Omyl lekára pri určení počtu plodov

noatak
22. jún 2015

Ahojte žienky 🙂 bola som na prvom ultrazvuku v 7tt kde mi bolo povedané že čakám jednovaječné dvojičky a že tam je aj srdečná aktivita... no po pár dňoch som bola u inej doki a ta mi povedala že je tam dieťatko len jedno a že si myslí ze tam ani dve neboli... mohla sa doktorka pomýliť? neviem teraz kolko čakám detí a je strašné čakať ešte týždeň na prehliadku.... :D

evina313
22. jún 2015

@noatak no pred 19 rokmi som počula to iste 🙂 najskor mi povedali že čakam dvojičky a potom druhý lekar povedal že mam rozdvojenu maternicu, akoby srdcoviteho tvaru...na usg to vyzeralo akoby tam boli 2 vajcia 😀

bonaqa2013
22. jún 2015

@noatak môže to byť. Ale mne jedna známa hovorila, že ona čakala dvojičky a po určitom čase bolo zrazu len jedno . odpoveď lekárov - jedno pohltilo druhé....

bibianka
22. jún 2015

@noatak Áno, je možné, že druhá dokina dvojky nevidela a na ďalšom sone ich bude vidieť.

tova
23. jún 2015

@noatak v 7tt je viediet obe deti vedla seba, vaky nie su identicke, takze ziadne rozdvojenie, ani odzrkalenie nepripada do uvahy ak ti jeden dr. potvrdi, a este ked videla sktivitu srdiecka u oboch. tiez mam dvojicky a od 6tt mam utz, s aktivitou a nikdy sa nezmylili a vsetko bolo vzdy vidiet, zalezi aj na odbornikovi , kazdopadne ked zistis kotra sa mylila, tak k nej uz nechod, lebo ked nevie spocitat vaky ako zistu nejaku vyvojovu vadu? @bonaqua2013, hahah ze jedno pohltilo druhe ved tie su uhniezdene v maternici dalej od seba. Jedno sa moze prestart vyvyjat koli chromozomom alebo inej chybe, tak ako sa to moze aj stat ked zena caka 1 dieta a potom je "zamlknuty potrat"

noatak
autor
23. jún 2015

Obidve doktorky sa pozerali pre istotu 2x :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre