to strasne vadilo. A teraz co, ako napisat staznost, ked ani neviem mena lekarov ci lekarky na ktore mam tazke srdce?

Ale uz som sa zlepsila, jednu staznost som uz napisala, slo o mojho syna a aj mi odpovedali a vec sa napravila, takze verim, ze ma zmysel nieco robit.

luciauk
11. feb 2010

pre mňa to je už pasé, ako zuzi píše. moju pôrodnicu, vlastne celú nemocnicu už pred rokmi zrušili. ale tiež si vravíme s mužom, že určite sa treba ozvať a napísať sťažnosť. dokonca jednu skoro podal. tu v uk. mne sa v inej oblasti, nie zdravotníctve, po sťažnosti tiež dostalo zadosťučinenia 🙂 takže ak sa mi ešte niečo také stane, tak si nájdem energiu aj na to 😉

strapco13
11. feb 2010

u nas na gyn sa robia vizity 3 x v tyzdni, takze kazdu pacientku vidia vsetci...tych 1x sa mi zda malo

a na nasom oddeleni sme robili "velku" vizutu kazdy den 2x a vsetci lekari na oddeleni...cize primar a ja..viac nas nebolo ☹ ☹ plus osetrenie pacientov podla stavu a potreby

zuzi..ved to pises o pristupe lekarov...s tym suhlasim, ze ma byt taky ako sa patri...ale to nie je riesenie danej temy

luciauk
11. feb 2010

strapco, tak trošku je, lebo pacienti z toho celého majú strach aj preto, ako je s nimi zaobchádzané...

zuzi118
11. feb 2010

strapco ja som pisala aj o hromadnych vizitach, nielen pristupe. Ono to asi ide ruka v ruke.

Vy ste na oddeleni dvaja?

strapco13
11. feb 2010

no hej dvaja..chvilu sme bolii traja..ked som bola tehotna 😀 😀 , teraz je tam miesto mna nejaky lekar...nepoznam blizsie

takze keby sa lekari spravali milo, slusne..atd, proste tak ako sa ma / a je mi strasne luto, ze su lekari, kt. sa tak nespravaju/, tak by vam tie hromadne vizity vadili alebo nie?...nekritizuje, pytam sa

luciauk
11. feb 2010

neviem. vtedy asi nie. teraz už hej. prešla som novou skúsenosťou. po pôrode som šla domov a na svojom gauči som všetko vždy predebatovala s midwife, ktorá ma prišla navštíviť. v hromadných vizitách nevidím teraz žiadny zmysel.

strapco13
11. feb 2010

lucia...ine je predebatovat si neco doma /neznizujem hodnotu midwife/..ale jednoducho hospitalizacia je nieco ine

jedine riesenie...dat nemocniciam tolko penazi, ze moze byt kazda pacientka/kazdy pacient sama/sam...ale aj tam sa na nu pridu kuknut vsetci lekari, takze aj tak bude hromadna vizita
takze ak sa Vam nepaci pristup konkretneho lekara, tak sa stazujte na toho konkretneho lekara a nehadzte nas do jedneho vreca

latvia
11. feb 2010

jaaaa navrhujem toto: zamestnat viac homeopatov, alternativcov, pripadne nejakych jogistov, na gynde midwifky a porodne asistentky a par ludi ktori budu robit okolo harmonicku atmosferu a pacienti sa ponoria do tajov pradavnych zvykov, prirody a nekonecneho stastia plynuceho z celej atmosfery pohodoveho a zmysluplneho vyzarovania pozitivnej energie 😵 😵 😵 😵 😵 a ako hovori stut: Lucim sa damy! 🙂 z mojej strany uz bolo vsetko povedane

latvia
11. feb 2010

strapco, bal svestky, ideme si podat ziadost do nejakej farmaceutickej firmy, tam budeme plne vyuzite, nasadime usmev cislo 56, predame par infuznych roztokov novej generacie a zhrabneme za to tazke peniaze 😎 a budeme mat harmoniu, pokoj, dovolenky po svete 😉 beres??? 😀

luciauk
11. feb 2010

ja ťa nikam nehádžem a ak sa ti zdá, že som nebola dosť hospitalizovaná na slovensku a nemám právo si urobiť svoj názor, to je tvoja vec. ked sa nahrnie 6 lekárov, ktorí ani nevedia kto som, primár im povie, Lucia tá a tá, 5 dní po pôrode, veľký plod a oni sa otočia a idú k inej pacientke, tak to akože malo aký význam? keby mi naozaj niečo bolo, tak to im musím aj tak povedať, že ma bolí brucho alebo mi je na zvracanie. a to môžem aj z domu zavolať, nie? ja som teda v nemocnici bola úplne zbytočne a v správach bolo plno prípadov, keď poslali domov ženy, ktorým niečo bolo a potom umreli, lebo mali zápaly maternice, zabudnuté predmety po operácii a pod.

luciauk
11. feb 2010

takto sa ťažko debatuje na háklivé témy. keď budete mať cestu, tak pozívam na kafčo 😉

strapco13
11. feb 2010

latvia..berem 😀 😀

lucia..ja ti vobec netvrdim, ze nemas pravo na svoj nazor...len so napisala..ze stazovat sa na vsetkych lekarov nema vyznam, ze treba vzdy prebrat s uradom pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou konkretneho lekara, setru, zdravotnicky personal..len tak sa zlepsi spravanie takych lekarov, s ktorymi si sa stretla

a ja som teda nezazila vizitu v takom style ako popisujes..to je mi naozaj luto, ze si nieco take musela zazit, lebo takto sa to proste nerobi 😠 😠 bohuzial v kazdom povolani sa najdu ludia, ktori kazia meno

pozvanie na kavco prijimam 😉

zuzi118
11. feb 2010

Ja som zazila velku vizitu (na chirurgii), tak velku, ze sa ani do miestonosti nezmestili - fakt netusim aky to malo vyznam.

Velka vizita o troch ludoch, pri slusnej a normalnej forme a komunikacii by mi nevadila.

luciauk
11. feb 2010

krajiny s oveľa väčším počtom obyvateľov fungujú bez hospitalizácie po pôrode a ide to...

na vás sa mi páči to, že s nami, pacientami, debatujete. niektorí lekári by sa tvárili, že sa ich to ani netýka, že nie je o čom debatiť, že oni majú pravdu a hotovo.

ja nie som lekár, ale viem, že po dvoch pôrodoch na sk som sa cítili totálne mizerne, fyzicky, psychicky. tretí pôrod som mala hrozný, skoro som skončila pod nožom a o dva dni som nakupovala v tescu a o päť sme šli na návštevu ku kamarátom vo vedľajšom meste. tak isto tu chodím k obvoďákom, k zubárovi, na pohotovosť a preto sa teraz zamýšľam nad slov. systémom, ako takým 😉

luciauk
11. feb 2010

zuzi, ja tuším, žiadny 😀 škoda, že tu nie je smejko, čo sa rehoce, až mu slzy tečú

luciauk
11. feb 2010

nie je čas na individuálny prístup k pacientovi a pritom je čas, aby lekári stáli 10m od pacienta vo dverách a debatili o golfe? tak mi pripadá tá vizita čo opisuje zuzi 😒

latvia
11. feb 2010

lucia, na toto mi neda nezareagovat..... rovno ti poviem jeden priklad one day surgery priamo od vas z UK co sme riesili u nas v CR. maldy chlap pracoval v UK a siel na operaciu pruhu v slabinach...poslali ho domov v den operacie vecer....akoze naco hospitalizacia, sak si schopny odist po vlastnych tak tu nelez....ten chlap po tom, jak ho poslali domov lebo sa u nich preferuje ze mozes ist hned domov, ved naco budes oxidovat v nemocnici, dostal do tej rany infekciu, po par dnoch to siel ukazat do nemocky, tak ho poslali domov, ze to je normalne! tak nasadol na lietadlo a mazal domov do CR aby sme mu tu urobili dalsiu operaciu lebo mal taku gucu hnisu pod tou ranou, smrdelo to, polovica stehov vypadnutych, no des! takze asi tak to chodi v UK a ich starostlivost je takato...mam ti napisat dalsie pripady?lduia odchadzaju domov sa preliecit lebo ich v UK dodrbali az hroza, kebyze nevidim neuverim, ja som furt zila v tom jaki su UK dobri doktori a jake skvele zdravotnictvo maju!!!
najnovsie riesime s kamoskou co je v UK dalsich lekarov ktori ju dodrbali pri siti po porode, musi ist kvoli tomu az na operaciu....a citam uz pekny mesiac od nej vselijake veci ako sa k nej chovaju

strapco13
11. feb 2010

je pravda, ze system v zdravotnictve na sk ma chyby..ale v zahranici tiez nie je dokonaly
pokial poistovne nezacnu riadne platit a platy lekarov budu na takej urovni ako su, tak sa toho vea nezmeni, lebo budu utekat do zahranicia a ti, co tu ostanu tak maju tolko roboty, ze im niekedy na usmev nezostane dost sil
takze je to aj o financiach..ano byt lekarom je povolanie vyzadujuce si iny pristup k ludom..ale nam rozky v obchode zadarmo zato nedaju
co sa tyka pristupu..uz som to tu pisala..kto je aky clovek, tak sa sprava aj v praci
ale zas po 24 hodinovej hnusnej sluzbe, pracovat bez prestavky dalsich 6 hodin je makacka na psychiku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre